CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: azre

Berapa kerap travel dlm setahun

Persoalan berapa kerap melancung susah nak kata le. Bergantung pd keadaan.

Senarai 2011 ( apa yg ingat je ):
1. INdonesia ( jakarta , bandung , Sulawesi - Makassar)
2. Thailand ( Bangkok )
3. Cambodia ( Pnom penh , Siem reap )
4. Singapore
5. Myanmmar ( hari Khamis ni )
6. Vietnam ( Ho Chi Minh )
7. dan lain2

Manakala senarai 2012 :
Tak boleh keluar lama2 coz ada anak ambik UPSR

1. Jan - New Zealand ( masa raya cina )
2. Feb - tak ingat
3. Mac - Kuching ( masa cuti sekolah , lawat cousin sekali )
4. April- Vietnam ( Ho Chi Minh)
5. Mei - Singapore / bandung/jakarta
6. Jun - Thailand ( Chiang Mai )
7. Jun- Australia (Perth)
8. September - Brazil ( Rio De jenairo)  or Mexico ( Cancun)  KIV
10. Oktober - Kota kinabalu
12. Disember- Turki ( Istanbul DLL )

KIV tu sbb bergantung pd member , jika seorang tak berani eden ke negara2  tu.

Last year me baru bebetul start travel.. So last year adalah dalam 7 tempt pegi n diz year setakat ni dah 9 tmpat.. ada balance dalam 3 tmpt nk g..

next year limit 5 tmpt je.. sebabnye.. dah ada commitment lain..

*travel ni buat orang gian la.. aduh.. nyesal start lambt.. hhuuhuhu...

Persoalan berapa kerap melancung susah nak kata le. Bergantung pd keadaan.

Senarai 2011 ( apa yg ...
adaraish Post at 27-9-2011 10:10 AM

i wish boleh pi mexico gak tapi
the husband kata dia tak berani sama sekali pegi mexico

Reply 122# tasyha3

bab gian tu setuju sgt2...

tahun ne mmg giler2 punya travel..every month berjalan sana-sini sampai satu tahap kena sorok pasport sebab takut mak jumpa dan bakar

Reply 122# tasyha3

tu la psl..nyesal gila start lmbt. masuk forum ni lama dah..tp baru tau psl ade thread cari kawan melancong thn ni..huhu

Last year me baru bebetul start travel.. So last year adalah dalam 7 tempt pegi n diz year setakat n ...
tasyha3 Post at 28-9-2011 01:20

dasatnye ko tasya!!
best giler tue!..

Follow Us
hehehe...sound familiar

lagi satu fara...org suka travel nie tak byk syarat bila masuk b ...
my-alja Post at 27-9-2011 20:11

mmg pun nk cari yg serasi tue payah sikit laa...
cha pun, x sume family bole ikut...agak2 yg ade songeh tue, harus dipangkah laa..
drp bermasam2 muka, lg baik toksah join...ati pun x sakit...
dgn family, cha hanye pg ke tmpt2 yg lite2 aje. x perlu buat research byk..sbb sume cha kene buat.
klu nk btul2 travel, mmg cha cari teman travel yg tegar. lg memahami...

dasatnye ko tasya!!
best giler tue!..
babycha Post at 28-9-2011 09:50 AM

ada ramai lagi dasyat dari aku.. aku baru je nk start.. Alhamdulillah.. parents memahami..

p/s: mane la tau aku jumpe kekasih hati msa travel.. kkekkee..

