CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: MissAvvy

Oh Adik Ipar

selalu memg mcm ni erk adat beripar...kalau x adik ipar wat hal..akak ipar wat hal..

tt terus terang jela ng adik ipar tu..xpun mntk husband ckpkan..pasni jgnla amik order dia lg..swoh dia bayar dulu utang2 tu..

mak aku kata, kalau bab duit2 ni even adik beradik pun kalau hutang kena bayar kalau tak nak sape2 terasa hati ngan makan dalam...ko kena bertegas sikitla...adik ipar ko tu jenis tak paham bahasa, selagi ko tak cakap selagi tula dia tak paham atau buat2 tak paham..lain kali kalau dia mintak ko belikan pape lagi ko ckp duit da abis pastu ko suh dia bayo utang2 tapawe dia tu, ko cakap akak tu dah ngamuk...heheh

Salam..saya bdk baru kat sini
tadi duk baca mslh orang,skang ni saya nak tanya pasal masalah saya p ...
MissAvvy Post at 29-3-2012 11:25

rasa nya lah..kamu ni jenis misalan kalo pi kedai kendian dapat belen duit kamu spend tu misalan ler kureng 50 sen..depan2 tokeh tu kamu blurred aa tenguk2 kiri kanan , mata bolak balik aa..nak mintak ke tak mintak aaa gitu pas tu sedor2 kaki langkah ke luo

kalo tokeh kedai 'sengaja' buat silap..rasanya cukup taun dia leh nikah lai 1 kut ahahahaha

kamu leh paham maksud aku?

oang mayu ni rasanya susah SAY NO !..nak2 oghe tino depa..btui dak cik kak?

kene ajar diri to say NOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO !!! kene adil ler..di tempat berpatutan ok? bulan manjjang noooooo..oang ingat lembu sumbing kah..naya plak haa

sebab kamu nampak dan tau laki dia gaji beribu2 or depa dua ada DUIT pasei tu kamu 'sanggup' susahkan diri

kira cam kamu ni BANK ler..BANK RAP  gitu k? sebab pelanggan kamu tu kire credible, ada 'asset' ada JAMINAN so kamu kasi credit..tapi masalah pengurusan pinjaman tiap bulan tu tak konsisten, tak memuaskan hati..aaaaa pi btuikan aje lah

anggap je la apa yg ko bg tu as 'sedekah.' (selagi ko x bleh say NO.)

daripada ko beli jenama tupperware tu, baik la ko g memana shopping mall n ko beli yg ala2 mcm tupperware tu... berkali2 ganda lagi murah... kualiti pon ok sbnrnya... by the way, x cukup duit nak beli barang pon, sanggup berhutang ke?.. bukannya keperluan pon...

bak kata org2 jepun, menipu untuk kebaikan ini kadang2 perlu..

so pe kata next time ko tipu je ckp kakak tu nk pegi haji n perlukan duit ke..
kakak tu dah resign jual tupperware ke sbb byk sgt org berhutang bayo lambat2..

Follow Us
AKU MEMG BENCI ADIK IPARRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRR PPUANNNNNNNN!!!!!!!!!!!!!@#$%F*!

Reply 35# MissAvvy

suruh je dia jadi ahli tupperware tu.ada diskun..apa nk menyusah diri...ke cik yg banyak berutang...hehe..sory

Reply 85# nurul_akmar

heran gak aku...segila2 shopping org pempuan,tak penah aku dengar org beli tupperware tiap2 bulan..

maybe dia jual kt kampung kot..kt kampung pun org kg berhutang jgk. so ada duit baru la dia byr hihi..ape la nk simpan tupperwear byk2 ni. buatnye kene gigit tikus, abis la tupperwear mahal aku

ada jugak orang yang tak mampu tapi sanggup berhutang utk beli bekas makan berjenama? lawak sungguh.

kita yang mampu pun tak rajin dok membeli brg2 berjenama ni.

kalau saya lah, dari awal saya dah sekat, bagi kata putus taknak libatkan diri dalam hutang piutang orang lain.

Reply  MissAvvy

suruh je dia jadi ahli tupperware tu.ada diskun..apa nk menyusah diri...ke ...
pistonezz Post at 1-4-2012 22:43

betul la ni cadangan bernas.

suruh dia apply jadi ahli, dpt beli harga murah DAN TAKKAN MENYUSAHKAN ORANG LAIN.

GEDIK toll..xde duit x yah nk mengigih bagai berutang...
sedor2 la diri tu...

nk branded2 pulok....xpadan kediri

pkai jer la apple lady.....

Reply 1# MissAvvy

cian2.. susah jadi org tengah macam tu..
kalau dapat untung ok gak.. kalau jadi pak sanggup susah la

kenapa mahal sangat sampai beratus2?

bekas plastik je kan?

mahal eh?

senang cerita.. kau yg kurang bijak.. bagi adik ipar amek kesempatan kat kau.. kau sendiri tak de pendirian ke???????????

Reply 32# chaintea

no money no tupperware.....hehehehhehe

ish... kalau aku kawan opis ko mmg dh lama aku sekeh ko...

kuatkan diri cakap tak boleh belikan. sanggup ko berpayah pegi jln TAR bagai sebab nk belikan brg adik ipar ko? pastu duit pun tak dibagi dulu? adoii... aku yg baca ni pulak rasa malu sebab ko ni betul2 dh jadik balaci adik ipar ko... be firm! katakan tidak! tak kemana pun kalau dia nk masam muka dgn ko dari ko pulak nk menanggung malu menanggung hutang dia

setakat tupperware, minta dia jadi agen sendiri ler... apa susah... dari yu nak berangkut kehulu kehilir barang2 dia.. biar dia jadi agen.. patu yu pulak order hutang dgn dia... ada berani???

tindakan pencegahan:
1. len kali kalo ada katalog baru, ko sembunyi jgn kasi dia tengok..
2. kalo dia mintak berutang lagi cakap yg ko dah kena blacklist ngan akak tu.. tunggu nak kena blackmagic sajo..
3. pasni jgn gatal2 nak offer diri cari kain kat jalan TAR la sogo la.. ko ni kalo la adik aku dah aku tepuk2 manja kasi sedar sket..
4. ko kasitau kat SIL, takleh beli lagi selagi tak setel utang lepas..

tindakan merawat:
1. clear cut bahagian utang ko yg mana utang SIL ko yg mana.. pastu explain kat akak jual tupperware tu.. suh dia kutip utang sendiri ngan SIL ko..
2. kasitau mother in law.. tu pon kalo dia sporting laa tentu dia leh tulun bayarkan.. tapi siap la ko SIL tak tegur ko dah pasni..