CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: CARI-MRO

Rakyat Tersepit- Masak Satu Lauk Catu Makan Sampai Malam, Hanya Mampu Beli Rangka Dan Kaki Ayam

acikhan replied at 26-10-2022 08:03 PM
haku suka balik kg umah parents haku sbb mak abah haku selalu ckp kalo x de lauk petik je sayur bela ...

err  wow, bagus cuma saudari air bekas lombong tu memang selamat atau dah dijamin bebas ke daripada logam atau bhn toksik hasil lombong terdahulu ...

sardintin replied at 26-10-2022 07:50 PM
yg i tgk bos2 T20 ni jarang mkn2 byk mcm b40. bos2 i kdg2 x sempat mkn. lunch pon ala kadar je. sl ...

koje nya meronda sambil menyeluk balang biskut/kerepek staff...kalau abes 1 pusingan tu x kenyang jugak x tau lah

monreyes replied at 26-10-2022 08:37 PM
koje nya meronda sambil menyeluk balang biskut/kerepek staff...kalau abes 1 pusingan tu x kenyang  ...

....   pantang nmpk mknn atas meja abis kt dia aje. bebel2 sambil pegi dr meja ke meja tgk apa ada kt meja org, kang x bagi marah pulak.

yg i tgk bos2 T20 ni jarang mkn2 byk mcm b40. bos2 i kdg2 x sempat mkn. lunch pon ala kadar je. sl ...

Meeting over lunch .. company belikan lunch cam sandwich etc kadang sangkut sampai dinner .. meeting back to back sampai mlm. Bertabahlah. Bukan selalu outstation staff dapat jumpa HQ

glump replied at 26-10-2022 09:21 PM
Meeting over lunch .. company belikan lunch cam sandwich etc kadang sangkut sampai dinner .. meet ...

gitulah.. yang x berduit susah nk bli mknn. yg byk duit pulak  nk mkn xde masa sbb sibuk aje.

Edited by kitaserupaaa at 26-10-2022 09:29 PM

Mak aku pun jenis masak 1x je sehari. Lunch + dinner adalah menu yg sama. Cuma lauk tu 1 ayam / ikan & 1 sayur & sometimes ade telur dadar. Elok je kami makan kat rumah sekor ikan kongsi 2 orang. Tapi bila gi makan nasi campur kat luar, ikan sekor sorang pun rasa tak cukup

Follow Us
Sejak2 ramai kwan2 yg amalkan IF ..walau ku Tak amalkan if tapi dah mula kan nasi sekali sehari ..masak sekali habis ..early lunch ,bf dinner makanan ringan. Hari ni busy2 sempat goreng ikan Kering sepat + bawang+cili api ,l op up dalam menu probiotic 2x sehari.

Edited by ninja boy at 26-10-2022 09:42 PM

Lama2 ayam itu jadi perencah jah sepeetimana kita masak meegoreng bubuh sekor udang. Agak2 mau bina kilang daging ayam lembu ikan tiruan atau makanan seperti astronaut

Badan mak pun serupa badak kuat kentut lagi mahu  complaint makan xcukup

anak-anak dia badan xde kurus sgt lahhh

dahh ko susah miskin mmg lah ko makan lauk mcm tiu

patut ko bersyukurrr

ada org kahwin VVVVVIP rumah agam seluas saujana mata memandang  , duit kepuk-kepuk tp hati xgembira...xde selera makan , kurus badan , apa punnnnn xboleh buat dia  happy

ko pula memekak

lebih baik ko pergi mampus

NASIHAT.

Helllloooo korang yg mengecam ..aku sampai baca 2kali pasal artikel ni.
Apa yg dah melalut pasal korang makan sekali lah wpun duit bekepuk kat bank..,b40suke membazir bagai ni...
Aku baca artikel tu mereka cite mcamana diorang survive dgn duit sikit..makan sekali,potong ayam kecik,makan catu,ada yg menanam sayur,ada yg anak sakit.
Serius laa aku confuse dgn porumer ni ...takde empati kee apa.
Yg mana cerita pasal bajet duit tu aku boleh terima..yg up diri sendiri helooookkk bagus dah kenapa setan

mbhcsf replied at 26-10-2022 08:34 PM
err  wow, bagus cuma saudari air bekas lombong tu memang selamat atau dah dijamin bebas ke daripad ...

insyaallah x de pape uuuu... semua tapak umah + kilang kereta nie semua asal bekas lombong... n dari jaman haku bujang dolu2 kalo lalu shortcut g keje atau balik keje nampak Lori buang ank2 ikan keli dlm lombong tu n biler bertaun berlalu sekali org mancing haaa ambik kaw sekali mancing swkor ikan saje da 5@15kg

Orang zaman skrg susah2 pun mesti nak makan ayam. Orang dulu2 kalau kata susah mmg langsung tak dpt makan ayam. Biasanya makan ikan jenis murah2 atau telur je. Ayam jarang2 sgt dpt makan, raya jela kot dapat makan, itupun bela sendiri.

Makan banyak = dalam badan ada bela saka

Tak makan banyak = ada saka jaga

sardintin replied at 26-10-2022 06:43 PM
rasanya mungkin kene pelihara selain ayam skrg ni. may be arnab? ikan? sepatutnya kene fikir menu  ...

Tak berani nak sembelih arnab, comel sesangat, lagipun akak takut dara

fairiza replied at 26-10-2022 04:27 PM
Aku nak tanya ni.. teloq2 ayam byk2 ni depa sorok mana weh? Dah macam apa susah naw nak cari teloq a ...

Ayam-ayam semua tengah tak pasti dengan ketidaktentuan politik masa kini, nanti pasca 19 November 2022, baharu ayam-ayam berasa aman-aman adja konsepnya nak bertelur balik

Part masak satu lauk sehari tu kalau ikutkan tak baik utk kesihatan. At least ada protein mcm ikan or ayam,nasi as karbo dan sayur-sayuran utk serat. Unless la kalau lauk sejenis yg korg makan tu dh mmh ada sayur-sayuran mcm paprik ke tomyam ke.Aku yg asal keluarga B40 pun mak aku petik kangkung tepi rumah nak cukupkan 2 lauk tu.

Yg dok nasihat suruh bela ayam tu, ayam ni ko kene bela jauh sikit dari rumah satgi berak kt laman rumah kau,nak kene bebas bukannye bleh dikurung 24jam nnt diorg stress nak bertelur pun telur kecik je. Baik bela puyuh,puyuh cepat membiak dan cepat membesar. Puyuh pun kecik je jimat ruang. Ni cadangan aku la

Dengan ekonomi camni, memang patut masak sejenis makanan aje...

Laki satu kerja kampung, satu kerja memancing. Boleh ke nak makan sedap2?

spankee_fili replied at 26-10-2022 06:18 PM
Tengok jenis lauk tu, biasala tajuk misleading
Patut tulis bermenukan rangka dan kaki ayam setiap  ...

kalau jenis boleh makan simple2 je senang,
ni lauk nak kepelbagaian,'
aku pun kalau lauk telur bukan goreng semata2, tumis buat telur masak kicap ke masak merah ke,ok la mcm tu

CiliPadiSedap replied at 26-10-2022 07:22 PM
depence lauk apa, kaka suka lauk sedap cm sikit kari ayam goreng rempah tu pun dah rasa kayangan.  ...

kalau ahli keluarga ramai mmg kena bermacam lauk la,
kalau aku makan ikut lauk anak yg boleh makan,
kalau ayam sup yg tu je lah