CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: hanibee

To LADIES, share sebab sebab sebenar korang still single dan tak kawin2 lagi..

erm sebab tak kawin...?

aku lom jumpa lelaki yang betul-betul ikhlas sayangkan aku, jujur nak jaga aku. yang boleh membimbing, dan stable financially. rasanya susah jugak nak cari lelaki berkualiti sekarang, at least nak la husband yg takkan menyusahkan kite, macam mak aku cakap, cari suami yang boleh kite tumpang senang. kalau takat kawin nak menyusahkan diri aje, baik single. takde salahnya jadi anak dara tua, daripada jadi janda anak berderet-deret. tu mama aku cakap, aku ingat sampai sekarang...

makanya aku tak sebok sangat nak cpt2 kawin, sampai asal ada laki nakkan aku aku terima. aku merasakan jalan hidup aku masih panjang, aku tak memilih, aku cuma harapkan kejujuran. sbb benda yang tak pakai duit (kejujuran) ni lah yang paling susah nak dapat kat lelaki zaman skrg...

umo 25, tahun depan dah 26. tengok kawan2 sume sebok bertunang, kawin ada jugak rasa jeles. yang tak lawa pon senang je dapat jodoh. yang aku ni susahnya....takpelah, mungkin ada hikmah di sebalik semua ni..

setau sy takde istilah isteri tumpang senang suami,
dan lagi karut kalo suami tumpang senang isteri (laki menyusahkan awk),
spatutnye perkawinan ne win-win,
same2 tolong.....
same2 berkorban.....
bukan sorang dok relax korek bijih,
tp sorang keje membanting tulang 4kerat ...
(tak kira la which side...laki ke bini ke)

awk keje ape?
ye la umur awk ngan sy sebaya kan?

kejujuran? lelaki ramai tak jujur ke?
sbb we all guys berkawan ngan ramai sgt pomp?
ingat .... lelaki kalopn dier ada affair ngan mcm2 jenis pomp,
last2 dier akan balik dan setia pd yg true love asalnyer jugak,
at least teruk2 org laki yg slalu disalaherti tak jujur........
we all guys takde la cepat berubah hati cam org pomp !

awk payah nk jumpa jodoh?
jeles kwn2 lain dah kawin?
ingat.........jadi pomp mmg cukup senang,
"MANA ADA BUNGA TAK DIHINGGAP KUMBANG?"

kalo sy tanya awk la,
baper belas bdk laki yg berkualiti dah awk reject?
mesti awk cakap .....BANYAK sgt !

dlm hal ne so salah sapa?
:jeling::hmm:

[ Last edited by  ekmal_sorrow at 8-10-2006 01:39 PM ]

Originally posted by ekmal_sorrow at 8-10-2006 01:31 PM

muntah aku dengar,
org yg kaya pn tgk perangai tau...
kalo sikap ngada2 cam awk ne yg stakat bermodalkn wajah rupa,
sape le nak?

awk tu tua bangka nanti keredut jugak adik oi...

bebaik muntah..kang batal pose lak..
org miskin pun tgk perangai gak..
sumer org tgk perangai lah..ingat aku bodo sgt?

kerepot berkedut tu..BOTOX KAN ADA..ape susah sgt..
hahahahahhahaa
lol:lol

Originally posted by BingkaUbi at 8-10-2006 03:50 AM

aku offer jadik bodyguard korang x mo yek....nak yg hensem.....tu dah antara ciri2 aku lerr.....:bgrin:

hensem & SINGLE lah..
senang sket..kot2 tulip terjatuh ati ke.. aku terjatuh kusi ke..takder lah bersalah kat perempuan lain... :jeling:

Originally posted by ekmal_sorrow at 8-10-2006 01:35 PM

setau sy takde istilah isteri tumpang senang suami,
dan lagi karut kalo suami tumpang senang isteri (laki menyusahkan awk),
spatutnye perkawinan ne win-win,
same2 tolong.....
same2 berkorba ...

