CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: MJ-merahjambu

Selami hati orang ketiga; apa yg kamu rasa, kongsi pengalaman...

Post Last Edit by dang_anom at 19-7-2011 11:30

Hoyeh!aku suke thread ni,sbb aku tak perlu bukak benang baru utk cite masalah..hehe!
aku cite ikot ape yg TT dah pointkan la ye?

1. Bagaimana boleh terperangkap dlm jerat hubungan org lain?
Masa kawan dgn ex aku,beriye iye die nk ngorat..mcm mcm bende yg die buat utk ngorat,smpai sanggop naek moto cabuk dari bangi ke cheras dan patah blk dr cheras ke bangi untok tengok aku yg dlm kesusahan..

mase kawan dgn die,ade time die x reply meset,ade time die tak agkt call and byk bende la yg buat aku ragu ragu,tapi tadela pk sgt..

2. Adakah sudah mengetahui yg si dia sebenarnya sudah ada gf
tahon ke 2 kawan baru tau die dah sbnrnye dh ade gf..and die ngan gf die tu dah 5 years..

3. Apa yg anda rasa bila berhubungan dgn si dia yg anda tau sudah ada yg punya?
aku tau yg die ade gf thru fb..gf die prnh message kt die "i love you".mase tu aku tgh tgk wall post die yg lame2,then terjumpela post itu..

tros meset die and ask who is DC?mule mule die tanak ckp,then die call and kstau yg tu gf die slame 5 taon..mase dgr tu tros nanges esak esak sbb terkejot..pstu bile tanye die kite cane?die ckp walo cemanepon,die pilih gf die walopon die syg due due..

dahla mase tu bulan pose..ilang 10 kilo okay?haha!

4. Pernah tak terfikir jika kita berada di tempat pasangan si dia?
pernah,die ngan gf die pjj,jarang jumpe,slalu berkomunikasi thru fon jek..slalunye die dgn aku jek buat sume bende..

5. Pernah tak nak cuba menjauhkan diri?
pernah tapi slalu failed..jadi aku amek keputusan takyah jaohkan diri,buat jek mcm bese..walopon aku tau aku syg gile kt die and aku tau die pon tau,tapi hati die tade kt aku,jadi kite kawan mcm bese,lagipon mak die agk rapat ngan aku..

slalu aku igtkan diri aku yg die tak pilih aku supaye aku sentiasa sedar diri and tak terbawak bawak perasaan sayang tu..

6. Pernah tak bersemuka dgn pasangan si dia? Apa yg anda buat?
tak pernah pon jumpe..walopon skarang ni kite kawan,gf die tak prnah tau pon kewujudan aku..mak bapak ex aku pon tak prnh jumpe gf die..and aku rase tak perlu jumpe..buat ape nk sedihkan lagi gf die..

7.Nak balas macam mana?
tak pernah terfikir pon nak balas..aku slalu fikir bende ni suratan..we've shared evrything (yang haram aku tak buat :p)die pon ckp,die spent much time dgn aku berbanding dgn gf die..in fact,aku lebih knl kawan2 die brbanding gf die..aku rase aku dh dapat lebih,jodoh di tangan ALLAH,kite buat cemanepon,kalo dah bukan jodoh kita,terime saje dgn redha..

bagi aku sekarang ni,kalo mane2 kawan dtg cerita problem ke ape2 kt aku,aku nasihat satu jek.."setiap kali korang tengok pasangan korang tu,ade tak nmpk pasangan korang tu akan bertua dengan korang?kalo tak,abaikan sume perasaan yg ade..kalo nampak,doa banyak banyak,insyaALLAH bahgia ade kat penghujung jalan.."

tengkiu TT buat thread ni..kalo ade button like aku like sejuta kali..hehe!

