CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: clara_nur

★ ★KIM JONG KOOK★★ KOOKIE~~★ ★2ND HAVEN★★

Close [Copy link]
ladygempak posted on 12-2-2014 11:11 AM
dah tgk eps 184..
tak tau kenapa aku rasa cam tk berapa nak happy walaupun byk airtime tuk JK...m ...

kadang-kadang kalau macam ep 184 tu, me rasa PD masukkan KJK dalam team yang macam tak berapa ada potensi nak menang supaya boleh balance dengan team RM (dalam episode 112 time machine pun sama). honestly masa intro me memang dah rasa macam Team KJK tak ada harapan nak menang so tak lah sedih sangat bila team dia betul-betul kalah.

tapi team KJK memang selalu tak ada luck . contoh macam HK race, KJK satu group dengan YongHwa & SJH and still kalah jugak walaupun consider diaorang sebagai team yang agak kuat. yang satu group dengan perenang tu pun sama. sebab banyak game dalam RM yang tak depends dekat kekuatan & athletic ability sahaja tapi skill, teamwork & yang paling penting sekali, luck.

maybe lain orang lain pendapat, tapi me selalu tengok KJK kalah sebab lawan dengan perempuan, sebab selalu nak protect perempuan yang ada dalam team dia, sebab orang selalu main foul play dengan dia & dia pulak jarang main foul play, sebab kena betray & sebab terlalu percaya kat orang (so kena tipu lagi dan lagi dan lagi) & sebab member lain bekerjasama nak jatuhkan dia dan team dia & sebab dia lah yang paling unlucky antara team member terutama kalau kena carik clue bagai. kadang-kadang sebab dia over-strategize & injured pun yer hu3. lagipun RM member dah makin kuat sekarang terutama Gary, LKS & YJS. LKS dah makin pandai guna ketinggian dia sebagai advantage. YJS pulak banyak skill & licik. Gary memang pantas terutama dalam name-tag-ripping.   

woah panjangnyer. rasanya ni more kepada kenapa KJK selalu kalah, bukan kenapa Team KJK selalu kalah huhu tapi lebih kurang sama la tu kan ? anyway sedih gak bila dia selalu kalah lagi-lagi kalau dia tu antara last man standing hik hik. tertanya-tanya gak kenapa so terpaksa la menyedapkan hati dengan alasan-alasan di atas tapi KJK still strongest opponent, bukan senang nak kalahkan dia sorang-sorang

PS: teringin nak tengok KJK-SJH-YJS dalam satu team Last edited by kaz2y5 on 12-2-2014 12:33 PM

kaz2y5 posted on 12-2-2014 12:26 PM
kadang-kadang kalau macam ep 184 tu, me rasa PD masukkan KJK dalam team yang macam tak berapa ada  ...

aku setuju dgn pndpt kamu...dn aku perasan benda yg sama..
cuma yg aku masih tertanya2 samada betul ke atau pun cuma aku sorang jer yg selalu 'tersalah faham'...korang jgn marah aku k...fans members lain yg selalu jenguk kat sini pun jgn la marah aku..

ni cuma pndpt aku.....
saper2 yg satu team dgn JK....JS, Gary, Jihyo dan KS (antara yg semakin terer sekarang) semuanya penah satu team dgn JK tp dorang masih kalah...tu yg buat aku rasa cam dorang tak berapa bersungguh2, lebih kpd membiarkn JK berusaha keras sorang2...seolah2 dorang tak kisah kalau kalah, janji JK jgn menang sbb dorang dah selalu sgt menang semasa berada dipihak lain....kmdn aku rasa bukan salah dorang 100% pn tp sikap JK yg terlebih bersemangat dan semangat 'coach' dia tu buatkn org lain jadi marah, nak lawan JK terang2 tak terlawan dek dorang...jadi dorang balas dgn buat sambil lewa..
adehh..ayat aku tu bunyi cam aku prejudis jer tp tu lah...tak tau nak kata apa dah...
aku harap kaz atau saper2 kat sini boleh bagi pendpt korang plk yg dpt menyangkal pendpt aku tu...mebi boleh hilangkn rasa salah faham aku tu... ....kalau ada saper2 terasa ati...i'm soriii....peacee
Haha pn terer bab selesaikn masalah...tp bila dgn JK kdg2 dia jadi blur..

thanks kaz...
posting aku pn pjg lebar jgk ni...nak buat post mortem kenapa JK selalu kalah tp tak retiii..