[size=-2]apa yang senangnya jadi perempuan?

perempuan zaman sekarang dah jauh beza dengan zaman tok nenek kita dulu. perempuan zaman sekarang berlumba-lumba melengkapkan diri sblm berkeluarga. bukan tunggu nak tompang basuh kaki masuk rumah suami aje. (well kalau takdir, murah rezeki dapat lelaki mcm tu alhamdulillah lah). pompan skrg bile dah keje ada duit lebih, tinginla nak travel sana-sini, pakai cantik2 puaskan hati sendiri, kumpul aset mana2 yang lom ada.

bukan maksud saya nak tunggu dpt laki kaya pastu nak tumpang senang dia. abih kalau takdir tuhan tentukan yang kaya tu jatuh bankrap, nak tinggal suami kite ke...?nak hinggap dari satu kumbang ke kumbang yang lain sementara kumbang tu ada duit, bile dah susah nak lari. takde sudahnya hidup macam tu...

kami kaum pompan ni bukan mengejar harta semata-mata. nak2 wanita berkarier skrg yang ada serba-serbi. dahtu mentang2 kite dah ada serba-serbi takkan la yang lelaki nak cuci kaki lak masuk rumah, tu dah terbalik! nak la yang sekufu. biar nanti takde timbul isu ungkit-mengungkit di kemudian hari. itu je...lepas tu sama-samala bina rumahtangga, manage duit sama-sama. sama-sama naik tanga, sama-sama turun tangga..:pray:

bercakap soal JUJUR, kalau laki jenis yang boleh setia, nak kumpul ramai2 awek nak buat apa, kalau akhirnya nanti yang paling dia sayanglah yang dia cari? saje nak buang duit? nak buang masa? nak tayang kat kawan kononnya dia tu awek keliling pinggang? whut for..?

prinsip saya senang aje. saya jaga diri saya, jaga tingkah-laku saya, dengan satu doa, moga-moga satu hari nanti Tuhan akan kurniakan saya seorang lelaki yang sayangkan saya macamana saya sayangkan dirinya. lelaki yang setimpal dengan saya. amin!:pray:

Originally posted by Hana at 8-10-2006 03:35 PM

hensem & SINGLE lah..
senang sket..kot2 tulip terjatuh ati ke.. aku terjatuh kusi ke..takder lah bersalah kat perempuan lain... :jeling:

aku jatuh ati kat sapa ni? bingka? aku memang suka makan bingka ubi.. nyum nyum.. lol

psstt.. hana ada org panggil ko adik laa

awk payah nk jumpa jodoh?
jeles kwn2 lain dah kawin?
ingat.........jadi pomp mmg cukup senang,
"MANA ADA BUNGA TAK DIHINGGAP KUMBANG?"

kalo sy tanya awk la,
baper belas bdk laki yg berkualiti dah awk reject?
mesti awk cakap .....BANYAK sgt !

Ekmal... awak jgn assume semua pempuan sama. Aku ni contoh pempuan yg blum penah dikejar mana2 lelaki bujang yg available walopun usia aku dah hampir menginjak ke angka 29 Januari depan, insya-allah. Stakat ni yg dok mengusik & mengorat aku semuanya hasben org. Yg bujang2 memang takde. Dah banyak kali aku tegaskan perkara ni. Aku percaya ramai geng seangkatan aku yg mengalami nasib yg serupa.

Aku sendiri tak penah putus2 berdoa supaya aku cepat2 dpt jodoh dgn lelaki yg boleh bahagiakan hidup aku. Siapa nak hidup susah? Andai kata ada lelaki yg mengoffer diri tapi stakat ada motor sebijik... mana2 pempuan pun tak sanggup nak terima. Kalo suatu hari nanti ko dah jadik bapak & ada anak pempuan, ko akan paham... Andainya ko seorang ayah yg baik & jaga anak pempuan ko bebaik, ko tentu nak anak pempuan ko hidup bahagia bila sampai masa diaorg berumahtangga nanti. Ko sanggup ke terima menantu lelaki yg takde harta selain motor kapcai & kerja gaji pun cukup utk diri sendiri jer?