Reply  tasyha3

bab gian tu setuju sgt2...

tahun ne mmg giler2 punya travel..every month berja ...
melur_30 Post at 28-9-2011 09:29 AM

ko lagi hebat dari aku.. berjalan2 sakan.. aku kalah ngn ko le.. kkekkee..

p/s: jum la kite menembak.. aku dah lame gile sangat nk menembak nih.. kawen abg aku, ko kena amik gambo.. x kira.. hahhha

Post Last Edit by bdk2 at 28-9-2011 21:20

dah baca sume post kat sini...meh aku komen lak. pertama kali, mana si TT ni??? bukak umah...pastu hilang? ape kes? sori sentap skit....

psl travel ni..this year aku paling all out skali. mmg tak sangka sebenarnya. this year dah pegi NZ, Perth, Bangkok dan baru balik semalam Medan. InsyaALLAH....november nnt akan ke Korea lak. tu pun dh penat nk kejar tarikh sume, keje byk lg, nk kejar dateline, research tak abes bwt. untuk 2012, yg dah secure lak vietnam, spore, GC-syd-melben, pulau perhentian, jakarta, bandung. mybe plan nk tmbh lagik kot. adoyaii....gian punye pasal la ni.

bila bab travel ni, aku slalu kene soal. bykknyee duit ko! bykknye cuti ko! dan mcm2 soklan lagi laa...penat aku nk jwb. kdg2 aku diam je. mulut org suka berkata-kata ni, lemah aku nk jwb. psl duit ni, aku bru je stat keje dalam setahun lebih. bru 23 tahun. impian aku bila masuk local universiti aku nk keje cpt2 then stat travel. aku ni asal bukan fmly yng ada-ada, pastu jenis tak brape suka sgt nk travel ni. that's why, aku gigih simpan duit sbb nk travel. bila penat lelah aku dpt simpan duit, aku travel. eventho, aku x bwk adik-brdik, parents aku sume, tp setiap trip aku pegi mana2 mmg aku beli something for them. buah tangan. insyaALLAH...kalo ade rezeki aku nk bwk mereka travel skali. yang aku PLAN! taknak agent2 nih.

psl duit lak, aku bese2 je, gaji pn tak byk. tp duit utk travel mmg aku simpan bonus, dgn duit claims je. tu jela yg aku guna utk travel. untuk cuti lak, overtime aku convert jadik cuti. kalo ade 8jam dah dpt 1hari off....that's why aku byk cuti. annual leave pun hny 16hari sajork.

bila travel ni, mmg kene ade determination. aku tak kisah la nape org ckp ko ni mmbazir je travel. ape ko dapat??? pastu, bila kita balik, mula laa ckp "jelesnyaaa" "bestnyaaa" pastu mintak souvenir. bykk cntikk muka ko! mmg utk travel, ape pun aku sanggup korban. makan pn tak memilih sgt. tp once in a while, hang out jugak ngn kwn2. yela, hidup kene social. jgn bwt hal sendri je. cuma skung ni, aku masik mencari geng-geng travel yg 1 kepala. susahnyaaa......taknak yg kaki shopping bnda mengarut SELAIN dari SOUVENIRS!

Aku admit, simpanan aku hnya utk travel. mmg laa dalam kepala ni nk ada rumah, nk beli kete bru sume, nak kawen sume...bnda mcm tu aku pendam dlu. aku nk enjoy hidup single aku nih. yela, sape tak jeles cthnya mcm TT beli rumah dah 2bijik. sape tak mau kan? btol x? mybe sbb TT ni starting keje gaji dh 4-5k sebulan...tp aku ni bese2 je. cukup2 makan je. tp sbb determination tggi, alhamdulillah. aku nk achieve target aku dalam travel. insyaALLAH, aku dh set target by 2016 aku dh slow down utk travel dan carik pasangan. dlm masa 3-4 tahun ni, bila ade rezeki akan aku beli rumah jugak. tak besar pun takpe, janji rumah sendri.

pastu, psl nape tak buat haji @ umrah? kan lebih berkat duit tu. mmg aku admit, kalo kira2 duit aku dh spent utk travel tahun ni shj mmg dh mampu pegi bwt haji skali takpun umrah 2 kali. tp maybe seru utk ke sana blom cukup kuat ditmbh2 dgn jiwa muda. mudah nk explore tempat2 baru. tp aku still ada impian utk ke sana dgn fmly aku 1 hari nnt. insyaALLAH...sape taknak kan melawat tanah suci.

just my 2cents.

