CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: tongkatwaran75

Pelajar mati ditembak Polis:Dewan Negara bahas-post 1535# pg 62

soklan tambahan.. recoil belah kiri ke kanan?

Aku yakin satu hari nanti Allah akan duga org2 yg takbur mcm ko dgn dugaan yg lebih hebat  ...
serafina Post at 29-4-2010 11:17

bukan takbur disini, tapi masing2 ade hak nak bagi pendapat dalam porem terbuka ni, juz amik yang jernih n buang yg keruh, itu je....x perlula kita nak mendoakan org bagai (contoh doa pecah perut etc...etc)...memang benda dah ditakdirkan, nak salah lan arwah dan polis ni pon x guna coz benda dah jadi, kita nak kes ni dikendalikan secara adil je, niceghost tadi hanya bagi pandangan peribadi je...

lkick~sentiasa berdoa dan bersabar atas ape yg berlaku

Oh judge kat mahkamah tentukan Penjenayah bersalah or not based on air muka nampak baik or ...
Selma_Jeskova Post at 27-4-2010 20:41

bab ni sy sokong..klu korg nk tau ..penjenayah2 yg nk dihukum mati kena gantung tu lg bersih2 n suci muke mereka..

in the first place apa yg membuatkan kau pasti polis aim utk tembak kepala???
dlm laporan polis ...
Selma_Jeskova Post at 28-4-2010 20:32

Betul kan .. kalau polis memang nak bunuh suspek tak yah depa tembak tayar bagai ..tembak terus ke kepala.

Pada aku lah semua orang boleh buat assumption masing masing  .. aku maleh nak jadi csi sebab cerita tak lengkap.

Si kawan tulis bergini, si polis tulis bergini .. bebudak motor or tuan mercedes tak ada buat lapuran ka> boleh gak tau kot depa ada dengar arahan suruh berhenti etc etc.

kes ni dlm siasatan..so uols x yah lah wat simpulan andaian yg ntah btol ntah tidak..ai mmg kasihan kt bdak sekolah at wrong time n wrong place..meninggal dlm keadaan sadis cmtu..tp dlm masa yg same..ai xkan hentam polis..coz ape yg dorg wat pun sbnrynye nk jage keselamatan org awam gak..kawasan perumahan takut gak penyamun perompak...s.alam tu bp byk kes khennn...amiklah iktibar..

gpun polis mesia  ni X kan nk tembak membabi buta dik non..

Follow Us
Betul kan .. kalau polis memang nak bunuh suspek tak yah depa tembak tayar bagai ..tembak terus  ...
DARSITA Post at 29-4-2010 12:57

Itu uniquenya polis malaya DAR...sebab dorang nie ramai yang jenis bobo shooters.......Dari sudut the norms...kalau you shoot to kill you have to aim at target yang betul...but not for these bobo shooters...dorang kalau aim pada benda yang boleh nyebabkan kematian...mesti tersasar...so they will try to aim at other spot......

Tak tahu lah jokes aku nih menjadi ke tidak.....

Itu uniquenya polis malaya DAR...sebab dorang nie ramai yang jenis bobo shooters.......Dari sudu ...
crankshaft Post at 29-4-2010 13:00

bolehlaa buat gelak2...........

Polis nampak ke yg dlm kereta tu penjenayah yg merbahaya smpi boleh menembak maut?Polis sendiri hanya menyangka dia suspek sbb dia melarikan diri..tembak satu tayar dah cukup utk buat kereta tu berhenti..Dlm etika polis menggunakan senjata,tak boleh melepaskan tembakan walau kpd penjenayah yg dah pasti penjenayah jika dia tidak menyerang polis dgn menembak/menggunakan senjata kembali.Manaboleh kita membenarkan polis melepaskan tembakan mengikut prasangka..teori mana ko pki ni..
serafina Post at 28-4-2010 19:52

ha..ha..ha...biarkan je la diorang yang tak reti2 bahasa ni serafina....masih tak paham2 lagi main issue kat sini...

Reply 1276# soptg

soptg....

mu ada anak dok?
jgn cakap jer pandai.

budak2 nih tak degil ...kalau ajaran mak pak betul...asal anak bongsu jer manjakan lebih2...

aku tak tahu lah macam mana cara ko ajar anak ko bila dah nakal nanti...

dalam islam banyak cara - aku rasa anak2 jaman dulu takder lak nakal melampau...now semer ..rata2 tak kiralah lelaki ke pompuan ker...semua leh kuar malam...

pastu kejadian merompak merata2...tak masuk lagi kes dadah..tak masuk lagi mengandung luar nikah....

so apa kata anda....ajaran yang baik dari umah...