At least lelaki tu sepatutnya dah ada sebijik rumah & sebijik keta... sesuai la dgn zaman skrg. Dari situ kita boleh menilai sejauh mana komitmen lelaki tu nak berkeluarga... adakah dia bersedia menjadi seorang suami & ayah? Jangan nanti anak pempuan ko dtg merayu kat ko nak pinjam duit sbb tak mampu beli susu anak pulak... Ko sanggup ke tengok anak sendiri hidup susah?

Begitu jugak dgn kami.... pempuan zaman milennium ni... terbalik kitaorg pulak yg dah siap2 beli rumah & keta sendiri... sbb kami ada komitmen dlm hidup. tapi susah nak cari lelaki yg ada 2 benda basic ni -- rumah & kereta. Bukannya nak demand rumah banglo atau keta Proton Perdana.... tapi at least ada rumah sendiri walopun rumah flat... and walopun keta Kancil, tak kisahlah asalkan nampak jugak lelaki tu ada komitmen. Ini nak top-up kredit henpon pun nak pinjam duit awek... apa kes?!

Benda semua ni aku blom penah alami, tapi cukup dgn melihat pengalaman rakan2 sekeliling aku. Sebagai wanita, kami mestilah nak berhati2 gak pilih pasangan.... bukan main tangkap muat jer... walopun lelaki tu macho giler & hensem, tapi kalo takde komitmen nak berkeluarga, tak guna jugak. Mostly lelaki2 yg kawin awal ni tak semua yg betul2 100% ada komitmen utk hidup berkeluarga... sebaliknya diaorg kawin just utk memenuhi keperluan seksual yg maybe tak dpt ditahan2 lagi.... betoi tak?!

Follow Us

Reply #124 [Red^Ribbon]'s post

Setuju dgn ribbon!
Sy pun nk kukuhkan diri dan family dulu....dan kukuhkan hbnagn.
Kawen dgn llaki yg menbebankan xnk la...

Originally posted by leon_mclaren78 at 9-10-2006 12:23 AM

Ekmal... awak jgn assume semua pempuan sama. Aku ni contoh pempuan yg blum penah dikejar mana2 lelaki bujang yg available walopun usia aku dah hampir menginjak ke angka 29 Januari depan, insya- ...

rasanye 90% awk tulis absolutely correct
especially :setuju: bab laki memerat wang wanita,
mmg lelaki bendul bin bengap la kalo wat camtu,
tp org pmp pn tak leh sapu duit kami 100%
cukup la sebahagian nasab % utk menyara rumahtangga
dan nafkah u all

talk about harta benda - ini bukan soal materialistik

awk....pasal keter tu yes !
sorang laki wajib ada keter - kes nk kejar isteri ke hospital bile almost bersalin
tp mana ada pomp zmn la nk accept keter kancil?
kalo ada mungkin 100% awek kampung - yg x penah langsung turun ke bandor

tapi pasal umah tu.....awk mention sorang laki kalo nk mesti "memiliki" sebuah rumah,
you're nuts....nk tunggu umah tu betul2 jadi milik org laki tu
25years later la baru abis bayar akak ooii...
masa tu awk pn dah monopaus
at least umah sewa dah kire memadai....
(tp semue pomp zmn la berlagak...nk umah banglo. tak nak umah sewa)
kalo ada mungkin 100% awek kampung - yg x penah langsung turun ke bandor

awek kampung? depa mmg best....jauh lagi elok dr awek bandor !

Originally posted by [Red^Ribbon] at 8-10-2006 09:10 PM

apa yang senangnya jadi perempuan?

perempuan zaman sekarang dah jauh beza dengan zaman tok nenek kita dulu. perempuan zaman sekarang berlumba-lumba melengkapkan diri sblm berkeluarga. bukan  ...

