CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: princebrunei

Kejadian Pelik Rumah Sewa Di Seremban 2

Close [Copy link]
semalam aku ada lalu jalan ni, sebab saja nak tengok dari dekat rumah ni. memang horror, nampak macam ada orang, tapi waktu senja persekitarannya memang pelik. terutamanya rumah yang berdepan tu, rasa macam ada sesuatu pula di balik cermin. aku parking disebelah jalan besar rumah tu, niat nak ambil gambar tapi ada pula makcik bawa anak kat situ. tak jadilah aku nak ambil gambar, tapi rumah di depan tu memang horror dengan persekitaran tak terurus dan daun lalang yang meninggi. seolah-olah rumah tinggal yang bertahun-tahun ditinggalkan, nampak kotor dan buruk padahal tiada tanda rumah tu pernah didiami.

yang aku hairan tu, anak makcik tu menangis tak henti-henti. geram pula aku tengok maknya macam tak alert benda macam tu, kan waktu maghrib rasanya tak elok bawa anak bersiar-siar. tapi aku perasan anaknya mula menangis lepas melalui rumah yang kotor tu, tak tahu lah kalau tu satu kebetulan kan.

Originally posted by P.I.D at 7-3-2009 18:06
semalam aku ada lalu jalan ni, sebab saja nak tengok dari dekat rumah ni. memang horror, nampak macam ada orang, tapi waktu senja persekitarannya memang pelik. terutamanya rumah yang berdepan tu, ...
agak2nya antu dari rumah dorang sewa tu dah pindah kat umah kosong tu pulak kot.. sayangnya ko tak ambik gambar

Reply #1261 P.I.D's post

patutnya uols hambik jeew pic mahcik ittew

Balas #1263 tapaksulaiman\ catat

ntah2 makcik tu dan anak dia jelmaan jin yg cuba nak menyakat PID kot...

Originally posted by don_quixote at 3-3-2009 11:36
Pagi tadi aku berkesempatan pegi dan ambil gambar......tak adalah scary sgt sebab mungkin insiden itu dah lama berlalu....

Boleh tak tuan rumah si Princebrunei verify pic yg tertera tuh?! pesal xdapat apa-apa feedback dr tuan rumah pembuka thread?

Balas #1265 alibnmat\ catat

pm lah dia suruh masuk sini...

Follow Us
Originally posted by don_quixote at 9-3-2009 23:20
pm lah dia suruh masuk sini...

dia tengah bercuti

Reply #1267 raudah's post

ye kewwww ahkak

iolsssss pon nak majuk 300 posting iolss di dehlete

bod borak pon nhak delete kewwww

biar laaa tapakk dorang tengah rajin buat keje tu keje x berpaedah

Camner up balik benang nih, kang ada yang tuduh aku upkan sendiri plak kan..

Ehem, tapak ngan odah pon ade.. jap lagi aku reply komen2 korang semua k..

Originally posted by malika at 23-2-2009 12:56 PM
wahh... akhirnya khatam jugak aku membaca cerita ni...
terima kasih tah PB atas kisah-kisah seram mu atu ... ada jua kan kubaca masa ndada mood kan membuat keraja di opis ani... he he he

tapi ngapa thread ni jauh ke bawah udah... ndada cerita baru lagi kah PB???

1st, aku nak cakap yang malika ni bukan aku k, sebab ada individu2 cakap aku suka up thread sendirik.. apa2 pon, hai malika.. citer baru ada, tapi blum ada mood nak citer, tunggu ada mood nanti k, lagipun skng bz sket..

P/S : Bisai jua ba tu kan, nda tah buring lapas ani kan.. tapi jangan tah sampai bos manyubuk di blakang nda kau prasan.. atu banar ya..

salam semua...aku baruuuu jekkkk dlm kul 530
pm kt depan umah 1126 s26tu...siap ade amik pic lagi...hahahaha...tp rase umah tu xda orgduduk...sangkar kucing masih ade...tp flag pas xde dah....tp dari luardah scary...ape lagi masuk dalam....pulak tu dah mmg tau kesahdia...adoiiiii

La, pasal ko x ambik pic je.. tapi kan aku rasa rumah tu dah kurang scarynye, mungkin dah x de dah entiti2 yang menganggu aku dulu.. mungkin je..

Originally posted by GRINDSAKHTANIC at 23-2-2009 11:12 PM
alo puteribrunei...

aku mau tanya bah sama ko ni,kawasan perumahan yang ko tinggal tuhgarden homes ka?bah,suda ko cek ka sejarah tempat ko tinggal tuh?kenapatuh hantu budak telampau suda ganasnya ahh?sampai siap main bakar2?

nih aku nak bertanya yang para arif la,
apsal suda dibacakan yasin,di azankan,tapi hantu2 budak tuh tak plaknak hilang.apsal?adakah mereka ini jin sebenarnya yang jahat?adasesiapa yang buleh jawab?

Puteri.. silap tu bro, putera..