TT, try tanya memey...

aku teringat satu ayat ni
NO COUPLE BEFORE MARRIED.
kalau sayangkan seseorang, lelaki tersebut akan cepat2 menikahi gadis tersebut.
napa nak drag sana sini, padahal waktu tu Allah betul2 x suka apa yang dibuat antara 2 org ikatan x sah.
aku tau, bila rasa syg prihatin ape sume tu dtg, susah nak resist.
itu namanya godaan syaitan and itu lumrah manusia nak berkasih syg.
even Adam pon carik Hawa lama kot baru jumpa.
apatah lg kita manusia biase ni.
doa aku selalu kat Allah
hati aku milik Allah. apa yg aku ada, Allah pegang. aku doa...berilah hati yang Allah pgg ini kpd org yg layak, bertanggungjawab dan mampu pegang amanah sbg seorang lelaki, suami, ayah.
cinta bukan untuk suka2
sayang bukan untuk main tabur je ayat manis tu.
kita ada agama.
mungkin sebab doa aku ni,
aku maintain single sampai 6 taun.
couple 2x tak menjadi.
kenal org baru nak suka terus putus.
xpe xpe
semua ni ade hikmah
sbb aku percaya HATI ini milik Allah.
n Allah jua yg berhak tentukan.
memang betul kene usaha, tapi usaha kena cara yang betul
batas kena jaga.
ha kan dah panjang aku bebel.
dok tgk org kawin, aq pon tepikir bende ni, xpela...maybe jambatan jodoh aku panjang...
tak nampak lagi berapa KM kena pergi

hmm sdey jgk bc posting korg yg ada dlm tread nih.. n byk kata2 yg bley dijadikan benteng hati utk tidak kecewa knp xkawen2 lg..

.
pada hari ahad 17 julai ketika berlangsung konvoi motosikal berkuasa tinggi ke kg seri medan batu pahat, sy telah menunggu di depan sekolah agama seri medan utk mendokumentasikan video konvoi itu. sedang menunggu konvoi itu, rakan lama saudara saya yaang kini berumur 19 tahun x menyambung pelajaran sebaliknya merayau kesana kemari dgn moto kapcainya. apbila ditny mengapa tidak bekerja, dia mengatakan peluang pekerjaan kurang. bila di tanya mengapa tidak kerja di kilang2 yang terdapat di batu pahat, beliau jawab "kerja kilang susah"....penat kerajaan tarik pelabur utk membina perusahaan disamping mengurangkan pengangguran tapi itu jawapan yang saya dgr...hurmmm.....

1 Malaysia
.

Hai all....

pernah ada pengalaman.. tapi tak tahu la secara sengaja/tak sengaja terjadi org ketiga~

1. Bagaimana boleh terperangkap dlm jerat hubungan org lain?

Sbnarnya me dgn HP (harry potter sbb dia specky ) dah kenal sejak dr sekolah lg.. HP suka mengusik, nakal.. biasala budak sekolah kn.. masuk form 4, me tukar skola.. da lost contact.. lebih kurang 6 tahun kemudian, kami tercontact smula via FB..

kami berbual, bercerita smuanya, mengimbas balik kenangan masa skola n gosip2.. smpailah kluar crita..HP dah lama menunggu me.. memandangkn me pun ade masalah dgn bf psycho.. so, me mcm cair gak la...

2. Adakah sudah mengetahui yg si dia sebenarnya sudah ada gf/bf/bertunang atau sudah berkahwin?

dia masih kata still single.. tapi, dlm masa yg sama, dia memang ada gf...yg sebenarnya kawan me jgk.. me cakap ok la.. takpe.. me tak nak ganggu hubungan dorang..

tapi, HP mcm xmerelakan pulak.. dia sntiasa mesej me, call me.. er, jumpa blum lg ( even sbnrnya kami sekampung ) bt me rasa dihargai... pernah dia bercuti dgn gf, tp dlm masa sama, dia sntiasa mesej me, bgtau apa dia buat.. apakah ini??

er, gf dia xtau kami berhubungan.. xtahu macam mana dia rahsiakan...  smpai la arini... (tp kawan2 dia mmg tahu HP actually dh lama tgu sejak dr skola lg)

3. Apa yg anda rasa bila berhubungan dgn si dia yg anda tau sudah ada yg punya?

memandangkan kami jarak jauh.. dia di johor, me di KL, gf dia pun KL jgk.. so, kami hanya berhubung dgn YM, msj n call je la..

hubungan ni berlangsung hampir 6 bulan.. mmg xtahu mcm mana dia rahsiakan dr gf dia.. me, semestinya rs serba salah dlm masa sama, bahagia.. dgn masalah bf psycho, tp ada org ambik berat n memujuk.. mestilah bahagia..