Last edited by ladygempak on 12-2-2014 01:04 PM

ladygempak posted on 12-2-2014 01:00 PM
cuma yg aku masih tertanya2 samada b ...

team member yang kurang bersungguh-sungguh tu maybe betul jugak. kadang-kadang perasan diaorang macam tak serius jer. tak tau la sebab diaorang rasa secure sebab satu team dengan KJK so semua bergantung dekat KJK jer, ataupun sebenarnya diaorang bersungguh-sungguh cuma kita tak perasan sebab KJK tu terlebih over bersungguh-sungguhnyer hik hik.

yang pasal diaorang sambil lewa sebab tak nak KJK menang tu entah la ek, kena dengar pendapat orang lain pulak. sebab seriusly tak ingat bila KJK start selalu kalah so tak berani nak komen. ada jugak masa-masa yang saya rasa team member dia betul-betul annoyed dengan dia, tapi kalau betul sampai nak buat macam tu, memang kejam gila la

lagi satu, kalau team lawan team mesti team lain bergabung nak kalahkan team KJK first.

Last edited by kaz2y5 on 12-2-2014 01:48 PM

maksud aku bukan dorang tak nak menang bila dlm team JK (tak tau la plk kalau dorang mmg ada simpan perasaan camtu senyap2) tp lepas dorang kena train giler2 dn bengang dgn JK, dorang dh jadi tak bersemangat....

kaz nnt kita sambung...sambil tu bole dgr pndpt org lain sama...
aku kena out dulu....ada kerja...

kaz2y5 posted on 12-2-2014 01:44 PM
team member yang kurang bersungguh-sungguh tu maybe betul jugak. kadang-kadang perasan diaorang ma ...

Kalau ikutkan KJK ni mana ada menang sgt. Start ep 140 dia dah start kalah je. Sampai la ep 180 baru dia menang.

ladygempak posted on 12-2-2014 02:08 PM
maksud aku bukan dorang tak nak menang bila dlm team JK (tak tau la plk kalau dorang mmg ada simpa ...

aaaaaa gi tu maksudnyer. hik hik sorry sorry. ye lah boleh jadi gak tuh. dah lah penat kena train, tambah pulak kalau kena sekali dengan lecture yang bertubi-tubi. memang boleh buat hilang semangat jadinya. macam ep baru ni untuk 3rd game, sian tengok bebudak tu hilang tenaga sebab kena train

okeh

Follow Us
cik_ted143 posted on 12-2-2014 02:33 PM
Kalau ikutkan KJK ni mana ada menang sgt. Start ep 140 dia dah start kalah je. Sampai la ep 180 ba ...

dulu sebelum tengok RM, selalu dengar orang cakap KJK selalu menang. tapi bila tengok tak ada la selalu sangat dia menang pun. sebab tu sampai lupa bila dia start asyik kalah tu

kaz2y5 posted on 12-2-2014 02:39 PM
aaaaaa gi tu maksudnyer. hik hik sorry sorry. ye lah boleh jadi gak tuh. dah lah penat ke ...

Masa ni aku tak salahkan KJK. Sape2 pun kalau tgk team ni mesti akan cakap team yg hebat. Tapi tak sangka stamina hancus. Aku suka bila KJK cakap, dia tak kisah kalau kalah sbb dia memang suka denda potong kayu tu. Tu cara KJK psiko budak2 tu. Nak menang kena buat betul2 la. Kena semangat. Bukan asyik cakap tak boleh la. Asyik bising, tenaga dorang tak sama dgn KJK la..apa la.

p/s: Memang aku salute la stamina ahli2 RM ni. Dorang memang kuat la.

kaz2y5 posted on 12-2-2014 11:02 AM
Sorry out of topic jap, tapi malas nak masuk rumah RM tanya. ada sesiapa ada info tak kenapa DramaFe ...

