CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: akido_kido

[Tempatan] 3 rakyat Palestin dilaporkan mengamuk di Wisma Transit Kuala Lumpur.Markas Angkatan Tentera Malaysia sudah mendapat makluman mengenai perkara ini.Dah nak tunjuk perangai??

Selamat siang Palestin

Putih putih melatii

Giginya putihhh

Sejenis parasit. Patula negara Arab lain whoareyuss kan diorg.

Thunderclouds replied at 5-10-2024 06:06 AM
Mcm xcukop lg masalah.
Kita tambahhh.. Kita carik masalah

Kann macam kurang masalah hidup sampai nak tolong orang lain.

Semua benda nak bikin romantis.

Tu pasal orang Malaysia ni tak kaya kaya, banyak tolong Palestin, tolong Indon, tolong Pinoy Selamat Malam Rohingya etc...belum lagi kena scam dengan penyokong UMNO dan PAS hidup bertongkat hidup menjaja nama Melayu dan Islam.

dubuk replied at 5-10-2024 09:31 AM
Selamat siang Palestin

Putih putih melatii

Ganti kepada Selamat Malam Rohingya ke acane?

Farnor replied at 5-10-2024 02:03 AM
dengar tu pmx..nak bantu kena tengok juga orang2 dr sna mcmna.. niat membantu dah baik dh

PMX suka tolong orang, dulu dia tolong Mahathir sekarang tolong UMNO.

anony-mous replied at 4-10-2024 04:56 PM
Sep sikit!! Tmpt lain aku xtau tp tmpt aku ni area susah dpt kerja. So muka aku la sebulan sekali  ...

Tu lah nak makan restaurant islamik sgt konon, ujung2 minum air basuh kaki katanya yucks. Melayu ni over, cepattt naikk syeikh qgakkknya sbb tu blh ngam dgn ereb ujung2 tgk mcm mana. Sudah2 lah boikot ni kan, dtg isu apa2 kelompok bodoh ni start isu boikot balikk huh

Follow Us
kucing_gebu replied at 4-10-2024 10:43 PM
Betui sgt2. Aku pernah comment mcm ni dlm grup FB  sg petani..pakat maki aku sampai tuduh aku yahu ...

Jenis bodoh2 ni mmg mcm tu klu dorg tak agree dorg maki lol kat situ pun dah nampak ye mentaliti mcm mana

Orenn1 replied at 4-10-2024 04:16 PM
Habis ekonomi kita, aku tak join boikot, aku masih pegi je semua sbb aku tgk dr bigger perspective ...

Aku memang tak berapa layan fast food ni tapi sebab melayu2 bodoh sibuk suruh boikot rajin pulak aku pergi kesian pekerja2 tu tak kisahlah bangsa apa mereka perlu nak cari makan kebetulan pula ramainya anak bangsa aku sendiri. Sedehlah juga bila masuk penuh cina ja.

mmg hauk perangai mereka ni, last week masa shopping kat aeon kat bahgian buah, ni maknya selamba je bukak bahgian buah anggur dan kasi anaknya makan, ibu.. ank aku panggil, tunjuk kelakuan diaorg, aku tarik jubah dia, aku ckp x boleh buat gitu, terus dia bawak ank dia blah dr situ.. apa punya perangai la bangsa ni..

Decaffeinated replied at 5-10-2024 04:54 AM
Aku memang tak berapa layan fast food ni tapi sebab melayu2 bodoh sibuk suruh boikot rajin pulak a ...

Tu lah mmg kesian, org cari rezeki habiss semua terkesan. Tak pikir kesan2 perbuatan tu dr segala sudut. Agak2lah nak support pun jgn jeopardise kan apa yg kita ada. Eloklah ko pegi makan fast food ni  semua decaff di saat ramai memboikot sampai ramai hilang keja, tapi takde yg ambil photo ke? Kat sini aku mmg selalu lepak starbucks, makan burger king, takde masalah lah. Arab tgk perangaiii mcm ni lah. Aku masa tgk kekjaman israil pd dorg mmg kesian. Tapi aku terpikir jugak dorg ni klu tqk jenis bangsa yg pandang rendah dekat asian, tak suka kokesen anggap sebagai musuh sbb kafer katanya ujung2 kokesen tu lah duk berjuang utk dorg. Kokesen kat negara maju ni rata2 sokong palestin cuma governments dorg je sokong israel.

so apa komen manusia yg bawa diaorg ke Malaysia ni..

mehmet replied at 4-10-2024 06:33 PM
Kalaulah ada button LIKE

Kan boleh bagi kredit.

slavehunter replied at 4-10-2024 07:02 PM
Laaa kata bawa pesakit yang cedera? Ni macam tak sakit pun?

