CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: GhostWalking

[Tempatan] Mak Nyah: Kem Pemulihan Takkan 'Normalkan' Kami

Sbnarnye aku menyampah dgn alasan nawaitu..alasan paling rendah tahap di muke bumi..analogi nye mcm alasan untuk jawapan kenapa ko pakai baju?sebab aku nak pakai la..bongek sgt..

aku kesian kat depe2 nih... nak maki n keji..depe pon manusia ade perasaan... mungkin ini ujian utk depe...xpela uols2 semue yg lembut n patah..aku harap uol2 semue tabah menhadapi hidup yg penuhh pancaroba..n mai la same2 kite bertaubat sementara masih bernafas..

kalau dah diri sndiri yg taknk berubah, buat la ape pun mmg takkan nak berubah punya. tapi, at least kem2 pemulihan nie adalah effort yg diambil tuk increase awareness kat maknyah2 nie. I'm sure they'll at least learn a thing or two dari kem camnie..

golongan ni serupa cam golongan penagih dadah... mereka perlu diberikan rawatan psikologi dan pemulihan...

STONER posted on 16-7-2014 11:25 AM
dulu2 aku pernah lepak rumah sewa kwn aku. dia ni bdk2 band.... tp ada sorang bdk rumah dia gay... ...

jenis tidor lesak
mmg la katil jd bergoyang2

Macam mana nak tukar jd normal....dah try byk kali tapi akhirnya tewas pada naluri songsang

Ke kena masuk tahfiz baru boleh normal?

Follow Us
STONER posted on 16-7-2014 11:39 AM
tido lasak tk kan setiap saat bunyi katil..berpanjangan plak sehingga 20 minit

yg tk menahan  ...

wow...ko btul2 menghayati

STONER posted on 16-7-2014 11:50 AM
takde la menghayati..... dah bilik dorang dkt ngn ruang tamu. kitorang lepak layan tv boleh la d ...

patut la pakai background muzik
depa tau ada yg duk psg telinga

STONER posted on 16-7-2014 11:59 AM
tak payah psg telinga mmg kuat bunyi hasil pertarungan dorang.. yela laki lawan laki power dia l ...

die pk korang leh terima la tu

golongan ni mmg paling sukar nak ubah. nak ubah mereka nih kena asingkan mereka dari kolompok mereka sendiri, cth...kalau 5 individu normal kena tarik 1 transgender ini join depa, start ajar hidup sebagai lelaki normal dahulu, cthnya cara berpakaian, activiti sukan. naluri tuh payah sikit la nak ubah.

so sesiapa yg ada nampak adik2, atau kawan2 yg baru nak berjinak2 kealam ini, baik tarik cepat2 sebelum terlambat. kalau dah start pakai baju perempuan tuh dah terlewat dan agak sukar nak ubah.

kes aku, kawan satu kuliah, budak nih softspoken, nampak very fragile, nerd ( org kata mcm anak mak lah)...tapi kami yakin jantan sejati...dapat roomate geng lembut...terus terputus hubungan...sedar nampak bibir sudah merah...kami pakat tarik balik, suh duduk dgn kami, siap tarbiah, ajak pi merewang sama2...alhamdulillah selamat.

Mane ade isitlah Pondan Islamic?
Bakar hidup2 kang pondan ni

mmg kne dekati mereka perlahan2...

cipOt_cedOt posted on 16-7-2014 11:03 AM
golongan ni serupa cam golongan penagih dadah... mereka perlu diberikan rawatan psikologi dan pemuli ...

setuju sgt ngn ko.

Rukun Islam kau cuma ada 2 je nyah??

lompatikam posted on 16-7-2014 12:01 PM
golongan ni mmg paling sukar nak ubah. nak ubah mereka nih kena asingkan mereka dari kolompok mereka ...

Fuhh... Syukur ada kawan baik hati mcm ko ni eh.... Besar pahala u beb...

Ingat Allah InsyaAllah boleh berubah. Dan kena ingatlah ye..dah operate jadi perempuan pun esok2 mati, jenazah tetap kena uruskan secara lelaki. Nabi tak mengaku umat golongan mcm ni. nak jadi umat nabi mana? Ada pulak yg tak percaya dgn bala Allah. Tak baca kisah nabi Luth ke? Sila jangan mengundang murka Allah..
Ayat 82 Surah Hud secara jelas menyebutkan jenis bencana yang menimpa kaum Luth. “Maka tatkala datang azab Kami, Kami jadikan negeri Kaum Lut itu yang atas ke bawah ( Kami menterbalikkan ), dan Kami hujani mereka dengan (batu belerang ) tanah yang terbakar secara bertubi-tubi,”.

i ade gak kenal golongan LGBT sama ada mak nyah atau gay.. mak nyah nieyh memang sedihlah sebab mereka dah tersasar jauh.. golongan gay lak kadang kala tak jangka mereka begitu, dah beranak pinak pon ade...

nak kata mereka tak cube berubah pon tak juga, ade yg memang jenis jaga solat semua, tapi diri tak kuat lah kot nak melawan ujian yg diberi...

lompatikam posted on 16-7-2014 12:01 PM
golongan ni mmg paling sukar nak ubah. nak ubah mereka nih kena asingkan mereka dari kolompok mereka ...

harap ramai lelaki prihatin macam geng korang ni....

pondan islamik lahar aje mai masjid terawih ..nape tanak pakai jubah semayang pompuan semayang saf pompuan ?

pelik aku

finesse posted on 15-7-2014 11:48 PM
pasal trannies ni aku tak tahu nak komen apa   golongan ni memang rasa mereka terperangkap  ...

Di sini dah nampak penyelesaiannya ... pisahkan sahaja mereka daripada jasad yang tidak mereka redha itu ...