CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: matjab

Berhati-hati dengan budak ni

Originally posted by juwaini at 21-4-2009 15:24

Apsal soalan ko tu berbunyi keji?

Aku tak bagi kat bebudak tu sebab kebanyakan depa ni adalah sindiket. Pastu aku teringat zaman belajar dulu masa nak naik bas balik kampung kat ste ...

abis..dah ko spesifik budak2 mamak..aku ingat ko memang jaki ngan puak tu

kalo dah sampai meludah tu, memang tak payah layan le.

Originally posted by akulynn at 21-4-2009 15:31

abis..dah ko spesifik budak2 mamak..aku ingat ko memang jaki ngan puak tu

kalo dah sampai meludah tu, memang tak payah layan le.

Sempat gak le merasa pelempang aku...

tahniah lah untuk kao.. membongkar kegiatan neh...
nko neh wartawan ker... hehehehhehehe....

ko lebih layak dpt AMN .. dpd si zahida gedik rafik tuh..

sapa yg nk bg sedekah truskan niat anda.
yg xnak bg pon sukati korang la.
masing2 ada pendapat sendri so
buatla apa yg drasakan terbaik.

rumah aku salu org dtg mintak derma..diorg mengaku dtg dr pakistan or bangladesh,derma utk masjid,madrasah,anak yatim,etc..pastu tunjuk surat,aku xpenah baca surat2 diorg..yg peliknya diorg ni dtg umah aku tau sape bapak aku..n diorg dtg ni xpegi umah lain tp straight trus dtg umah aku n cari bapak aku minta derma..pastu kalu dpt duit diorg trus blk..kdg2 dtg silap timing,cthnya waktu maghrib..pastu kdg2,kalo kita wat xlayan bile diorg tekan loceng kat luar rumah,diorg akan masuk bkk pintu pagar pastu ketuk pintu kuat2 suh kita kuar..sume diorg ni dtg pakai bj cam tabligh..bile dpt jumpa bapak aku diorg akn demand duit yg banyak..plg kurg pun rm100..kalo bg rm10 diorg xnk..pastu kdg2 diorg guna taktik nk jumpa bapak aku,konon2nya kenal la,mula2 jumpa sembang2 biasa pastu tetiba ckp minta derma..salu diorg dtg waktu bulan puasa..aku rasa dlm bln puasa yg lps dlm 50-60 grup(satu grup dlm 2,3 org) yg dtg minta derma kat umah aku..aku pun xtau betul ke idak diorg ni,tp bapak aku salu ckp kita niat menderma,dpt pahala so kalu diorg tipu tu urusan die ngn Allah..n dlm bulan pose aritu dlm 2,3 ribu jgk la die derma kat org2 cemni.. kitorg anak2 sume tentang bile die bg derma byk2 kat org2 pakistan yg kita xtau betul ke x tu..tp yg bgsnya bile bapak aku wat gitu, rezeki die bertambah2..bapak aku keja lecturer kt IPTA..tp skg salu sgt dpt offer bg ceramah,bentang paper.etc..diorg ni sume bg duit lg byk dr duit derma tu..bapak aku ckp Allah buka pintu hati org2 tu jemput ayah bg ceramah,etc..psl selalu bg derma..

Follow Us
Bukan budak itu yang menipu.....yg patut dihukum adalah mak bapak dia yg sanggup mengajar anaknya menipu

kdg2 budak2 nih reject duit kite klu bg syiling... die nak duit kertas gak..
ade skali tu, kapel kat sblah meje mkn aku bg rm2 tp dlm bntuk syiling...
pastu kebetulan diorg bgn aku pun bangun, skali aku toleh ke blkg nak tgk budak tu...
aku nampak duit syiling tu sedang terbang ke muke aku.. sib baik aku smpat ngelak...
rupenye budak tu baling kat kapel tadi tu... siap jerit "bodo aku nak duit kertas!! aku taknak duit nih"
eeiii kalau duit aku la die bt camtu mau aku g penampar budak tu!! :@ :@

skg tak bleh sangat tunjuk compassion... kene careful when see someone nak mintak derma. sometimes depa ni ada other intention

