CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: MJ-merahjambu

Selami hati orang ketiga; apa yg kamu rasa, kongsi pengalaman...

Reply 140# minah_tompel

tima kasih sbb sedih jugak.
aku rasa kan, ada org mmg ditakdirkan jadi bini bernombor kot?
sbb, jenuh dia lari sana sini, last2 yg dtg semua laki org gak.

laki berkualiti da kurang, jd kita kena share2?
org marah kan kalau kita ckp mcm ni?
elak la selagi daya. huhu.

Reply  minah_tompel

aku rasa kan, ada org mmg ditakdirkan jadi bini ...
boneka_bisu Post at 26-7-2011 19:34

itu la. banyak laki yang tak baik dari yang baik kat luar sana. huhu. tapi nak share ni pun kadang2 susah gak sebab kalau harta mungkin laki leh adil tapi kalau kasih sayang tak mungkin dia dapat adil sebab pasti akan ada yang dia sayang lebih daro sorang or 2 orang lagi. uhuh.

Reply 133# boneka_bisu

jah paham perasaan itu... coz jah pon rasa yg sama, but dulu la. sekarang jah dah kawen.
but we both still kawan.. bkongsi citer n btanya kabar. jah sentiasa doakan kebahagian dia n keluarga dia.

so... jah pun doakan agar boneka_bisu bertemu kebahagian n agar bahagia itu kekal milik kamu.

laki berkualiti da kurang, jd kita kena share2?
org marah kan kalau kita ckp mcm ni?

mmg org marah.... kawan2 jah siap kata jah ler satu2 pompuan giler
ermmm... salah sgt2 ker?? x paham arr.... skrang nie pun, insyaAllah .... kalo tetiba hubby kata nak tambah wife, jah akan kata.. OK jer. dah dia mampu... kalo tahan2, nt jah gak yg mkan ati jer.... kongsi2 kan cam best..    bukan kasih jer tbahagi 2, kerja jaga laki pun tbahagi dua.. kan ringan kit keje kiter....   nie pendapat jah.... yg lain ngan sentap plak ek..

mmg org marah.... kawan2 jah siap kata jah ler satu2 pompuan giler
ermmm... salah sgt2 ker ...
terjajah Post at 26-7-2011 23:35

*angguk*

pemikiran kita sama. aku pun fikir mcm tu. tanggungjawab dikongsi2.
entahlah. agaknya sbb dari dulu aku mmg terbuka bab poligami,
Allah uji aku mcm ni.

insya Allah aku akan bersabar. aku yakin, Allah akan tetapkan yang terbaik untuk aku nnt.

ade pompuan org ketiga penah maki aku dlm phone...
dah la rampas bf aku leh plak selamba maki aku...
suh aku sedar diri...siap bangga2 lg sbb ex bf aku tu jd bf dia yg ke 14....ckp eksyen gile!!!!!!!! klu dok depan2 mmg aku lempangkan aje...
n part plg bengong...ex aku leh selamba je dgr aku kena maki...!!!:@

yg aku tau skrg dua ekor tu dah kwen... bahagia dgn kesedihan aku...!! xpe..aku xde hal..
aku percaya wht you give u get back... xjmpa kt dunia kt akhirat ade lg...
2-2 ekor aku xampun smpai mati!! aku sumpah dioarg xbahagia sampai  mati

Follow Us
Reply  minah_tompel

aku rasa kan, ada org mmg ditakdirkan jadi bini ...

baca cite dlm tread ni, menjadikan i sgt sedih especially u punya quote ckp lelaki quality sgt kurang dan kena share2
i start berkawan ngan lelaki masa umo 18 thn... mmg sgt berprinsip, klu dpt tahu aje bf/tunang/laki org, mmg terus reject lah.. i hny berkawan ngan lelaki bujang dan still available aje... couple dan putus tah berapa kali, then ex tunang kena rampas ngan kawan seopis dia, i still cool... 1 day kenal ngan satu lelaki, tak lama terus rapat, i confirm sgt dia tu bujang sbb dlm keta penuh ngan baju dia aje, sama ada hantr pi dobi or amek baju drpd dobi... dlm keta pun xde bentuk2 yg menyatakan dia tu laki org... sgt pandai amek hati org tua i.. bila dh smakin rapat, dia sendiri yg jumpa parent i dan lamar... kenduri kahwin mmg simple abis memandangkan umo i pun dh kira terlajak masa tu.. tak sampi seminggu kahwin, baru absen berterus terang yg i ni sebenarnya no 2...   

