CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: matabelalang

SAMSUNG GALAXY TAB 2 (7.0 & 10.1)

dr.R posted on 5-12-2012 11:46 AM
Boleh! tapi bersyarat, kene beli Samsung Tablet OTG Cable. Ada jual kat Tesco rm15, online pun ban ...

tq...
sy dh katam thread nie...ada terbaca yg dr R nak try kat portable external hard disk.tp x nmpk jawapan..x blh ??

almanda85 posted on 5-12-2012 12:18 PM
tq...
sy dh katam thread nie...ada terbaca yg dr R nak try kat portable external hard disk.tp x ...

Tak boleh baca untuk internal hardisk, mungkin sebab OTG yang aku beli tu bukan khas Samsung punya kot. Kalau beli OTG Samsung punya harga rm100+ tu mungkin boleh kot, malas nak beli sebab takut nanti kecewa beli mahal-mahal tak boleh baca juga. Hari tu ada juga ingat nak cuba kat Harvey Norman, tapi pekerja dia kata tak boleh buka sebab kalau dah buka aku kena beli terus tak kira boleh ke tak.

almanda85 posted on 5-12-2012 12:18 PM
tq...
sy dh katam thread nie...ada terbaca yg dr R nak try kat portable external hard disk.tp x ...

portable hdd tak boleh dibaca macam flashmemory/ pendrive, sebab ext hdd gunakan motor maka perlukan lebih kuasa batteri,

heran jugak tablet berjenama takboleh baca ext hdd, tapi yg tablet murah china boleh baca je.

dr.R posted on 5-12-2012 11:49 AM
Alamak tak pasti tapi macam tak boleh je tu, tapi pernah terbaca ada orang dia buat recovery balik ...

ala sebutan Droid macam bunyi "android", cuma 2 harkat

kabintang posted on 2-12-2012 03:29 PM
Nak minta tolong, pic saya sebanyak 500++ kat gallery (samsung tab 2) sudah terdelete, tanpa saya se ...

kalau gambar & files tu terformat dalam internal memori takboleh nak buat apa dah,
tapi kalau dalam memori kad, peluang tu ade jugakla

lepas ni ubah save file location ke kad memori untuk keselamatan

dr.R posted on 5-12-2012 11:55 AM
Eh ye ke, tablet aku boleh je mungkin adalah tu tertukar setting.

setelah hasil peng'google'an. aku dpt solve problm. rupanya kena update flash player jgk. aku ingt laptop je perlu. tab pun perlu jgk. bkn apa, aku cri kat playstore, xde lak. rupanya kena dload sendiri kat web adobe, upgrade flashplayer yg utk android. tiba2 je tebuka hati aku cari sana sini. bfore ni ada aku check adobe ni, tp x compatible sbb yg aku tgk tu utk laptop. fuhhhh. pjg explanation aku ni.

Follow Us
Droid posted on 5-12-2012 12:31 PM
kalau gambar & files tu terformat dalam internal memori takboleh nak buat apa dah,
tapi kalau da ...

Itulah hari tu aku setkan semua movie torrent masuk dalam tablet, sekali tu dia inform hardisk aku dah penuh jadi tak boleh save. Entah apa dia tulis panjang sangat jadi aku OK kan je, sekali dia padam 1 movie torrent dah siap dan ganti movie yang baru nak movie. Sakitnya hati masa tu sejak kes tu aku beli terus 32GB tau, dan setkan semua movie, gambar dan sebaginya masuk sd card.

hijau88 posted on 5-12-2012 12:35 PM
setelah hasil peng'google'an. aku dpt solve problm. rupanya kena update flash player jgk. aku ingt ...

Ooo tak download flash rupanya, mungkin masa upgrade hari tu kot flash terpadam jadi perlu download balik. Tablet aku ni dah jarang guna sebenarnya, selalu jadi GPS je sekarang dan untuk torrent movie. Bila lah nak upgrade jadi Jelly Bean ni, kalau dah upgrade baru aku rajinkan diri godek balik tablet ni.

dr.R posted on 5-12-2012 12:36 PM
Itulah hari tu aku setkan semua movie torrent masuk dalam tablet, sekali tu dia inform hardisk aku ...

movie takpe dangan memori gambar yg kita dah amik udah

kalao nak selamat menorrent gunakan sd card , torrent ni selalu read & write storage, dulu 3 hdd Droid dah "jalan" sebab wear out, dan...
Nand rom boleh wear out atau disebut bad block (macam bad sector) yg mungkin boleh kacau OS,

hijau88 posted on 5-12-2012 12:35 PM
setelah hasil peng'google'an. aku dpt solve problm. rupanya kena update flash player jgk. aku ingt ...

jemput masuk blog Droid, ade penjelasan dan tutorialnyer sekali

Aku terbaca kalau dah root, tak dapat update OTA? patut pun aku dok tunggu dok tunggu tak dapat2 update. takpe, balik karang aku try manual flash.

dr.R posted on 5-12-2012 12:23 PM
Tak boleh baca untuk internal hardisk, mungkin sebab OTG yang aku beli tu bukan khas Samsung punya ...

huhu...kalu x blh try tetiba x leh rugi je kita...erm..dh beli nnt x leh nyesal gak...

thanx...

