CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: samshik

Cinta Kirana ~ Nia Ramadhani, Randy Pangalila^Isnin-Jumaat 6.30pm^

Aku takleh imagine mcm mana nanti Baim boleh dgn si Farah....

tunggu smbgnnyer hr ni....

adoi..kirana sedey galang pilih farah.....baim sedey xdpt memiliki cinta kirana...raka sedey cinta kirana hanye utk galang...yg bahagia hnye mas tejo ngn yayang surti...hahaha

nyampahnye si farah tu...cm dak kecik...nape la piyu bleh nk kt die....

skg CK d epi bpe??  aku ade terbaca epi last:

Kirana kaget saat tau kalau Galang mengalami kecelakaan. Melihat Kirana yang panik, Raka lalu mengajak Kirana menemui Galang di rumah sakit.

Kirana kaget melihat kondisi Galang. Dia nampak seperti tidak mau meninggalkan Galang. Hal ini membuat Raka tau kalau Kirana sebenarnya masih mencintai Galang. Namun setelah mendengar ucapan Sita, Kirana memutuskan untuk tetap melangsungkan pernikahannya dengan Raka. Kirana pun meninggalkan Galang dan pulang ke Jakarta bersama Raka.

Persiapan pernikahan dilangsungkan. Namun sehari sebelum pernikahan, Raka melihat Kirana memegang kebaya pemberian Galang sambil menangis. Raka pun sadar, bahwa Kirana memang tidak bisa melupakan Galang.

Di hari pernikahan, Raka membatalkan pernikahan dan menyuruh Kirana menemui Galang. Kirana terkejut dengan ucpan Raka, namun Raka menegaskan sikapnya. Kirana akhirnya berlari meninggalkan acara pernikahan. Raka hanya bisa menatap dengan sedih.

Kirana berusaha mencari Galang namun ia tak bisa menemukannya. Dengan sedih, Kirana pergi ke danau dan mencurahkan hatinya. Tanpa disadari Kirana, Galang yang sudah ada di sana mendengar semuanya. Kirana dan Galang pun bersatu kembali.

epi 33, isnin 27 september 2010

lepas linda marah kirana, kirana call raka nak jumpa dan bincang yg raka mesti lupakan kirana kalo raka sygkn kirana dgn terima calon pilihan linda, sastrawijaya... mcm kata nama ms bljr history form one two three

kirana cakap yg raka harus teruskan hidup dan lupakan kirana... raka pun balas bgmn kirana nak teruskan hidup dgn nunggu galang yg tak ingat apa2 pasal kirana, kalo ingatan galang tak pulih lgsg bahkan kirana mau nunggu... kirana balas raka tak patut ckp cenggitu dan kirana mmg takut kalo galang tak pulih lgsg... ya aku sedey bila kirana ckp cenggitu takut gak kalo galang takkan ingat pape smpi bile2

pas2 kirana smbg soh raka hidup bahagia... kirana bahagia kalo raka bahagia... adus sayu rasanya bila org yg kita cintai soh kita kawin dgn org yg lebih baik dr kita

bila raka terima pilihan linda disbbkan kirana, linda kesal sbb marahkan kirana selama ni...

walopon kirana rela lihat galang pilih farah dan soh raka terima pilihan linda, dlm hati dia masih cintakan galang dan ngakkan lupakan galang... kirana udah berfikiran matang banding dulu cam bdk2 kalo dgn baim... skrg pentingkan perasaan org lain dr perasaan diri sendri

weh bab tikus dgn perangkap tikus yg pak tejo kene tu aku ketawa terbahak2 siot! mak surti pun takutkan tikus... apa daaaa.... tikus yg mkn keknya...

Reply 144# kempossible

besok/arini CK smbg epi 34... kalo ikutkan cm tanak tgk sbb farah yg soh piyu dtg jmp kirana bukannya piyu sendri yg nk tp disbbkn nk tgk scene galang dgn kirana kene tgk jgkla kan walopon agak sakit hati sbb galang pilih farah dan tak ingat pape

weh mn ko dpt sinop last epi tuh? aku rasa scene galang jmp kirana kt danau tu ms kirana pki blouse biru tgh nanges pastu galang kt sblh kirana... yg kite tgk setiap kali CK abes scene dan nk smbg scene... betul ngak aku rasa la