Reply 147# girlpower

xpelah, jodoh sampai mcm tu.

hrp2 suami mampu adil, dan isteri no 1 tak salah sangka kat ko.
sabar, besar ganjaran dunia akhirat.

kecewa sikit dgn laki2 yg x berani berterus terang.
nak beristeri lebih, tp takut berdepan realiti.

sbnrnya, kalau suami elok serba-serbi, pandai jaga hati isteri, pandai didik,
mesti isteri dia akan redha kalau suami mampu tambah isteri baru.

tp... kdg2 lagi dia baik lagi kita sayang, dan tak nak kongsi2, kan?

Reply  girlpower

xpelah, jodoh sampai mcm tu.

hrp2 suami mampu adil, dan isteri no 1 ...
boneka_bisu Post at 27-7-2011 16:53

Isteri no 1 mmg tak pernah salah anggap, sbb dia mmg kasi izin before kami berkenalan pun... kami boleh tido sebantal sekatil time i balik umah sana... ni pun dh lama tak balik umah akak, bising gak dia, tp dh pemalas nk bangun pagi, balik sana kena bangun pagi2 buta nk gi keje...nk kata asben i mampu, tak mampu lgsg.. cukup2 utk satu famili aje... i skrg ni tanggung diri sendiri... hmmm walaupun dia tak mampu dari segi material, tp dia sedaya upaya cuba jgk lah mencukupkan keperluaan i.. contohlah, i x leh drive sbb ada masalah mata skrg ni, so time oustation, asben akan hantar.. i smbg belajar, tak pernah lah gi sendiri, asben akan pastikan i dihantar dan diambil... sama gak klu ada discussion kt umah kekawan or library.. skrg i cuba menaikkan tarafkan kewangan famili, akak pandai masak, i tolong kenalkan kuih muih dia kt kawan2.. ada rezeki kalo, ramailah yg order smpi tak cukup tangan nk wat.. klu kurang, dptlah sikit2 wat belanja dapor...
memula tahu tu, kecewa abis.. menangis berhari2 smpi mimpi2 lah... dlm otak fikir mcm2.. mst org igt yg bukan2.. mcm2lah fikir..

Reply 149# girlpower

oh best gak ya.

xpe, laki ko x mampu dr segi material, tp dia lindungi ko, temankan ko elok2.
ramai suami yg kaya, tapi x luangkan masa utk jaga isteri pun.
semoga murah rezeki korg sekeluarga nanti.

kalau jodoh aku dgn dia, aku teringin jd mcm ko dgn madu ko.
bahagia dunia akhirat, insya Allah.

terima kasih ya, cerita ko buat aku jd lebih sabar.

girlpower ..... jah pun doakan moga rezeki kedua keluarga makin btambah2 n uolss behagia sejahtera sentiasa hendaknyer.

boneka _bisu... teruskan bersabar     jah doakan moga jodoh ko dpermudahkan...

Reply 149# girlpower

bagusnyer hubungan ko n madu ko.....   teruskan kerjasama yg baik yer.....  

Reply 148# boneka_bisu

"kecewa sikit dgn laki2 yg x berani berterus terang.nak beristeri lebih, tp takut berdepan realiti.
sbnrnya, kalau suami elok serba-serbi, pandai jaga hati isteri, pandai didik,
mesti isteri dia akan redha kalau suami mampu tambah isteri baru..."

jah suker n setuju sgt2 ngan pendapat ko nie......

jah selalu pesan ngan hubby.... kalo sungguh nak tambah satu lg, jgn bohong2.. bgtau betul2 coz jah rasa pompuan selalu marah2 bab nie coz suami dorang bohong memanjang..... tup2 biler kantoi, tu yg perang..

girlpower ..... jah pun doakan moga rezeki kedua keluarga makin btambah2 n uolss behagia sejahtera s ...
terjajah Post at 27-7-2011 18:22

terima kasih hehehe... akak mmg pandai masak... skrg ni kek lapis asam manis lah yg tgh popular....

Reply  girlpower

oh best gak ya.

xpe, laki ko x mampu dr segi material, tp dia lindungi ...
boneka_bisu Post at 27-7-2011 17:22

klu ko nk tahu, aku penah cite kisah aku ni kt dlm fb, tp tak ramai yg percaya, kutuk lg adalah.. lelama aku malas nk masuk forum, lg pn mcm kesibukkan sikit, xde background account dan finance tetiba belajar account dan finance, umpama ayam belajar bahasa itik, terkedek2 gitew... aku pun time outstation pun klu boleh cari time bila asben balik umah aku supaya time dia menjemput tu tak lah kacau hari sape2.. yg penting, kita kena sedar kita sape, bertolak ansur, berkerjasama dan time management tu kena pandai.. jgn time asben balik umah sana, time tu baru terkedek2 nk beli barang dapur.. bila difikir2kan balik, ada hikmah rupanya semua ni.. aku giler keje, pastu mmg fail bab dapur, selama bujang duk umah mak ayah, yg masak mak or ayah or adik yg bongsu, balik keje tahu ngap aje... dh kahwin hmm pn jarang masak, sbb turn asben balik umah aku, akak kasi bekal, tugas aku tinggal panaskan lauk dan masak nasi aje...

