CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: doubleA

[Edisi OMG] Zamani keluar Pengasih #263 Video #383. Sokongan divaAA! #284 ...

Hoh!! kaka AA serius buat kerepek ubi ke?   Kaka Zamani buatlah keputusan yang baik...

doubleA replied at 17-10-2015 08:15 PM
Kuala Lumpur: Pengurus Zamani Slam, Johan Aziz mendedahkan, Zamani antara lain mahu Persatuan Pengas ...

Dah jd panjang crita pulak dahhh...

yaya_angah replied at 17-10-2015 08:23 PM
Dah jd panjang crita pulak dahhh...

pening
xtahu  mana 1 cerita yg betul

Harap dia terus pulih dan tak tertangkap lagi

Pengurus mengaku jumpa Zamani, nafi jadi dalang

17 Oktober 2015 3:23 PM

KUALA LUMPUR 17 Okt.- Pengurus penyanyi kumpulan Slam, Zamani iaitu Johan Aziz hari ini menafikan dia sebagai dalang yang membawa keluar penyanyi tersebut dari pusat pemulihan Persatuan Pengasih Malaysia (Pengasih).

Johan bagaimanapun mengakui, beliau ada bertemu dengan Zamani semalam tetapi tidak mengetahui siapa yang menjemput penyanyi itu dari pusat pemulihan tersebut.

“Saya tidak pasti siapa yang ambil dia (Zamani) dari sana (pusat pemulihan). Saya hanya bertemu dengan dia semalam, bagaimanapun sehingga kini saya masih mengawasi dia dalam mengelakkan perkara tidak diingini dari berlaku,” kata Johan kepada Utusan Online ketika dihubungi sebentar tadi.

Menjelaskan keadaan Zamani, Johan berkata, apa yang boleh dikongsinya ialah penyanyi itu kelihatan baik dan sihat.

“Saya tidak tahu kenapa dia mahu keluar. Cuma sebagai orang yang rapat saya banyak nasihatkan dia untuk menghindari orang-orang yang salah sahaja. Saya fikir keadaan dia tidak membimbangkan,” kata Johan lagi.

Zamani atau nama sebenarnya Zamani Ibrahi, 44, dilaporkan melarikan diri dari Pengasih di sini dua hari lalu selepas lapan bulan menerima rawatan dan pemulihan dadah.

Kehilangan penyanyi yang sangat popular dengan lagu Gerimis Mengundang itu menyebabkan Yang Dipertua Pengasih, Datuk Mohd. Yunus Pathi membuat laporan polis di Ibu Pejabat Polis Daerah Sentul. - UTUSAN ONLINE

- See more at: http://m.utusan.com.my/hiburan/pengurus-mengaku-jumpa-zamani-nafi-jadi-dalang-1.147545#sthash.jnTfg5fG.dpuf

AprilLova replied at 17-10-2015 08:21 PM
Hoh!! kaka AA serius buat kerepek ubi ke?   Kaka Zamani buatlah keputusan yang baik...

Tgh kunyah nyap2 keropok ni nyah

Follow Us
Edited by d_dalia at 17-10-2015 08:39 PM
nist02 replied at 17-10-2015 07:29 PM
Oo ye ke.. byk awak tau.. ada info ke? Nak jalani pusat atau rawatan mcm tu pun bnyk nak kena hada ...

dato yunus pengasih tu pengerusi peniaga downtown cheras sbb pd asalnya tapak niaga downtown tu ada sebahagian utk bekas penagih peniaga..tp tak byk yg kekal..diorg kasi sewa dgn peniaga luar..skang pulak dbkl arah peniaga berpindah sbb jakel nak amik tanah by 1 nov ni..tp biasa lah hal2 mcm ni..byk sgt politik..lebih2 lg dato yunus tu ala2 berhaluan kiri..nak bincang dgn dbkl..tapak baru pun blum ada kelulusan..
lgpun notis dah bertahun keluar..tp still mcm tu gak

dulu masa kes jamal, ada yg kata dato yunus amik kesempatan dari segi show dll semasa jamal ada kat pengasih..tp tak tau mana betul tak betul..cuma bg aku dato yunus tu dh menjalankan t/jwb pada pengasih dari dulu lg..hmm biasalah politik ada dlm mana2 organisasi

eely_shana replied at 17-10-2015 08:25 PM
pening
xtahu  mana 1 cerita yg betul

Tawu takpe. Saje tau

d_dalia replied at 17-10-2015 07:35 PM
dato yunus pengasih tu pengerusi peniaga downtown cheras sbb pd asalnya tapak niaga downtown tu  ...

Pernah tgk Dato masak diaorg buat event pengasih dgn petronas. Bukan mudah effort mcm ni.. Banyak dugaan. Moga beliau dan team dia terus tabah!

nist02 replied at 17-10-2015 08:45 PM
Pernah tgk Dato masak diaorg buat event pengasih dgn petronas. Bukan mudah effort mcm ni.. Banyak  ...

takpe..dato tu dah kebal mentally physically..mcm2 dah hadap..setakat kes zamani small matter je..sooner or later bleh tau sape yg betul& x betul...kalo zamani kembali menghisap bleh hantar masuk pengasih semula..huhu..tak pun zamani masuk je rehab centre yg private tu..takde sape amik kisah nnt..