Reply #149 RuffyRafe's post

hari raya pun sama, budak2 skrg demanded...

serba salah...

satu lagik yg jenis kat shopping complex......dtg ke meja tunjuk mcm kad plastik yg mengatakan dia ni pekak dan bisu..mintak derma sambil jual barang ie keychain...satu keychain harga rm10...bila aku kata aku takmo beli..tapi aku hulur gak la lam rm2 ..sbb kesian...selagi tidak bediri kat tepi meja...alahai ni pon menipu ke ape nih...

Originally posted by amd_sempron at 21-4-2009 15:19
takat budak2 ni... masy, pbt n jkm kena lakukan sesuatu...

tapi kalo sindiket pengemis yg kudungkan tangan dan kaki, polis kena involved secara langsung... sebab aku yakin mereka ini sengaja d ...

betul ke ada sindiket macam ni?.....kalau betul kesiannya budak2 yang kena tangkap ngan sindiket macam ni....nak derang mintak sedekah up to the point of being mutilated....dasyatnya....

penah kene kes lama..kat shopping complex seremban..muka cam budak ni gak..tapi kurus..
bile abes aku round2 kat shopping complex..aku nampak budak nirh,tengah cakap handphone..sambel tanggalkan kemeja yg die pakai tadi..tuka baju sume,tuka style..

tadi pakai kopiah,ngan kemeja putih lusuh..ngan selipar...hish..aku tengok tensen jerh

Reply #152 anya8797's post

anya,my uncle sampai sekarang tanak gi pasar malam..tau apsal? sbb one day tgh jalan ngan my uncle..nampak a guy tgh pimpin sorang pakcik yg buta nirh ke arah pasar malam turh..my dad puji ah,bagus tol mamat turh,sanggop bawak orang buta gi pasar malam..

sampai tgh2 pasar malam turh,tetibe mamat yg memimpin turh bukak kan kerusi lipat untuk pakcik yg buta turh..and stret blah...my uncle was so frustrated n tatau ape yg die pikerkan..

Reply #151 hatemetoday's post

yang ni ade yg tipu..ade yg btol..tapi dasat wo..penah time aku kat starbucks..minah nirh datang satu suit adidas stella mccartney.....jeles tol aku..(aku bersangka baek mungken die nirh mmg ade keje laen..jual bende keychain nirh sekadar untuk tolong persatuan dierang..)

pernah member aku test,gi sepak kaki one of them abruptly...dierang jerit..tapi tak kuar suare..ala macam tengok tv tapi dimutekan..huhuhu

Selalu org mcm nie dtg mintak duit dgn aku, aku mintak IC or passport. Kalau tak berani bagi memang sah la penipu.

Originally posted by shazuyi at 21-4-2009 09:05
ade seorang indon bagiktaw aku,kat malaysia susah pun orang tolong.dekat indon susah pun orang susah nak tolong,tolong jugak tapi x semua sebab rakyats ane ramai.betapa bertuah idop kat malaysia: ...

Dlm pada itu indon tak sedar diri jugak - duk ngutuk Malaysia jer...

Balas #92 elnor_81\ catat

bagi aku mmg kesian diaorg ni, kita mmg x pasti sama ada diaorg ni mmg dikerah ataupun x, pasal aku penah tgk dokumentari pasal umah anak yatim, yg budak2 dia terpaksa pg jaja makanan yg dimasak oleh owner rumah anak yataim tu utk tampung perbelanjaan diaorg jg ....

Kiranya, terdesak jg penaung umah anak yatim nk tolong budak2 ni terpaksa menjaja utk dptkan duit lebih...ntahla, klu yg betul2 susah tu memang kesian, tp yg suka ambik kesempatan tu yg buat bengkak je ati.