CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: Cari-Azza

Wanita Dituduh Jaga Tepi Kain Orang Sebab Ambil Gambar Orang Tak Puasa

ALDRIN replied at 11-5-2019 12:02 AM
Pebenda tak makan..selamba menyedut tealive .....nk huznuzon camne....

Bg iols la yg berpuasa tu jgn lemah iman sgt kalau org nk mkn biar je la. Even period pun darah keluar byk, perlu makan ni. Kalau dah kt luar nk mkn sorok2 kt mana lg bukan saja2.. kalau musafir pulak xkn nk menyorok jgk

jazaa100 replied at 11-5-2019 10:24 AM
Aku nyesal dulu suruh anak aku puasa, umor 6tahun dia dah puasa penuh....pucat pucat muka.....kesi ...

Apasal menyesal pulak?
Benda dah lepas....
Anak u pun sihat walafiat pun skrg ni kan...

umbut replied at 11-5-2019 10:35 AM
Malaysia.

Dosa dikutuk dihina jika X pki tudung dan x puasa

Itulah yang i pun hairan...
Tapi depa ada alasan....
Solat itu yg menghalang dosa lain..
Jadi kalau solat mesti tak tinggal puasa,  mesti tak berjurai rambut

sarahmirza replied at 11-5-2019 01:59 PM
Apasal menyesal pulak?
Benda dah lepas....
Anak u pun sihat walafiat pun skrg ni kan...

Iyalah...rasa kesian pulak....
Kecik lg....bdn pun keding....
Patutnya bg le dia puasa sekerat hari....

Tapi sekolah dia, darjah 1 pun tak disediakn makanan....ustaz suruh puasa .  

tumpanglalu74 replied at 11-5-2019 12:37 AM
Terlampau nak Likes sangat..  Last2 kene kutok.  But still la yang makan openly sebab period ni pon  ...

Kannn....

Period je punnn...dulu masa aku keja, ada sorang kakak ni bila dia tak posa dia join non muslim mkn kat kantin....ramai yg buat mcm tu...maklum lah, org pej agama mana blh masuk kann....pastu ajak aku join sama.....memang tak lahhh.....

Edited by munchkin at 12-5-2019 04:06 AM

Puasa tu utk tahan lapar dan dahaga. Sambil jaga diri dan akhlak. Kalu dah ko diuji depan mata ko tahanlah diri. Taham diri dari nak aibkan orang. Tahan diri jangan tengok dia makan minum. Ke ko pun tak tahan nak makan minum juga ?

Susahlah sikit2 goyah. Nak ikut2 org buat apa? Org buat tak baik janganlah diikut. Kalau non muslim makan ko pun goyah. Itulah makna puasa. Ko tahan diri dari temptations (hawa nafsu) keliling ko.

Follow Us
kalo aku uzur tak posa..mkn sorok sorok atau pg drivethru. bukan kat public which is a sign of disrespect. so rare...

dua2 salah...keluarga tu salah sbb bulan posa p mkn kt tempat awam...xblh ke tapau je mkn dlm kete...dh tau bln pose hormatlh sket, lainlh kalau muke tu mmg xde rupe melayu langsung org xkesah le...yg si viral pun salah...hadap sgt nk viral ambk gambr org p viral...kot ye pun org buat salah xperlu kot nk viral...

yg si komen hampir2 nk pengsan sbb tahan lapar, amboi melampau...xkan le xleh pk langsung nk mkn @ minum sorok2...i kat opis klu xpuasa i bwk je air & biskut alas perut...mkn bwh meja @ mkn time masing2 tgh khusyuk buat keje

Non muslims pun tahu respect bulan ramadhan..ada yg malu2 nak mkn depan muslims..ni yg muslim pulak perangai mcm ni..bertudung elok pulak tu..apo nak di kato aee jang

mcm batak..  semua nak viral..
pegi laa blaja kuliah agama kat masjid, bulan2 puasa ni... drp membongak kat shopping mall, cari aib orang dan menjaja aib org merata... Esok2 Allah bukak aib kau, baru padan muka..

pinky_gurl_2007 replied at 10-5-2019 11:26 PM
Puasa ke tak puasa ke tolong hormat bulan ramadhan yang setahun cuma sebulan. Kalau tak puasa & nak  ...

Betul tu...kena hormat bulan ramadhan yg setahun sekali  ni je. Kalau Muslim sendiri tak hormat bulan Ramadhan tak tau nak ckp apa dah. Mkn kt public mcm ni lg byk timbulkan fitnah. tak salah nk mkn kalau tak bole puasa tp cuba cari tempat yg tersembunyi sikit.

Nak makan takpa lah tapi jangan di tempat terbuka. Aku kalau period beli ja nasik mamak/ kfc/ roti. Pastu makan la kat rumah/ ofis/ dlm kereta.

Kalau makan kt rumah kena tutup pintu dapur. Kang anak2 sedara nampak dah riuh sekampung

mungkin dia suap anak dia makan kot.. tapi patut tapau je lah.. suap dalam kereta ke.. kan dah mengundang fitnah

apa2 ni suka2 hati jerk ambil gambar org
kalau diri sendiri tu alim sgt xde nya keje mengaibkan org
lg pun dia org mkn kt tmpt makan
bukan kat public
maybe x puasa ada sebab nya
kalau pun dia org x puasa..org lain ada hak ke utk mengaibkan org

elokla viralkan...dulu kt sogo pun ramai je yg bertudung ni mkn dpn public ms bulan pose...mmg x tahu malu

meya replied at 11-5-2019 08:21 AM
Maybe yang amik gambar ni tak biasa kot.  Bagi dia pemandangan macam tu pelik.

Aku selalu aje nam ...

biasanya yg duduk 1 family kat kfc ke mekdi ke, ni yg temankan anak kecik makan.
aku pun selalu buat bila kluar shopping siang hari.

tapi kalu aku sendiri tak boleh puasa aku takkan makan kat khalayak ramai waupun situ RESTOREN!.
masa pregnent dulu pun aku pernah tapau plastik itam, makan kat tempat tersorok kat ofis.
sekadar menghormati bulan ramadhan. sama2 meraikan orang berpuasa.

nampak org tua je yang makan tu...logik la mungkin uzur xleh nak berpuasa...yang lain tu meneman je...yg perempuan ni lapar like ngan retweet kot..lain kali kalau nak jaga tepi kain org tu gi dok sebelah family tu pi interview dyorg awat xpuasa...sibuk nak jadi wartawan cabuk!

Hek eleh melayu ni
11 bulan katup korang melantak takde plak fikir orang miskin ke orang kebulur yang tak mampu makan
Tiba2 time puasa semua orang kena hormat korang yang puasa kononnya
Korang ingat dunia ni berputar sekeliling korang ke
Puasa tapi menjejes air liur tengok orang lain makan serupa takyah puasa la

Sendiri yg bodoh makan kat tempat terbuka. Jadahnya nak menunjuk kat org yg kau tu tak puasa? Kang kalau kantoi dgn org Jabatan Agama, kau kata kau period. Pastu nk suruh org Jabatan Agama tu check pad kau ke? Tak belajar adab ke? Hormati lah org yg berpuasa. Ada je yg period jgk...tp takde la menunjuk makan kt tempat terbuka mcm tu.