CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: top5complete

follow my youtube zevfei [youtube]5MdawWH_MvE[/youtube]

org ada degree mmg kena keje ke?
tak tahu plak aku.. klu dia selesa tak keje dan tak susahkan sape2, lantak dia laa

ira_sindarella replied at 15-6-2019 07:53 PM
by the way, jangan gadoh ngan dia ni.. aku pernah mengenali dia suatu ketika dahulu.. hahaha. dia je ...

“Syafeeqa tidak memandang kepada darjat. Dia daripada keluarga berpendidikan, bapanya seorang bekas jurutera dan ibunya pegawai bank, namun menerima saya yang tiada apa-apa ini.
bukan biasa2 jgk ehh isteri dia...

ada bakat niaga boleh je pegi jauh.. cikgu ina yang buat kek tu pun kaya raya dah skrg.. sbb duk ajar resepi kat org..

baguslah bermula dari bawah.
anak baru sorang, duduk rumah kecik sikit pun tak pe.
dah cukup kumpul duit nanti boleh la beli rumah besar sikit.
jgn diikut dgn perangai budak2 sekarang. gaji tak sampai rm2k tapi melaram baju raya tak mau kalah.
nak  yg ada jenama je.

iols teringin nak jd fulltime housewife, duduk rumah jaga sendiri anak. buat business dari rumah tp takda bakat. so tak payah pedulikan semua tu

Apelah masalah netizen ni.
Laki dia pun tak bising.

Follow Us
rezeki itu luas. baguslah dia ada bakat boleh buat bisnes dari rumah. generate income juga. dapat jaga anak sendiri pun rezeki juga.

Sibuk jer hal rumah tangga org...

pompuan apa nak heran..kalu yg heran kalu jantan dok mengangkang kat rumah dtanggung oleh bini..

Aku baca tajuk ingat dia mengangkang mcm nad zainal

Bila masuk, baca, mmg sokong la apa sheolls buat. Ada anak & boleh meniaga pulak tu. Tak semua surirumah boleh buat.

Tapi part mak bapak sibuk kerja anak terbiar tu iolls tak setuju lerr. Mak bapak hantar kat nursery for pre school edu kot. Bukannya biar duduk rumah melepak naik basikal lajak... (mungkin ada tapi tak semua)

cmf_premierleag replied at 15-6-2019 01:54 PM
laki ko tu stakat atu zero jah.mcm terencat oun ada gak aku tgk
pompuan bodoh je nk rampas laki ko  ...

Aiman pon aku x teringin nk rampas..hensem pon nmpk muka cam x cerdik sgt..hahaaaa tp org x prrasan sebab dia hensem tinggi,sebab tu la dua x glamer mn pon..hahaaaa

Ala biar la dia..
Bukan mtk beras rmh org pon,laki dia mampu..mcm ni je la mindset org melayu ni...pntang tgk suri rmh terus pndang rendah,pemikiran kampungan sgt..sekarang ni org x heran dah ko ada degree ke,phd ke..berlambak yg ada degree tu semua x de keje n keje pon merepek2 je..ada degree pon xde nilai..yg ada spm senang lenang goyang kaki dpt keje gov

aliamaisarah40 replied at 15-6-2019 01:52 PM
dah laki dia mampu tanggung dia. dia nak jaga rumahtangga dia. almost perempuan kalo ada phd skali p ...

Betul...setuju sangat. Isteri-isteri yang bekerja nih, kalau boleh memang xnak keje. Duduk rumah jaga anak jaga rumahtangga lagi banyak faedah. tapi xsemua la. Ada yang memang suka kerja, ada yang xnak kerja tapi ekonomi keluarga xmengizinkan.

siapa la yang berfikiran sempit tu.. iols yang dah lama kerja ni dah mula terfikir x nak jadi kuli orang, nak jadi majikan sendiri. janji income masuk sudah la. fikiran x berkembangkah? berkembang lah kalau x mengadap socmed semata2 macam orang mengutuk tuh. orang kerja dengan teknologi sekarang, teknologi tu dimana2 boleh guna. lagi selesa idup daripada stress kerja tapi gaji x seberapa, keluar pagi2 hadap jam, balik kerja hadap jam lagi.  

muka bini dia macam teacher anak aku

biarlah ini pun jd isu ke? ramai je skrg pompuan ade degree jd suri rumah

Ritacomels replied at 18-6-2019 02:51 PM
Aiman pon aku x teringin nk rampas..hensem pon nmpk muka cam x cerdik sgt..hahaaaa tp org x prrasa ...

kalo ko x nak rampas ko duk diam2 je la ngok
ni porem
sukati aku la nak tulis apa pun

cmf_premierleag replied at 18-6-2019 06:32 PM
kalo ko x nak rampas ko duk diam2 je la ngok
ni porem
sukati aku la nak tulis apa pun

Hahaaaaa alololoooo hahaaaaaaa sian nyaaaaa

Bukan bini dia meniaga ke apa ntah. Aku serempak si atu ni dok tolak stroller. Aku tanya buat apa sini. Tunggu wife ada urusan kat pejabat jap.

Elok je si atu ni nunggu bini dia buat urusan. Dok kat cafe dgn anak dia berdua.

Kalau pun bini dia housewife tak kerja. Apa masalah certain people yang dok ke hulur ke hilir canang perempuan kene kerja kene kerja. Dunia ni luas. Masing2 ada cara kehidupan masing. Ada orang bahagia makan nasi dengan garam je. Ada orang bahagia makan steak hari2. Terbuka je dengan cara kehidupan orang lain.

dengki la tuuuuu xdapat jadi surirumah jugak..