4. Pernah tak terfikir jika kita berada di tempat pasangan si dia?

selalu berfikir... what you give you get back... me takut, kalau sebb me, dia dgn gf bergaduh atau putus.. tp, dlm masa masa, me risau kalau terjumpa nt.. apa reaksi kami?

5. Pernah tak nak cuba menjauhkan diri?

kami mmg jauh... kalau dtg mesej/call dr HP, me xdpt elak... sebab caranya menggembirakan me..

6. Pernah tak bersemuka dgn pasangan si dia? Apa yg anda buat?

tak pernah jmpa gf dia sejak 6 tahun tinggalkn sekolah.. hubungan mereka dh kukuh, 4 tahun bersama.. me xbuat apa2 pun... me cuma fikir, kami mesti selesaikan masalah ni..

7.Ada tak kena serang?

xpernah.. HP sgt mnjaga rahsia antara kami..

8.Nak balas macam mana?

xperlu balas... sbb masalah tu berpunca dr kami sndiri.. biarlah rahsia kami smpai bila2 kami simpan..

Kesimpulan ~

Hp dh pun bertunang dgn gf dia... me pun dh jumpa org baru... pas clash bf psycho.. da setahun pun cerita kami.. masa dia bertunang, dia sempat bgtau me, antara me dgn gf dia, beza kami hanya 1 tangga. gf dia tetap no 1.. me jatuh no 2...  

me tak suka jd org no 2 dlm hati seseorang.. kalau mencintai sesama manusia.. biarlah me jd yg pertama... n me dah jumpa org yg mletakkan me di hatinya di tmpat yg sepatutnya..

igtla... what you give, you get it back... sekarang buat kt org.. mungkin esok lusa orang bt pada kita jugak...  ~~~

Follow Us
Jap eh...aku nak kongsi pengalaman aku ttg isu ni....aku nak buat MN  ttg isu ini...

kalau jadik org ke3 sbb wife dia xleh beranak mcmana pulak? org ke3 x kisah nak bermadu tp wife dia xnak...salah org ke3 jugak ke?

Reply 1# MJ-merahjambu

jadik org ketige ni tanpe di sangke, die kate duda, so dh tangkap cintan br die ngaku dh kawen (caitt!), dek krane syg nyer pasai konon mase tu sanggup jadik isteri no. 2, tak kesah la ape pun terjadik, lautan badai sanggup kuharungi.. kene sepak or terajang dgn bakal madu pun nnti tak kesah, sanggup mengalah ape sajek, nk balik seminggu sekali pun tak kesah..

satu ari pegi beraye umah die, menyamar jadik kawan opis.. tgk wife die rase kesian la plak, baek sungguh, peramah, anak die plak maseh kecik lg. so start dr situ rase tak sampai hati nk rampas hubby org, so aku pun mengundurkan diri.

sekian..

Reply 55# B.K

ha.. avatar ni kan comey..

huh, nyampahnye dgn topik ni sbb lips pn pnh gak m'jadi org ke-3 tanpa d sedari :@
1) tunang org
2) somi org

perasaan?? daku sungguh x suke sbb dua2 tu menipu je dr mulanye
tunang org tu siap ckp kalu la dia jumpe lips dlu sure dia pilih lips (b'darah hidung lips ni dgr, wehh.. sila la kelentong org lain!)

yg somi org tu plak, mati2 ngaku bujang - plg teruk bleh lak kata dia stay dgn kakak & ank sedara dia kat kl ni, aduhai.. Kenapa la ada lelaki yg  x guna camni???

