CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: tatod

Bukan Konsert Terakhir Ella

aku enjoy betul concert ella, dia mmg penyanyi no. 1 negara... giler hebat stamina, suara sama dlm kaset..... aku x kisah pun dia x borak sgt... yg penting showmanship mantap gilerrr... 90% lagu dia malam tu aku mmg hapal lirik mmg betul2 enjoy... cuma lagu feveret aku belenggu ngan kabus dan sirna dia buat medley so x puas aku nak sing along..... giler x move on lagi aku ngan concert ellaaaaa rasseeeeeeee

aku tengok mlm 2nd. sebenarnya dpt tic mlm 1st. tapi tuk rockzone. sbb beli lewat. malas aku nak berdiri 3-4 jam. dah umur tak muda tak larat la kut. hahah. dah la beli tic sekeping je. pegi sorang. aku mmg ok je pergi concert sorang2 pun. hahah

Bila umum ada 2nd night dan ada kawan nak pegi jgk .. terus aku beli seated tic tuk yg 2nd nite tu. Tic mlm 1st aku jual.

Ni kali ke 4 kut aku tgk concert ella. Sebelum ni kat IB, MPO dan stadium melawati. Tak pernah la menghampakan concert2 dia tu. Mlm kelmarin tu lagi la .. kenang umur dia dah 57, tengok dia berlari, melompat sambal nyanyi tu aku pulak yg rasa penat.

Audience surprisingly ramai budak2 muda ya. Yang macam boleh di consider anak2 Ella la. Yang dress ikut tema .. glam rock pun ramai. Tapi korang tak boleh lawan ke-rock-an emak2 korang dulu la kut. Hahaha. Terbayang la dressing rockers perempuan tahun 80an – 90an dulu. Ah .. those were the days. Ella pun dah tak dressing mcm tu lagi.

Yang hampa sikit show mlm 2nd tu .. berharap sgt artis jemputan tu Awie. Nak sgt dgr dia org nyanyi lagu baldu Biru. papa rock pun papa rock la. wa caya luuuu .. lu caya gua ..

pittjie replied at 13-6-2023 10:25 AM
aku tengok mlm 2nd. sebenarnya dpt tic mlm 1st. tapi tuk rockzone. sbb beli lewat. malas aku nak ber ...

Besar sumbangan papa rock utk karier ella.
Biar la dia jadi jemputan, abah-abah sgt kan? haha

antara retis yang aku jumpa 1st nite..Korang kenal tak Pasya mentor? Rock gak dia ni, tak sure dia menang atau tak. Akujumpa dia, tapi aku tak berani nak approach ajak bergambar ke apa, sebab nampak mcm dak-dak lepak pasar mlm. Aku confirm tu dia.

Aku cari2 gak mana lagi retis, langsung tak kelihatan.
Tapi masa kena sidai 1j lebih tu, ada suara sorak2 mcm retis masuk... che ta agaknya, ni semua seat kiri pentas.

fadz84 replied at 11-6-2023 04:47 PM
Pecite smlm... nmpk org share kat twitter kena sidai sejam.. konsert mula lambat ke?

sptutnya mula awal... tapi event mnagement suh mula lepas isyak which is almost 8.45 baru start

pinkzara replied at 12-6-2023 10:27 PM
Sitilijah tak payah belajar. Sebab keja dia nyanyi je
Yg kena belajar snp prod dan roji. Tak mau b ...

Aku harap next time SNP boleh consider jual tiket lebih murah. At least ada lah yg range 100 lebih. Sbb she mmg artis yg diminati segenap lapisan masyarakat. Bknlah meols hadap sgt tiket murah tu tp tgk Ella mcm mana dia hargai peminat2 she yg b40. Anyway meols plg mahal pnh beli tiket Dayang Dua Dekad sbb laku keras last2 tinggal tiket plg mahal ja yg 700 lebih. Sanggup beli sbb igtkan mmg betul2 nak raikan dua dekad mcm pg konsert KRU yg celebrated 25th anniversary. Sekali dibaginya level showcase ja. Mmg smp sudah meols boikot konsert2 she lps tu.

Follow Us
Kalau meols menetap di klang valley harus second night pn wajib turun lg. Mmg makan hati je tgk snippets malam kedua tu dhlaa ella nyny lagu gemilang my fav ms encore. Huhu

pinkzara replied at 13-6-2023 10:40 AM
antara retis yang aku jumpa 1st nite..Korang kenal tak Pasya mentor? Rock gak dia ni, tak sure dia m ...

1st nite ramai artis mencemar duli. Ziana zain, misha omar, nurul depp etc. Mlm 2nd tu siti & gerombolannya. Nmpk dina nazir jgk kat area rockzone.

iols pn masih xleh move on konsert ella.. iols pegi 2nd day.... best gilerrrr.. paling suka masa nyanyi lagu rama2 pastu ttup lampu....

untuk yang tanya harga tiket... memang berbaloi yach dari konsert ena abedul yang penuh pondan tu dengan tokti lalang...
pejal tahir punya lagi mahal dan syok2 sendiri dah la tak hensem... memang la lagu sedap tapi suara pun taraf2 mesin tebu jer bukannya ko nyanyi sedap pun...

ni vip pun baru rm500... kalau konsert pejal bukak baju tayang puting coco crunch tu 500 baru taraf2 rakyat marhaen punya tempat... choiii... baik aku gi beli barang dapur... gaytohhh kata acik2...

