CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: CARI-MRO

Jurutera Kecewa Majalah 3 Tak Highlight Penglibatan Engineer Dalam Pembinaan Bangunan Merdeka 118 "Padahal Pecah Kepala Buat Calculation"

aku setuju dengan dia
bukan dia nak disanjung
tapi media perlu ceritakan juga sumbangan engineer dalam melaksanakan projek ni
kalau yang lain lain dimasukkan dalam story
kenapa pula engineer tak dimasukkan
kenapa tak diwawancara dan diberi credit

B40tastePosh replied at 18-9-2023 09:03 AM
Tak perlu nak tunjuk warak, zuhud sangat kalau kau kerja pun nak cari harta.

Cari harta buat cara ...

Sukati aku la nak wat cane...xyah sibuk life aku..cari harta sampai mampos pun takkan ke mana kalau caranya tak berkat.
Orang yg kerja semata-mata kejar dunia ni lagi teruk drpd beruk. Macam baghal. Kejar akhirat, dunia akan ikut. Kejar dunia semata-mata, akhirat sangkut.

Sazreena replied at 18-9-2023 09:32 AM
Sukati aku la nak wat cane...xyah sibuk life aku..cari harta sampai mampos pun takkan ke mana kala ...

Melayu kau memang tak competative dalam hidup dan kerja. Loserr.

kau mengeluh g la balik negara asal kau...semak semua ni kepo

msdummy.2018 replied at 15-9-2023 11:44 AM
Betul jer apa dia ckp...bila benda tuh sukses..yg dpt nama yg atas...bila benda ruh fail, yg dpt nam ...

biasanya projek owner yg senang2 dpt nama.team teknikal d mana2 akan dipinggirkan..tp cuba kalau ade hiccups,haaa mula la diorg2 ni yg kene diperslhkan..

Tapi betul la apa yang dia cakap tu. Arkitek boleh je bagi pelbagai Idea dan design untuk sesuatu bangunan. Nak tunggang terbalik semua. Tapi yang realisasikannya...Engineer la..Kena buat calculation tu semua. Berapa bebanan semua nak kena kira.

Follow Us
alahai, kalau lagu letop-letopan sekalipun nama penyanyi jugak yg ngetop, nama komposer ka penulis lirik nan hado pun. so y bitter much

B40tastePosh replied at 18-9-2023 09:40 AM
Melayu kau memang tak competative dalam hidup dan kerja. Loserr.

Ko yg loser cakap orang. Tak kenal aku main sembur je. Get a life la sohai.

Sazreena replied at 18-9-2023 10:25 AM
Ko yg loser cakap orang. Tak kenal aku main sembur je. Get a life la sohai.

Dari ayat kau dah tahu ko macam mana..loser sohai Melayu lancau

Majalah 3 ni wartawan dia bajet tak cukup ke apa. Isu yang dikupas pun tak banyak dan mendalam. Macam budak kelas belakang punya kerja. Cuba la budak2 ni tengok CNA insider ke apa. Macam2 isu dikupas. Nak kutuk brands besar pun ok je. Ada bukti lab dan pakar lagi.

MissVixen replied at 18-9-2023 10:33 AM
Majalah 3 ni wartawan dia bajet tak cukup ke apa. Isu yang dikupas pun tak banyak dan mendalam. Maca ...

Cer cek geng3 media zaman skrg. Tak brp nk kualiti. Tak mcm zaman dulu2 ilmu penuh didada. Nk masuk media lane ni kena byk membaca kena expert dlm sesuatu bidang jugak. Budak mass comm byk kearah hiburan.

B40tastePosh replied at 18-9-2023 10:27 AM
Dari ayat kau dah tahu ko macam mana..loser sohai Melayu lancau

Cakap kat diri sendiri kerrrr? Apa lanjiaooo..

human nature nak recognition.

Yg mn dlm profession engineering tu kena terima yer kerjaya ni bkn utk hargai.. apatah utk disanjungi. Engineer yg dlm gov sector je sll org layan elok. Kalau yg private sectors ni mimpi aje lah. Tak lebih tak kurang mcm buruh kasar je. Dgn kerani lg org respect.
Engineering ni scam terbesar kpd students. Gaji paling tak berbaloi. Tp ilmu sgt lah berguna utk hidup.

Lampuled replied at 18-9-2023 10:38 AM
Cer cek geng3 media zaman skrg. Tak brp nk kualiti. Tak mcm zaman dulu2 ilmu penuh didada. Nk masu ...

Itu la. Aku tengok yang ambik maskom dan masuk media ni budak2 yang dulu aliran sastera, budak results tak ok. Senang sangat nak ambik dip etc di uitm tu. Macam mana minda nak bercambah dan buat program yang berkualiti. Golongan ni nak buat kajian dan temuramah golongan engineers pun takut agaknya. Soalan apa nak tanya pun tak tahu dan MALAS ambil tahu.

cmf_premierleag replied at 15-9-2023 07:22 PM
Aku benci Merdeka 118 ni sbb apa lancau pi letak cermin tingkap bagai..dahla kolompo ni panas gila . ...

adakala tepat kena pancaran matahari dan terpantul smpi rmh kt putrajaya ye
true story
no kidding

Lampuled replied at 18-9-2023 10:47 AM
Yg mn dlm profession engineering tu kena terima yer kerjaya ni bkn utk hargai.. apatah utk disanjung ...

Malaysia ni gaji ciput. Kerja lama pun macam tu je.

MissVixen replied at 18-9-2023 10:48 AM
Itu la. Aku tengok yang ambik maskom dan masuk media ni budak2 yang dulu aliran sastera, budak res ...

Tak kisah kalau aliran sastera tp yg rajin mendalami ilmu.
Tp yg sedih mentality nya ambik course tu sbb nak glamer, boleh jumpa retis2. Circle diaorg circle industry hiburan. Harap ada stesen tv yg boleh develop pelapis wartawan/producer yg more to intellectual pulak.
Tgk la program tv tak habis nyanyi, lawak.
Harap majalah 3 ni je lah. Itu pun kalau nk compare dgn national geographic jauh lg lah.

Lampuled replied at 18-9-2023 10:47 AM
Yg mn dlm profession engineering tu kena terima yer kerjaya ni bkn utk hargai.. apatah utk disanjung ...

Kepakaran dorang tak setimpal ngan gaji. Harap nama profession je gah. Bila member aku bitau...aku pun tak sangka low gila gaji dorang especially yg entry level. Kalau yg senior tu ok la gak.

adeqbun replied at 18-9-2023 10:08 AM
biasanya projek owner yg senang2 dpt nama.team teknikal d mana2 akan dipinggirkan..tp cuba kalau a ...

Satu lagi first level support selalu kena hentam xkena pasal..aku tiap kali ada masalah dgn tenet, aku ckp aku nk specific ckp dgb engineee...xnk ckp dgn first level support..lepas akh ckp dgn first engineer..br settle issue internet aku tuh. Kalo takkk..asyik nk buka tiket baru