CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: gadispemalu

Sukar melupakan kekasih

midori888 posted on 9-6-2014 12:59 AM
eh...kasi lah tips camner leh turun 20kg....

saya gigih pergi bersenam, malam rabu n sabtu saya g aerobik, malam isnin selasa saya joging, hari lain2 saya rehat, saya beli alat sauna. bersauna. dan saya amalkan diet athkins, saya buat dalam 4 bulan rasanya. tapi saya nak turunkan lagi ni, dalam 15 lg ni. tp skrg dah tolong abg bisnes makan steamboat susah dah saya nak bersenam, so saya try maintainkan bert skrg, harap puasa nanti okay la kan.dapat lg 8 ke 10 kg lg pun dh puas hati. so skrg saya amalkan diet yg sihat pulak. tp tu la tak bersenam la pulak.dah xde mase.tkt ttbe stop jd naik balik

hanna88 posted on 8-6-2014 01:45 PM
aku plg kagum ko leh rid 20kg..tu mmg bagus..tahniah hehe

tu la doakan la slim bulan 8 ni, nak jadi pengapit orang ni.hihihhi

Kalau bleh turun 20kg, berat hg sblum ni brapa?

gadispemalu posted on 9-6-2014 09:34 AM
saya gigih pergi bersenam, malam rabu n sabtu saya g aerobik, malam isnin selasa saya joging, hari ...

oh thank u for sharing......exercise dan atkins yer......ada kawan buat atkins nie....byk gak turun....susah tak diet aktins nie?

ini lah masalah sorang kawan aku la ni..
takde kerja lain dah dia ni.. bila dok sorang2 - dia menangis..
puas dah aku nasihat.. cakap itu ini.. sekejap dia ok, sekejap tak ok.

letih gak aku..sebab dia spesis degil. rasa nak sekeh2 jer..

Innrukia posted on 9-6-2014 02:21 AM
Kalau bleh turun 20kg, berat hg sblum ni brapa?

90kg. haha berat kan

Follow Us
midori888 posted on 9-6-2014 02:25 AM
oh thank u for sharing......exercise dan atkins yer......ada kawan buat atkins nie....byk gak tu ...

mula2 mcm susah, start nak tinggal nasi tu la. tp bila dh tinggal kat nasi tu dah xeran pon, yg penting kene kuat semangat

lipsofanangel posted on 9-6-2014 03:42 AM
ini lah masalah sorang kawan aku la ni..
takde kerja lain dah dia ni.. bila dok sorang2 - dia menan ...

biase la memula gitu la, sok2 die dah jmpe org len. insha Allah akan kuat. semoga die kuat, jgn nasihat die kasar2 n marah. ckp kt die, let it go,

gadispemalu posted on 9-6-2014 01:37 PM
biase la memula gitu la, sok2 die dah jmpe org len. insha Allah akan kuat. semoga die kuat, jgn na ...

takde nasihat kasar pun.... lemah lembut..sopan santun jer
tapi dia mmg degil.. sayang mati la.. sayang sangat la,
tak boleh lupa la..siang malam terbayang la... adoii la...

bila dia sedar - ok la kejap... sat lagi meraung balik..

cakap jugak esok lusa nanti jumpa org lain, ok la tu..
dia jawab.. tak nak dah jumpa org lain sebab yg ni cinta mati... ololololo....

lipsofanangel posted on 9-6-2014 05:53 AM
takde nasihat kasar pun.... lemah lembut..sopan santun jer
tapi dia mmg degil.. sayang mati la..  ...

oh kesiannye, harap lepas ni die okay la. xpaah nak cinta mati la, move on la kan, saya pon lepas dpt nasihat dari forum ni, ley pikir la. kalau sayang tak payah benci pon xpe. cuma lupakan la lelaki itu. lelaki x masa bercinta die curang, time kawin pon die leh curang. lelaki tetap lelaki.

gadispemalu posted on 9-6-2014 09:35 AM
tu la doakan la slim bulan 8 ni, nak jadi pengapit orang ni.hihihhi

wat atkins ea..mst ada jd ahli kda kt pesbuk kn hehe..seriously..if kte da lawa ke ape ke kan..kalo laki tu jenis x setia..dia mmg cmtu gk prangai..cari je la yg lebeh baik..insyaallah ada tu..jgn risau ok

hanna88 posted on 9-6-2014 12:48 PM
wat atkins ea..mst ada jd ahli kda kt pesbuk kn hehe..seriously..if kte da lawa ke ape ke kan..k ...

aah saya join kda. tapi dah tak active dah.kikikii. dulu ade group wasap.tp hendpone hang.trus keluar. better awak cri group wasap.memang bnyk dorg membantu dari fb ni feedback die lmbt

gadispemalu posted on 9-6-2014 01:36 PM
mula2 mcm susah, start nak tinggal nasi tu la. tp bila dh tinggal kat nasi tu dah xeran pon, yg pe ...

skrg dah stop diet still tak makan nasik?

aku pn diet gak..turun la 24kg..skrg dah ideal berat bdn tp the real challenge adalah tahap nk maintainkan. Nk turunkn diet lagi senang dr nk maintain kan berat. Sbb masa diet ada target etc, skrg makan ke mana, senam ke mana dah

tiramisuu posted on 10-6-2014 01:35 AM
skrg dah stop diet still tak makan nasik?

aku pn diet gak..turun la 24kg..skrg dah ideal bera ...

skrg ade la amik nasi tp xla selambak mcm dulu sblm diet, tkt nak amik bnyk2. tapi tak la hari2.

gadispemalu posted on 9-6-2014 01:35 PM
90kg. haha berat kan

Ko berat 90kg tapi tinggi kut?
Ex bf berat berapa plak?

