CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: Shine^of^Daisy

Dilema seorang isteri

Reply #120 usmy's post

usmy takde maid ker?? Anak anta nurseri ker?? My hubby pun malas gaklah esp sejak ader maid, malam2 kalau anak2 bangun nak susu dia watlah tapi bila anak2 start bangun bergurau ke dia tutup mata dgn bantal tido! Geram hazen dibuatnya!!

Originally posted by blackmore at 11-7-2008 03:30 AM

http://img.photobucket.com/albums/v313/blackmore/emots/laugh.gifhttp://img.photobucket.com/albums/v313/blackmore/emots/laugh.gi ...

somehow or rather,yr comment is always commendable....

Originally posted by usmy at 11-7-2008 04:57 PM
nape la ramai lelaki mcm HB shine ni ye.
my HB pun cenggitu gak...

dah la dia slalu out-station, usmy yg uruskan anak. ada kat rumah pun
mcm takde. balik keje, tido. tak pun on PC main game ...

standard malay hubby attitude from "azali".....
when god testing them back by luring the wife into affair...they quickly
"mengamuk ambik parang" and put the total blame on the wife....

im not saying 'affair' is the only way out,but God has many ways of testing,
including the "affairs"....

Originally posted by Shine^of^Daisy at 10-7-2008 09:48 AM
Aku nak share kisah hidup aku..

Skrg ni aku rasa stress sangat sbb sejak 9 bulan aku bergelar ibu....semua beban jatuh atas bahu aku..walaupun aku ade suami....pagi2 bila aku bangun tido..siap ...

kesian kat awak.........

dan dia lempang muka aku sekuat2 hatinya...lebih dari 20 kali...

biar betul...... gila ke apa laki awak tu.... takkan awak takpengsan kut?...mesti teruk lebamnya... gi klinik minta doktor buat repot..then gi balai polis buat repot....ambil gambar sebagai bukti...

jantan macam ni perlu diajar... tak perlu dikasihani.... jangan tunjuk lemah dan tunduk pada kajahatan dia...

bagicsuami2 durjana macam  laki awak tu .... isteri ni ibarat kuli batak dia orang jer....

Originally posted by Lipton at 10-7-2008 09:56 AM
lempang 20 kali..dgn keadaan u yang muka lebam2 tu better wat repot polis ler...cakap kat polis tu for ur rekod n simpanan only...in case in future u need that rekod ...ingat jantan kalau dah sta ...

sangat  benar.

Follow Us
Originally posted by manakautau at 10-7-2008 10:01 AM

Kesanggupan kamu untuk sama2 membantu meringankan tanggungjawab suami mencari nafkah buat keluarga, kini sudah  terbeban ke atas diri kamu dan become liability pada seorang suami yang mula me ...

ramai sebenarnya suami macam ni......

Originally posted by sayawifenikmie at 12-7-2008 11:04 AM
dan dia lempang muka aku sekuat2 hatinya...lebih dari 20 kali...

biar betul...... gila ke apa laki awak tu.... takkan awak takpengsan kut?...mesti teruk lebamnya... gi klinik minta doktor buat ...

betul apa ygn hang ckp......
jantan cam ni baik cerai talak 3 biar die meroyan......

Originally posted by ka_one2000 at 10-7-2008 10:09 AM
yang ni mmg lelaki tu tak bertanggungjawab.... aku walau dah kahwin kat 10 tahun tak pernah naik tangan dgn bini aku......:@:@:@

naik kot......tapi dengan penuh kasih sayang...dan berahi.....

Originally posted by Shine^of^Daisy at 10-7-2008 12:20 PM
sori la ..aku lambat reply..bz sket kat opis ni.
laki aku tu mmg anak bongsu..mmg mak dia pampered dia terlampau la sgt..haritu demam..terus mak dia dtg visit...aku yg sakit bagai nak rak..sikit ...

nape pulak nak berhenti kerja?

awakpun manja nak suruh mak awak jaga anak awak ke?

berdikarilah....with or without your pathetic hubby....

kalau awak ibaratkan suami awak macam NYAMUK jer.. then.. apa lagi..pergi buat lapuran polis (+ medical report).... fail fasakh...CERAI...

tak patahlah berhenti kerja...lainlah kalau gaji ko ciput jer...kurang 1K misalnya....

