CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: cutie.pie

mak mertua iols yg... suka keluar berjalan2

tadi pagi lepas solat subuh, anak aku 3 thn datang peluk dari belakang, cakap kat aku " me ...
lizaliza Post at 8-3-2011 09:05

sebak pulak baca ni. betul...anak saya pun selalu berjanji (5 thn) nak tolong itu nak tolong ini pada saya bila dia besar nanti.walau hanya janji seorang anak kecil, tp sekurang2nya dia ada perasaan nak tolong kita.mudah2an dia akan ingat janji2 ini dan tunaikan bila dah besar nanti.

saya berdoa agar anak2 saya dan bakal menantu2 saya dapat menyenangkan hati saya sebgaimana saya menyenangkan hati arwah mak saya sehingga akhir hayatnya dan juga menyenangkan hati mertua saya sebagaimana yg saya lakukan sekrang. saya percaya setiap kebaikan anak kepada ibubapanya akan dibalas dengan pahala berganda2 oleh Allah swt.

kasih sayang yg melimpah ruah dari seorang ibu menyebabkan seorang anak itu tdk tergamak mengecewakan hati ibu. sbb itu ada anak lelaki yg sanggup kehilangan isteri dr kehilangan seorang ibu.bgnya ibulah segala2 dlm hidupnya.

amin..................
faraway1 Post at 8-3-2011 06:00

Tapi kalau akhirnya kamu tetap jadi seperti kakak ipar kamu(pemabuk)...bukan kerna doa yang tidak terkabul..TAPI kerna kamu telah gagal dengan ujian TUHAN.......

Post Last Edit by ruffleen at 12-3-2011 15:49

adik badik hubby TT sama cam adik badik mak aku. semua nak 'campak' kat mak aku mentang2 la dia duduk dekat ngan opah...yg lain2 tu bila nak balik kampung, dahlah last minute, pastu siap main 'order' je kat telepon...smpai umah opah,expect semua dah siap...ada sekali tu mak aku laser balik 'lauk takde....kalo nak makan kat sini, bwk lauk sendiri' langsung pakcik aku (abang dia) x jadi datang.

perasan VVIP...uwekkkk:@

Tapi kalau akhirnya kamu tetap jadi seperti kakak ipar kamu(pemabuk)...bukan kerna doa yang tida ...
braincell Post at 7-3-2011 22:32

amin..........................

org tua mmg suka gitu kot..mcm bapa star....waktu dia sihat dulu,suka sgt bjalan sini sana...k pasarlah,bali kpglah...baru2 ni dia kna mild stroke..so,pgerakan dia agak tbatas lah berbanding sebelum kna stroke tu...waktu tu,abg sulung star ngan mak star nak pg klinik ambik ubat mak star sbb mak star ada high blood...lpas g klinik,mak star g k pasar ngan abg sulung star..sampai kat rmh,abg ngan mak star tgk bapa star dh muncung dh mulutnya...xnak bcakap ngan org...asyik cemberut je muka...dlm ati mak star dh agak mesti ni kes jeles sbb x dpt ikut g jejalan...abg star yg no 2 tu plak kata,sepanjang mak ngan abg sulung sy keluar,mmg bapa dh gelisah semacam kat umah....sbb x dpt keluarlah tu..hikhikhik...kesian ku ngan bapa ku...hehehhe

ade jugak owang tua yang cenggini ye. hehe.. err kalo iols dah lama jugak iols larikk..

Follow Us
mak bapak aku ajar/latih since kecik.. jgn buang masa. kalau x de hal penting x yah kuar.

kalau d ...
mziskandar Post at 7-3-2011 20:35

scenario anda dan tuan rumah tak sama dan tak boleh buat perbandingan,

Reply 87# perutlembu

lain ek?.. sorry.. x de nie nak suh buat perbandingan..

Reply 83# ruffleen

adik beradik yg lain suka buat tutup jer mata derang..

cuba derang layan mak tu, baru derang tau yg byk keperluan mak yg kena dipenuhi.. sbb tak layan la maka derang tak tahu dan buat2 tak tahu.. hampassss :@

org tua mmg suka gitu kot..mcm bapa star....waktu dia sihat dulu,suka sgt bjalan sini sana...k pasar ...
stars83 Post at 10-3-2011 10:57

ye ke sama mcm bapa stars?? maknanya ada org tua yg mmg suka berjalan2 ye..

tak pe lah, nampaknya iols kena la layan dia sementara dia masih mampu berjalan..

ni baru je mil call hubby mintak bawak ke klinik ptg ni, nak amik ubat sakit lutut katanya.. hubby pon mengomel ckp kat iols 'mak nih dah tau sakit lutut pon rajin jugak nak berjalan2"

iols no komen, mil iols mmg sukeee sesangat berjalan

hari minggu pon takde anak yg lain boleh bawak dia nak gi klinik, kitaorg baru je sampai umah sbb hubby beli material utk kerja dia.. hmmmm.. sabo je laaa

ade jugak owang tua yang cenggini ye. hehe.. err kalo iols dah lama jugak iols larikk..
pintumasuk Post at 10-3-2011 11:37

that's what happened to adik beradik hubby, masing2 pakat2 larik tak nak layan mak, sbb iols pon mengaku yg mil mmg byk kerenah jugak (biasalah org tua khenn)

tp sebab kesiankan dia, iols cuba jgk sedaya upaya utk melayan kehendak dia.. yg lain semua tak sanggupp

