CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: nazhidd

tepek la cite2 misteri korg time study dulu...

takdenye aku sebut nama die...aku tulis jekk...

Balas #100 lord666\ catat

tokak kepala dia blk. Dia bkn leh wat apa2. Takat sergah ngan halusinasi dia leh la. Kalu dia x bantu juga ko azan telinga dia.

Nak share la jugak pengalaman skit2 berkaitan bende2 ni...

Ms aku matrik kat SBP area Taiping..ade gak la mengalami benda2 mcm ni....skolah tu ader form 1 sampai form 5 termasuk bdk matrik la...kat dorm aku tu campur bdk form 1-3 n matrik...aku dok kat katil double decker dok belah atas n kat tepi dinding...tiap2 pg aku akan dikejutkan oleh sorg junior form 2 ni...sbb bila tiap kali aku bgn je aku nampak dia sengih dok ngadap kat muka kau...dia dok kat katil sbleh katil aku tp dok katil bawah...

Yang buat aku musykil tu is tiap kali dia kejut aku, cara dia kejutkan ialah dengan sentuh ujg jari dia je kat kaki or lengan aku n aku akan otomatik terjaga...sebab tangan dia sejuk yg amat sgt....mula2 aku xde la pikir pape sbb maybe pg2 kot n skolah tu letak betul2 kat kaki Bukit Larut....

Then satu hari tu lepas dia kejut aku..aku terserempak dgn dia kat dalam bilik air...aku cakap la terima kasih sbb kejutkan aku td...sbb sblom ni aku slalu lupa nak cakap terima kasih kat dia...tp dia kata dia x kejutkan aku pun pagi tu..padahal masa aku terjaga tu mmg aku nampak muka dia tersengih2 tgk aku!!.....Aku pun rase pelik la....pastu bila aku cerita kat member2 aku yg lain, sejak dr tu dah xde dah tgn sejuk kejutkan aku pagi2....

Bila aku citer kat ayah aku, dia kata maybe benda tu berkenan kat aku kot sbb tu dia suka kejut2kan aku...tp bila aku dh pecah rahsia citer kat org terus bende tu lari...wallahualam....

Balas #75 tucci\ catat

tucci, cikmun pon penah gaks dengar citer nenek tua atas locker tuh...
member cikmun citer punyer la semangat...siap buat gaya bertenggek lagi...sudahnyer sorang lagi member cikmun menangis2 takut...kheheheh

Balas #103 shalieza\ catat

huuuu....

Balas #103 shalieza\ catat

eiii...takotnyerrr...

Follow Us
dulu aku study aku dok menyewa kat 2 1/2 storey.....

masa aku mula2 masuk umah tu aku tengok ok jerk...aku ni sebenarnya malas duk umah bertingkat2....penat nak naik tangga.Sampai2 jerkk...aku tengok dalam satu bilik ada 4 katil double decker....bilik mmg luas arrr...puas hati...masa tu bayar duit sewa umah tu dalam rm 100 seorang..dalam umah tu ada 21 student.

katil double decker ni diorang bg cantum....kira dekat arr...budak2 yg sampai dulu dah cop tingkat belah atas...aku sampai lambat kena duk katil belah bawah..

aku tak leh bayangkan...aku selama ni tido kat umah bukak lampu (coz ada history dulu...tu yg bukak lampu)..tetiba jerk kena tido dalam gelap..aku rasa nak menangis..rasa nak balik pun ado...tapi nak buek camano..umah jauh..transport takdo...kena naik cab kalau nak pg town...aduhaii...

YG tambah menakotkan lagi aku dahlah duk katil bawah...aku sorang je pulak tu ..means ada 3 lagi kosong kat bawah...yg lain sume dok atas dah bedengkor...kawasan tu mmg ada seketul-dua je melayu yg lain sume cina...anjing menyalak tak yah citerlah...

aku mmg x dapat tido akibat takot ya amat...sebabnya masa aku nak tido aku nmpk kelibat org..uwwaa......aku tak cakap kat sesape pun...yerla nanti npk sgtla aku penakot...masing2 tak berape nak kenal lagi tu yg diamkan aje....tapi stil boleh control cun lagi tu hehhe....dasar penakot... mlm tu tido selubung jerr..x berani nak bukak mata...walhal x tido pun..lelapkan aje mata

aku cuma duk 2 sem je kat umah sewa tu coz aku cari tmpt dekat sket ngn kolej..tak tahan arr nak duk jauh...gile nak tunggu bas masa tu punya la lama...gila babeng cair make up aku..hehhe..tunggu bas terkedek2....

lepas dari tu aku dengar ramai jugak yg dah pindah....coz takot ngn umah tu...ada la bf one of housemate bebudak tu npk ada benda kat depan umah...bf budak tu siap halau lagi benda tu...pergh berani seh...tapi aku lupa nak tanya apa benda yg diorang nmpk tu...aku malas nak amik port sgt coz aku ni kan penakot...tak nak tau lebih2...nanti aku tak leh tidoq...huhuhuu.....

ni crite time sekolah men gak...

biase nye kite tgk gurl jek yg kena histeria tp kat hostel aku boy yg slalu histeria...bkn main2, tpai btol2 kejadian n bkn cubaan hehehe...

camni cite nye...mase tu aku n mmber lpak kat court badminton dpn hostel aku, time tu lpas mkn malam.biase r kalo duk hostel kul 6.30 da mkn mlm..time aku lpak tu around kul 6.45, nak lak aku cuti solat so xde lah terkejar2 g suaru..tgh syok2 lpak kitorg terdengar suare garau menjerit dan memekik kuat sgt..rupe nye sorg bdk aspura kena histeria...hrmmm walaupun xseram tp agk mencemaskan coz keganasan nye smpai dinding yg dia tumbuk meninggalkan kesan yg nyata...(aku taw coz mmber aku cite.. )...kejadian tu berulang time tgh mlm...wahhhh..kali ni sume org leh dgr...lastly bdk tu kuar hostel...