Nuart punya plan apa sebenar nye ni?

Aku punya teori konspirashit pula kata DAP sengaja biarkan nuart bawa masuk arab2 ni tanpa berkutik sebab nak kasi puak2 boikot tengok kebodohan sendiri. Setakat orang bagi tau mananya nak dengar.

Thunderclouds replied at 5-10-2024 05:48 AM
So tok saka ckp menda yg betol la kan?
Melayu mudah lupa.
The bitter truth

Bukan tok saka ja, apa2 yang orang cakap pasal melayu tu semua betul. Aku tau lah sebab aku pun melayu

B40tastePosh replied at 5-10-2024 12:15 PM
PMX suka tolong orang, dulu dia tolong Mahathir sekarang tolong UMNO.

Ni tolong sesama politik. Ni nak tolong berpada-pada la.. Tengok orang juga mcmna.

Barebow77 replied at 5-10-2024 01:22 AM
Tak kena kencing manis ker..

Aku bukan beli minuman bbnu.. penuh gula, whipped cream, caramel apa jadah, pas tu claim #coffeelover ambik gambar tyg kat ig aku beli latte sajork xde sugar syrup apa perasa pongg… laki aku hari2 americano… latte tu pun berkarbo dr susu.. sehari 1 venti cukup

Klu kat europe ni pun mcm tu lah jugak perangaiii, ambil pelarian bawak sini ujung2 gigit tgk tuan. Dulu siria mula2 sampaii dgr jugak cerita kokesen volunteer ni duk collect baju2 n brg2 secondhand tp yg elok masih blh pakai guna semua bukannya mcm kat asian tu klu secondhand ada yg teruk betul pun org bagi, ni mmg babu2 elok, tapi dorg marah taknak baju secondhand semua, mengadae tak sedo diri, baling botol air yg volunteer bagi. Aku pun peliklah culture dorg, takde ke belajqr konsep menghargai bantuan yg diberikan tambah2 dorg dlm kesusahan, perangai teruk sgt. Sbb tu agaknya kjaan negara2 maju sokong isroel, maybe malas nak hadap pelarian ereb dtg ke kegara dorg lagi

DukunSentet replied at 5-10-2024 01:53 AM
Betoi jugak.. Ibarat kera dihutan disusukan.. Anak dalam buaian mati tak makan..

#stopboycott

Kan, bila ada yg tegur depa kata menjawablh nanti di akhirat.Yg depa masih guna google, whtsapp, instagram, fb, ipong tu semua tak menjawab ke kat akhirat nnti? Selek betol geng² terpaling ni.

Orenn1 replied at 5-10-2024 02:59 PM
Klu kat europe ni pun mcm tu lah jugak perangaiii, ambil pelarian bawak sini ujung2 gigit tgk tuan.  ...

Aku x lyn derma2 utk diorg ni. Satu sbb yg collect pun aku dah was2… cara hantar x telus.. ntah sampai ke tak sumbangan2 tu. Kalu bg cash, dh brp percent diorg sebat. Tu bukan volunteer utk charity namanya, tu bisnes. Dua, tgk perangai pelarian2 ni, rata2 hangsuang. Bg aku, biar rakyat negara yg pelarian2 ni singgah, yg buat segala mala charity tu. Yg dok jauh2 ni xyah laaa ngada. Tiga, dlm msia ni ramai yg perlukam bantuan. Buat apa terhegeh2 konon nk bantu saudara kita kat sinun. Saudara ko kat keliling ko, ko buta tulikan aje kan kan kan?? Islam pun ajar tgk keliling ko… ada x jiran kelaparan, adik beradik yg susah.. tolong tu dulu. Bukan aku x simpati.. simpati sgt pd yg betul2 baik, betul2 lari & bina hidup semula.. doa je yg mampu aku bg. Sekian luahan aku

Thunderclouds replied at 5-10-2024 06:02 AM
Rumah Ronald Mcdonald mmg hada serata dunia.
Part of their charity program.
Ramai yg xpandang mana ...

dulu mcd ni antara yg setiap tahun buat larian amal..iols ada pegi bbrp kali.. registration pun rm10 je.. hasil dr larian tu utk rumah2 amal tajaan depa mcm kanak2 autism x salah iols la.. dan mmg betul mcd dia amik pekerja OKU yg bisu pun amik jgk, makcik pakcik sbb outlet tpt iols keja tu sorg makcik jg kaunter, yg pakcik tu kemas2 meja dan lap2 pintu kaca...
Semoga bisnes diorg naik balik sbb skrg nampak org dah ramai dtg mkn..