CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: putubambu

Kecik2 dah carik duit buat tambah income keluarga..

117# BingkaUbi

keje part time best ape. narif dulu time sekolah / uni suka keje part time.

antara keje part time yg narif pernah buat:-

cuti sek form 3 = keje laksa shack, jaya supermarket, pj. yg ni keje 2.5 hari kena buang , pasal bos tak suka kekawan dtg kedai tu (walhal kekawan aku dtg makan, tapi tah le, bos gile)

cuti sek for 4 = secret recipe, amcorp mall, pj. best wooo time ni, kalau ade cake yg dah lama2, leh bawak balik

cuti sek lepas spm = guardian, atria, damansara jaya. time ni teringat ada nenek tua curi colgate. siap kitorg kejar lagi nenek tu. pastu narif keje domino's pizza kat damansara jaya. yg ni best pasal leh bikin pizza ikut sukati kita, pastu makan!

cuti sem 1 uni = keje italian tomato, one utama. keje best pasal dapat tulis happy birthday atas kek, lagi pun kedai ni opposite speedy video. hari2 layan show yg speedy tunjuk

cuti sem 2 uni = baskin robbins, one utama. tapi 2 hari aje pasal bapak suruh berenti. dia mmg tak suka anak2 keje time belajar. yg before2 tu cuti lama, yg ni cuti pendek so dia bising aaaa.

112# manakautau

manak ni sure mak dia , bini dia, nenek dia suku sakat semua  n sesapa kat umah yg memasak kena ambik jab thypoid gak kan.

makan gerai tepi jalan sure dia tak beli nyer ..

pas tu gi umah org sure tak makan .. yerlah rakyat marhian lain mana la ambik jab ni kalau just nak masak kat  umah jer kan.

kalau ingat masa kecik kecik tu rasa mcm senang je nak cari duit.....

masa sekolah dulu aku budak pandai, buat kejer sekolah  cepat cepat, lepas tu buatkan kengkawan, sorang bagi singgit.....10 orang dapat 10 hinggit......10 hinggit sehari tu, kalau seminggu aku dapat 50 hinggit........tapi bila cikgu dapat tangkap.....aku kena duduk betul betul depan cikgu....dia asyik dok tegok je aku.....bila habis keje sekolah dia soh aku tolong tanda buku  .....tak bagi seduit pun...kedekut punya cikgu....sampai sekarang aku geram dgn cikgu tu......tapi kalau keje sekolah bawak balik rumah ....aku masih lagi wat bisness buatkan homework kengkawan.......Aku makin pandai kengkawan yg aku tolong makin tak pandai.......

117# BingkaUbi

keje part time best ape. narif dulu time sekolah / uni suka keje part time.

antara keje part time yg narif pernah buat:-

cuti sek form 3 = keje laksa shack, jaya supermarket, ...
narif Post at 1-11-2009 02:21

masa me study art and design kat cosmopoint, me habis kelas keja..
weekend jugak sampai me bangga bagitau 85% dr duit belajar me tanggung sendiri..
parent me masa tu dah tanggung adik me kat UPM.... 15% lagi tu abang ipar me bagi duit
belanja bulan bulan masa me semester akhir, masa tu ekonomi meleset, jadi hilang keja part time tu...

me rasakan sbb me very berdikari, sbb tu me berani backpacking sesorang sampai india, thai laos.. dan nepal.

kecik2 dl time cuti skola aku mesti tolong pakcik aku jual burger kat bus stand..dpt la rm5 sehari..bukan mak bapak aku soh pon..aku memang suka berniaga..mmg bes..

kalau ingat masa kecik kecik tu rasa mcm senang je nak cari duit.....

masa sekolah dulu aku budak pandai, buat kejer sekolah  cepat cepat, lepas tu buatkan kengkawan, sorang bagi singgit.....10 ora ...
lantanao8 Post at 1-11-2009 20:32

"YA ALLAH...KAU lindungilah si lantana ini dari melakukan segala perbuatan menjurus pada perbuatan rasuah dalam menjalani tugasan jawatannya hari ini "......Aminnnnn

Follow Us
109# manakautau
hi hi hi... x pe. Me ada teropong.
Well, serious talk, ur concern does make sense in a way. ;)  Tp jgn borong habis sumernya masuk dlm kategori child slavery.
Kalau kita tengok se ...
HOTlips Post at 1-11-2009 09:46

jika hang kaji post Manak betul2....then you will know that Manak tak borong semua dalam kategori child slavery.....itulah bila Manak suruh hang  lihat dari mata burung...hang pegi lihat dari bawah tempurung...mana takhuru hara......

anak aku suka kumpul surat khabar..klu pegi umah atuk dia habis suratkhabar di pungahnya..bila jual dapatlah dalam RM10 so bagi 3 org dpt lah sikit sorang. lagi satu derang klu minum air tin, tin tak buang mesti bawak balik sbb nak jual..hubby suka minum air power root satu bulan berkaton beli, so derang pastikan abah tak buang tin lepas minum air tu.

masa me study art and design kat cosmopoint, me habis kelas keja..
weekend jugak sampai me bangga bagitau 85% dr duit belajar me tanggung sendiri..
parent me masa tu dah tanggung adik me kat UPM ...
faraway1 Post at 1-11-2009 03:16 PM

i belajar dulu on TNB loan. alhamdulillah skang dah habis bayar, semua pakai gaji sendiri, my parents tak keluar se sen pun. kira berdikari ke tak?