:setuju::setuju::setuju:

100% setuju..

ekmal.. ko paham tak apa akak ribbon ckp? :pmuka:

korang nie..
tergelak betul
takyah lah layan sgt posting ekmal tu..
dia baru kena reject..mmg ler minded dia alll 100% negative...
lollol

aku pening ngan laki zmaan skrg...payah nk describe....tu psl prefer single lagi...tp stakat de laki cocok tu..adelah...tgk la camane..malas.....

personally.. kalau nasihat2 bab kehidupan berkahwin nih dtg dr mreka2 yg belom berkahwen or mreka2 yg less than 3 yrs berkahwen or mreka yg takda anak.. mmg aku tak amik port.. coz majoritinya mreka nih tergolong dlm kategori 'you think you know but you have nooooo idea' .. ;)

lagik2 plak kalau mreka2 tuh cuba menyangkal nasihat2 dr mreka2 yg dah lama berkahwen.. dah beranak pinak.. bercucu cicit... lagik aku trasa nak gelak... :lol

pada aku.. if you think you're ready.. then go ahead and get married.. if you're not.. than don't.. apa masalah? ada ker had umor nih termasok dalam syarat wajib kawen.. takda kan? ntah pape.. nak copy ayat mclaren jap.. "kawen nih bukan semata2 nak memenuhi keperluan seksual yg tak dpt ditahan2 lagik dah"

sukalah saya utk mengingatkan kembali sedara2 dan sedari2 sekalian tentang hukum perkahwinan :bgrin:

Wajib          : Mereka yang mampu dari segi fizikal dan kewangan. Sekiranya tidak berkahwin, takut terjerumus kepada maksiat zina.

Sunat          :Mereka yang mampu dari segi fizikal dan kewangan dan mempunyai keinginan untuk berkahwin . Sekiranya tidak berkahwin, tidak khuatir terlibat dengan zina.

Haram         :Mereka yang tidak mampu dari segi nafkah zahir dan batin, atau perkahwinan yang bertujuan untuk memudaratkan isterinya.

Makruh         :Mereka yang tidak mampu memberi nafkah kepada isterinya tetapi berkeinginan untuk berkahwin.

Harus          :Mereka yang tidak mempunyai sebab yang mendesak untuknya berkahwin, dan tidak pula mengharamkan dia berkahwin.

dipetik dari laman web cybermosque.mpsj.gov.my/konsep.html

malas laa nak bebel pepanjang.. bulan posa nih.. nnt tunggu abih ramadhan yer... :lebai:

Originally posted by ekmal_sorrow at 9-10-2006 03:46 AM

cukup  ...

come on la.... abis takkan ko fikir semua pempuan pisau cukur? Ko ingat aku ni hingin sangat ke duit seorang lelaki yg akan jadi hasben aku nanti?! Lain la kalo aku ni suri rumah sepenuh masa.... Ko pun patutnya survey dulu la pempuan camne yg boleh di buat isteri... jgn la pilih pempuan pisau cukur...Tak semua pempuan pisau cukur. Semelum pilih isteri, ada baiknya ko perhatikan cara2 pempuan tu mengurus kewangan dirinya sendiri. Adakah dia seorang yg boros & meminta2... atau seorang yg bijak berbelanja...

Satu lagi pasal keta tu..... awat ko kata pempuan yg tak kisah laki pakai keta Kancil tu semua dtg dr kampung? Tak semestinya cik abang ooii... ko jgn la nak samakan pempuan2 lain dgn bekas awek ko yg tak guna tu... disebabkan nyamuk sekor, abis kelambu dibakar... Tapi mmg benda ni boleh terjadi kalo ko pakai stakat keta Kancil, tapi nak ngorat pempuan pakai keta Wira or Perdana... agak2 ler sket... kalo aku jadi lalaki, aku akan cermin diri aku sebelum mengorat mana2 awek... Tak ramai pempuan yg berhati mulia boleh terima lelaki yg stakat ada keta Kancil walopun pempuan tu pakai Beemer!