Follow Us
Jenuh laa mencari web yag leh tngok citer ni online mcm dok tgk cite korea...kat opis tak leh nak buka youtube...
sapa ada web leh tgk citer ni online..(tak mau downld)

ris rasa si farah tuhh ada penyakit gila meroyan............. menyampah tengok
Risma Post at 22-9-2010 13:23

mmg gila mroyan punn.. suara nya.. ya Allah.. rase nk tutup je tv..
menyakitkan tlingaa

semua episod dr 33-37 dah tgk...
tnggu petang sok....raka pulak ttido ngan tunang choky...
ape jd agaknya...

tak tahan siot epi 35 scene jono ngelamun risaukan piyu sama farah sbb xda berita dr dorg sejak ketemu kirana pastu aris kejutkan jono... pe lagi melatah jono, kondor! skrip aris tu yg aku xtahan dgn gayanya yg mcm lurus bendul gitu...

abang mundar-mandir aja uda kaya mandur tanjidur... lagian kan bu farah uda ma ini bang piyu bukan nama penyu... kalo ngak ditelepon dr sono telepon aja ke sono nah tu... ya aris genius... ngak papa kali2 da krem otak

epi 36 lak skrip lawak pak tejo ms kena awasi kawasan kejiranan tmpt tinggal... kan ada lembaga putih muncul... pak tejo bley cakap... mirip pocong... hhhmm bukan, kontilanak... betul kan pocong!!!

ms kirana bwk galang ke kedai pakaian nak beli baju baru biar galang nmpk smart di mata riana, kirana pilih sweater putih belang2 biru gelap kt lengan kan... itu kan sweater yg sama ms galang pakai sewaktu kirana jatuh berjalan dlm ujan... nah aku tepek gmbr2 dr scenes tuh... sama kannn? and sweet sangat

epi ni jgkla farah kenalan sama baim lepas baim kena tampar sama farah sbb baim kagetin farah

part pak tejo nk panjat pokok kelapa pun lawak siot… ini emang bukan pohon kelapa ini emang nenek moyangnya pohon kelapa… lain kali numbuh jgn tinggi2… kelapanya takut sama mas tejo… turun duluan

epi 37 part mak surti nak htr bubur ke pak tejo mak surti ckp ke baim… mak mau ngurusin bayi raksasa dulu mak aku yg nengok sesama ketawa kahkahkah

part las skali scene yg best… galang jerit panggil kirana smbil lompat kesukaan… mcm bdk kecik lak galang ms tu aku tgk   sweet galang belikan eskrim vanila utk kirana

mmg gila mroyan punn.. suara nya.. ya Allah.. rase nk tutup je tv..
menyakitkan tlingaa
puteri_anissa Post at 3-10-2010 11:53 PM

aku rasa pas kwn dgn baim ni dia ok kot

aku rasa pas kwn dgn baim ni dia ok kot
karmilak Post at 4-10-2010 00:58

tu lah elok pulak si farah ni dengan baim................dia orang kawen kan nanti

ptg tadi...adegan curi ubi...jd malin papa tejo....
pastu kentut bucuk....marah mama urti....
kelakar2....

Reply 151# karmilak

nnti farah kwin ngn baim yee..

wah korang advance tul... ikut sinop mmg dorg bakalan kawin tp bila tu aku tak ingat

aku tgk repeat td

lebey 5 minit flashback sewaktu riana bc skrip buatan temannya baim... rupenye riana sama sandra adalah punca kemalangan galang sama kakek rama... riana suruh sandra cabut kabel enjin mobil galang... aku hangin la kannnn... :@ si riana tak sedar diri tu udah bikin aku marah

risma... dialog tidak disukai ramai keluar 2 kali beb! aku mute volume bile tau dialog tu akan kuar... aku ingatkan da takda da dialog tu... tp aku rasa buat ms ni tak kuar kot sbb riana berantakan sama mamanya...

jahat gile si riana tuhh ye............ dia yang menyebabkan galang dan datuknya kemalangan:@

aku tgk repeat td

lebey 5 minit flashback sewaktu riana bc skrip buatan temannya baim... rupenye  ...
karmilak Post at 6-10-2010 00:32

tak tgk repeat....
ptg td pun tgk setengah jam saje....
nmpaknya kena tgk maraton la....

risma... dialog tidak disukai ramai keluar 2 kali beb! aku mute volume bile tau dialog tu akan kuar. ...
karmilak Post at 6-10-2010 00:36

dialog per?