CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: tongkatwaran75

Pelajar mati ditembak Polis:Dewan Negara bahas-post 1535# pg 62

Reply  binjai318
tu ler aku risaukan..anak2, adik2 kiter bawh umur nih..bawak motor ke ulu ke ilir ...
soptg Post at 29-4-2010 13:39

ko amik jer kes nih dalam akhbar...letak kat muka dia..bagi nasihat ...tak jalan ker? tapi susahlah nak cakap ....kalau dah umur dah belasan...otak dah keras sikit dari dgr nasihat...
lagikan cikgu takleh rotan murid2...sampai mak ayah gi bertumbuk apa kes....?sayang anak ker macam tuh...
teringat zaman skolah rendah...takleh baca sifir..kena rotan pastu kena diri tgh panas lagi...meleleh peluh..malu lagi ada...pening lagi ada...tak sampai esok...semua sifir aku dah ingat.. takut kena rotan punya pasal...

Karang kalau semua level sharp shooter lagi susah.
DARSITA Post at 29-4-2010 13:44

Of course there is a fine line gap between  sharp shooters and the ability of shooters yang mengikut piawaian yang ditetapkan oleh pihak polis kan?

Anyway kalau semua level sharp shooters apa disadvantages nye DAR?

qann...macamlah plis tu pakai cermin mata powerful gtew...

hurmm..tu lah kan..
kalau dah tau tak boleh aim dengan tepat...gatal tangannye nak kuarkan pestol jugak...pull the trigger??? :re:

Bobo shooter> tak pernah ku dengar words ni  

Mungkin soalan ni off topic -- pistol a ...
DARSITA Post at 29-4-2010 13:46

Now you learn new words kan?

Reply 1360# soptg

20 an

qann...macamlah plis tu pakai cermin mata powerful gtew...

hurmm..tu lah kan..
kalau dah tau t ...
naQi-tiRa Post at 29-4-2010 13:48

kalau polis suh berhenti...tu berhenti jelah...
in the 1st place budak tuh tetap salah...pull stop!!!!

Follow Us
20 an baru?
mesti degil jugak tu..
heheh..percayo laa...
ada rahsia punya tu...
yang tak senonoh punye harus ade...
tapi kalau doploh pat jam duk kat rumah je tak kuar gi mana2..
kira orait laa...
ataupun dia kuar umah, sambil2 tu 3G ngan ibu n ayah setiap apa yang dia tengah buat, orait lah tu...
mmg kompom baik punya ajaran...
alhamdulillah la

Reply 1365# binjai318
wow..otaii nih..respek...

FYI

The United Nations Code of Conduct for Law Enforcement Officials states that, “law enforcement officials may use force only when strictly necessary and to the extent required for the performance of their duty”.

Article 9 of the United Nations Basic Principles on the Use of Force and Firearms by Law Enforcement Officials says, “In any event, intentional lethal use of firearms may only be made when strictly unavoidable in order to protect life…” while in Article 10, “…law enforcement officials shall identify themselves as such and give a clear warning of their intent to use firearms, with sufficient time for the warning to be observed, unless to do so would unduly place the law enforcement officials at risk or would create a risk of death or serious harm to other persons, or would be clearly inappropriate or pointless in the circumstances of the incident.”

Furthermore, Section 15(3) of the Criminal Procedure Code (Act 593) states that in an arrest,
it is against the law for police officers to cause the death of someone in an arrest before they have been accused of an offence severe enough to be sentenced to death or life imprisonment.

ko amik jer kes nih dalam akhbar...letak kat muka dia..bagi nasihat ...tak jalan ker? tapi susah ...
binjai318 Post at 29-4-2010 13:47

setiap org ada cara terbaik tuk didik anak sendirikan.
yg menyakitkan mata kita elok bagi mereka. mcm saya
mmg tak moderen mendidik anak-anak ni sampai sekarang
anak yg sulung tu tak boleh lagi memandu kereta dan tak tau bawak
motor, lawakkan org selalu tanya kenapa? jawapannya mudah judgement
mereka. sume org kata saya ketinggalan zaman ok je bagi saya.
than saya jumpa pulak seorg prof dan isterinya yg berfikiran sama dgn saya
so tak delah rasa keseoranngan

Reply 1367# naQi-tiRa
alhamdulillah.....aku dah bagi ajaran yang sepatutnya...kalau nak kena jugak...ini semua ketentuan dari ilahi...

