CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: CARI-MAL

"Saya Belum Mati, Kenapa Agama Anak-anak Saya Ditukar?"

Die patut bersyukur anak2x membesar sihat dan kuat...

mizzmimi replied at 18-2-2022 03:46 PM
“Saya beritahu mereka, saya tiada masalah dengan sebarang agama mereka asalkan mereka bersama saya. ...

Kalau tgk video ustazah nazirah tu mmg anak dia yg tak nak. Ktanya mak dia ada lelaki tua

axl_bach replied at 18-2-2022 07:08 PM
Isu ni bakal jadi polemik balik,  bila enakmen negeri bercanggah dgn tafsiran Perlembagaan....

S ...

Mak bebudak tu dah dapat Court Order untuk hak penjagaan kan & sekarang bebudak tersebut kat JKM Perlis & dok tunggu keputusan permohonan makamah

Like you stated , isu ni tak habis lagi

Kalo anak2 tersebut diserahkan ke mak depa & keluar dari Perlis , within her rights nak cabar unilateral conversion tersebut

Kalo JKM tak serahkan bebudak tersebut , boleh jadik ingkar makamah pulak

Ujian nak tengok betapa bijak pemimpin2 kita selesaikan problem ni

sam1528 replied at 18-2-2022 07:46 PM
Mak bebudak tu dah dapat Court Order untuk hak penjagaan kan & sekarang bebudak tersebut kat JKM Pe ...

Selagi Perlembagaan Negara berkenaan perkara berkaitan x diubah,  selamanya isu ini akan terjadi....

Inilah loophole yg perlu ditimbusi....

Nk kata DAPIG nk murtadkan balik pun susah sbb mmg tindakan yg dibuat itu bercanggah dgn Perlembagaan Negara...

Mmg sukar ujian ini,  tp aku nk tgk kebijaksanaan menteri undang2 dan juga Mentaga dari PAS

kalau anak² nak ikut, biar je la maknya ambil.. i just nak tau macam mana maknya nak ambil kalau betul anak² tak nak ikut? maknya akan ambil secara paksaan ke?

akubest replied at 18-2-2022 03:47 PM
ha ah faham.
aku rasa JPN tak salah sebab tak tukarkan pon agama bebudak tu
cuma diaorang ada dala ...

mak dia nak fail prosedur mahkamah isnin ini supaya anaknya2 dibawa ke mahkamah KL.. dia harap dah sampai situ anak2 dia akan ikut lah dia. tapi since anak2 dia mak soh JKM jaga, yang kena bawak anak2 dia gi KL tu JKM lah.

DrMaza ada nasihat anak2 supaya respect mak sebab tu saranan Islam.. so mana tahu anak2 dia akan lembut hati bagi mak dia peluang

tapi kt situ iols respect DrMaza.. walau kena tuduh itu ini drpd si mak dengan ahli2 politik. dia nasihat anak2 hormat mak.

Follow Us
akubest replied at 18-2-2022 03:55 PM
itu pon persoalan yg bermain di pikiran akak
lama sangat tu ko tak carik anak ko
patut musim kobid ...

lawyer mak pon kata anak2 berat hati gi ngn mak.. tapi depa tuduh anak2 kena brainwashed

sebenarnya DrMaza dan ketua NGO Islam (sorang mualaf jgk) yang jaga anak2 tu sbb ayah masuk jail.. derang nasihat anak2 hormat mak. siap ketua NGO tu yang cari mak..

jap iols belek2 artikel

https://www.malaymail.com/amp/news/malaysia/2022/02/16/welfare-dept-disobeying-custody-order-giving-hindu-mum-full-rights-to-kids/2042048
“When she contacted me about finding out that her children were being kept in a home in Perlis, I told her that she has the court order which she can enforce together with the police to get her children,” she said.

She said it was unfortunate that the children were reluctant to follow their mother when they met on February 14 at the police station, even after three years of separation.

Oh dah besar remaja budak2 tu eh
Herlok bertudung sopan
Memang terjaga elok lah tu
Niat asal bapaknya maybe nak lari jauh dari maknya, lepastu nak dapat bantuan zakat bagi mualaf. Tup2 anak2 betol2 amalkan Islam masa bapak kat penjara.
Budak2 tu dah besar..dah belajar agama, biarlah dengan pilihan dia. Ingatkan kecik2 lagi..sekarang ni biar budak2 tu buat pilihan lah. Kalau Dorang selesa duduk kat jkm..biarlah. kalau nak balik ikut mak..terpulang. dah besar pun

Ank dia..bior jer la....awat netizen nk sibok(10x)

arasham replied at 18-2-2022 07:29 PM
Kalau tgk video ustazah nazirah tu mmg anak dia yg tak nak. Ktanya mak dia ada lelaki tua

Pulak..laki baru mak dia ke apa

sam1528 replied at 18-2-2022 07:46 PM
Mak bebudak tu dah dapat Court Order untuk hak penjagaan kan & sekarang bebudak tersebut kat JKM Pe ...

Hujung2 kena ikut cakap anak2 tu jugaklah. Nak ikut mak ke tak nak. Sebab Dorang dah besar boleh jaga diri. Tak boleh paksa2 lah

lalasahaja replied at 17-2-2022 02:28 AM
pejabat agama perlis tak Islamkan ayah dan anak2.. JPN je boleh pinda status agama.  Perlis tak da ...

Baru paham.kes.

naina replied at 18-2-2022 09:22 PM
Hujung2 kena ikut cakap anak2 tu jugaklah. Nak ikut mak ke tak nak. Sebab Dorang dah besar boleh j ...

Masih bawah umur jadi mahkamah yg akan tentukan hak penjagaan

arasham replied at 18-2-2022 07:29 PM

Kalau betul ne patutlah.

Kpd underage kids tanah air yg merancang utk buat keputusan sendiri tukar agama/murtad:
"We walked, so you could run." - Sulochini & Sulochana

Elok dan sopan pun anak2 tu dijaga org lain. kalau aku jadi ibu, aku malu. Tp aku tahu la isi hati org mcmni...dah2la putar belit sana sini

axl_bach replied at 18-2-2022 07:08 PM
Isu ni bakal jadi polemik balik,  bila enakmen negeri bercanggah dgn tafsiran Perlembagaan....

S ...

Nak ubah perlembagaan silakan. Perlu diingat fungsi perlembagaan itu untuk menjamin hak semua warga terpelihara tidak diperkosa oleh kepentingan golongan2 tertentu sahaja. Nak bagi budak seawal usia mumayyiz tukar agama tapi kalau backfire jangan menyesal pulak.

Decaffeinated replied at 19-2-2022 12:17 AM
Nak ubah perlembagaan silakan. Perlu diingat fungsi perlembagaan itu untuk menjamin hak semua warg ...

Itu saja penyelesaian polemik ni pada aku... Biarpun aku secara peribadi bersetuju yg hak untuk menukarkan agama anak2 adalah hak bersama,  dan aku berpegang kpd HIDAYAH ITU MILIK ALLAH...

depresio replied at 18-2-2022 12:31 PM
Aku ada tgk video lama sorg muallaf yg bantu budak2 tu tunjuk video tahun 2020 macam mana mak kata ...

boleh share link video cmni

zacEfron replied at 16-2-2022 06:56 PM
maza ada jumpa / temubual kembar pompuan 14 tahun  .  depa kata takda siapa pun paksa depa masuk isl ...

baca artikel tu, anak dia pun tanya mak, nak ikut islam tak.. maknanya, betul la anak dia minat islam kan