Droid posted on 5-12-2012 12:27 PM
portable hdd tak boleh dibaca macam flashmemory/ pendrive, sebab ext hdd gunakan motor maka perluk ...

ye ker...erm..kalu tablet cina tu leh lak kan...baik beli yg tablet cina tu...

nie sebb nak bertukar2 citer ngn member2 la...sebb nk bwk laptop asik duk bwk cam berat jek...huhu

jenama china tu apa??kalu dlm rm200...leh usha...

almanda85 posted on 5-12-2012 03:08 PM
ye ker...erm..kalu tablet cina tu leh lak kan...baik beli yg tablet cina tu...

nie sebb nak ber ...

Aku ada tablet China jenama Ainol Elf 2, tapi dia pun sewel sekejap boleh baca dan sekejap tak boleh ikut mood dia. Tapi Elf 2 tu tak keluar dah, sekarang ni ada jenama Ainol lain yang lebih bagus macam Fire tapi jangan tekejut sebab harganya cecah rm500 tau. Aku dulu beli rm150 kot tak ingat sebab beli terpakai dengan rakan office, kalau baru 16GB dulu cecah rm500 juga. Apa kata sebelum nak beli tu bawa sekali hardisk, lepas tu suruh penjual tu try connect dia dapat baca ke tak hardisk tu.

dr.R posted on 5-12-2012 03:33 PM
Aku ada tablet China jenama Ainol Elf 2, tapi dia pun sewel sekejap boleh baca dan sekejap tak bol ...

huh..murahnya rm150...erm..kalau 500 tu leh thn gak rege nie....riso tablet cina nie kalu rosak jek...tp baca2 kat sini cm ramai gak pakai kan...huhu..tp jadikan tablet no 2 la kot...ok..nnt kene bwl la try situ..kalu blh dgn harga yg mcm nie ok gak..

almanda85 posted on 5-12-2012 03:42 PM
huh..murahnya rm150...erm..kalau 500 tu leh thn gak rege nie....riso tablet cina nie kalu rosak je ...

aku ada sejibik tabn China ni...ada function TV....tp sbg tab ke-2 la....memori ciputtt

medangmru posted on 5-12-2012 03:46 PM
aku ada sejibik tabn China ni...ada function TV....tp sbg tab ke-2 la....memori ciputtt

Bestnya ada function TV, tapi aku guna Ainol Elf 2 dia 16GB tapi itulah dia ni pandai sewel sikit. Gigih lah aku update firmware dia, tapi ada lah yang asyik tak kena. Sekejap dia baca bateri tak betul, masih ada baki bateri 20% tiba-tiba dah off rupanya bateri memang dah habis.

dr.R posted on 5-12-2012 04:02 PM
Bestnya ada function TV, tapi aku guna Ainol Elf 2 dia 16GB tapi itulah dia ni pandai sewel sikit. ...

tp audio volume cam hamp[eh.....nak men game angry bird pun sangkut2....tp bateri leh tahan agak lama......

almanda85 posted on 5-12-2012 03:42 PM
huh..murahnya rm150...erm..kalau 500 tu leh thn gak rege nie....riso tablet cina nie kalu rosak je ...

Ok je sebab sekarang ni ada juga tablet China yang bagus macam Ainol tu, Lazada pun berani jual tablet China ni sekarang maksudnya dah ada warranty yang boleh menyokong untuk jenama-jenama tertentu. Itulah kalau tujuan utama penggunaan tablet nak tengok movie seeloknya cari tablet yang boleh baca hardisk ni, sebab lain orang lain tujuannya memiliki tablet ni sebab kalau beli mahal-mahal dan berjenama tapi tak memberikan makna kat kita tak guna juga kan. Tapi pastikan juga skrinnya cantik, contoh IPS ke sebab takut nanti tengok wayang gelap semata je dah rupa tengok DVD cetak rompak pula.

medangmru posted on 5-12-2012 03:46 PM

jenama apa??beli nie sebb nak torrent jek.....pastu senang nak tuko2 muvie...