CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: yamapi

kisah abah, mak dan bini muda abah

Inilah sketsa Kehidupan.....

mcm mana nak amek minyak attar tuh dr awak?? ujung minggu ni saya nak g batu pahat.. mun ...
yamapi Post at 2-3-2011 18:22

TT sebenarnya duk mana ni? nak turun BP kat mana? ngan family ke?
p/s aku duk BP tp tak pandai la nk tolong..cuma tolong nyibuk bole laa

aku rasa bini no 2 tu just buat mak TT jek
tapi kan bini no 2 tu ada mcm2 pendamping, saka yg dahsyat2 pastu mungkin ada gak menuntut ilmu2 batil
secara tak langsung benda tu kena gak kat abah TT
TT & adik beradik kena pakat2 ubatkan mak & bapak
takut nanti jadik makin teruk & dah terlambat nak buat apa2

aku rasa bini no 2 tu just buat mak TT jek
tapi kan bini no 2 tu ada mcm2 pendamping, saka yg dahsy ...
immortallez Post at 3-3-2011 10:54

rasa2 sebab cemburu pon ada gak rasanye.. die ketua wanita kt kampong tuh.. so lepas kitorg pindah 7 tahun lepas.. org2 pompuan kt kampong lebih menyenangi mak berbanding die.. tuh yg jeles giler tuh...

igt lagi masa abah baru2 kawen dgn die.. abah ckp, sebab2 die kawen sbb die malu dgn perangai mak yg suke bermasyarakat.. kitorg adik beradik ni mcm HAAAA???wth...

lepas beberapa arguement, kitorg mcm dpti apa yg abah ckp (spt tanak mak masuk campur dgn masyarakat) adalah suara mak tiri yg tak puas ati dgn mak....

(saya org johor.. tp duk kt pahang.. tp sabtu ni balik batu pahat nak tgk kawan kawen..)

alang2 kau balik BP minggu ni, boleh la jumpa eazzad

Reply 73# yamapi

tt kalo ko nak gi tapak kakikan muka betina tu ajak aku skali........... aku pon hangin ni.....sian giler aku dgr citer ko ni......... xpe ko n family ko bertabahlah..... doa byk2 kat Allah ...doa org yg teraniaya ni biasanya dimakbulkan Allah. n Dia Maha Mendengar....... kalo Allah x balas kt dunia kat akhirat nnt pasti....... we cant say no when Allah say it yes......

Follow Us
salam TT..cubalah ubatkan bapa TT tu. Dr Luqman kat SUMMIT, Subang Jaya tu boleh merawat masalah berkaitan spiritual juga. Hubungi dia di 014 6332307. Tq.

TT.. Eezzad tu pun ok... saya de suakan mslh kami sekeluarga.. alhamdulillah.. Kak eeazzad leh tolong.. tapi kene g BP la jumpa.. harap TT sabo ye.. mmg la bende cmni.. tp insyaallah.. Allah sntiasa melindungi hambaNya yg teraniaya.. lagi 1.. nak kongsi.. pas solat.. time baca doa.. baca la doa.. Ya Allah.. sekiranya hambaMu ini di aniaya oleh si polan or xyah sebut nama pun  ok.. berila petunjuk n taufik hidayahMu padanya, smg dia bertaubat n jauhi la keluarga kami dr musibah n khianat dunia.. jauhkn la penyakit ayah ku, kembalikan/ pulangkn la penyakit itu pd tempat asalnya.. aku mohon di atas kekuasaan Mu, aku berserah padaMu.. sesungguhNya hnya Kau tempat aku mengadu n memohon pertolongan.. tu la doa yg saya amalkan.. Ustaz dari Klang tempat saya di rawat yg ajar.. insyaallah..

TT.. Eezzad tu pun ok... saya de suakan mslh kami sekeluarga.. alhamdulillah.. Kak eeazzad leh tolon ...
ANTUGIGI Post at 3-3-2011 12:51

insya Allah akan amalkan doa itu.. terima kasih byk2...

ehehehe kalo mak tiri aku apa2 kan mak aku nnt aku bgtau korg2.. jom kiter tapakkakikan beliau beramai2

bawak2 bersabarlah jangan nak tapakkan kaki pulak... contoh macam aku ni jiran belakang umah lagi... fire2 siap hantar santau dan sebagainya...

bawa2 bersabar ada cara jalannya.. ok untuk pengetahuan banyak Allah berikan kita ilmu2 untuk kita buat sendiri dan amalan... cuba baca zikir al ma;thurat pertama ke 10 zikir tu... pastu sapukan pada si pesakit tu sama ada air.. atau sapu je tangan tu sambil baca... insyaallah kita cuba dan ikhtiar buat sementara waktu.. nak xnak kenalah berubat gak barulah terrungkai semua sihir.. insyaallah...

Banyak kan bersabar ye TT.. mohon perlindingan hanya kepada Allah.

bykkan bersabar tt... semoga Allah memberi jalan keluar kepada semua dugaan ini.

TT banyak2kan bersabar walaupun kami di sini tidak pernah merasainya namun kami faham perasaan TT cuba lakukan sesuatu yang termampu ok?

trimas semua.. abah kt shah alam laa ni.. tgh pujuk nak g batu pahat esok.. huhuhu.. die mcm berat ati je tuh

alang2 kau balik BP minggu ni, boleh la jumpa eazzad
immortallez Post at 3-3-2011 10:49

jap..jap aku ketinggalan keretapi skit..eazzad duk mana yek?

jap..jap aku ketinggalan keretapi skit..eazzad duk mana yek?
safamm Post at 4-3-2011 09:55

eazzad dok Batu Pahat la

trimas semua.. abah kt shah alam laa ni.. tgh pujuk nak g batu pahat esok.. huhuhu.. die mcm berat a ...
yamapi Post at 4-3-2011 09:41

kau nak bwk abah kau berubat dgn eazzad kt BP ke?

eazzad dok Batu Pahat la
immortallez Post at 4-3-2011 11:10

ooo bila aku cek balik br  aa aku tak terkonfius.. coz memula aku duk ingat eazzad ni kat utara...

kat thread eazzad tu berbuih dok sebut perkataan BP
sekampung la kau dgn dia

kat thread eazzad tu berbuih dok sebut perkataan BP
sekampung la kau dgn dia
immortallez Post at 4-3-2011 11:31

sekampung dok lee.. sedaerah je..tu la aku jarang doh duk baca thread lain..just selective thread je aku lepak..hihihi