kalau polis suh berhenti...tu berhenti jelah...
in the 1st place budak tuh tetap salah...pull s ...
binjai318 Post at 28-4-2010 21:53

makkkk aiii..garangnya kamooo?
mmg pun budak tu salah...
pasal takde lesen
pasal curi2 pandu keluar keta keluarga
pasal kuar tengah2 malam tanpa pengetahuan keluarga
pasal lari dari polis

the main issue is..apa rasionalnya polis tu lepaskan tembakan?
adakah budak itu menghayun menglibaskan "parangnya" kepada anggota2 polis tu? (parang konon)
seperti yang didakwa anggota polis terlibat, mereka telah menembak tayar kenderaan tersebut...
kendian boleh reverse pulak?? dengan kelajuan mana lah sampai nak tembak2?
hehh...gemok! malas nak kejar + tangkap hidup2!
adakah budak itu juga mengeluarkan pistol lalu memulakan tembakan kepada anggota2 polis itu?

full stop too

Reply  binjai318
tu ler aku risaukan..anak2, adik2 kiter bawh umur nih..bawak motor ke ulu ke ilir ...
soptg Post at 29-4-2010 13:39

Ambik motor tu campak lam sungai....
jangan beli kalau ada anak remaja...biar dia meraong sekarang...nak motor.. nak motor... jangan kita meraong kemudian hari...
apa yang saya lihat mak bapak pun serupa.... malas pergi kedai... suruh anak bawah umur pergi kedai bawak motor... apa lagi...
kalu tak pun dengan bangga belikan motor/skuter... basikal dah tak kelaass.... kalau saya polis saya nampak budak2 bawak motor saya rampas motor bawak balai.... biar mak pak dia orang kutip kat balai.... saman lepas tu....

penat aja si Krill Sinar FM tu berbuih cakap dlm radio.... jangan bagi anak bawah umur bawa motor....bukan anak yang kono saman....mak ayah yang kono saman.... anak omaklah kan....last2 dia kata....... pak cik balik lah dulu yooooo.....

Reply 1327# soptg

Kalo polis suka suki nak tembak org, ko ler yg mati dulu kena tembak...Anyway, police ada prosedur nyer sendiri... Bukan senang o suka suki nak tembak org xtentu pasal...

Reply 1370# arasham

yup...kekadang sakit mata tgk mak ayah..yang leh lepas anak nya berpakaian seksi tak menutup aurat..ni kalau kena rogol takkan nak salahkan org lain lagi...ajar cara org dulu2...tak perlu nak rasa malu...pasal anak tak tahu drive...anak tahu berpakaian modern...anak tak tahu nak menyanyi...
yang patut malu...kalau anak tak tahu nak mengaji...tak tahu nak berjilbab...tak tahu nak memasak....tak tahu nak berbaju kurung..tak tahu nak sembeli ayam...tak tahu nak kopek kelapa...dll...banyak lagi kalau nak senarai 'hitamkan'
sekian...

harap2 penjenayah remaja melayu islam ini menyesal perbuatan dia di akhirat kelak/...
allahuakhbar!!

Reply 1359# DARSITA

Berreta 92, Browning Hi Power, Glock, H&K USP, Sig Sauer P226/P2022, S&W Model 15, Walther P99...

aku harap peguam2 arwah akan grill habis-habisan polis masa dlm court nanti. they should be held accountable for the stupid action.A third party commission must be set up to investigate thoroughly..
dan tak segan aku nak cakap i hope those cops will rot in hell and live a hellish live on earth

cuba korang pikir.. kalo polis tahu yg bawak keta tu budak umo 15 tahun dan lari sebab tak de lesen.. korang ingat polis tu nak tembak ke..???  kenapa korang asyik cakap polis tu tembak pasal budak tu tak de lesen..???

dalam kepala otak polis ni sentiasa syak bahawa dalam setiap orang yang lalu lalang itu berpotensi sebagai penjenayah dan manalah terfikir budak umur 15 tahun bule bawak keta macam samseng..

Ambik motor tu campak lam sungai....
jangan beli kalau ada anak remaja...biar dia meraong sekar ...
wawan87 Post at 29-4-2010 14:11

bijak2....adik2 aku umur dah masuk 26 baru ler ada motor...tupun...motor buruk ..takderlaah nak beli keta segala...budak2 leni hp pun canggih..gerun...

aku heranlah...kome kalau jumper polis semua lari kah...merujuk pada kenyataan sebelum nih...setahu aku..dah kena tahan tuh berhenti ajerlah..takder polis tu giler benar nak gi tembak ...huhuhuhuhu..
garang perlu ada...kalau tak semua nyer naik lemak.