Reply 130# bdk2

well bdk2, knowing you... kita mmg kaki travel, tp you lagi kuat travel.. hihi salute
as long as you boleh manage then go for it je wehh... tak keee??? hihihih...

Reply 123# faraway1

I pun tak berani gak sebenarnya ke tempat2 macam tu maklum le dari aspek keselamatan ni memang meragukan. Padahal dalam hati tu teringin sangat nak pi.Kawan2 travel I yg lelaki pun tak berani gak. Cuma yg perempuan ada yg jenis berani sikit kot. Apa pun masa masih pjg lagi , harap2 ada le yg terlebih berani nanti.

Reply  faraway1

I pun tak berani gak sebenarnya ke tempat2 macam tu maklum le dari aspek k ...
adaraish Post at 28-9-2011 09:29 AM

me ada kawan mexican yang laki dia bangsa cam laki me,
dia kalau balik mexico tu dia balik sesorang aje, anak pun dia tak berani
nak bawak, dia kata potensi bangsa asing diculik verylah tinggi,
fuh dengarnya pun risau... tapi tak semualah,
sebab ada kawan mexican yang lain ok aje bawak laki dorang balik sana,
tawakal kaedahnya.. kalau me ok kot sebab
orang kata rupa cam rupa orang mexican

samalah kita....tapi my parents old fashion folks
they dun enjoy walking, sight seeing...
...
my-alja Post at 26-9-2011 11:01 PM

my parent sepatutnya datang sini bulan ni,
tapi banyak masalah betul sampai give up dibuatnya...

me anggap dorang tak da rezeki ajelah nak berjalan jauh..
kalau pikir pikir me kira melangkau kebiasaan family gitu sebab
pi travel, ahli keluarga yang lain tak da sapa lagi pi ovc.

Reply 129# tasyha3

byk ke? entahla..nk tunggu ke hujung tahun ada lagi 3 trip..sometimes terasa juga penatnya tapi kepuasan tu mengatasi segalanya..org nk ckp apa, ckpla..skurangnya aku dah maju setapak dr derang hehehe

Reply 130# bdk2

setuju sgt...ala ko set aje dalam kepala derang yg berbunyi2 ne sebenarnya jeles   orang kata 'di mana ada kemahuan, di situ ada jalan'..at least kita usaha keras 1/2 mati utk realisasikan apa yng kita impikan dari mereka yg tau bising aje, tapi apa pun takde heheee..aku pun sejak terjebak dalam kancah ini pun, banyak benda yang biasa aku buat sebelum ini terpaksa dikorbankan..nak hidup mewah2 macam sebelum ini mmg takdelah..dalam kepala otak ne cuma pikir nak simpan duit utk travel aje ehehe

Post Last Edit by amirul_nazri at 29-9-2011 09:34

salam kawan2..

alhamdulillah..i baru sampai dr Laos (kali ke-3) last tuesday..so, tahun nie rekod bersih average 2 bulan skali kuar overseas atas ticket company..negara2 yg dah di lawati atas ticket business trip sponsored by company:-

Islamabad, Pakistan
Dubai, UAE
Jakarta & Banjarmasin, Indonesia
Vientiane & vang Vieng, Laos (insyaallah next year visit lagi --> saya akan buka journal pengembaraan ke negara ini bila dah settle segalanya)
Phnom Penh & Kampong Cham, Cambodia
Singapore

masih belum ada peluang lagi utk pergi negara2 yg across the continent cam europe, africa dan south america..tp boss i dah cover dah sumer continent..moga i juga di murahkan rezeki.

Bagus dpt travel overseas nie..kita dpt pelajari budaya dan cara hidup org lain.. tetapi, walau seindah mana pun tempat mereka, malaysia juga lah tempat yg terbaik di hati ..

travel obersi kerna kerja dgn makan angin mmg sangat berbeza...bila kerja, macam2 komitment terikat...bila travel sendirik, mmg enjoy sakan...rancanglah percutian anda dgn sebaik mungkin...
me tahun ni baru dua kali aje pi obersi (Colombo dan Beijing)...coti sekolah ni ingat nak lepak dgn anak yg batu abis UPSR kat Gold Coast lah rasanya...

