CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: CARI-MRO

Sebelum 31 Oktober To'Ki Akan Keluar Rumah, Baitulmal Tengah Carikan Rumah Sewa Lain

Edited by Kangkung1M at 22-10-2023 12:43 PM
rayray28 replied at 22-10-2023 09:40 AM
Tengok ajee laa rupa econ rumah tu sampai tanggal penutup depan tu xde plak laaa dia nk baiki

Baru ni tuan rumah dapat masuk dalam rumah. Terkejut dia tengok keadaan rumah yang teruk. Dan ya, penutup aircond tercabut antara kerosakan yang tuan rumah sebut dalam laporan polisnya terhadap To'ki.

Selepas ini saya kena keluarkan kos pula untuk baik pulih rumah. Terdapat banyak kerosakan."

Itu kata tuan rumah yang membuat laporan polis terhadap penyanyi To'ki, dikenali sebagai Liza Mohamad, 46, mengenai keadaan rumah disewa penyanyi lagu Seni Berzaman itu.

Menurutnya, keadaan rumah itu kelihatan agak teruk selepas disewa penyanyi itu membabitkan kerosakan di dinding, 'cover' penghawa dingin tercabut dan beberapa cermin tingkap pecah.
Sumber: https://www.hmetro.com.my/rap/2023/10/1020296/rumah-sewa-agak-teruk

Aircond tu baru pasang masa To'ki duduk rumah tu. Cuma tak faham nape pihak PPZ-MAIWP beri rumah siap ber-aircond untuk asnaf. Sah2 bil letrik akan mahal. Entah la.

spy_caridotdot replied at 20-10-2023 10:34 PM
Ada satu masa hari tu aku tengok rancangan interview kat tv3, depa jemput toki ni dtg studio. So  pe ...

Musti dia jeles dgn hidup m nasir kan...pttnya mentioned tok jamal...dulu ngacip...skang idak la kot...lg tua dr toki tp rsnya nampak lg gagah...

Kangkung1M replied at 18-10-2023 01:59 PM
Bawah maklumbalas pihak Baitulmal MAIWP berkaitan kes To'ki.

elok2 heols berhibernasi kt hutan sibuk bawak keluar.

Kangkung1M replied at 22-10-2023 04:03 PM
Baru ni tuan rumah dapat masuk dalam rumah. Terkejut dia tengok keadaan rumah yang teruk. Dan ya, p ...

Gelinya. Cmn isteri dia boleh berselera? Dgn bau2 kucing lagi.

honeybee1802 replied at 22-10-2023 11:33 PM
Musti dia jeles dgn hidup m nasir kan...pttnya mentioned tok jamal...dulu ngacip...skang idak la k ...

Khensss. Tok jamal aman2 je berbini muda, anak kecik2. Nampak wangi lah juga.

Macam-macam

Follow Us
Juniperberri replied at 22-10-2023 08:45 PM
aku tiap kali listingkan flat, kalau ade penyewa kata baitulmal yg akan byrkan mmg aku terrrpaksa  ...

la ni brapa range sewa flat kt KL??kt cherok tokkun neh dh naik rm600 dh utk flat lama 2 bilik dulu range 300-400 saja tp sejak beras mahai semua naik

Dulu kan dia duduk kat hutan. Kenapalah dikutip? Kan dah susahkan semua org. Rumah flet dibuatnya mcm duduk kat hutan

noell replied at 24-10-2023 12:56 PM
la ni brapa range sewa flat kt KL??kt cherok tokkun neh dh naik rm600 dh utk flat lama 2 bilik dul ...

kat kl area danau kota, wangsa maju, range 650 - 1000 jugaklah. 650 tu kalau dpt biasa rumah yg very basic, tikar getah pun xde. boleh pergi ke 1k kalau tingkat rendah dan furnish.

cerok mane tu noell?. aku ada gak apt medium kos kat bukit beruntung nun 600 je sewa. pastu flat low cost 450. tak gamak nak sewa mahal2 sbb nanti kejap je nak menyewanya.