#1 - remaja tu hny berusia 15 tahun!  kesalahan yg camner sehingga patut ditembak?  Jgnlah kita menuduh arwah dgn pelbagai andaian.  Kita kena ingat diantaranya budak 15tahun pemikiran x matang.  dgn godaan alam remaja dsb... dgn perasaan nak mencuba dan sebagainya...  Kita pernah menjadi remaja walo kita mungkin bukan  jenis menyelinap di waktu malam.
#2 - Jgnlah kita menuduh sebarangan terhadap ibubapa arwah juga.  Ada diantara kita ni bergelar ibubapa dan ada yg bakal dan suatu hari pun akan menjadi ibubapa. Hanya Allah yang tahu bagaimana perasaan ibu dan keluarga arwah.
#3 - polis? - apa nak ckp ya? pernah tgk rancangan luar negara dimana bermula dgn 1 buah kete polis menjadi berbuah-buah kete  polis mengejar seorg yg x diketahui kesalahan (tp kalo ikut video kira lari dari polis ler) tp sampai sudah x ditembak pun.  mereka kejar sehingga kete `pesalah' tersebut dpt dikepung @ terbabas @ apa2 saja tp x ditembak kecuali `pesalah' memulakan tembakan.

Post Last Edit by binjai318 at 29-4-2010 13:35
in the first place apa yg membuatkan kau pasti polis aim utk tembak kepala???
dlm laporan polis ...
Selma_Jeskova Post at 29-4-2010 12:32

qann...macamlah plis tu pakai cermin mata powerful gtew...nampak kepala dari jauh..terus tembak...kejamnya...
' tu lah ramai sangat yang tunjuk terer nak berdebat '

p/s: adik aku ari2 kerja balik kul 3 pagi...kena tahan polis tuk sekatan jalan...ok jerk berhenti....
aku nak tekan ..kalau berani kerana benar..takut kerana salah...len kali polis tahan berhenti tak kira lah ada lesen ke takder lesen...berhenti dulu...kurang2 pun kena saman RM300 tak pun mak ayah masuk lokap...pasal anak takder lesen leh drive ( tak kiralah mak dia tahu ke tahu ke ) yang penting taknak di suspek bukan2 berhenti !!!.....

n siapa memandai kata budak 15 tahun tak matang..hahahaha
remaja sekarang lebih dari matang...kalau tak takderlah pulak nak berpeluk ..beromen tepi pokok...pandai pulak buat anak..opsssss

p/s: pada mereka yang agak 'slow' penerimaan tuh...segala komen di atas takder kena mengena ngan yang hidup atau pun dah mati....sesiapa yang rasa remaja tu leh lah buat pengajaran..jgn kuar malam2. yer...jgn kuar umah senyap2 .. ingkar cakap mak pak...buruk padahnya...tak saja2 malang tak berbau...

#3 - polis? - apa nak ckp ya? pernah tgk rancangan luar negara dimana bermula dgn 1 buah kete polis menjadi berbuah-buah kete  polis mengejar seorg yg x diketahui kesalahan (tp kalo ikut video kira lari dari polis ler) tp sampai sudah x ditembak pun.  mereka kejar sehingga kete `pesalah' tersebut dpt dikepung @ terbabas @ apa2 saja tp x ditembak kecuali `pesalah' memulakan tembakan..
Malinassohan Post at 28-4-2010 21:23

Itu yang masuk tv yang tak masuk tv you tau ke>

Dah choper ikut mestilah depa buat betul betul ... karang kena saman sana sini. Cuba tak ada yang buat live sama jer nasib dgn budak tak cukup umur tu.

Anggaplah trajedi ni sebagai munasabah diri bagi semua pihak.

Reply 1350# binjai318
psl aku tk pandai ler aku tk nk jatuh hukum kt mak bapak nih..anak aku dh nk remaja dh..sket tahun lg jerr..anak ko braper tahun binjai??ko ader tips ker didik anak utt aku nih yg tk braper pandai??..kalo ader kongsi ler..

Reply 1352# binjai318
tu ler aku risaukan..anak2, adik2 kiter bawh umur nih..bawak motor ke ulu ke ilir tk berlesen, tk berhelmet, cmner ler nk buat yer..tk mo ler jd kes cm arwah tuh..

polis malaysia masih belum cekap menembak, tengokla aritu, polis 5 orang, 1 orang gila, senang2 tembak mati..

yang mati tu orang kampung je, bukan macam bapak budak ni, mesti ada kabel, sampai Noh Omar join kenyataan akhbar, barula nak tubuh siasatan..

kalau kene kat anak2 orang biasa, mati katak la korang..

pendapat aku, polis kene training lebihla menembak, memalukan polis2 lain je..

Reply 1354# soptg

ko rujuk kitab jer lagi baik...aku manusia jugak tak lari dari buat silap...
aku cakap tuk di jadikan pengajaran tuk org lain...

harap2 kes ni bleh bagi kesedaran pada remaja..harap2 takderlah yang degil lagi lawan mak pak nak kuar umah....

kalau semua nak salahkan polis...alamatnya semua remaja lepas ni bebas berpeleseran ler....

polis malaysia masih belum cekap menembak, tengokla aritu, polis 5 orang, 1 orang gila, senang2 temb ...
batmana Post at 28-4-2010 21:41

Karang kalau semua level sharp shooter lagi susah.

Itu uniquenya polis malaya DAR...sebab dorang nie ramai yang jenis bobo shooters.......Dari sudu ...
crankshaft Post at 28-4-2010 21:00

Bobo shooter> tak pernah ku dengar words ni

Mungkin soalan ni off topic -- pistol apa yang polis malaysia guna?

Reply 1357# binjai318
binjai..byk kali aku tanyer..anak ko braper umur nyer??..sori bukan nk busybody..kalo tk jwb pun tkper...peace..