Betul lah tu, kat garden homes seremban.. nda lah ku tau apa sejarah seremban 2 tu, sebab tiba2 ja kolej aku study pindah ke sana, ku rasa situ kawasan baru mangkali ba.. rumah ku tinggal tu nda lah ku tau apa kisahnya, tapi masa ku mula2 pindah tu macam rumah tu tapak tokong lama, sebab pernuh dengan kain kuning merah dan colok2 lepas dibakar.. pasal antu budak tu aku pon nda tau knapa dia mengganas tu, maybe dia marah kali kami duduk di sana.. tu lah kan, habis semua barang2 kami dibakar, nasib baik duduk sana seminggu ja, nda ku dapat bayangkan kalau kami duduk sana lebih dari tu kan..

Aku yang nda arif mau jawab sikit2 boleh kan.. aku pun jadi hairan sebab kan masa tiap malam jumaat bila kami mau baca yasin ja jadi macam ni, abis ja bacaan yasin mesti si antu budak ni mengganas.. mungkin juga sebab kesilapan masa bacaan ka, nda pun takat bacaan yasin nda la boleh halau secara sepenuhnya.. kene ada cara lain lagi, sebab bukan semua syaitan boleh dihalau dengan cara begitu kali, perlu ada cara2 dan bacaan ayat2 lain.. allahualam, sekadar menjawab sedikit, yang bururk tu semuanya datang dari aku, dan baik semua datang dariNya..

Originally posted by princebrunei at 12-3-2009 06:11

La, pasal ko x ambik pic je.. tapi kan aku rasa rumah tu dah kurang scarynye, mungkin dah x de dah entiti2 yang menganggu aku dulu.. mungkin je..

prince,,,aku dah mms pic kat havovasta ler...tp dia x masukkan pun??hahhaha....tapi yg pasti aku slalu dah jengok umah tu...sbb anak2 aku tuition kat garden homes...so bila antar n pickup ank2 aku...aku dok lalu2 situ...kot2 nampak ke....hahhahaa...tapi aku rase umah tu xde org dok lah...maybe setiap orang masuk pastu kluar...lagi pun kat sudut grill depan umah tu siap ade mesin basuh lagi...ape jadah kalu ade org dok situ letak kat luar mesin tu...lagi pun banyk brg2 lain depan umah...aku rase umah tu blum ok ....aku rase masih same scary cam ko dok dulu...sbb kalu x silap kate mber aku...umah tu yg nak jual paling murah...bank lelong kalu x silap...so..sesape yg nak wat investment cam cina cilakak tu silakan!!!

Reply #1275 mAmAfAieSz's post

Member ko duk area situ ke.. x tanye dulu umah tu tapak ape, sebab lepas kitorang kuar rumah tu kusam dan kelam je.. aku pon 3 bulan lepas ada lalu dan ambik pic, tapi macam umah tu dah jadi umah tinggalkan, jiran2 parking keta ngan barang2 kat situ kan.. ntah la..

(9
Originally posted by princebrunei at 12-3-2009 07:03
Member ko duk area situ ke.. x tanye dulu umah tu tapak ape, sebab lepas kitorang kuar rumah tu kusam dan kelam je.. aku pon 3 bulan lepas ada lalu dan ambik pic, tapi macam umah tu dah ...

prince...dolu2 aku mmg penah dgr ade satu umah..kat garden homes berhantu....tp aku wat tatau jek..sampailah aku bace citer ko kt sini....katenye...umah tu dulu ade org bunuh diri.....mmg kecoh....tapi aku tatau citer sebenar
hari tu lalu ade nampak...selang beberapa umah tu ade org india kat luar...ingat nk tanye....tapi x jadk sbb dh start gerimis waktu tu...
beberape taun lps....aku penah ikut sorang mber aku ni..g umah corner, yg bebetul blakang umah antu tu....aku dok lalu-lalang brape kali hari tu,baru aku dok ingat,aku penah g umah blakang tu dulu.

sbb kak za(MBER AKU) ajak g umah mber dia tu dulu...nanti aku try contact kak za....soh dia tanye mber dia tu ape crite...kot2 dia tau gak ke...

prince aku pindah somban pun mase taun 2001 ....kedai mkn yaznie tu jugak lah tempat aku mkn dulu(ntah2 penah nmpk ko gak  dolu2) pastu bile tgh mlm lapo...naku cari tempat makn tatau n takde langsung...last2 aku mkn kat highway ko tau...hahahhaha...rufaQA skang ni dah tukar name jdk pasar segar ikhwan.....kat garden homes tu dah pack dah skang ni....kalu aku antar ank semayang jumaat pun kat garden homes...sbb tu lah masjid yg paling dekat dari area umah aku.

mama nanti amik pic terkini ekk...........

Originally posted by ainafi at 12-3-2009 15:03
mama nanti amik pic terkini ekk...........

insyaALLAH kalu ade mber yg brani nanti i amik dekat2 hehe....sbb kalu i nk g sensorang kang...ape lak kate jiran2...atleast ade mber...havovasta....jom arrr pg ngan aku kalu brani....hahahhaa....or sesape yg dok area seremban 2...ape kate kt wat kj gile...masuk dedekat....hahhahaha