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

Berbaloi gi konsert bila artis tu ade collection lagu hits yg banyak sampai susah nak buat list lagu utk concert. Bagi aku, tokti suka recycle list lagu2 dia sedangkan peminat2 dia banyak je tau lagu2 hits yg lain & konsert dia berderet2. Maybe sbb tu konsert dia nampak sama je.

dudaberhias replied at 13-6-2023 01:44 PM
untuk yang tanya harga tiket... memang berbaloi yach dari konsert ena abedul yang penuh pondan tu de ...

Sebab tu aku suka kerja dgn lelaki mcm team ella ni. Ramai profesional dlm tu.
sitilijah aku tak sure brp ramai lelaki profesional belakang tabir.
Aku gi 1st nite, yang sebelah aku, rupa lelaki siap jaket kulit, tapi sembang2 tepuk2 nyah2 jugak.
Better akak belakang aku yg dari kUantan tu... lepas 2j dia dah panas, nak berdiri gak goyang2 gak.
Tapi malangnya, line aku, VIP seat semua classy dan skema. Makcik2 pencen pun ramai.

kitaserupaaa replied at 13-6-2023 01:54 PM
Berbaloi gi konsert bila artis tu ade collection lagu hits yg banyak sampai susah nak buat list lagu ...

siti dah kerap sgt konsert. pastu sama je. Buat la kelainan.

pittjie replied at 13-6-2023 12:42 PM
1st nite ramai artis mencemar duli. Ziana zain, misha omar, nurul depp etc. Mlm 2nd tu siti & gero ...

2nd nite ada M.Nasir, tok pinas jugak

pinkzara replied at 13-6-2023 02:05 PM
sitilijah aku tak s ...

khenn... dan konsert ni takde crowd yang annoying... yang annoying maybe nekta seko je pakai serhoperr minta kena sondol dek seladang dan lembu... iols nak puji how concert best macamni tapi harga masih mampu milik... bertungkus lumus orang nak pergi...
ni ada retis dah la tak popular tapi fefeeling nak letak harga tinggi mengalahkan penyanyi hollywood...

dah la nyanyi pun serhoper mesin tebu macam mek ani semput...
baik pasang mesin tebu je kat atas pentas tu... lagi senang nak buat duit...

dudaberhias replied at 13-6-2023 02:09 PM
khenn... dan konsert ni takde crowd yang annoying... yang annoying maybe nekta seko je pakai serho ...

Lagi yg jenis sembang byk masa concert. ct pun suka sembang2 tanya2 audien...wehhh..org nak dgr ko nyanyi je lah

pinkzara replied at 13-6-2023 02:06 PM
2nd nite ada M.Nasir, tok pinas jugak

eh ingat tok nasir dtg mlm 1st dgn tin marlia. ke dia dtg dua2 mlm?

pittjie replied at 13-6-2023 02:54 PM
eh ingat tok nasir dtg mlm 1st dgn tin marlia. ke dia dtg dua2 mlm?

M.nasir, ctdk, fara fauzana, tok pinaz, hattan, malam kedua.

Malam first, ziana, ara jo, nurul depp, noryn aziz, che ta, sheila majid, misha omar

pinkzara replied at 13-6-2023 02:05 PM
sitilijah aku tak s ...

ctdk aliran pop uols, so kebarangkalian untuk dikelilingi insan2 skema, pendiam, fonen tu memang agak tinggilah. Sementelah acik Ella genre rock, haruslah dikelilingi jantan2 tulen katanya kecuali pereka busana je lah tapi snp macam idea diorang dah stagnant je iols rasa. Pastu acik Ella ni iols rasa sheols idokla tetiap tahun buat konsert kan, ctdk pulak tetiap tahun dan terselit jua satu konsert skala besar. Motif filem They called me, Siti under Shiraz tak dengar apa2 berita lagi? choi sangat. Tak jadi lettew

iols pegi yg first night sabtu malam. lepas 4-5 lagu tu aku ingat dia akan pancit gak. tapi tidak ye. suara menten tak pecah tak semput sama macam kaset dari mula sampai akhir. memang kagum betholl i wonder how much effort she put to maintan the stamina utk 2 malam tu & dia tak berdiri tegak macam kak pah ye. meliuk lentok dansing2 & melompat2 gak tak duk diam

special shoutout to Amy jugak. memang betul2 menunjukkan he's an entertainer la. but then 1 lagu je so mampu la nak perform begitu. kalau banyak pewaii la dikk

konsert paling smooth aku pernah pegi. dari traffic nak datang, parking, masuk dalam stadium, the crowd,  performance itself & sampai la keluar parking & balik ke rumah.

kudos ella. thanks for entertaining us!