Balas #107 penpink\ catat

alamak.. penpink buka crita laa... panjangnyaa..

Balas #107 penpink\ catat

agk seram lah...
kalo aku da c.a.b.u.t kot

Originally posted by shalieza at 14-10-2008 02:13 PM
Nak share la jugak pengalaman skit2 berkaitan bende2 ni...

Ms aku matrik kat SBP area Taiping..ade gak la mengalami benda2 mcm ni....skolah tu ader form 1 sampai form 5 termasuk bdk matrik la. ...

wow.. org bunian minat ko kowtt... kdg2 aku teringin gak ada gf org bunian ni.. dgr2 diorg cantik mcm bidadari,,,
Oh bidadari yg cantik lg anggun kejutkan la ku tidur ini.. ZZZZzzz.

Sambung lagik....

Bende kat skolah tu mmg suka merupa jd org tau...dan dia mmg suka merupa jd bdk matrik!!...benda tu even penah menjelma jd aku lagik!...
dan...bende tu mmg tau or kenal sifat org yg dia jelma tu...

Balas #112 shalieza\ catat

btul ke.. mcm cite dlm wayang je... huhu

Reply #109 din_atos's post

bnyk lagi crita....cuma malas nk type....huhuhu...

Originally posted by din_atos at 14-10-2008 02:49 PM

wow.. org bunian minat ko kowtt... kdg2 aku teringin gak ada gf org bunian ni.. dgr2 diorg cantik mcm bidadari,,,
Oh bidadari yg cantik lg anggun kejutkan la ku tidur ini.. ZZZZzzz.

ko nak sgt ke din...gf bunian?bila menjelma depan org mmg lawa....sebenarnya rupa diorang...ntah2 lawa lagi tapak kasut aku ni...hehehhe......:victory:

wahhh...
kemain lagi...
kang dapat betol kang baru tau...

Originally posted by penpink at 15-10-2008 01:39 PM

ko nak sgt ke din...gf bunian?bila menjelma depan org mmg lawa....sebenarnya rupa diorang...ntah2 lawa lagi tapak kasut aku ni...hehehhe......:victory:

alamak btui ke.... ke jin yg u ckp tu? org bunian ngan jin kan lain... dgr2 org bunian ni lbh kurang mcm manusia juga..

Reply #117 din_atos's post

aku rasa bunian ngn jin sama...cuma org melayu ni suka sedapkan nama makhluk tu jerr....diorang panggey arr org bunian....kalau diorang cakap jin rasa cam x sedap je bunyi nye kan...x gitu en.din_atos?

cth : nama hamba Allah tu sardin.....tapi nak bg sedap memanggey nyerr  kita panggey la din ke....sard ker..nk bg sedap telinga mendengar...hehehehe

aku rasa jin ni bukan secantik manusia.....tuhan jadikan manusia secantik2 makhluk dan sebaik2 makhluk cuma mungkin cara diorang meneruskan hidup sama cam manusia cthnya : ada umah..kampung...penduduk......majlis kahwen...dll...

p/s: please correct me if im wrong...

Balas #111 din_atos\ catat

Wallahualam...tp bdk matrik batch 2 thn b4 tu mmg ade hilang....bdk tu kata dia ikut puteri bunian kat atas Bukit Larut tu...

Balas #113 din_atos\ catat

Terpulang a nak caye ke tak....

Satu hari tu public holiday tp kitorg x balik....ms lunch kitorg tapau makanan dari dewan makan n makan kat dorm ramai....Ada sorg member ni..A (bkn nama sebenar) hehe...cakap terima kasih sbb kejutkan dia Subuh tadi...Aku pun terkezut la mendengornyee sbb pg tu aku org paling lambat skali bgn Subuh...dkt2 pkl 7 br bgn...

Sii A pun menceritakanlah ape yg berlaku Subuh tu...dia kata masa azan Subuh dia terjaga tp mcm malas nak bgn lg...dia ingat nak sambung tido lg 10 min ke mcm tu...pastu tetiba dia kata aku dtg n dok kat tepi katil dia suruh dia bgn Subuh...

Pastu si A cakap jap lg la dia nak tido skit lg...pastu dia kata aku start bukak cerita pasal one guy kat class dia yg mmg aku admirer sgt..mmg sblom ni pun aku slalu gak cerita2 psl guy tu kat A ni...agaknya benda tu pun tumpang dgr skali kot sbb tu la dia tau hehehe..... Then si A ni terlelap n sedar2 aku dh takde kat sblah dia n dia pun terus la g solat Subuh....

Sekian, terima kasih