Originally posted by Shine^of^Daisy at 10-7-2008 12:22 PM
utk pengetahuan semua...gegendang telinga aku sorang je yg bermasalah..laki aku cuma demam panas biasa..tapi mengade2 tuhan je yg tau..patut la Allah  tu jadikan wanita yg pikul derita melahirkan anak..kalau lelaki yg diutuskan Allah utk melahirkan anak...mau tak berketurunan kite semua

mak aiiii.... ayat power giler....

harap2 awakpun power ranger macam ayat2 awak.....

Originally posted by kikilalat at 10-7-2008 12:39 PM
apsal ko tak pukul balik?

ari tuh aku TERkuak tangan aku kena kepala laki aku... pastuh dia tak puas hati la... aku kata, sorry tak sengaja... then dia plak kuak tangan dia, kena kepala aku... ...

kelakar ....

Originally posted by manakautau at 11-7-2008 03:36 AM

Sebab tu isteri tak seharusnya made to go out and work cari rezeki buat keluarga...dok rumah serta menguruskan hal dalam rumah dan anak2....bior abg yang keluar kejo.......

lawaklah ko manak ....

kalau gaji laki cecah 5 angka..oklah bini  tak keje...

tapi kena pikir pulak masa depan... jantan bukan boleh harap... anytime boleh jadi setan.....

isk... simpati pd nko.

smpai hati die buat mcmtuh...

aku ni pun lelaki n suami. tu pun aku rasa sedih sgt smpai laki nko buat camtuh. aku tau ramai laki yg jahat mcm ni n sbb tu aku usahakan supaya aku tak mcm tu dgn isteri aku.pd nko aku doa kan yg baik2 selalu...

p/s- aku sgt kagum dgn nko seorng isteri berkarier n masa yg sama ibu pd anak2!!! besar pahalanya. kuatkan semangat yer...

nasib jihah pun cam puan umah gak.. kadang xsangka jihah bleh tahan sampai skg, pelik jgk. bila jihah share citer ngn mber baik2-3 org lagi diorg xsangka.. tah la...

hubby jihah baru je perabis kan duit rm500 gaji dia drp RM1000 - wat main game. tinggal lg rm500, agak2 nk ke dia bagi kt jihah wat blanja umah n anak2. jihah plak skg duk ngn PIL (FIL parkinson). smlm jihah tnye MIL, ada  xhb bg duit api air, sah2 xde la.. kesian kt diorg, harapkan jihah je (wpun menantu, tp dh anggap cam anak sendiri). anak dia cam org luar je..  :@   :@

luckly gaji jihah ok lg la, setakat gaji guru ada degree. tp byk mana la sgt kan kalu nk tampung anak 3org, keluarga kt kg lagi.. tambah duk kl..

ada masanye jihah merajuk gak, weekend lari blek umah mak. tp last2 mentua cal suh bleh, nk ke pasar, gi spital lg.. hatap kn anak sendiri ape pun xde. takat gaji cukup2 makan diri sendiri tp ada hati nk pakai motor besar. so, kemana la pegi duit tu.

mmg jihah sedih sgt tp jihah ni jenis camne pun jihah xpaham. slalu kesian mentua. ape2 hal antara jihah n hubby apa akan jadi ngn diorg. sape akan jaga diorg.. anak2 dia yg lain sume dh duk jauh2, ada umah sendiri. sume harapkan jihah n hubby (wpun diorg tahu perangai adik lelaki diorg camne..)        

jihah baru beli umah thn lepas, thn depan insyallah siap. tp kalu jihah pindah sape akan jaga mentua???
jihah ni benggong kut.. xreti nk pikir n bertindak..

bab hubby jihah xtau nk wat camne dh. rasenye dh berkali2 bagi peluang. tp xpenah serik wat perangai..

