CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: CARI-MRO

Rakyat Tersepit- Masak Satu Lauk Catu Makan Sampai Malam, Hanya Mampu Beli Rangka Dan Kaki Ayam

insaf baca cerita macam ni. kalau nak berjimat pun, kalau seorang takpe lg. ni anak berderet, tambah anak2 tengah membesar mmg makan banyak. semoga dipermudahan urusan ko cik..

star_karat replied at 27-10-2022 05:59 AM
Laki satu kerja kampung, satu kerja memancing. Boleh ke nak makan sedap2?

I suka tgk 1 youtube ni
laki bini pegi fishing
gaya tu mcm b40 la
selalu dpt ikan, udang, sotong
lepas tu masak & mkn atas bot
heaven nya nmpk idup dia
mkn lauk mewah2 hasil usaha sendiri

There are families that do not even have one curry a day. Some families I know have no food of any sorts. Nothing to complain here about.

bela ayam kak.. ayam dapat, telo pun dapat

Meiizu replied at 26-10-2022 10:05 PM
Helllloooo korang yg mengecam ..aku sampai baca 2kali pasal artikel ni.
Apa yg dah melalut pasal kor ...

tulah uols aku kenot brain makan sejenis lauk je tu.  lainlah kalau masak one pot dish yang cukup ada sayur-sayuran tu. makan satu lauk je ni dari segi nutrisi mmg tak elok.  i kasi contoh camnilah, nak makan daging elok pair dgn tomato sbb dlm tomato tu ada vitamin yang akan bantu badan ni menyerap iron dan nutrients lain dalam daging dgn lebih baik. even lauk diet pun wajib gak ada potongan carrot ke ulam-ulaman ke. jgn sebab diorang ni tak berduit banyak mcm M40 T20 pastu nak nafikan hak diorang makan benda berkhasiat.  

sedap apa kaki, rangka ayam. hari2 pon aku leh makan

Follow Us
selama ni aku pon jenis msk sejenis lauk jek. adekah aku miskin?

stingergrumpy replied at 26-10-2022 06:34 PM
Nak bela ayam?....makanan ayam dedak ayam semua itew nak beli pakai bulu no nok aja keww? Bukan ke ...

takat 2 3 ekor bela tepi rumah tu tak payah dedak pun..pandai la ayam tu kais tanah cari makan..
lebihan makanan pun boleh je campak..

bukannya nak bela beratus ribu buat bisnes..

prettyuglybabe replied at 27-10-2022 12:04 PM
takat 2 3 ekor bela tepi rumah tu tak payah dedak pun..pandai la ayam tu kais tanah cari makan..
l ...

The hassle of having to start bela walaupun sekadar for own consumptuon, just so tak payah beli kat pasar kheunz? Atau sementara ayam iteww membesar, terpaksa ler beli juga?

Nak bela ayam yg sihat that eventually masuk tembolok ko jugak tapi expect ayam belaan pandai pandai ler nak idup cari makan sendiri kais kais tanah makan cacing tanah

Eerrrr ok...

umbut replied at 26-10-2022 02:27 PM
Kan.. I lebih suka beli kat mall cam ayam sayur2 buah2 bagai timbangan lebih telus... ikan udg bag ...

ai dah lama praktikbeli sayur kat maslee
tak beli kat pasar basah
sbb kita beli skit pun
mak ai rega
takleh bawa bincang
serik rasanya
jadi beli kat maslee
setakat kunyit halia serai semua
bole simpan lama kalau tau teknik
btw ai pun masak satu lauk je
kira itu main course la
then kena ada sayur
tak kisah lah even ulam pun
sbb dah terbiasa
ada ye yang masak 2-3 lauk
even hari kerja
tabik spring la

korean tu mcm2 sayur dorang jeruk simpan dlm freezer..tinggal msk nasi je...ada pun tmbh telo dadar or gulung..kimchi tu aku x suka..but sayur lain tu sedap juga...sup tahu ke..bglah mknn bergizi utk anak2..yg tua blh lah mkn mcm korean tu

Lain orang lain cara hidup.  Orang anak ramai tak boleh samakan cara hidup anak ada sorang.  Bandingkan apple dengan apple bukan apple dengan oren.  Untuk makan sorang mungkin boleh makan satu lauk tapi kalau ada anak ramai dan tengah membesar makanan cukup khasiat penting untuk mereka.  Jangan tengok montel2 mereka mungkin itu sebab cukup makan dulu bukannya sekarang.  Kalau tinggal dikawasan kampung boleh ler nak membela ayam itik kalau tinggal di rumah taman atau apartment mau mengamuk jiran kalau nak bela ayam itik tu.  Sekadar tanam tanaman serba sikit dalam pasu boleh ler.  Bukan mereka je yang terjejas ramai lagi rasanya yang senasib dengan mereka ni kini.  Peniaga pun terjejas sebab dah tak ramai nak membeli makanan yang dijual.  Dulu mereka meniaga mula lewat petang sekarang rata dah mula berniaga pukul 2 ptg hingga malam.  Kalau mereka mula lambat tak ada yang anak beli.  Banyak kawasan kini pukul 8.30 malam dah macam 10 malam sunyi tak macam 3-4 tahun dulu.  Tak ramai nak keluar makan terutamanya belah malam nak jimat belanja mungkin.  Time baru gaji meriah ler sikit lepas tu mula sunyi.  Dulu kalau bahagian bahan basah di supermatket kalau datang lewat sikit banyak dah habis. Sekarang hingga petang pun masih banyak lagi.

copy_paste replied at 26-10-2022 08:03 PM
kalau ahli keluarga ramai mmg kena bermacam lauk la,
kalau aku makan ikut lauk anak yg boleh maka ...

Sama kita..

Tapi sup ayam dengan nasi fav anak so masak se periuk, 3 hari makan benda sama....

Cuma my husband ajelah pepandai masak sendiri kalau tak mau makan..

faraway1 replied at 28-10-2022 01:21 AM
Sama kita..

Tapi sup ayam dengan nasi fav anak so masak se periuk, 3 hari makan benda sama....

lamanya 3 hari,kalau aku 2 hari je tahan,selalunya aku masak je ayam goreng kalau jemu sup