pd dua2 lelaki ni lips ckp, what you give you get back, hukum ni t'pakai utk sume keadaan, samada p'buatan yg baik atau pn jahat, ayat ni keluar sblm lips tau status mrk ni.

hrp maklum dua2 kejadian ni x b'laku serentak ye..

action: lips x suke ambik hak org, so lips lupakan je la dua org makhluk tuhan ni, hati mmg sakit - sakit sbb kne tipu & sakit sbb memikirkn kalu la lips ni jd tunang/wife diaorg sure lips mkn hati

baik daku single drp dpt boipren jenis hampagas ni

sekian

jadi org ketiga ni payah, sentiasa menjeruk rasa..
bila call, tak angkat..
bila sms, tak dibalas...
bila jumpa, kena sembunyi2..
akhirnya sendiri stress, dan jadi org bermasalah..
lama2 benda ni boleh affect study/karier/social life..
so jangan la jadi org ketiga..
nanti menyesal woo...

Dlu penah kawan ngan suami org..tp ms tuh..mmg kawan jer ..takat kawan sms
alih2 bini dia kol marah2...me apa lg..me soundla..
"lu apahal nak marah2 gua..igt gua nak ke ngan laki lu yg xhensem tuh..laki lu msg2 gua..gua layan r...kalau nak marah..g marah laki lu.. hahhaha"(telah dialih biasa ye)

ngan laki die aku ckp aku kau jer..cm kawan2..bukan guna sy awk,ai yu,syg abg...
adoila....

ai pun xpahamla...cmne kakak tuh leh suspect ai ada skandal ngan laki dia..padahal msg2 tny kabar n citer psl bola jer pun..heran btol..

aku pernah bercinta selama setahun dgn laki org sbb ditipu.....terasa diri ini sgt bodoh...rupa-rupanya dah ada anak 3.....skrg anak 4...celaka punya jantan!!..tp aku sgt kesian dgn wife yg pada pandangan aku sgt naif.....

tp lps tu aku bercinta lg dgn laki org yg aku mmg tahu dia laki org dan ada anak 2...... diorang ni PJJ...... wife dia kat kelantan....5 thn mintak tukar ke slgr x dpt..... ni konon2 cinta aku suci murni la ni..hehe... tiba2 je wife dia dpt tukar...3-4 bln lps tu aku sendiri melarikan diri drp lelaki ni sbb aku x sanggup melukakan hati seorang perempuan yg percaya 200% kat laki dia....dan aku x nak krn aku lelaki ni jd suami curang....sgt2 sedih masa tu.....

alhamdulillah setahun lebih lps tu aku bertemu jodoh dgn lelaki bujang......

kalau jadik org ke3 sbb wife dia xleh beranak mcmana pulak? org ke3 x kisah nak bermadu tp wife dia  ...
sherryda Post at 19-7-2011 18:42

tu namanya si vini tu pentingkan diri sendiri la..
kan poligami dibenarkan bila isteri x dapat bagi zuriat..
kesian si somi..penyambung keturunan xde sbb si vini x bg kawen lain..
ade jugak org camni..
kaka sherry penah jumpa ke?

jg org ketiga xpenah tp kalo ade org jadi org ketiga dlm hubungan saya dgn hubby adela..
nnt leh tny apakah perasaan dorang...

notakaki:
pompuan tu cakap husband ai yg usha dia...
mmg husband ai ni miang pun....

tu namanya si vini tu pentingkan diri sendiri la..
kan poligami dibenarkan bila isteri x dapat  ...
ixaraalya Post at 20-7-2011 12:39

itu la pasal..kalau yg ngurat iols tu laki yg anak berderet mmg iols x layan....masa berkawan dulu, mcm2 iols suggest diorg utk berubat dpt anak, solat hajat, pegi urut la, mkn biodexla, buat IVF la..(mana ada bakal madu yg nak bg nasihat mcm ni?) tp doc pon dah sahkan wife dia xleh preggy nak buat mcmana..tp wife dia ego xnak bermadu sanggup jd MJ & tuntut yg bukan2..nafkah edah smpai puluh2 ribu, sebijik rumah, mcm artis pulak. nasib baik 9 taun kawin xde anak, kalau x, mcm2 lg la demandnya..:@

Reply 77# dang_anom

Insya Allah. Skrg aku dok dengar lagu Opick - Tiada Duka Yang Abadi je.