Jangan ingat lagi pasal ko nak turun kan berat badan sb ikut saranan ex-bf
Just pikir its for ur own good saja lah

Psl dok teringat exbf tu apa kata ko anggap je lah dia dah mati je
So ko cuma kenang gitu2 je la kat exbf tu takyah serious sgt sampai tak leh cari ganti

camrey posted on 10-6-2014 02:27 AM
Ko berat 90kg tapi tinggi kut?
Ex bf berat berapa plak?

bukan die saran kan untk aku kurus, aku je nak kurus saje2 supaya die cm xsegan la. die kecik je. xtahu la berat berapa.tapi tak kisah la. nak kurus pun sbb nak jadi pengapit mber baik giles bulan 8 ni. xde la ingt2 dah mungkin sbb bz n letih sekarang ni. dah boleh la x msej die. dh xde tunggu msj dari die. mungkin taste die org berisi kot, skandel baru die tu, bile tgk balik memang berisi la, tp xde la berisi sgt mcm aku dulu3. nak cari yang lain tu blum ade mase sbb siang aku keje ofis hour, malam aku tlg abg aku kt kedai, aku rase kalau aku ade bf die ley curang lagi kot, sbb jarang aku main hndpone dh skg, xde mase.kikikikiki. so biarlah masa yang tentukan. kalau ade jodoh, ade lah. yang penting sekarang aku dah boleh move foward dari mengharap die yang xberapa kacak tu,.kikiki tapi aku dah kene dua kali, aku suka laki sedang2 yang memule xde harte, lepas tu aku didik dorg saving ade la motor, pakai kete plak, lepastu ade harte pompuan pandang, trus lupa diri.. so lepas ni kene cari org kaya la plak, hahaha tapi kaya lagi senang curang. ko doakan je la aku ni baik2 masa hadapan.

gadispemalu posted on 10-6-2014 10:39 AM
bukan die saran kan untk aku kurus, aku je nak kurus saje2 supaya die cm xsegan la. die kecik je.  ...

Rajin nya ko nak didik didik org  
Pasni ko cari BF yg ada kereta pulak..Viva pun takpa
Klau BF ko dah ada keta takyah ko memandai nak didik didik org lagi
Tak penat ke asik nak didik didik org?
Dah la jgn amalkan perangai didik didik org. Itu tugas mak dia didik anak dia  
Ko didik diri ko sendiri jgn terlalu percaya kat BF klau ada next time

gadispemalu posted on 10-6-2014 10:39 AM
bukan die saran kan untk aku kurus, aku je nak kurus saje2 supaya die cm xsegan la. die kecik je.  ...

kenapa nk didik? ko selalu suka jenis lelaki yg tak boleh pikir status kewangan sendiri ke?

camrey posted on 10-6-2014 02:51 AM
Rajin nya ko nak didik didik org  
Pasni ko cari BF yg ada kereta pulak..Viva pun takpa
Klau B ...

haha xde la didik terlalu extreme. yela dari die enjoy entah ape2. baik die simpan duit untuk mase depan, ex aku ni lepas putus cinta akaun die zero, tapi mase tu ade motor, so aku tnye die dengan yang dulu xde niat nak kawin ke ape, xde saving. die kate asyk bg yg dulu tu pinjam, sampai moto pon die bagi, so bile dengan aku aku pegang buku asb, die bagi duit aku tolong simpan. so in case mak die nak pakai duit ke ade bnde urgent die xde la nk terpinga2 sangat, tapi sekarang orang dh xboleh simpan asb untk org lain kan. so aku bg la balik, die gune la plak dok reper kete. die dah 30, kalau tak ade simpanan, sampai aku tua kiteorang tak kawin. tapi tu dulu la, sekarang sukati dia la nak buat duit tu mcmne.

tiramisuu posted on 10-6-2014 03:18 AM
kenapa nk didik? ko selalu suka jenis lelaki yg tak boleh pikir status kewangan sendiri ke?{:quest ...

bukan aku suka jenis gitu, laki ni dorg suke enjoy je, so nasihat2 sikit baru lah nampak hasil. dorg tu bkn xley simpan tapi kt tangan sendiri laju je habis, mcm aku gak. kene simpan kt asb baru aku tak sentuh sebab susah n leceh nak keluarkan.