CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Tok_imam

Remaja Islam Murtad Melalui Facebook!

Tokoh KAKI SENTAP CI kau pi layan...?
stinger_attack Post at 8-1-2012 16:02

ooo kaki sentap ek.... Dengar kata ni kawan baik pompuan yg bercita2 jadi pompuan simpanan tu ye? hahahaha..... no wonder la macam ada berdendam je ngan aku hahahahaha

bukan masalah tak leh nak beranalogi....tapi masalahnya ko merapu meraban off topic dalam  ...
emasriba Post at 8-1-2012 15:06

OOo...   itu   hanya   dikatakan  aje    berlagak  Tuhan.....
itu   hanya  ko   yg   kata2 .....
aku  tanya    ko  ..  Tuhan  tu  mcm  mana  ?????
bagaimana        dikatakan  lagak    Tuhan         tu???   
kemukakan     dalil  dan   firman      ....   jika    ada   .....

madey:   hanya  tuhan   yg  kenal  hambaNya  ....    hambaNya   belum    tentu  kenal  "Dia"

hahahaha....ni apasal tak habis2 pas ni? kakakakakakaka  Ko hengat aku ni pas ni? ngok  ...
emasriba Post at 8-1-2012 15:59

tak penting you pas atau umno... this is not about you at all... this is however about your indecisiveness...you kata umno nih berlagak tuhan... pas lagi teruk  berlagak tuhan sampai boleh menentukan sapa masuk neraka sapa masuk syurga.... you nak kata umno parti dominan tapi tak bleh buat apa2....pas lagi lah dominan tapi pun jadik pak sanggup dan pak hangguk jugak.... lagi lah teruk diperkudakan dap sampai memorandum perjuangan berpuluh tahun pon sanggup ditolak tepi sebab nak jadi pak hangguk... yang itu you tak nampak salah pulak...

nak menyusahkan aku lak tu hahahahah..... lu cari sendiri la dol. Dah ko yg mendakwa segala p ...
emasriba Post at 8-1-2012 15:10

Aku       tanya    ...  dia       suruh    kita   cari  sendiri   lak   ....  keh  keh  keh  
aku  dakwa  begitu         kerana    fakta  yg   ada   kata   mcm    tu    ......
berdasarkan  fakta  ape      ....   ko  kata  keputusan naikkan harga minyak naik   tiba2     ni  ???
sapa  yg  mempengaruhi  harga      minyak   ......??????  

madey:  tak  guna      tanya   ...  kalo   suruh      cari  sendiri   ........

OOo...   itu   hanya   dikatakan  aje    berlagak  Tuhan.....
itu   hanya  ko   yg   kata2 .....
...
mahathirGX Post at 8-1-2012 16:13

huhuhuhuh....nak dalil dan firman la pulak hahahahhaa    

ni la jenis melayu Isele....ada akal tak boleh nak hasilkan deduksi sendiri....sume pun nak kena spoonfed, nak kena ada fatwa, nak kena bertulis.....

Benda ni mudah je nak faham, pakai common sense saja. Tapi tak tau la kalau kau terpaksa buat2 tak faham untuk cover kegagalan ko nak sangkal kata2 aku hahahahah

Sifat Tuhan: menguji keimanan/ketaatan hamba2Nya...... Tuhan beri akal dan nafsu. Tuhan benarkan kewujudan perkara makruf dan juga perkara munkar. Tuhan beri manusia untuk buat pilihan, nak dosa ke nak pahala. Tuhan beri manusia pilih nak pegi syurga ke nak pegi neraka.

Sifat kerajaan/ibubapa/suami/pemimpin komuniti: mentadbir dan memimpin orang di bawah pimpinannya dengan undang-undang, peraturan, polisi dan keputusan2 pentadbiran yang mencorakkan kehidupan dan budaya yg baik. Dalam masa yang sama, sedaya upaya melindungi, mempertahan dan menghalang orang yg dipimpin daripada diancam oleh pengaruh-pengaruh dan nasir-anasir yang negatif/jahat/buruk.

Apabila sesebuah kerajaan itu, contohnya BN, memerintah negara dengan menawarkan kedua-dua perkara baik dan buruk, perkara berpahala dengan perkara berdosa, dengan rasional terserahlah kepada rakyat untuk memilih ikut akal masing-masing, maka dalam keadaan macam inilah yang dikatakan kerajaan berlagak/bersifat seperti Tuhan (rujuk sifat Tuhan di perenggan di atas).

takpe....sila baca pelan-pelan dan fahamkan. Kesian aku tengok ko ni hahahahahahha

tak penting you pas atau umno... this is not about you at all... this is however about you ...
~anya~ Post at 8-1-2012 16:18

dah tadi ko sebut parti sendiri...to imply that pas tu parti aku hahahaha.....

ok la. kalau ko nak sangat, yes, pas pun mahu berlagak tuhan dengan tindak tanduknya yg macam ko sebut kan tu.

so, pueh hati ko? hahahaha.....

Follow Us
hny PAS menawar sorga

PKR ? cthilah pemimpin PKR

pembangkang lain? semua patuh kpd tohan

BN=k'jaan berlagak spt tohan

hohoho

Aku       tanya    ...  dia       suruh    kita   cari  sendiri   lak   ....  keh  keh  keh  
a ...
mahathirGX Post at 8-1-2012 16:19

Engko yg kata undang2, polisi dan keputusan2 pentadbiran yg mempengaruhi kehidupan/budaya masyarakat tu bukan di bawah tanggungjawab/kekuasaan kerajaan (nak tipu budak tadika ke ni hahaha). Sebaliknya ko kata, semua perkara2 tu dibincangkan di parlimen (konon nak membawa maksud ahli parlimen pembangkang pun kena pikul tanggungjawab tu sekali).  