Alhamdulillah. . . . Seronokkan jadi menantu kesayangan ni. I pun same gak. Menantu kesayangan gak. Bersyukur sgt. Bertuahnyer kiter ni. Xyah susah2 nak amik ati PIL. I love  them so much. .  .

untung ape TT,tu mknenya mil syangkn TT bkn stngah orang 2 langung xleh merasa ksih syang from mil..huhuhu....so brsabarlah slagi dia msih brdaya.moga2 TT sekeluarga mndapat keredhaan dariNYA.

orang tua ni anak dia benci, tak berapa suka, yg itu lah dia suka mintak tolong, mintak dibelai, mintak perhatian, lawan bergaduh mulut, bla3x. anak yg dia sanjung2, puja puji tu dia takkan nak mintak tolong hatta nak menyusahkan sedikit pun baik di segi wang ringgit ataupun kederat.. sebab apa tau sbb dia tahu anak yg disanjung takkan ada masa, sudi nak melayan segala macam kerenah dia..dia dah boleh baca dah..aku dah tengok benda ni dari arwah nenek aku sampai le MIL aku..sama je..yg disanjung tu dia tak mintak tolong, menjenguk dia pun tidak. klu call je 'ok mak on the way ni'..2 bulan pun on the way tak sampai2..naik kapal laut ke nak sini?? yg dibenci ni lah duk cuci berak kencing dia,suap makan nasi, bagi mandi..kita redha jelah apa mak kita nak cakap2 pun..pekakkan telinga. sebagai anak kita buat terbaik untuk ibubapa kita. banyak balasan menanti di akhirat esok..adik beradik tak nak sama2 tolong tu lantak dia, janji bahagian kita, tanggungjawab kita berbakti pada org tua dah lepas dan kita laksanakan..insyallah Allah akan membalas budi baik walaupun sebesar zarah, inikan pulak utk org tua kita..

Reply 1# cutie.pie

Salam. Ini jawapan dari penglaman akulah menjaga ibu aku (tahun ni 62) dan 3  kali stroke. Kami dol serumah ngan 2 orang adik yang lain (dua dua dah kawin dan sorang dah cerai). Termasuk 4 orang anak sedara. Apa yang buleh aku simpulkan, orang tua pada umur ini sememangnya macam kanak-kanak kecil.....macam aku ada 4 orang anaqk sedara 4 kanak-2 kecil tapi aku rasa sebenarnya 5 satu lagi iaitu ibu aku he he he. Seperi kanak-2 kecil,: suka diberi perhatian dan ambil berat, suka merajuk dan dipujuk,suka dilayan bercakap dan bersembang, suka berjalan-jalan.....

Contohnya, pagi nak gi keje adik pompuan aku dah siap masak untuk mak aku.Bila time aku balik tengahari beli susu untuk mak aku, aku tanya mak aku "Dah makan ker?" mak aku kata "Tak.Pasai masakan pagi ni tak sedap." Pastuh, aku tanya mak aku nak makan apa, aku masak, mak aku kata makan aper pun tak kisah.Aku masak dan aku ngan mak aku makan sama. Bila aku pikir balik, tergelak........teringat masa aku kecik-2 dulu aku sanggup tunggu mak ngan ayah aku balik keje sambil bawak balik makanan.Sekarang, giliran aku pulak.....kalo dulu akulah kanak-kanak yang dimanjakan dan diberi sepenuh perhatian oleh kedua orang tua aku, sekarang ibu akulah kanak-kanak....yang dahulunya pernah melahir, memanja, membelai dan menyayangi aku sewaktu aku kanak-kanak.

suami dia izinkan boleh jer

TT berkongsi kat sini sebab nak luahkan perasaan je pun kan? Normal la tuu..

orang tua ni anak dia benci, tak berapa suka, yg itu lah dia suka mintak tolong, mintak dibelai, min ...
cmf_iddine Post at 21-2-2012 09:47

betul apa yg ko ckp coz hb sendiri alami.. semua benda dia akan mtk hb buatkan tapi dia takan mtk anak kesayangan dia buatkan. kadang hb bengang gak. aku tak larang hb tlg MIL cuma aku tak gemo sikap MIL yg suka sgt g jumpa bomohlah jumpa ustazlah. baru2 nie hb balik sorang naik bus.. sampai umah MIL kul 9am. kul 11 dah ajak g rata2. pastu mmg ada lah kena g umah bomoh mana tah.

aku heran gak naperlah MIL ni obses sgt ngan bomoh n ustaz.. skit2 nak wat lawatan ke umah dorang. bleh kata tiap kali kami balik umah PIL mesti ada trip ke umah bomoh or ustaz nie. jarang sgt aku nak ngikut coz tak kuasa aku nak menunggu tambah lagi ngan 2 hero yg lasak so aku dok umah jek

Reply 1# cutie.pie

sian pade awak ye.anak ramai ade 12 org tapi semua tk boleh harap..saya pun rasa dia selesa ngn awak..

kite ni senang je nak thu org tua senang dengn kite bile dia selalu cari kite..tapi kalau saya pun rimas asik nak keluar je lepas tu bukan gagah lagi nak berjalan..

sabar la ye TT,semua ni ade hkmah..

saya faham ape yang awak rasakan,sebb mak ngah saya selalu ape2 tunggu anak bongsu dia yang jauh datang bawa dia g knduri ke ape2 ke walhal anak 3orang sebelah rumah je..

Reply 94# cmf_iddine

betul saya SETUJU..ade terjadi dalam family asben saya...anak yang kerja bagus jauh duit banyak tkde minta tolong alasn bz je manjang kerja..abis orang lain tak kerja ke