CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: Shine^of^Daisy

Dilema seorang isteri

jgn buat keputusan terburu2 dgn n berenti kerja.... tak lama lg expected nk ekonomi meleset.... kerja pun bukan senang nk dapat.... jgn buat keputusan time tgh marah.... tp aku setuju part ko bertegas ngan laki ko dan cuba pertahankan hak ko

apa2 hal jgn cair ngan tangisan org camni

Reply #38 kudajantan77's post

garangnya ko....

excuse me........

nanti dulu....jgn terburu2.....
yess...saya tahu...laki awak ;
- ringan tangan.........
- kedekut..
- tak bertanggung pada pada awak (expenses)
- ingat nak main jerr
- anak buat tak tahu jerr
- belanja umah buat tak tahu jerr
- lagi?
- Lagi?
- lagi?

sex life amacam?...puas ker tak?...ker ada masaalah gak?

kalau ada masaalah gak....then...nak tunggu apa lagi....mulakan la
pi terus mahkamah...isi borang....
and tetapkan ari

Originally posted by MelahJanda at 10-7-2008 01:52 PM
tak seme laki pemalas macam laki ko tuan umah

laki aku dulu pun pemalas gak tahap gaban punyer pemalas

aku saket ati seme keje umah aku sorang buat las-las aku sepak kepala dia masa tu aku  ...

MELAH OOOO MELAH...
PATUT la ko janda Melah oiiiiii......
ko lak nak sepak tendang laki ko.........Melah...oooo....Melah....

ko janda jer la Melah.......kalau ko naik angau...ko cari jer la BF singgah mana......jgn pikir kawin langsung...ko di tegah sepenuhnya untuk kawin lagi......

jangan le berhenti kerja... dah ada keje yg stable toksah le resign.

cuba la ugut dia, kata nak bawak kes ni ke mahkamah ke, nk buat report polis ke kalo perangai dia masih tak berubah...

mmg anak lelaki manja ni tak reti buat keje rumah.... itu saya akui...
tp mcm saya, saya kena main peranan & sometimes saya yg terpaksa bg arahan (dgn perkataan TOLONG) kat hubby soh cuci toilet, sidai kain etc...
sound not nice but i have too...
mmg liat tp dia buat la gak walo terpaksa...
abih tu, ingat dia sorang je keje? letih?

kita kena biasakan dia kalo tak kita yg susah nnt, shine...

Reply #76 Shine^of^Daisy's post

Masa awal kawen tak nampak ker perangai dier yang takde tanggungjawab???

Follow Us
Lelaki memang bukan semua samala... Aku anak sulung laki pun anak sulung... Lepas kawen aku cakap kat laki aku keje umah kena share masa tuh lum ada anak, so aku masak n kemas umah sesikit (walau malas) n laki aku basuh kain... Sampailah dapat anak satu, siap aku kena perli dgn MIL sbb anak lelaki dia time bujang tak basuh baju pun alih2 dah kawin kena basuh baju, aku apa lagi anginlah last2 suh laki anta dobi tak pun aku anta... Ni dah anak 2 n ada maid, laki aku memang lepas tanganlah n aku jadik mem arah itu ini cuma belanja umah tiap2 bulan dia ada bagi duit sket serta duit susu anak.. pampers anak aku beli 4 bungkus every month.... Kadang2 sesak gak lelagi harga minyak barang suma dah naik...

sedihnye baca kisah shine. Macam saya balik keje..suami kuar pulak pas maghrib urusan keje spai kul 2 pagi. Tapi sblum saya balik die dah kemaskan umah siap2. saya pun ade baby.Anak 3.Pastu kul 6 pagi saya kejutkan die uruskan anak yg sulong skolah.walaupun tahu die baru balik, tapi saya nk siapkan mkn baby lagi.nk urskan yg lain. Alhamdulilah...die banguun membantu walaupun dlm keadaan mamai.yela..siang malam keje...

sabar la shine...ade hikmah semua ni.

dengan laki nie jgn lembut2..kalau nura suruh laki basuh pinggan dier buat dek je, nura jeling dier. buat dek lg, mulut start pok, pek, pok, pek... laki nura nie anak manja..semua mak dengan akak2 dier uruskan. mula2 kawin tu tension jgk. semua kena buat. skrg nie dah ader jadual. dier kena ikut. Mcmanalah ko boleh biarkan dier lempang ko byk x..ko x lempang dier balik ker. ko ugut je dier.. jgnlah smpi berhenti keja..skrg susah nak dpt keja oooo tambah pulak yang bg bonus 5 month ++++ lg nie..

Sedih lak aku baca catatan tuan umah...kuat semangat...aku cam nmpak DIRI aku lam tuan umah...tp so far Alhamdulillah, berkat sabar aku, hikmah tu ada...tp tu lah, maybe asben aku tak seteruk asben tuan umah yg jenis mudah buli isteri...takat malas2 tu biasa aa...hehehe...masalah biasa kot yer...anak bongsu gak asben aku tuh...MIL aku mmg pon akan pdg2 jeling2 kalau nmpak anak bongsu dia ni dok tulun aku w at kijo umah...