Masalahnya, fakta ko tak betul. Bukan semua perkara dalam pemerintahan dibincangkan di dalam parlimen. Contohnya, nak menentukan harga minyak yg sebegitu penting pun takde bincang dalam parlimen, tapi dalam kuasa kementerian berkenaan. Contoh lain, polisi kod etika pakaian murid2 sekolah, bukannya dibentangkan dalam parlimen pun, tapi keputusan dibuat di peringkat Kementerian Pelajaran saja.

Tiba-tiba la pulak buat helah parti pemerintah takde kuasa hahahahahaah

hny PAS menawar sorga

PKR ? cthilah pemimpin PKR

pembangkang lain? semua patuh kpd tohan

B ...
dayangku_suria Post at 8-1-2012 16:33

rileks la Madey....jangan emosi

so emotional haha

so emotional haha
dayangku_suria Post at 8-1-2012 16:43

hahahahahahaha

emosi smp pm aku hoho.b'hujahlah dgn baik

calm down haha

emosi smp pm aku hoho.b'hujahlah dgn baik

calm down haha
dayangku_suria Post at 8-1-2012 16:49

alahai cian Madey. bagitau kat dia, jangan la kecik hati. berbincang dalam forum kena la open minded hahahhaha

berita baik untuk paderi2 C.I.boleh la tambah 1000 credit kat TT.

No one can make you feel inferior without your consent haha

so if you want to be respected, you must respect yourself hohoho

huhuhuhuh....nak dalil dan firman la pulak hahahahhaa   

ni la jenis melayu Isele ...
emasriba Post at 8-1-2012 15:26

Bukan    sifat   Tuhan  tu    banyak   .....
bukan  hanya     memberi  pilihan   baik  dan  buruk      kepada     manusia        aje  

berdasarkan  Surah Al-Baqarah, ayat 255
Allah, tiada Tuhan (yang berhak disembah) melainkan Dia, Yang Tetap Hidup, Yang Kekal selama-lamanya mentadbirkan (sekalian makhlukNya). Yang tidak mengantuk usahkan tidur. Yang memiliki segala yang ada di langit dan yang ada di bumi. Tiada sesiapa yang dapat memberi syafa`at (pertolongan) disisiNya melainkan dengan izinNya. Yang mengetahui apa yang ada di hadapan mereka dan apa yang ada di belakang mereka, sedang mereka tidak mengetahui sesuatu pun dari (kandungan) ilmu Allah melainkan apa yang Allah kehendaki (memberi tahu kepadanya). Luasnya Kursi Allah (ilmuNya dan KekuasaanNya) meliputi langit dan bumi dan tiadalah menjadi keberatan kepada Allah menjaga serta memelihara keduanya. Dan Dialah Yang Maha Tinggi (darjat kemulianNya), lagi Maha Besar (kekuasaanNya).

apakah    kerajaan  BN akan kekal   selamanya   ?????   tentu       tidak      kan  ....
apakah  kerajaan  memiliki     langit  dan    bumi   ???  tidak  ?????

mana   mungkin  kita  manusia    ni  samakan    Allah   dgn  mahkluk ......
apakah     anda  membelakangkan  tauhid   apabila   menyamakan        sifat  Tuhan      dgn    kerajaan  BN  ??????
Bukan  anda   yg    mengatakan       sifat   kerajaan   Bn  sama   dgn      sifat  Tuhan???????

apakah   dlm   sendiri   anda   mengganggap     kerajaan   BN  tu  Tuhan  anda  ????  Disebabkan      anda  menyamakan        dgn  sifat  Tuhan ????
madey:   hati2   bila   berkata2   ........

Bukan    sifat   Tuhan  tu    banyak   .....
bukan  hanya     memberi  pilihan   baik  dan  buruk ...
mahathirGX Post at 8-1-2012 17:02

So sekarang dah bersetuju la dengan post #85 aku tu? hahahahaha

Dan sekarang mau memanjangkan pulak argument kepada sifat2 tuhan yg lain? ... Well, skop statement aku hanya setakat itu sahaja (sifat Tuhan seperti yg diterangkan dalam post #85). Dan aku still maintain pendirian aku, dalam hal menawarkan perkara berdosa dan berpahala kepada rakyat, kerajaan BN berlagak seperti Tuhan.

Engko yg kata undang2, polisi dan keputusan2 pentadbiran yg mempengaruhi kehidupan/bud ...
emasriba Post at 8-1-2012 15:36

Sapa   yg     kata  ...   bukan  ko  sendiri       yg     kata   .....
cuba    ambik     semula posting2    ko sebelum    ni    ....
ko  sendiri   yg     kata     semua      kena       dibincangkan  di  Parlimen      ??
aku  tak       kata  ...   aku    kata   perkara2   penting  ...apakah   perkara   penting  semua   perkara       ????
yg  benggong  ko     .....
sebab  tu    aku     tanya      ko  ...sapa  yg  tentukan   harga     minyak?     

madey:    benggong      ko  ni

Sapa   yg     kata  ...   bukan  ko  sendiri       yg     kata   .....
cuba    ambik     semula p ...
mahathirGX Post at 8-1-2012 17:17

ko yg kena check posting ko sendiri hahahaha...... ambik la masa sikit...slow slow...aku tau org tengah marah ni mmg mudah terlepas pandang hahahahah

Seronoknya baca