Edited by noell at 3-11-2023 07:49 PM
Juniperberri replied at 3-11-2023 07:41 PM
kat kl area danau kota, wangsa maju, range 650 - 1000 jugaklah. 650 tu kalau dpt biasa rumah yg ve ...

wow sampai 1K utk flat?kaget sat i duduk cherok tokkun neh kampung kelahiran PMX kesayangan you bangnon mahaldahni

adek I ada beberapa bijik umah sewa kat penang abih dia nak juai susah nak control katanya dh tua2 pencen nak rilex2 saja kata dia

noell replied at 3-11-2023 07:47 PM
wow sampai 1K utk flat?kaget sat i duduk cherok tokkun neh kampung kelahiran PMX kesayangan you b ...

thats the reason why you own properties tak kira la ape kategori, supaya bila dah tua you jual la mana2 utk kelangsungan hidup. I setuju dgn adik u. toksah nak pening kepala. kalau rasa nak pakai duit jual aje.

ooo I tak sampai lg permatang pauh, tapi takkan cerok sangat kan. rate rental kt luar bandar pun lama2 akan naik jugak sbb ramai penyewa rather duduk jauh tapi masih affordable banding sewa di bandar.

Edited by Carcosa at 4-11-2023 02:15 AM

Haritu aku tgk video si tak tau malu ni dpt rumah baru dgn org Baitulmal. Rumah flat biasa lah, tapi bersih dlm dia. Owner flat tu ckp dulu dia beli unit tu tahun bila tah 1999 ke mcm tu lah lebih kurang, dgn harga murah gila, mcm 59k ke mcm tu.
Si babi tua tak sedar di untung ni, tiberrrrrrr ckp, ehhh dulu tahun tu, saya tgh kaya, knp saya tak jumpa rumah ni. YIHHHHHHHH, eh si tua, kau dengar sini. Ko tu mana pernah kaya?? Setakat nyanyi suara kemek mcm tin kena lenyek, ada hati kata kaya.
Lepas tu kan (mcm tgh membawang dgn kengkawan ) si tua gila ni, tgk2 dlm flat tu, tiberrrrrrr dia ckp dgn Encik Aziz ke apalah nama org Baitulmal tu, Satu je saya nak mintak, saya nak pasang aircon boleh tak??
EHHHHHBABIIIIIIIIIIIII.Rumah lama kau sewa pun takbayo, bil letrik smp 6k katanya, kau nak pasang aircon plk lagi Kat siniiiii??? Haaaaa???
Dia kata bilik tu nnti dia nak buat ala2 studio, sbb nak tulis laguuuu. Ya hamponnnnn. Kau ni bukan je tua. Tapi kau juga tua yg berperangai barua

Edited by spy_caridotdot at 4-11-2023 03:16 AM

-double posting-

Carcosa replied at 4-11-2023 02:02 AM
Haritu aku tgk video si tak tau malu ni dpt rumah baru dgn org Baitulmal. Rumah flat biasa lah, tapi ...

Eh jibainya perangai si jibaok nih!!! Untung la dilayan oleh orang baitulmal tu! Orang lain nak mintak bantuan, punya susah! Harap dah pasang ekon, biar dia mati kesejukan! Hidup pun menyusahkan orang!

Carcosa replied at 3-11-2023 02:02 PM
Haritu aku tgk video si tak tau malu ni dpt rumah baru dgn org Baitulmal. Rumah flat biasa lah, tapi ...

Rumah tu owner (Aziz) beli tahun 1993, harga RM45k. To'ki kata murahnya harga rumah zaman tu. To'ki kata lagi, zaman tu dia kaya tapi terlupa nak beli rumah sebab hidup dalam dunia lagha.

To'ki mintak kat Aziz nak aircond kat satu bilik. Orang Baitulmal balas, nak aircond kena pasang sendiri. To'ki jawab ye saya pasang sendiri, tapi nak mintak izin kat Aziz.

To'ki nak aircond sebab bilik tu akan dijadikan sebagai studio rakaman. Langsir tebal akan dipasang diseluruh bilik sebagai penebat bunyi.

Semoga jiran tetangga bertabah dengan beliau.

spy_caridotdot replied at 4-11-2023 03:15 AM
Eh jibainya perangai si jibaok nih!!! Untung la dilayan oleh orang baitulmal tu! Orang lain nak mi ...

Yaaaaa. Mmg shaitannirrajimmm si rentua ni!
Tak beragak! Semua lah org yg salah. Dia je betul.
Neighbour rumah lama, dia kata dia taktau knp kedengki kat dia. Dah adalah tu kau buat2 apa!!
Kau ingat kau Tom Cruise?? Neighbour nak dengkikan ke henseman dan kekayaan kau??? Kau Tok Kurus!!

Contoh org bodoh yg bongkak dan MISKIN.