tula..me pon taktau pasal per dramafever tak available kt malaysia..
selain dr kshownet, ada subbers lain yg sub RM ni iatu dramago.com..
translations diorg lg tepat tp sometimes diorg ada termiss certain part utk translation...

syue86 posted on 12-2-2014 09:49 AM
kasut die byk yg cantik2
pastu cm comfy jek bila blari

tula..cntik kasut diorg pakai..

yg me perasan, KJK suka pakai apa2 brg sukan yg brand ADIDAS punya..member2 RM ni sure byk kasut sport diorg..

ladygempak posted on 12-2-2014 01:00 PM
cuma yg aku masih tertanya2 samada b ...

Kadang2 aku rasa yg member2 lain tak nak geng dgn KJK.Terutama Jae Suk dgn Haha(jahatnya aku!)

usaha dan atur strategi mcmana pon, kalo takde luck, nak buat mcmana..huhu..bab ni KJK plg tak bernasib baik antara semua2 member...member2 semua pon dh makin kuat even Sukjin yg plg lemah pon dh tunjuk peningkatan..

mehla layan kompilasi SPARTA!!! ni buat ubat hati yg terluka

Last edited by clara_nur on 12-2-2014 03:56 PM

clara_nur posted on 12-2-2014 03:23 PM
tula..me pon taktau pasal per dramafever tak available kt malaysia..
selain dr kshownet, ada su ...

thanks sebab bagi tau pasal dramago tu dramafever pon ada part yang diaorang macam termiss, tapi english dia lebih simple. sebab tolong downloadkan untuk anak-anak sedara, kadang-kadang diaorang tak berapa faham dengan kshow punya sub. sekarang tengok dramafever tu pon kena guna proxy tapi still tak boleh download macam selalu dah makin ketat polisi youtube sekarang nih huhu~
Last edited by kaz2y5 on 12-2-2014 04:32 PM

kaz2y5 posted on 12-2-2014 04:25 PM
thanks sebab bagi tau pasal dramago tu  dramafever pon ada part yang diaorang macam te ...

me taktaula dramafever cmna translation dia sbb tak pernah tgk RM kt situ..

bg me la, kalo nk donlod the best subbers ISUBS tp diorg lmbat dan ketinggalan..diorg sub bagus sbb yg tlg translate pon mmg org Korea dan siap ada bgtau lagi nama background music stp kli kuar lagu..

kalo sesapa terer, bgtau sat apa kebenda yg tulis kt topi Jongkook tu??

clara_nur posted on 12-2-2014 04:42 PM
me taktaula dramafever cmna translation dia sbb tak pernah tgk RM kt situ..

bg me la, kalo nk ...

iSUB memang paling best. tapi baru sampai episode 124 hik hik. biar lambat asalkan bekualiti ni clara dah bagi tau pasal dramago, boleh try drmago pulak sementara menunggu iSUB punya translation. tq tq
Last edited by kaz2y5 on 12-2-2014 05:00 PM

ladygempak posted on 12-2-2014 10:49 AM
aku plk suka bentuk kaki JK...cantik...
tk terlalu kasar berotot cam sesetgh lelaki dan tak ter ...

sama la kite
hahaha
molek jah tgk die

kaz2y5 posted on 12-2-2014 12:26 PM
kadang-kadang kalau macam ep 184 tu, me rasa PD masukkan KJK dalam team yang macam tak berapa ada  ...

die memang tak main kotor
mostly ni la pyebab die kalah

syue86 posted on 12-2-2014 05:11 PM
sama la kite
hahaha
molek jah tgk die

nk skodeng balikla kaki dia..korg ckp cantik..me tak perasan plk
teringat plk retis mana tah ckp paha Jongkook sexy

clara_nur posted on 12-2-2014 03:26 PM
tula..cntik kasut diorg pakai..

yg me perasan, KJK suka pakai apa2 brg sukan yg brand ADIDAS  ...

a'ah...
samalah
mesti berpasang2 kasut diorg ade
sponsored gamaknye