CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: yamapi

kisah abah, mak dan bini muda abah

umah mertua kat senggarang... hehehehehe... ni suami kena campak ke parit sulong sebab dia kena mengajar kat sekolah sana... tapi xapekan... datang je...

Senggarang..?  hukhuk..jin yg rasuk mak aku nk balik sana lah...

eazzad, bleh ke ketemu di BP sabtu ini.. abah dgn mak taleh g laa.. dorg berkejo g kuantan.. anak along yg pertama masok spital lak sbb semput.. haishh mcm2 dugaan

mak ai..?? biak betul..??? ni sah bomoh senggarang ni punya keje ni.. tapikan memang tau... kat senggarang ni ada bomoh2 dan ada lagi diorang amal2kan.. contoh kat kampung mak mertua aku.. punca sorang ni semua dia sihirkan jin2 dia ni untuk kesenangan dia.. ramai yang sakit... pastu duit pulak asik abis... dan ada pulak yang aku tahu sorang ni dia menyembah2 dan rumah dia ada tengkorak monyet.. xtahulah ape dia buat... 1 keluarga ni abis mati dia kejekan... peliklah xtakut ke kena seksa dalam kubur tu???

boleh kalau nak jumpa sabtu tapi petanglah pagi ada orang buat appointment...

baiklah.. nnt saya call eazzad yea... apa tu minyak attar tuh ada lagi kah??

Follow Us
Reply 1# yamapi

bila baca cerita TT ni teringat apa yg terjadi pd family sy. ex gf ayah sy kacau family kami 25 yrs after that...memula buat-buat salah nombor bila call kat rumah, pehtu lelama jd kawan le kengkonon...arwah mak punye le innocent..pi la bg tau ayah sy dia ada kwn baru, ayah sy ok je la...pehtu lelama jd lain plak, ayah saya tak mau duduk rumah lama-lama, asyik nak keluar je, lepas subuh terus gi ofis, balik ofis pkl 11 -12 mlm, terus tido...kami anak-anak tak perasan sbb takdak kat rumah, sy kat univ, adik no 2 kat UK, adik bongsu kat itm perlis...(masa tu la..)

satu hari arwah mak cerita hal ni..sy ngan adik bongsu pi siasat..rupa-rupanya, pompuan tu ex gf ayah sy dulu, and anak dia satu kelas dgn sy masa form 6 dulu! aduhai....teruk ayah saya kena..tak balik rumah berhari-hari...mak sy makin lama makin kurus sbb simpan sendiri, tak rujuk pd sesapa...

kami berubat rata tempat...mcm-mcm cara...tp tak jalan jugak...last-last jumpa srg ustaz ni kat TTDI, dia bg tau...yg lepas tu sudah le, let go..duit yg habis tu tak yah le nak tuntut balik..redha je...and dia bg bbp petua & pesanan utk kami 'mengubat' ayah..balik rumah, kami sekeluarga prepare air & baca Quran semua 30 juzuk tu & berdoa apa-apa yg patut - sy, adik & arwah mak...air tu utk bg ayah minum & mandi....

ayah sy mmg tak boleh tgk muka arwah mak sy, dia jadi benci sgt..tp bila dia balik rumah, kami bagi air utk minum & bg tau air mandi special tu kami yg sediakan, alhamdulillah, dia tak reject..ikut je. Alhamdulillah, semua kembali normal after 2 years...ayah sy cerita yg dia rasa dia 'terikat' dan tak boleh control diri sendiri, hanya time solat je dia rasa tenang, habis solat, dia rasa mcm ditarik-tarik dek pompuan tu...

arwah mak sy passed away few years after that, slps 2 mggu kat ICU - tak ada sakit apa-apa..tetiba je kaki & perut bengkak & tak susut sampailah ke hari terakhir dia bernafas...ramai family members ckp yg mak sy dah kena buatan org so-called, tp yelah, kita pun tak boleh la nak confirm, sbb mmg tatau sapa actually...tp sepanjang kat ICU, ayah sy mmg 24 hours di sisi arwah mak...sy miss sgt lawak-lawak bodoh yg mak sy selalu buat...al-fatihah

so, utk TT, w/pun kita tahu sapa culprit yg sebenarnya, kena byk bersabar & insyaAllah..semua akan selamat...

mak ai..??  biak betul..??? ni sah bomoh senggarang ni punya keje ni.. tapikan memang tau... ...
eazzad Post at 4-3-2011 15:33

Dulu mamat gay yg nk rogol aku pon org sana...

Aku kalo tgk mamat2 tgk aku lelama... seram aku dibuatnya...
Ramai yg nk kerjekan aku... apela...
Dulu dok Hostel PGudng pon ader org nk bontot aku.. BONGOK betol...:@
Awek takot nk dekat... hensem la katakan...

Ahli2 keluarga TT ni mmg gigih cari penawar utk abah TT eh..Tp pendapat aku, ubat yg plg mujarab sekali dtg dari empunya diri sendiri iaitu ayah TT. Semoga ayah TT sendiri lebih dekatkan diri dgn Allah & ayat2 suci Al-Quran setiap masa, sbb itu adalah penawar yg plg mujarab utk benda2 mistik. Mmg boleh org lain ubatkan, tp msti disusuli dgn amalan berterusan empunya diri tu sendiri. Kalau x, berubatlah ke hjg dunia mana pun..nti "benda2 hitam" tu akan balik semula sbb hati manusia ni susah nk jangka. Nk tggu janda tu insaf, blum tentu...

cariknow ko dah kena bontot ke?? :@

minyak attar jin tu masih ada...

thanks eazzad...
tgh tunggu weekend nak blk kg pass mnyak tuh kt abah...

TT, citer la pengalaman kau berjumpa eazzad weekend aritu

...
CariKnow Post at 4-3-2011 16:30

ape kena mengena dgn bontot si CariKnow ni la plok?

...
CariKnow Post at 4-3-2011 16:30

WOW!! ko mesti muka lagi hensem dari saipol bukhari tue kan???

mak ai..??  biak betul..??? ni sah bomoh senggarang ni punya keje ni.. tapikan memang tau... ...
eazzad Post at 4-3-2011 15:33

umah kak senggarang belah mana tue kak?

TT, citer la pengalaman kau berjumpa eazzad weekend aritu
immortallez Post at 7-3-2011 12:00

pengalaman jumpe eazzad... hahaha tepon byk2 kali sbb tak tau cemana nak g sana.. alhamdulillah Allah permudahkan jalan..akhirnye ketemu jua...
masa tuh ada org berubat kut... pastu borak2 biasa.. tanya cemana nak gunakan minyak tuh dsb....

eheh... maaflaa saya ni mmg tak reti nak borak apa....

Reply 138# yamapi

eazzad hensem x?

oooo.. kamu ni hari tu sabtu tu awak ler... ooo... kenapa xborak je... orang yang datang berubat tu biasa jelah.. dia lagi dari pagi lagi dah datang... eehhmm.. malu ke?? ni makcik tecik je.... hehehehe...