CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: tatod

"Kalau Dikurangkan Jumlah RM1,300 Itu Mungkin Saya Tidak Dapat Berikan Kehidupan Sempurna," - Bekas Isteri Sam Bunkface

scrocth replied at 17-5-2023 12:42 PM
Terkezut jua meols ramai yg sebelahkan sam dlm kes ni. Kes nek rita yg mintak nafkah anak 3k sbln mc ...

Tu la...pd iols ok je klu wf dia mintak sam 1300 sebulan...Mgkn dia bg duit kt mak dia utk jaga budak tu...stakat bg mak dia 500/600 tanda terima kasih sbb jaga ank ok je kot...500/600 tu pn x ckp sbnrnya sbb mak dia jaga sepenuh masa kn...jaga, uruskn mkn minum, mandi, cuci baju...ingat senang ke weiii...lg la mak dia dh tua...

Straya replied at 17-5-2023 07:51 PM
Allah sadisnya hidup you sis. You’ve made the right decision for your self, your children and you ...

Bila hidup x banyak pilihan tp nak xnk kena langkah jgk naseb jgak masa kecik idup dlm broken family masa tu bergantung semangat arwah mak je . .. pikir arwah mak aku masa bapak aku cerai lagi lah skolah tau menulis membaca. ..bela ank2 5 org juai nasi lemak je..dia dh la x reti bwk motor ..bwk kete .. hari2 dia tolak kete tolak stall tu sejauh 2km pegi balik ... ank2 semua pegi skolah xde sorang pun benti skolah. ... Berbekal semangat dia tu lah aku pikir aku jauh lebih baik dari naseb mak aku...muda .. ada pelajaran xkn x boleh idup kan?? Huhuhu ... Tu je lah cara nk teruskan kehidupan ..... Aku senantiasa positive ...kalau aku xde duit susah nk makan kan...aku akan ckp japg allah mesti bg aku rezeki ...mmg btul tup2 ada je rezeki sampai ...

rookiwistar replied at 16-5-2023 10:19 PM
Ko caye la cakap apak dia. Tahun bila dia jaga 2 minggu sekali ? Pkp ka? sape tau attitude sebenar d ...

1300 tuk 2 minggu . Kalau nak hidup mewah makan mewah takyah  la guna anak

evlinne replied at 17-5-2023 07:09 AM
Ohhh baru iols faham nape netizen kecam sheols lps baca komen acik2 porem hehe

U tgk yg ni ,baru tau sb apa achik forum bekap sam

sebenanya agak pelik gak giliran jaga 2 minggu
sbb takkan anak diaorg cuti sekolah tiap 2 minggu ker attend 2 sekolah yg x sama setiap dua minggu...

pujanggacinta replied at 17-5-2023 09:32 PM
sebenanya agak pelik gak giliran jaga 2 minggu
sbb takkan anak diaorg cuti sekolah tiap 2 minggu ker ...

Logik je. Let say Sam stay Kota Damansara, Aida stay Damansara Perdana. Bukan jauh mana pun nak arrange for school semua. Iols speku rumah both ni tak jauh from each other, which is why agreed untuk jaga 2 minggu.

Tapi tiber, aida ni send anak balik Melaka senyap-senyap. So now memang mustahil la nak jaga 2 minggu each

Follow Us
prizadane replied at 17-5-2023 09:36 PM
Logik je. Let say Sam stay Kota Damansara, Aida stay Damansara Perdana. Bukan jauh mana pun nak ar ...

soalan meolls psl bersekolah dimelaka
bapanya dok kl
susahlah logistic giliran 2 minggu

kalau duduk kawasan setempat
xde la masalah

dudaberhias replied at 16-5-2023 07:57 PM
propa je ko cikpukki oiii...

hanat punya cikki... patutnyaaa sam tu kahwin dengan @Kurex @Themilo l ...

Ok.. Thanks kaka dude mewakili laharan utk cikki tk sedar diri ni

naina replied at 16-5-2023 09:53 PM
Nonsense. Ko membazir pada benda yang tak perlu je. Aiskrim? Permainan? Bukan keperluan pun. Nak kur ...

dia pun kerja kan..Dgn media prima.... mmg dasar nk susahkn sam ler tu pasal jeles tgk sam Happy dgn bini baru

navyna replied at 17-5-2023 09:13 AM
Aircond pun nk kira…Anak dia je ke guna aircond kat rumah tu? Nsb baik udara free je..