Next week diorang pegi honeymoon.

Moga Allah kuatkan hati aku. Aku tak nak jadi jahat, aku tak nak aniaya orang, aku tak nak sakitkan hati sapa-sapa.

Btw, sesiapa yang skrg tengah jadi orang ketiga tu, silalah berhenti. Aku yang dalam situasi macam ni pun rasa sangat teruk, tapi aku tak sampai hati pun nak jadi isteri kedua dan sakitkan hati bini dia, padahal boleh je buat macam tu. Memang jodoh ni di tangan Allah, tapi kalau boleh elak, cubalah elak. Nanti kalau Allah jodohkan juga dengan dia, biarlah semua orang tau, korang dah berusaha untuk elak.

Takpelah. Insya Allah, aku akan bertahan dan takkan buat benda2 bodoh. Bersabar dengan ujian Allah tu berlipat ganda pahalanya.

Reply 86# k-love-n

gila nangis aku baca apa yang ko tulis.

sebab aku, berada di tempat si lelaki ex-skendel kamu itu.

begini rupanya perasaan orang ketiga ya...

baru aku tahu apa yang boipren dan si perempuan yang kononnya 'teman rapat' (yang sanggup bagi gambar buka tudung itu. wadefak. nampak baik dari luar tapi boleh senang2 dedah aurat dengan seorang lelaki yang kunun dipanggil 'kawan' ja? please lah) rasakan semasa mereka rapat tanpa pengetahuan aku.

oh, hepi ada orang care? hepi ada orang pujuk?

shit sangat. apakah pompuan itu juga rasa begini?

satu ja beza: bf aku tak penah tak ngaku dia dah ada aku. pompuan itu tau, tapi still nak merenyam dengan bf aku. yang bf aku pulak, motip ngaku niat asal nak berkawan ja tapi lama2 kata tak terkontrol diri? aaaaaaaaaaaah! kejam sangat!

mentang2 dia kat johor. aku lak kat borneo. jumpa memang setahun sekali ja, boleh dia buat gini? dem...padahal aku, punya la setia nak mampus kat dia. sampaikan sapa2 nak ngorat memang aku rejek mentah2 gitu ja tapi dia bleh senang2 layan orang yang nak ngorat dia? cis...

kalau la dah kawin, kompem kata2 yang akan kuar dari mulot jamban orang adelah, "itulah ko. tak pandai jaga laki."

......

oh ya. bf aku juga memang dari awal sudah sedia bagi makluman aku la jugak yang paling dia sayang pada perempuan itew.

dan perempuan itu pun, jika aku belum tau akan cerita ini dan dalam masa yang sama beliau juga sudah berjumpa dengan orang baru (sewaktu masih berskandalan dengan bf aku), aku rasa, takkan mengundur diri begitu sahaja...

sorry love. aku bukan nak maki kamu cuma aku tak tahan bila tengok kamu reply dengan cara happy2 begini...mungkin aku terimajin kamu berada di tempat skandal beliau, hahaha.

sedih gila rasanya bila aku terbaca pengakuan ada di antara steady girlfriend/tunang/isteri orang itu yang tidak tahu lansung pun akan kewujudan orang ketiga tersebut. jika mereka tahu, aku faham sangat apa yang akan mereka rasakan...

apa pun, thread ini membuka mata aku untuk menyelami perasaan orang ketiga. thanks for sharing.

dan aku bersyukur juga benda ini terjadi pada aku. banyak belajar dari pengalaman pahit nih.

sllu jd perhatian lelaki2 yg dh kawin..geram btol...masuk dia dh 4 org laki org ajk kawin dn jd bini no.2..muka aku nih xleh jd bini no.1 ka??huhuhuhuu