Originally posted by cyra at 9-10-2006 11:02 AM
personally.. kalau nasihat2 bab kehidupan berkahwin nih dtg dr mreka2 yg belom berkahwen or mreka2 yg less than 3 yrs berkahwen or mreka yg takda anak.. mmg aku tak amik port.. coz majoritinya mrek ...

Walopun masih bujang, tapi aku selalu melihat sekeliling... banyak perkara yg aku lihat yg boleh jadikan pengajaran & panduan hidup. Tak semua org yg dah berumahtangga tu dpt membuat keputusan dgn betul. Kalo tak, takde la kes cerai smakin meningkat... Ada yg dah kawin, tapi rasa cam nak hidup bujang balik...

Bab perkara yg ko highlight tu... wajib kawin utk elakkan zina sbb dah terlampau tak tahan... kalo papa kedana nak kawin apa kebendanyer? Bukan nak bagi anak org makan pasir. Dlm Islam ada penyelesaian lain.... kalo tak mampu, kita mesti banyak2 bermuhasabah diri... penyelesaian yg paling baik --- puasa. Kalo nafsu dah menguasai akal fikiran, itu tanda iman tak kuat. So... nak kawal nafsu kenalah banyak2 istigfar... ingat Allah selalu. Cakap mmg senang, kan?! Tapi hendak seribu daya.... tak hendak seribu dalih... tak gitu?! ;)

Originally posted by ekmal_sorrow at 9-10-2006 03:46 AM

cukup  ...

ni posting budak baru lepas SPM ke? :gantuk:

Originally posted by sarahmirza at 9-10-2006 07:57 PM

Originally posted by sarahmirza at 9-10-2006 07:57 PM

ye la awk tu dah kawin,
boley le action......
seksa awk dah lepas,

sy pn sedar,
manusia dungu cam sy ne
tak kanlah semue posting sy betul,
ada jugak yg salah....:nyorok:

i'm so soryy la...

apa2pn tunjuk le quote yg mana salah,
leh gak sy pebetulkn......

saya dah masuk 27 thn tapi still single mingle ala2 pringles hhehee..tak pernah bercinta..minat2 dalam diam jer yg mampu..kenapa?

1- sbb masalah family- aku x tau samada org sanggup terima aku dr family yg agak bermasalah
2- sbb aku pikul t/j yg berat-sara family
3- biler family dah bermasalah aku rasa down sket2
4- sbb skrang aku bz pk carik kije

apa2 pon honestly n seriusly aku nak kawen klau tuhan dah tetapkan jodoh olehNYA tapi biar yg betul2 ikhlas dan jujur dpt terima aku n family seadanya sbb aku yakin mmg ada lelaki baik diluar sana yg dah di deservedkan tuk aku.Ameen moga2.

p/s:
pernah terbaca..berkatnya hidup seorg wanita apabila dia berkawen awal.

Originally posted by leon_mclaren78 at 9-10-2006 07:42 PM

Walopun masih bujang, tapi aku selalu melihat sekeliling... banyak perkara yg aku lihat yg boleh jadikan pengajaran & panduan hidup. Tak semua org yg dah berumahtangga tu dpt membuat kepu ...

:setuju:

tuh pasal aku highlight bendalah tuh.. sbb dia ada mention.. wajib kahwen tuh kalau berkemampuan dr segi fizikal n kewangan... aku tarok ja.. malas nak elaborate lelebey.. thanks laa sbb tolong elaborate :bgrin:

pasal pendapat mengenai bab2 kahwen from mreka yg belum berkahwen tuh.. ko jgnler plak nak terasa... aku ckp tuh utk mreka2 yg konon2 ckp macam kawen tuh benda yg mudah.. konon2 nak menyangkal nasihat2 mreka2 yg dah lama berkahwen yg realitinya alam rumahtangga nih byk cabaran n dugaan... :ah:

cthnya: aku tak ingat sapa.. malas nak scroll balek.. yg ckp mana ada konsep 'isteri menumpang senang suami' .. yg aku tau.. parents aku (mak + ayah) pon ckp benda yg sama... rasa cam nak ulas lebey lagi ja.. tp nenantilaaa :hatdown: