CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: miawpink

Rita Rudaini Nafi Hasut Anak-Anak Benci Aidil - page 41

Close [Copy link]
cmf_blingblings posted on 19-12-2013 02:29 AM
adoiyai....tak lama lagi mesti jd rebutan jejaka2 handsome di luar sana. Gojes lagi anggun..

dah abis edah ke blum ni?

mixed posted on 19-12-2013 01:55 AM
Gojes rita cantik

Gojes sesgt hoccay....

Go go rita... makin panas ler si edelnotelo sbb rita ckp ikut kn dia xnk minta duit kt edelnktelo sbb dia mamou sara anak2 dia... sbb pk kn hak anak2 diansbb tu dia minta....

We support u rita....

cmf_blingblings posted on 19-12-2013 02:29 AM
adoiyai....tak lama lagi mesti jd rebutan jejaka2 handsome di luar sana. Gojes lagi anggun..

Tak pernah tgk dia ni selekeh... sentiasa menjaga penampilan diri dia..

Rita Rudaini Nafi Hasut Anak-Anak Benci Aidil

Rita Rudaini tampil menjawab tuduhan dan cakap-cakap orang yang mendakwa dia bertindak melampau apabila melakukan tuntutan nafkah sebanyak RM5392 daripada bekas suaminya, Mohamad Aidil Zafuan Abd Razak untuk dua orang anaknya, Airit Rayyan Rizqin dan Airit Rafqa Arjuna.

“Saya rasa tuduhan itu yang sebenarnya melampau. Mungkin mereka tidak pernah mempunyai anak ataupun tidak menjaga anak mereka. Saya memohon jumlah sebegitu untuk dua orang anak saya. Itu pun saya rasakan sikit kerana saya ada dua orang anak yang masing-masing sedang membesar,” ujar Rita memulakan bicara.

“Kalau ikutkan hati, saya enggan minta pada bekas suami kerana saya mampu. Tapi apabila difikirkan semula, saya perlu lakukan perkara tersebut kerana itu adalah hak anak-anak saya. Saya minta jumlah sebegitu pun kerana saya tahu dia mampu dan itu merupakan tanggungjawab dia sebagai ayah kepada anak-anaknya,” tutur heroin drama bersiri ‘Sehangat Asmara’ ini lagi.

Rita juga mengulas mengenai dakwaan sesetengah pihak yang menganggap Rita menghasut anak-anaknya untuk membenci ayah mereka.

“Tidak sama sekali. Dahulu semasa saya kecil, saya tidak mendapat kasih sayang seorang ayah kerana ayah saya menghilang. Sewaktu umur saya 17 tahun, saya berjumpa semula dengan ayah dan saya melayannya seperti biasa. Saya juga ada mengikutnya balik ke kampung dan sebagainya. Ibu saya tidak pernah ajar saya untuk membenci dan saya tidak akan buat perkara itu,” ujar Rita lagi ketika ditemui di Majlis Tayangan Filem Balistik di Cathay Cineleisure, Damansara pada Selasa.

Mengulas mengenai berita yang bekas suaminya bakal mendirikan rumah tangga pada tahun hadapan bersama wanita yang pernah digosipkan dengan Aidil, Rita memberitahu, dia sudah menjangkakan perkara tersebut dan dia tidak berasa terkejut. dengan berita itu.

“Saya boleh jangka dan tidak terkejut. Saya tak perlu ulas lanjut, orang boleh tengok sendiri dan nilai. Saya enggan komen kerana saya tidak terlibat dan perkara itu tiada kaitan dengan saya,” jelas Rita lagi.

Rita yang kini masih solo belum lagi memikirkan soal pengganti. Jelas Rita, perkara tersebut tidak pernah terlintas di benak fikirannya. Apa yang penting baginya sekarang adalah untuk memikirkan bagaimanakah caranya untuk dia mencari rezeki dalam menyara anak-anaknya.

Dalam perkembangan lain, filem ‘Balistik’ lakonan Rita bersama Dato’ Rosyam Nor, Adi Putra, Zul Ariffin dan ramai lagi bakal menjengah pawagam seluruh negara bermula 9 Januari 2014.

sumber- gua

Rita ni baju pakai biasa2 aje..henbeg jam kasut branded..kemas jerr nmpk.....

Rita Rudaini: Nafkah Anak Yang Dituntut Sudah Termasuk Diskaun

Sebelum ini Aidil Zafuan memberikan kenyataan di mahkamah yang mana jumlah wang bulanan RM5,392 yang dituntut Rita Rudaini sebagai tidak munasabah termasuk beberapa perkara dalam perbelanjaan yang sudah tidak relevan lagi.

Menjawab kenyataan Aidil Zafuan itu, Rita Rudaini berkata jumlah tersebut adalah munasabah dan relevan selain bekas suaminya patut bersyukur kerana jumlah tuntutan itu sudah termasuk diskaun selain dirinya yang masih bekerja mencari nafkah.

“Hanya orang yang mempunyai anak saja yang tahu dan faham tentang perbelanjaan anak-anak. Itupun saya dah bagi diskaun pada dia. Dan nasib baik saya bekerja”

“Masa saya dengan dia pun, saya yang uruskan hal anak. Lebih-lebih lagi dengan kos hidup di zaman sekarang. Kalau nak cakap, anak-anak sudah besar tidak perlu lagi minum susu. Rasanya orang dewasa macam kita pun, kena minum susu sampai tua, kan,” jelasnya.

Walaupun kehidupan Rita Rudaini & anak anak kini nampak mewah, pelakon ini berkata beliau tidak pernah mengajar kedua dua anaknya ke arah kehidupan sebegitu dan apa yang dibelanjakan adalah kerana beliau mampu.

“Saya tak pernah ajar anak-anak saya hidup mewah. Saya mampu untuk berikan semua itu kerana mereka anak kandung bukan anak tiri saya. Selagi saya mampu, saya akan berikan yang terbaik untuk anak-anak saya,” tambahnya lagi.

Rita Rudaini turut berkata yang beliau tidak peduli dan tidak mahu ambil tahu akan gossip yang mengatakan Aidil Zafuan bakal berkahwin tidak lama lagi.

“Mereka tidak ada kena mengena dengan saya dan saya tak perlu ambil tahu,” ujarnya ringkas.

sumber- rotikaya

Follow Us
adakah filem balistik ni akan meletop? ke x sampai 2 minggu dh masuk astro first ??

miawpink posted on 19-12-2013 09:31 AM
Rita Rudaini: Nafkah Anak Yang Dituntut Sudah Termasuk Diskaun

Sebelum ini Aidil Zafuan memberika ...

"SAYA TAK PERNAH................" dah jadik syoname kepada Rita.......

Skrg ni rita hanya akan komen ttg edelnotelo kalo perkara tu berkait dgn hal anak2... kalo hal2  lain agaknya dia mmg dh x nk amik tau... reputs je yg x move on asyik la dok tanya psl hal edel kt rita...

Aidil xda ciri2 sorang bapa..nafkah anak pun dia pertikaikan..kedekut dgn ank2..

bgs lah tak komen psl edel lg..
kang jd mslh bsr kalau komen nama tu

leni posted on 19-12-2013 09:30 AM
Rita ni baju pakai biasa2 aje..henbeg jam kasut branded..kemas jerr nmpk.....

yup... less is more kan...

nazsh posted on 19-12-2013 10:02 AM
Aidil xda ciri2 sorang bapa..nafkah anak pun dia pertikaikan..kedekut dgn ank2..

kqn...sok lusa budak tau membaca search internet..siap lah ko edel..lgk bertambah benci anak2 kt ko adalah...dasar bapak xde ati prot..takot sngt nak ksk nafkah anak..takot bekas bini makan skali..ello..seb nel rita x tuntut harta sepencarian...kekekke..

untuk diri sendiri nk guna brg branded
tapi utk anak...jenis susu yg digunakan pon kena pilih2 kerrr...
sepatutnya dia yg  patut beritau rita:

'beli susu yg elok sket utk anak2... tak pe.. i akan byr'

ini takkk... berkira pulak ngan anak. mmg jenis jantan tak leh pakai

miawpink posted on 19-12-2013 09:28 AM
Rita Rudaini Nafi Hasut Anak-Anak Benci Aidil

Walopun mampu tapi ibu ibu tunggal harussss tuntut nafkah dari sang bekas suami. Walau tak digunakan, simpan duit itu utk savings anak anak. Hak bebudak tu.

skymania posted on 19-12-2013 10:21 AM
kqn...sok lusa budak tau membaca search internet..siap lah ko edel..lgk bertambah benci anak2 kt k ...

mohon agar rita tuntut harta sepencarian sekali.. nk tgk cmana edelnotelo ni konar...

novlin posted on 19-12-2013 09:20 AM
Gojes sesgt hoccay....

Go go rita... makin panas ler si edelnotelo sbb rita ckp ikut kn dia xnk ...

support u to rita

#edelnotelo...hahahaha best giler name hahahaah

guesswho09 posted on 19-12-2013 10:23 AM
untuk diri sendiri nk guna brg branded
tapi utk anak...jenis susu yg digunakan pon kena pilih2 kerr ...

dr situ blh nampak pangai edelnotelo ni cmana... so selfish...

baguslah kalau rita dah kurang komen yg bukan2...harap2 bertahan jer lah jgn layan provokasi media tuh lagik.... yg penting besarkan anak2 je dulu, kalau ada jodoh adalah....

miu84 posted on 19-12-2013 10:23 AM
Walopun mampu tapi ibu ibu tunggal harussss tuntut nafkah dari sang bekas suami. Walau tak digunak ...

ini lah yg sedang diusahakan rita, sama ada berjaya atau tidak hakim jah yg tahu....