CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: tatod

"Kalau Dikurangkan Jumlah RM1,300 Itu Mungkin Saya Tidak Dapat Berikan Kehidupan Sempurna," - Bekas Isteri Sam Bunkface

last2 untung kat lawyer2, tu yg lawyer2 ni masyukkkk

eyansss replied at 18-5-2023 09:44 AM
sebab tu kawen ni ada banyak hukum...  salah satunya jadi haram yang mana dia tak mampu zahir bati ...

Sepatutnya mcm tulah. Tapi, tak tahan agaknya? Hahaaa..

Utk tak OT.. semoga ex Sam baca komen-komen di sini dah muhasabah diri. Ambillah anak tu.. jaga anak tu. Jika tak mampu, biar ayahnya jaga.

BlousePutih replied at 18-5-2023 09:51 AM
Sepatutnya mcm tulah. Tapi, tak tahan agaknya? Hahaaa..

puasa bak kata lobai...  hahahahaha...  

yg dah pi masukkan ke sekolah yang nak kena bayar mahal2 tu pasai apa, dah kalo si sam ni tak mampu, hantar anak tu kat pasti atau tadika kemas dah la, yg nak berlagak mcm kaya tu pasai apa

Sam very firm, jawapan semua relevant....boleh tak jangan tergoyang2 menyeringai tak tentu harah bila menjwb soalan, aida

Perempuan ni evil kan. Macam dengki ex shuben tu kahwin lain.

Follow Us
Gila betul sampai aircond pon nak kena kira.kalau dia duduk serumah dgn anak dia,dia guna jugak aircond tu. Ke aircond kat umah ada kat bilik anak dia je?

BlousePutih replied at 18-5-2023 08:35 AM
Alhmdlh.. mesti arwah mak sis bangga ada anak yg bagus & bijak berfikir macam sis. Dgn ayah pn mas ...

Okey je xde pun makan perancang ke hape cuma x pnah melekat hahaha tp bila dh berusia ni agak berisiko lah nk beranak pinak ..nak2 plak now buah pinggang lemah bagai...lpas tu tahun lepas kena bell palsy pun x pulih lagi sepenuh nya so leceh ... Terpikir buat beranak kecik kena umur x panjang cmne lah naseb ank aku nnti ...... Cmtu je lah

AWEKSAMURAI replied at 17-5-2023 01:07 AM
Hahahahahhaha ada org dok ckp aku mcm2 pasal x jaga ank sbb malas bagai ..sanggup bg ex laki ... D ...

kuat nya uols..virtual hugs

skrg masih tak berjumpa dengan anak2 ke

walaupun aku pompuan,kalini aku x sokong pompuan x betul eh.
ko jaga 2 minggu je kot.1.3k x cukup, kalau sebulan ok laa aku pecaya sikit.
better sam tuntut jaga anak dia biar sam yg tanggung semua.dia ni pun bknnya jg anak dia,letak anak kat kampung,so xde beza pun kalau dia x bela.

_kelly replied at 18-5-2023 10:20 AM
kuat nya uols..virtual hugs

skrg masih tak berjumpa dengan anak2 ke

Skrg dh okey dh besar pun bdk2 tu dorang sndiri boleh dtg umah aku ..kalau balik kampung pun dorang dtg je jumpa ke hape .....xde masalah kdg2 dorang video call ... Yg no 1 n 2 tu dh 22 pun umur yg no 3 tu yg 19 tahun

Kehadapan bekas isteri,, utk nafkah anak hang boleh mintak sampai beratus ribu sebulan pun... PROVIDED, KAT MAHKAMAH.. KO LIST KAN

1.perbelanjaan anak,, sekolah etc.. Tabulate satu persatu tmasuk transport sekolah ke,, nursery ke..

Makan sehari brp RM,, keperluan lain insurance ke apa ke.. Semua kene tabulate ye.. Bukan main mintakkkkk je,, huhhh
Pastu kene tie back balik dgn pendapat bekas suami ko tu... Mmg tu laaa yg jadi dlm mahkamah....
Aku dah experience bende bende ni.. Yg dok kutuk me macam sesedap rasa ckp,, bayar je laaa bagi je laaaa.. Tu kalau bekas laki hang xde nak argue balik,, kalau argue,, ko kene laaa tabulate jahhhh oiii,,, rajin kan sikit memaham kan peraturan mahkamahsyariah kt msia ni... Kalau xde peraturan,,, langgar je la... ermmm

kalau nak mintak lebih, hantar la anak tu ke tadika private yang bulanan mmg seribu lebih. tapi u letak anak bagi mak u jaga kan? pastu budak2 tak elok makan aiskrim hari2 kak oii. kalau nak bagi, beli jela yang nestle ke walls dalam kotak tu. boleh repeat byk kali. mainan boleh je beli kat mr toy pun budak2 dah happy.

pokoknya, ukur baju kat badan sendiri. kalau nak mewah cepat, cari la laki kaya. tapi jgn jadi penyondol pulak yeee

AWEKSAMURAI replied at 18-5-2023 10:25 AM
Skrg dh okey dh besar pun bdk2 tu dorang sndiri boleh dtg umah aku ..kalau balik kampung pun doran ...

alhamdulillah..bagus anak2 pon tak lupa mak kandung jaga baik

semoga kehidupan sis ngan anak2 bertambah baik dan bahagia, ameenn

AWEKSAMURAI replied at 18-5-2023 10:08 AM
Okey je xde pun makan perancang ke hape cuma x pnah melekat hahaha tp bila dh berusia ni agak beri ...

Oh laaaa.. tak de rezeki lagi rupanya. Tak pelah mcm tu hehee..

Dalam kes ni aku setuju Maliq ni dpt hak penjagaan kat Sam ..... Sbb aku nampal bapak lagi syg ank dia dari mak ....

Lama dah tak komen.. hari ni nak komen jugakk..

Bapak kedekut dengan anak sendiri.. anak sendiri kot.. baik bagi bapak dia jaga terus

dia bitter sam dah kawen lain kan..bitter semacam tgk dia

kalau bilik anak ada satu aircond, sebulan seratus jek... ada baki lagi 1200. kalau dia bubuh aircond satu rumah kendian nak suruh bapak budak tu bayor... memang tak masuk akal.

budak makan apa la sangat... tapi susu dan pampers memang mahal.

mainan tak perlu beli setiap bulan, unless yuran pi playschool ke apa... tp kalau bapak dia tak mampu, hang yang nak sangat hantar sekolah mahal... hang la kena tanggung che minah oi.

aku saspek minta duit lebih ni sebab nak bagi kat mak bapak dia kat kampung sebab jaga anak dia kan?? yihhh

no no no...that is your part to provide. bukan Sam ok.
pandai letak anak kat rmh parents, pandai2 la hulur sendiri duit belanja.

kau ingat whole family ke Sam nak kena support lagi? anak je pon