Reply  girlpower

bagusnyer hubungan ko n madu ko.....   teruskan kerjasama yg baik ye ...
terjajah Post at 27-7-2011 18:24

Alhamdulilah, yg penting aku kena selalu sedar sapa diri aku, jgn mintak lebih2.. sentiasa bersyukur dgn apa yg ada, kami mungkin tak mewah material, tp asben sedaya upaya cuba berlaku adil pada dua keluarganya... apa yg aku tahu, akak cite, asben mmg mintak nk kahwin dua sebelum dia kenal ngan mane2 perempuan... akak plak ckp, dia kasi izin asalkan asben mmg nk wat bini buat stok geli geli... harapan kami biarlah sehingga hujung nyawa hubungan kami kekal mcm ni... insyaallah....

Reply  boneka_bisu

"kecewa sikit dgn laki2 yg x berani berterus terang.nak beristeri lebih, tp  ...
terjajah Post at 27-7-2011 18:31

betul betul

Reply 155# girlpower

baiknya madu ko! aku suke!

ala, lantak la mulut org. org slalu pikir, kita nk merampas laki org la, apa la.
padahal kdg2 benda ni, bukan kita cari. elak la cemana pun, kalau Allah da tetapkan mcm tu, nk kata apa.
semua Allah tetapkan, tu yg terbaik utk kita.
mcm ko, mungkin ko x dpt tumpukan bab jaga makan minum,
jd Allah mudahkan ko bab tu, dan lebihkan ko bab bantu cari rezeki.

mslhnya ramai yg jd no 2 dan seterusnya ni, x sedar diri. sbb diorg ni, mereka2 yg ikhlas pun dpt tempias.
mmg la jodoh, tp kita mmg da lukakan hati bini no 1, jd pandai2 la jaga diri.
kdg2 nak perhatian lebih la, amik time org tu la, suka tayang2 diri konon lebih hebat dr no 1 la.
padahal kalau nak difikirkan, no 1 tu selamanya hebat.
sebab, walaupun suami dah ada bini baru, bini no 1 tetap dia kekalkan, maknanya mmg dia syg.
kot kita hebat sgt, xdenya suami nak heran kat bini no 1, kan?
sbnrnya, org yg dimadukan ni, lebih disayangi suami, berbanding yg diceraikan dibuang mcm tu je.
bkn ringan tanggungjawab suami nak didik dan pikul dosa ramai2 isteri.

moga ko dan madu ko dapat pahala bertimbun2 tiap hari, atas kesabaran & keikhlasan korg ni.

kenapa ek dr dulu semua makcik2 n sepupu2 aku siap2 ckp, mesti aku ni jd bini no 2?
adekah sbb aku memang jenis sabar x reti nak marah2 jeles2 ni?

nasib baiklah skrg mak aku pun dah boleh terima, anak dia ni mungkin akan hidup bermadu.

Wallahualam..  

Kalau boleh jd isteri dia sorg2, memang aku akan pilih sorg2.
Tapi kalau Allah tetapkan aku kena kongsi, aku akan cuba jd ikhlas tiap2 hari.

kalau xde jodoh dgn dia, aku nak jd single n cun n happy je! hahaha.
belum rasa nk bg org lain duduk dlm hati.

Reply  girlpower

baiknya madu ko! aku suke!

ala, lantak la mulut org. org slalu piki ...
boneka_bisu Post at 27-7-2011 21:15

terima kasih kerana memahami.. masa memula dpt tahu, mmg fikir yg bkn2 aje.. sbb masyarakat belum boleh terima bab2 lelaki berbini lebih.. klu dgr cite tak elok aje, suka nk mampus dia org mengata... bkn nk kasi sokongan ke or nasihat.  menghentam pun ramai... memula dpt tahu, susah gak nk terima, yelah mcm2 perasaan ada masa tu, tp bila difikirkan, ada hikmah di sebalik semua ni, try dulu, sama2 sokong asben menjalankan tanggungjawab dia.. klu dia terlupa, igtkan dia... jgn jadi selfish, kena sentiasa igt, walaupun anak asben ngan no 1, itu pun anak kita juga... budak2 zaman skrg dh pandai fikir...

Benar ada gak yg bini bernombor ni bolot semua tp tak semua segelintir aje yg tak elok, tp yg lain2 pun dpt tempias gak...