CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: GhostWalking

[Tempatan] ‘Gaji tinggal RM19, nak makan apa?’-CUEPACS

star_anisse replied at 23-12-2015 12:00 PM
aku rasa ptptpu ni buat camni sbb nk soh peminjam tegar nie pi jumpa dia. kalo tak buat camni, pemin ...

mohon ujrah pun kena bayar dulu tunggakan...camne nak mohon, nak bayar tunggakan tak lepas...

aku kan memang ler rasa patutlaa kalau ptptn buat cmtu sebab mgkin peminjam ni kategori peminjam tegar..
cuma aku rasa part kejam jugaklah sebab tak hagak2 potong sampai ada yang tak berbaki pun bila aku tengok slip gaji dalam tred satu lagi tu..

memang betul peminjam tu salah.. tp ptptn pon kejam jugak.. kalau potong 1/2 dr gaji pon tahan lagi.. ni potong habih.. apa org tu nak buat dengan baki gaji banyak tu.. tambah masalah lg nnti, tertunggak bil dan tertunggak hutang sana sini sebulan hanya sebab ptptn..

ptptn pun kenalah pikir jugak..

macam aku dulu, pernah jugak ada tunggakan bayaran dengan yayasan negeri, tak silap aku rm12k kot, kawtim dapatlah bayar rm6k.. masa tu aku dah pernah bayar sebelum dalam rm5k.. tp kemudian lama aku tak bayar tu yang tertunggak.. tp yayasan ni taklah kejam sangat mintak aku bayar habis tunggakan tu bila aku nak strukturkan balik bayaran.. lepas aku bayar rm6k tu, penstrukturan semula dibuat dan aku bayar every month rm200.. idok pon kejam mcm ptptn..

jaa139 replied at 23-12-2015 03:11 PM
masalahnya minimum gred n11 8++

sorry nak tanya.. sebab saya x tahu psl jawatan dlm gomen ni..
masuk sebagai degree atau diploma holder pun ada possibility ke n11?

Beli rokok berbelas ringgit tadak hal. Beli magnum tadak  hal, anto sms afundi dn sme keje bodoh gitu tadak hal, pinjam beribu rm mintak bayo 20 inggit time pak lah PM pun melalak! Ni manusia jenis apa nih?

aku dah siap keji perbuatan terktutuk memotong gaji

paling tidak ko kerat gajinya  lebat sedikit tp bukan sehingga tinggal RM19 hennget

nak beli kondom pun xmampu

Macam bos tmpat lama...pinjam duit wat bayar deposit rumah sewa...dpt gaji terus dia potong licin....nnt dh xpyh bayar katanyer...

Follow Us
noor2 replied at 23-12-2015 10:18 AM
Bayang kan bulan ni peminjam tu kena bayar kereta...rumah..jadi sebab dpt rm19....tertunggakla bayar ...

Pengasuh anak susu pampers kalau ada anak kecik..aduh sedihnya..

dah pinjam bayor la, kalau x nak bayor jgn pinjam ... wife aku elok jek duk bayor RM260 sebulan   

nak buat macamana .... higher education kat malaysia nie semuanye cekik duit   

Versi sangka buruk : maybe penghutang ni penghutang tegar yg meminjam bkn sja dr ptptn, tpi kat kwn2 saudara mara pun hutang x selesai bertahun tahun, sampi org dok kutuk x redha dgn hutang yg dia pinjam x balik2 tu. Doa org teraniaya tekabul sis cash la penghutang yg liat tersebut

Letih dh staff ptpn tu dok anta reminder tp peminjam buat dek. Somehow kena bua mcni...bagi pengajaran sket. Blom lg ms study dulu berjimba dgn duit pinjaman.
Pepandai la cari side income cover rm19 tu.
Baik susah kt dunia ni dulu. Sok akhirat hutang clear.

Ptpn pun mangsa peminjam juga. Now jadi pemangsa pulak

X silap, aku batch akhir belajar guna loan jpa..junior aku start ptptn..Tuhan je tahu betapa seksa batin dan raga aku tgk 'kemewahan' junior ms tu sedangkan aku punya loan ngam2 byr yuran semester dan ada lbh sket je utk belanja.tu pun x ckp kena call ayah mtk.mana da hp,mana de kuar mkn fastfood,jgn kata nk beli baju ke tudung,bedak dan lipstik pun payah nk beli.
Skang..aku antara org yg sujud syukur.....ALhamdulillahh.....

kau hati kering tak mau bayar
ptptn pun hati kering potong semua
mesti peminjam tegar..

noor2 replied at 23-12-2015 10:38 AM
Tak leh bayang kan....bujang pun kesian...