Post Last Edit by safiku at 29-9-2011 10:01

me, dh 8 tahun keje ... tp dlm tempoh tu sekadar merata pelusuk tanahair - Malaysia Barat n Malaysia Timur, bandar, luar bandar, pedalaman dijelajahi atas urusan kerja ataupun percutian persendirian n sekali shj trip ke luar ngr - tp atas urusan kerja rasmi, tak akan sama spt percutian persendirian, kan ..? Me n suami sesama sepakat, selepas "berjaya" jejak ke tanah suci menunaikan umrah, baru boleh target lebarkan langkah kaki ke ngr² lain. Alhamdulillah, thn 2008 terlaksana target kami (+ singgah di Yaman) ... tapi selps menunaikan umrah, itu pun amik masa sehingga tahun 2011 ni baru nak bermula travel ke ngr org. Bukan sbb masalah tak cukup cuti (annual leave + carry fwd mencecah 50+ hari) n bukan jge masalah kewangan, tp disebabkan "HATI BELUM TERBUKA n belum sampai seru"... blh gitu ..??? So tahun 2011 ni kiranya baru sampai seru n baru bermula episod travelling ke ngr org ... so far dah 2 ngr dijejaki n kedua²nya amik masa 1 minggu setiap percutian smpai ada yg pelik buat apa g lama² setakat g singapore n medan ..??? takpe, me ada misi tersendiri ... explore sepuas²nya apa yg blh diexplore. Sebagai tahun permulaan, cukup dgn 2 destinasi ni dlu ... insyaAllah akan bersambung lagi lagii dan lagiii nxt year.

Menyesal duit lebur utk travel ..??? a big NO NOO NOOO
bukan sekadar reward utk diri sendiri, tapi moga dgn itu akan menjadikan me seorg hamba-NYA yg lbh bersyukur menjadi warga MALAYSIA tercinta. Setiap apa yg dipandang, dilihat ... renung n fikirlah dgn mata hati n akal budi

Post Last Edit by gepren at 29-9-2011 11:21
bila travel ni, mmg kene ade determination. aku tak kisah la nape org ckp ko ni mmbazir je travel. ape ko dapat??? pastu, bila kita balik, mula laa ckp "jelesnyaaa" "bestnyaaa" pastu mintak souvenir. bykk cntikk muka ko! mmg utk travel, ape pun aku sanggup korban.
bdk2 Post at 28-9-2011 09:11 PM

Aku sukaaaa ayat nih!
Mmg betul sgt2 tu.
Kalau sebelum gi tuh.. mcm2 aa kutuk "perabih duit je / kalu nak gi pun guna agent / negara yg ko nak gi tu bukannya best sgt @ bkn ada apapun".
Smlm aku bg sedas "bg saya la, tak kesah jejak negara mana2 ada la keistimewaannya snd, xde yg tak xbest bg sy nih.. yg penting tgk negara org".. terus senyap akak tu sbb dia kata dia PERGI BANGKOK TAPI TAK MENARIK LANGSUNG & TAK ADA APA

Pernah aku bg souvenir dr dubai.. terus dia ckp "ntah betul ke tidak dr dubai ni.. ntah2 ko buat kat CM je"
Sakit hati dgr weiii!  Aku bg cukup baik dari tak bg langsung.
Kalau tak bg.. di minta2 pulak

Kat ofis lama aku suka gi senyap2 je sbb ada ja yg nak nyakitkan ati, tp dtg sini ada sorg ni pulak pi heboh2kan aku suka jln2 tp nasib baik lah tak kesah, siap berkobar pulak nak gi jln jgk.
Cuma dorg ingat gi jalan2 ni kena habiskan 7 8K walau nak gi beijing adoiii kelakar pulak ku rasakan