Originally posted by jihah at 12-7-2008 04:46 AM
nasib jihah pun cam puan umah gak.. kadang xsangka jihah bleh tahan sampai skg, pelik jgk. bila jihah share citer ngn mber baik2-3 org lagi diorg xsangka.. tah la...

hubby jihah baru je perabi ...

500 ringgit main games..
dah tua bangka (ambil kira dia dah kahwin anak 3)
patut hempuk games tu atas dia...
jgn tabiat dia tu buat anak anak ikut sudah.......

Reply #135 jihah's post

Main games?? Games aper smpi RM500??? Wat beli pampers or susu anak lagi bagus or suh dier carik kejer part time tambah pendapatan sbb skrg zaman gawat rega barang pun naik...
Aku salute lah kalau isteri tabah nih, aku ngaku laki gaji lagi rendah tapi bab hak tetap hak aku...nasib baik laki aku pandai carik duit lebih dia wat kejer luar n kalau outstation dapat xtra allowance syukur rezeki tak penah putus...

Jihah try slow talk lah susah ker? Memang kadang2 kalau org tak berpelajaran tinggi nih dia lagi ego dari isteri yg ada degree sbb kuasa dia seorang suami, tapi cakap pasal hak isteri, anak n ibu bapa serta tanggungjawab.. Jangan pentingkan diri sendiri kalau pentingkan diri sendiri baik hidup sensorang janganlah pikir nak kawen or ada anak...:@

pagi nie dia dh kuar pi ride ulu yam... kalu nampak group motor besar tu perati la kot2 ada laki jihah tu...

faraway, ada jenis org ni dh xmakan nasihat, saman, pujuk dh.. dia aje yg betul! time nk beli motobike dulu, sanggup wat loan bank rakyat. jihah larang, katanye "member dia gaji kecik sama cam dia bleh je pakai??? apsal dia xleh beli lak" bila ajak bincang bab bajet umah n nk bagi mak ayah, terus dia masuk tido. tambah lagi, katanye "ada la rezeki kt memana tu.."

jihah teringin nk mengamuk baling2 barang (best ker??   ) sbb xpenah wat. tp dh jihah pikir balik, wat penat badan jer ngamuk2 nih. dh la kepala pun dh lama pening. tu kengkadang jihah malas nk balik umah, lagi best duk sekolah.. tp tggjwb kt anak n family lagi..

alamak, dh terover take citer puan umah lak.. mana puan umah ek?? xde masuk cni pun.
jihah weekend je free, time ari biasa bzzzz. penat tau badan kalu sume kita pikul sendiri.. skg bahu jihah dh start sakit sbb slalu angkat benda n wat keje berat  

Reply #137 hazen's post

jihah pikir nk amik ayat ape2 utk lembut kan hati hb.. dh penah try tp jihah ni kalu bleh nk dia insaf sendiri tp xde ape pun perubahan..
nak kata tua xde la sgt, dlm 30an jer.. mak hb ckp dia xpuas enjoy lg kot.. :@   :@
yg tu jihah bangkang cukup2.. ada plak nk enjoy puas2. ape umur panjang sgt ke nk enjoy puas2? member jihah laki bini baru 25thn dh anak 2 pun, rajin je cari duit n ingat gak la tggjwb.
jenis can hb jihah ni mmg pentingkn diri sendiri.. :@   :@

kesian nya jihah, tp kalo awak bleh sabo takpe lah..pahala gak tu
lain org lain  tahap ketahanannya
tp maybe kena pk gak sesuatu yg bleh sedarkan dia..
nampak mcm tak sedar diri sgt mentang2 dah ada isteri yg bergaji lebih
acah2 nak berpisah ke..