Tadi noor call kawan yg keja ptptn....dia kata mmg s ...

Kaka n0r,bole x bg n0 f0n kawan kaka yg keje ptptn tu?nk kol r esok.

Edited by hambaallah1709 at 23-12-2015 11:49 PM

aku salah sorng yang terkesan dengan ptptn ni...
tak sangka nama aku kena blacklist ke kuar negara dek ptptn ni...
soalnya bukan aku tak pernah bayar...
skip byr pon dalam sebulan dua jer...
cumenye aku bayar rm50 kadang rm100..hihi
   so aku bukan peminjan tegar hokey..atleast bayar gak tetiap bulan hutang tu sejak dari kerje..cume maybe nama aku kena blacklist jugak sebab jumlah yang aku bayar tu tak padan dengan jangka masa lepas aku da grad sampai sekarang...

lagipon aku da convert ujrah so konsepnye kalau aku mati pon nnti insurans cover kan?

org ptptn suh aku bayar 50% dari tunggakan, samada lumpsum or berdikit2 sampai cukup 50% tu pastu baru dia akan clear kan nama aku dari blacklist...

AMK sokong Cuepacs beri amaran pada PTPTN

Biro Mahasiswa Angkatan Muda PKR (AMK) menyokong pendirian Kongres Kesatuan Pekerja-Pekerja Dalam Perkhidmatan Awam (Cuepacs) dalam isu pemotongan gaji oleh Perbadanan Tabung Pendidikan Tinggi Nasional (PTPTN).

Ia berikutan amaran Presiden Cuepacs, Datuk Azih Muda untuk menarik balik kebenaran kepada PTPTN sekiranya agensi itu masih melaksanakan pemotongan gaji maksimum terhadap penjawat awam.

"Sepatutnya pihak PTPTN memikirkan dan menimbangkan faktor-faktor persekitaran terlebih dahulu sebelum menetapkan kadar yang sesuai untuk dipotong, khususnya kadar potongan maksimum," kata Ketua Biro Mahasiswa AMK, Fahmi Zainol.

"Tindakan PTPTN yang sedemikian rupa dilihat tidak bertimbang rasa, malah seperti tidak cakna dengan situasi semasa iaitu peningkatan kos sara hidup yang membelenggun kelompok lepasan Universiti," ujarnya.

Semalam, Azih melahirkan rasa kesal kerana terdapat kakitangan awam yang dipotong gaji mereka oleh PTPTN sehingga kadar maksimum.

Beliau menyifatkan tindakan itu adalah tidak wajar selain membebankan kedudukan kewangan mereka.

"Ada slip gaji kakitangan awam yang tinggal sampai RM19, nak makan apa nanti?," soalnya kepada pemberita ketika mesyuarat Cuepacs di ibu negara.

sabar_sabariah replied at 23-12-2015 08:27 AM
gaji pekerja kerajaan gred paling rendah bape?
utk pekerja kjaan, elaun2 apa yg mereka dapat?

elaun aku xsure yg total brape sbb xsemua same.. yg aku tau etp-300 + cola 150(ikot kawasan,kalau bandaraya dpat 300) + elaun khidmat awam 95(ni yg aku tau utk gred s17 punya.. ko tgk la gaji minimum memula masok utk gred yg aku amik kt pekeliling tu.. x semua gaji gomen staff gaji tinggi..

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

little_sis replied at 23-12-2015 04:28 PM
sorry nak tanya.. sebab saya x tahu psl jawatan dlm gomen ni..
masuk sebagai degree atau diploma  ...

depends kot.. sbb ade kawan aku baru masok mmg ade degree tp gred n11 starting basic 820.00 jerk.. campo elaun sme dpat la die dlam 13++ camtu..aku tny knape x mntak jawatan yg seswai ngan taraf die,die ckp dh itu je ksong intebiu utk degree ssah nk dpat..

Hutang tetap hutang..byr ttp kene byr..

naina replied at 23-12-2015 11:37 PM
Kaka n0r,bole x bg n0 f0n kawan kaka yg keje ptptn tu?nk kol r esok.

Nak check ya...nanti kaka pm...