Pehal pon, maybe posting tuan umah masa jiwa tgh kacau bilau...lagi fasa camni mmg ujian nya lain mcm sket, tahap nk sesuaikan diri dr jaman hanimun berdua, kini dh ada anak...so, memasing STRESSSSSSS...

aku doa kan moga JODOH tuan umah pjg dgn asben nya...and doa moga terbuka ati suaminya utk berubah kearah kebaikan demi yg tersayang...aminnnnnnnnnn...baru setahun jagung kawen...peringkat sesuaikan diri lg namanya...kena lempang pon baru kali ni je kot yer, maybe atas faktor suami dia STRESS sgt ke apa, bukan pangai BARAN semulajadi....kalau sejak awal kawen, ari2 kena lempang tu lain cite aaaa...harus kena pk NEXT step...

Originally posted by suamiorang at 10-7-2008 03:32 PM

MELAH OOOO MELAH...
PATUT la ko janda Melah oiiiiii......
ko lak nak sepak tendang laki ko.........Melah...oooo....Melah....

ko janda jer la Melah.......kalau ko naik angau...ko cari jer ...

tu la ko
aku tau da...citer sikit je...abis..kengkonon ni la sebab aku menjanda

SALAH

amende la.

1. Jangan berenti keja sebab bukan senang nak dapat keje elok skrg ni lebih2 lagi tv bagi bonus 5+ bulan. Tu duit utk anak2. Kena fikir utk masa depan.

2. Repot polis dan kepada keluarga terdekat sbg bukti dan saksi.

3. Jantan camtu jgn kasi chan, kalau tak makan nasihat kaunseling, kasi je makan Surat loyar.

4. Kalau dah muka lebam pecah kena tibai, kalau lepas tu kau bunuh dia pun, tak de mana sapa akan dakwa. Self defense.make sure ada polis repot yg pernah dibuat.

5. Kalau dia ikhlas sayang, menyesal dan nak berubah maka dia akan sanggup hadiri kaunseling.

6. Sabar pun ada limit. Dan ada perbezaan antara sabar dan jadi tunggul bodoh.

~ 5 sen saya.

Originally posted by MelahJanda at 10-7-2008 01:52 PM
tak seme laki pemalas macam laki ko tuan umah

laki aku dulu pun pemalas gak tahap gaban punyer pemalas

aku saket ati seme keje umah aku sorang buat las-las aku sepak kepala dia masa tu aku  ...

yuhhhuuuuuu....ganasnya ko melahhh...........

Originally posted by Shine^of^Daisy at 10-7-2008 09:48
Aku nak share kisah hidup aku..

Skrg ni aku rasa stress sangat sbb sejak 9 bulan aku bergelar ibu....semua beban jatuh atas bahu aku..walaupun aku ade suami....pagi2 bila aku bangun tido..siap ...

...welcome to the jungle sis!!...kalau ko nak tau...ginilah most of the husbands...kena flu sikit...kena demam sikit...lagaknya bak baru balik dari perang kat vietnam...dan para isteri...kalau pon dorang demam malaria...demam kepialu...demam tapioka...kena mak bapak datuk nenek moyang segala penyakit pon...mereka (husbands) tetap expect爄steri爉ereka燽angun tuk uruskan anak2 dan rumahtangga...so dont fret...bukan laki ko saja yang berperangai macam gini ok...

Originally posted by Shine^of^Daisy at 10-7-2008 12:52
laki aku dengar aku buat decision mcm tu ...dia terkedu..mcm nak nangis..dia kata sampai hati aku buat dia mcmni..pastu aku sound dia..aku kata..''patutnya ayat tu saya yang ckp kepada awak''..di ...
...eeerrr...looks like u have it all planned and in control of situation...so??...whats the dilema???...

Originally posted by blackmore at 11-7-2008 03:30 AM

http://img.photobucket.com/albums/v313/blackmore/emots/laugh.gi ...

Sebab tu isteri tak seharusnya made to go out and work cari rezeki buat keluarga...dok rumah serta menguruskan hal dalam rumah dan anak2....bior abg yang keluar kejo.......

Apakata ko carik dulu keja kat kampung tu. Find a stable job. Bila dah ada offer letter baru ko hantar surat resign....

Kadang-kadang (actually, selalu mende ni berlaku) masalah duit pun boleh buat rumahtangga porak peranda. Jgn pikir diri sendiri saja, ... kesejahteraan anak pun penting juga...

Originally posted by hazen at 10-7-2008 04:35 PM
Lelaki memang bukan semua samala... Aku anak sulung laki pun anak sulung... Lepas kawen aku cakap kat laki aku keje umah kena share masa tuh lum ada anak, so aku masak n kemas umah sesikit (walau ...

kalo aku kena perli dgn MIL mcm ko hazen, aku pun hangin...

nape la ramai lelaki mcm HB shine ni ye.
my HB pun cenggitu gak...

dah la dia slalu out-station, usmy yg uruskan anak. ada kat rumah pun
mcm takde. balik keje, tido. tak pun on PC main game.
anak melalak ke, brgaduh ke lgsung tak pduli.

dah lah nak layan dia kena layan mcm anak raja.
kita ni dah la br balik keja trkejar2 nak masak lagi, nak mandi lagi.
mknan dah sedia atas meja pun tak bleh nak tggu skejap pun

hangin btul dibuatnye....

Reply #119 MamaCrystal's post

Kalau haku leh jawab aku jawab tapi kang dikata menantu kureng ajar lah plak, yang leh wat berdoa jeklah moga2 apa yang terjadi kat anak2 MIL, dia sendirik mau ingat..tapi aku rasa dgn aper yang terjadi pada anak2 MIL aku except laki akulah, macam takde paper pun...