i belajar dulu on TNB loan. alhamdulillah skang dah habis bayar, semua pakai gaji sendiri, my parents tak keluar se sen pun. kira berdikari ke tak?
narif Post at 2-11-2009 00:45

me rasa ramai ''senasib'' ngan u ni heheheh

me rasa ramai ''senasib'' ngan u ni heheheh
faraway1 Post at 2-11-2009 07:53 AM

what do u mean by senasib? dpt loan utk belajar? mmg lah.. i dulu belajar uniten, even u kerja part time macam mana pun, takkan boleh cover the expenses (satu sem = 4 bulan, yuran aje dah RM6000)

the nice thing about TNB loan is u bayar balik ikut CGPA. kalau tak mmg lama gak laaa nak membayar 4-5 tahun nye course

what do u mean by senasib? dpt loan utk belajar? mmg lah.. i dulu belajar uniten, even u kerja part time macam mana pun, takkan boleh cover the expenses (satu sem = 4 bulan, yuran aje dah RM6000)  ...
narif Post at 2-11-2009 00:56

i mean yg bayar lepas habis study.

"YA ALLAH...KAU lindungilah si lantana ini dari melakukan segala perbuatan menjurus pada perbuatan rasuah dalam menjalani tugasan jawatannya hari ini "......Aminnnnn
manakautau Post at 2-11-2009 00:18

Thank you Manak atas doa mu itu...mmg senang nak wat duit kalau kita ada kepakaran/kepandaian....bukan kita cari orang tapi orang carik kita.....
setakat ni tak dak la aku rasuah ... cuma aku charge amik part consultation aku jer .....patut padan la kata org....so far tak pernah terlajak pun..........................................................

tapi kan Manak masa aku kecik dulu aku selalu belanja kengkawan aku nasik lemak yg kawan aku jual kat sekolah......habis aku beli sebakul....duit senang cari aku joli la......

masa belajar dulu selalu jugak amik upah buatkan assignment utk kengkawan ...for a fee that is.....Salah ke Manak?....tapi aku habiskan masa kat library berjam jam wei..(masa tu tak dak internet bagai).....aku charge ikut masa yg aku amik utk siapkan assignment tersebut....

aku ada sorang kawan masa tu dia tengah stuck pasai scholarship ada problem....ko tau cam mana dia survive...(ni idea aku ler)...dia pi dengar lectures n amik notes, lepas tu dia buat nota yg lengkap, plus some library search, lepas tu dia jual nota tu... senang dapat duit kan?....dan dia bertambah pandai pulak sebab sambil belajar sambil wat duit.....sharpening his understanding of the subject matter lagik you....

aduii..ada je org yg nak rosakkan thread aku ni..

sabor je lah..

masa belajar dulu selalu jugak amik upah buatkan assignment utk kengkawan ...for a fee that is.....Salah ke Manak?....tapi aku habiskan masa kat library berjam jam wei..(masa tu tak dak internet bagai ...
lantanao8 Post at 2-11-2009 16:15

inilah yang disebut sebut dalam agama........ilmu yang bermanfaat.............

aduii..ada je org yg nak rosakkan thread aku ni..

sabor je lah..
putubambu Post at 3-11-2009 12:17

perbezaan/keluasan pandangan serta kebolehan untuk melihat sesuatu  thread dari berbagai perkspektif tentunya tersangatlah  berbeza dgn rosakkan thread kan PUTU?

bagi orang orang yang boleh/mahu berfikir lah......

Post Last Edit by manakautau at 1-11-2009 09:12

Post Last Edit by manakautau at 1-11-2009 09:04

kita side track jap..... Manak nak tanya nih Hemo......korang mak bapak yang beria ia kononn ...
manakautau Post at 1-11-2009 09:03

heheh, manak ni tak baca my story betul2 le manak.....

i yang meniaga gatai2 sronok masa kecik dulu, jualkan nasi lemak my neighbour though my  mum tak bagi dan dia tak tahu pun (kira emo ni dosa le tifoo my mum kan...)

and my doter plak, i pun tak bagi, tapi beria2 dia nak juga meniaga....sbb? sbb dia nak, dia nak belajo camner business...so takde issue 'niaga pondok2' nih semua....Kami tak pernah kerah tenaga anak-anak, kecuali kerah tenaga dorang suruh belajar menambah ilmu di dada...ha, yang itu ya, memang kami kerah.....mulutku potpetpotpet kalo anak2 takmo guna akai sepenuhnya yang Allah bagi.

i let her do what she wants sbb since dia betul2 nak berbisnes, so kita ajo lah kat dia camner orang business ye tak? another cabang ilmu dia belajo...tak semestinya business tu boleh belajo bila dah besar panjang, masa kecik pun depa boleh belajo IF DEPA MINAT, why not? ye tak?

tapikan manak, mcm my husband case tu ya betul, tu kerahan tenaga....sbb family dia beso, so dia dgn adik beradik dia kena tolong mak pak dia cari duit tambahan...in this case, emo tak berani nak komen apa2 sebenonya sbb kita tidak ditempat mereka waktu tu, kepayahan mereka, etc.....but the beauty disebalik kerahan tenaga tu, my husband sangat memahami kerenah berniaga...dan tidak takut untung rugi perniagaan.....InsyaAllah so far camni le kami....