Duta lover replied at 17-10-2015 04:44 PM
Kalau korang btul2 amik berat pasal zamani
Aku rasa sepatutnya korang jangan galakkan dia
Dgn kata ...

True indeed! Pengasih knows better. Lagipun kalo nk keluar for 3 days ni kena la ada staff pengasih ikut sekali. Lama tu. Hal mcm ni tak patut jadi.

Tapi menda dah jadi.

Mohon TT sediakan lebih byk kerepek ubi, pelbagai perisa. Dan camera gopro sekali supaya zamzam boleh selfie 24jam seperti bbnu hahahha.

Instint iols kan..ni mesti ada unsur2 hasutan drp pihak luar yg iri hati dgn life baru zamani. Pihak ni suka klu zamani keluar cepat sb show zamani lebat walaupun uols kata dia sendu. N pihak ni bo kaut komisyen. Bef dis, segala show zamani..pengurus n pa dia dpt persen. N dia cuma dpt cukup2 mkn. Kos buat album, marketing pun hrp duit show zamani. Mana la zamani tu kering dikerjakan. Tpksa top up dgn dadih bagi bertenaga spjg melalak ats stage.

Sedih tgk zamani ni dikelilingi oleh org2 yg suka amik kesempatan, yg tak membantu dia pulih dan bawa dia ke jln yg lbh baik. Br tgk dia join usrah tabligh dgn shah slam. Hrp peminat tegar zamani ni pi pm shah slam. Encourage shah slam involvekan zamani dgn projek2 agama. Shah ni selalu join aktiviti agama klu ada ms lapang.

Hmmm
Dah mulalah nak bgaduh2 pasal duit pulak

Bagus sgtla...
Org2 jahat pengedar dadah ni smua
Mmg tunggu masa je zamani berduit

Kenapalah zamani ni gigih sgt nak menyanyi ..bershow2 bagai lagi
Heolss patut hilangkan diri selama 2 tahun camtu
Kembali dgn imej sihat n cergas
Stakat makan minum pakai tu, xkanla adik beradik dia xleh tanggung kan sementara nak pulih
Kalau ada duit, elok anta rehab kt luar negara terus

Aku ksian tgk zamani mcm dipergunakan je
Pg sana sini
Kene tendang mcm bola
Smua atas nama duit
Baru beberapa bulan masuk pengasih, dah masuk majalah 3 bagai
Bagi aku tu smua x sihat utk proses pemulihan dia

Dia perlukan masa n dikawal oleh org2 professional
Aku just pcaya family members je dia skang
Kawan2 ke whatsoever ni boleh tunggu dulu

doubleA replied at 17-10-2015 07:02 PM
Tengah buat!

Kemain gelang kak! Heheh

never believe drug addict.dan teruknya perangai aku,aku mmg xleh cover muka aku klu jumpa drug addict ni.mmg aku mls layan.aku jd garang tiba2 je..sgt2 benci.

doubleA replied at 17-10-2015 07:30 PM
Iols ingatkan cukup dah bekal biskut marie,air kotak milo,kerepek gunting dalam tu,rupanya nak ker ...

Biskut marie dan kerepek gunting je ke? Lohhhh mana cukup. Paling kurang kena la anto the gorpis, sengkuang dip (eh?), biskut redvelvet betty, rendang diva AA, kerepek pelbagai perisa. Baru la zamzam boleh betambah byk kilo hahhaha.

Jgn marah ye AA!

cupu replied at 17-10-2015 09:08 PM
never believe drug addict.dan teruknya perangai aku,aku mmg xleh cover muka aku klu jumpa drug addic ...

rasa nak lempang laju2...lg nak terajang segala pusher&tokan dadah tu..

doubleA replied at 17-10-2015 08:15 PM
Kuala Lumpur: Pengurus Zamani Slam, Johan Aziz mendedahkan, Zamani antara lain mahu Persatuan Pengas ...

Pulok dah! Maybe depa nk kasi bila zamzam keluar nnt kot..

d_dalia replied at 17-10-2015 09:12 PM
rasa nak lempang laju2...lg nak terajang segala pusher&tokan dadah tu..

aku jd camni sbb dkt kg aku ramai budak rosak psl pil kuda.yg jual melayu..pastu dan rosak anak2 jiran yg masih sek.jgn kata xrepot.mmg kluar msk penjara jer kije..smpai aku sumpah tiap kali jumpa bila la kau nak mati.

Edited by d_dalia at 17-10-2015 09:23 PM

ingat senang ke zamani nak pulih? 8bln x cukup pun..tegar heroin..luaran nampak je dia happy, tp rasa nak mati nak kawal ketagih benda tu..tu blum lg masa tido kt pengasih/luar pengasih tu, masa nak tido lah masa yg kritikal, takde buat apa..mcm mana nak kawal otak dok pikir benda tu..zamani hisap 10tahun bkn 10hari..woohhh..aku x dpt bygkan..sbb tu bila jd mcm ni, chances utk sentuh benda tu sgt tinggi..lg pulak dia masih merokok..personally, zamani blum pun pulih...hmmm

lps tu org senang amik kesempatan sbb fikiran dia pun tak stabil lg..hidup dgn dadah bertahun-tahun, minda pun x stabil..org ckp A dia pun ikut A..hmm..