KaN..teruk betul punya la berkira.. Dh la hanto anak kt maK dia kt melaka.. Sejenis mngelat ni suka amik kesempatan kt org

Sapa jaki ngan ko ni sam sampai tak bagi ko tambah anak..

primarikey replied at 17-5-2023 07:59 PM
Tu la...pd iols ok je klu wf dia mintak sam 1300 sebulan...Mgkn dia bg duit kt mak dia utk jaga bu ...

1.  Ex wife bawak anak ke melaka tanpa persetujuan sam. Bila Sam tnya..dia tnya balik..DO I NEED YOU PERMISSION? Betapa bongkaknya dia.

2. Mereka jaga gilir2... 2minggu Sam. Dan 2 minggu ex.  Sam kena travel ke Melaka utk ambik anak dia.

3. Dia nak  1.3k utk perbelanjaan selama 2 minggu tu.  Yuran2 sekolah kira lain pulak. Tak termasuk dlm 1.3k tu.

4. Sam kata dia tak mampu.

Byk lagi perincian, boleh tgk dkt ig Sam. Dia buat video dan sediakan semua bukti.

Bila dah kantoi, Aida muncul.dgn statement "SAYA SEDAR SAYA BUKAN SIAPA2, SAYA TIADA PENGARUH"

maybe sbb timeline dia sama dgn PS..dia ingat leh dpt support mcm PS gak kot..

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

Gaya bercakap jenis menyeringai gak....

Mangkak ni humban anak kt rumah mak dia, menda demand tak masuk akal? Kau bg jer laa Sam jaga.. dasarrrr

ok dah tu RM 1.3k tu..ex husband adik bg nafkah xsampai RM500 sebulan utk 2org anak..kalau dia dtg amik sorang anak time cuti sekolah, langsung xde nafkah dh dia bg utk anak yg sorg lagi. kalau dia beli bj2 sekolah kt anak2 dia, pun xde dh nafkah. kalau raya apatah lagi.

Syukur la kak oiiii

eyansss replied at 17-5-2023 12:41 PM
aku benci betul bila bagi alasan dah kawen baru ada anak baru...  abeh tu anak yang sedia ada ni t ...

Tapi.. bila fikir balik macam kesian pulak para duda kalau tak kawen lain. Tapi.. itulah. Depa tak mampu nak sara anak dgn ex. Seeloknya mmg menduda je lah kan heheheeee.. ni utk duda yg tak mampulah. Fikir panjang. Tapi majoriti, memang pentingkan diri.

AWEKSAMURAI replied at 17-5-2023 08:57 PM
Bila hidup x banyak pilihan tp nak xnk kena langkah jgk naseb jgak masa kecik idup dlm broken fami ...

Alhmdlh.. mesti arwah mak sis bangga ada anak yg bagus & bijak berfikir macam sis. Dgn ayah pn masoh boleh bersua muka.
Penahlah merasa tahun lepas, makan megi di pagi raya. Mmg cakap kat parents, anak beraya dgn ex so nak me time hihiii. Tahniah juga dah ada pasangan baru. Cuma nak rekemen, jika lembut hati, berzuriatlah even sorang pun sis sbb suami pun ada keinginan. Tp faham je trauma sis masih bersisa.  

Ambil anak tu, duduk dgn awak semula.. then u can potpet2.. demand gila..tapi anak pun campak kat kg! Semoga Sam dpt hak jagaan penuh!

ni semua la buat org kawen tanak beranak ni

BlousePutih replied at 18-5-2023 08:30 AM
Tapi.. bila fikir balik macam kesian pulak para duda kalau tak kawen lain. Tapi.. itulah. Depa tak ...

sebab tu kawen ni ada banyak hukum...  salah satunya jadi haram yang mana dia tak mampu zahir batin sehingga menzalimi isteri (dan anak2)...  kalau dah tau miskin, jangan kawen n buat anak...  kesian tu memang kesian tapi lagi kesian kat anak2 yang jadi mangsa...