CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: tatod

"Kalau Dikurangkan Jumlah RM1,300 Itu Mungkin Saya Tidak Dapat Berikan Kehidupan Sempurna," - Bekas Isteri Sam Bunkface

adeqbun replied at 17-5-2023 09:45 AM
kdg pikir2 balik x adil gak tuntutan oleh kaum ibu..kene ikut gak pendptan kasar bapaknye..jgn la me ...

betul setuju bagi  je pak dia yg jaga
kalau betul ikhlas n xde dendam, rasanya xde nk melalut lalut mintak bukan2
apa yg paknya dh bagi tu ok sgt dh tu
paling senang bagi pak jaga,,,bukan pak tu xmau jaga
bagi pak jaga, belanja pon jimat sikit bila 1 rumah ni
ni sian pak kena bahagi 2 rumah
sbb pak nk jaga bukan pak xmau jaga
kalau pak xmau jaga lain cerita
ni mak pon bgi kt nenek budak tu jaga

Minami2013 replied at 17-5-2023 09:59 AM
Register forum semata nak komen thread ni ke? Kalau tak betul kenapa tak sangkal statement sam tu  ...

kan setuju sgt kalau betul dia pon boleh rply dgn bukti mcm sam buat
siap whatsapp dgn ex mentua pon dia tunjuk

I boleh faham kalau ex wife berkira bab bils utiliti semua ni. Sebab tu masih dikira keperluan dan bawah tanggungan bapa. Topup la sikit takde salah pun. Ex wife tu penat uruskan anak. Nak uruskan anak sorang diri bukan senang. Si mak dah jalankan tanggungjawab kat situ. So bab keperluan kewangan memang sepatutnya si bapa yang uruskan. Tapi bab ice cream dengan toys tu melebih la tu. Jangan nak mewah mewah sangat. Kena tau diri jugak.

naina replied at 17-5-2023 10:16 AM
Suit mudanya bercerai 22 tahun tapi anak dah 5 tahun ke sis? Ke salah baca. Skng dah kawin baru lo ...

Masa tu ank bru umur nk masuk 5 tahun hahah lama dh kisah tu 19 tahun nk masuk 20 tahun .... Hahahaha dh kwen lain sistur nk masuk 10 tahun dh .. ank2 pun dh besar bajang

Berkiranya x wife dia..semua benda kaitan dgn anak nk guna duit xsuami..anak dia jgk kan..sama2 lah abiskan duit utk anak..kalau tk bg je x suami jg..

AWEKSAMURAI replied at 17-5-2023 10:28 AM
Sbb bagi ank kat ex jaga lah 6 tahun x balik kampung raya sengsorang kat kl makan meggi hahahaha s ...

Makcik bwg tau hencap je tp bantuan pun tk hulur.. harap bantuan air liur basi je la

Follow Us
krustykrab replied at 17-5-2023 10:36 AM
Makcik bwg tau hencap je tp bantuan pun tk hulur.. harap bantuan air liur basi je la

Tau xpe paling tidak suh rujuk balik dgn ex laki. .aiyooo

AWEKSAMURAI replied at 17-5-2023 01:59 AM
X letih ke weh nak naik turun mahkamah tuntut itu ini lpas nk kena meratib hari2 x ckup ..kalau ak ...

Hihihi yela kn.. sbb tu sedara2 sy jenis smua xdpt nafkah ayahnya.. jumpak pon x

Chah21 replied at 17-5-2023 11:26 AM
Hihihi yela kn.. sbb tu sedara2 sy jenis smua xdpt nafkah ayahnya.. jumpak pon x

Mcm tu lah weh .... Aku adik badik tu lah dpt rm150 sbulan share 5 org ..lpas tu bila kita org dh besar tua ni g jumpa dia kalau x hulur duit mmg dia x pandang lah muka ko hahaha yg best dia pnah ckp ..rm150 tu pun sbb autodebit potong gaji sbb dia polis kan kalau xde autodebit dia pun xnk kasi hahahaa bleh gituw terus terang ckp kat ank2 .. hahaa

AWEKSAMURAI replied at 17-5-2023 11:30 AM
Mcm tu lah weh .... Aku adik badik tu lah dpt rm150 sbulan share 5 org ..lpas tu bila kita org dh  ...

Curious la u jumpak ayah u,,hati u cm mna? Ok ke,,, x tringat ke kezaliman yg u kena?

she replied at 17-5-2023 07:14 AM
Iye sayam

Bekas lakinya engineer gomen pulak tu

Tiber rasa nk mnyumpah sistem mahkamah ni eh..sian la ank

Hrap sam bincang la dgn wife utk fight hadhanah..nmpak ex nie mcm xbetul je..dh la xjge pn anak p anta dduk kg..1300 xmasuk yuran skolh sume..sheols kira sekali napkah sheols ke ape ni chuols tue ex jah mane de napkah lg dh haiyoo

Chah21 replied at 17-5-2023 11:45 AM
Curious la u jumpak ayah u,,hati u cm mna? Ok ke,,, x tringat ke kezaliman yg u kena?

Ingat bukan x ingat tp tu lah kenang pun x guna dia pun dh tua dh dpt balasan setimpal pun dgn perbuatan dia cuma jenis org tua ego yg x nk ngaku kalah n salah tu je ... Mcm aku pun xde lah rapat sgt dgn dia sbb memandang kan mak pun dh xde ..tinggal bapak je boleh lah ... Tp kalau jumpa pun setakat sejam dua je lah x pnah ag aku pegi umah dia nk tido ke hape ...aku makan2 aku bambus lah balik .

Chah21 replied at 17-5-2023 11:46 AM
Tiber rasa nk mnyumpah sistem mahkamah ni eh..sian la ank

Sbb aku ckp xde apa pun yg ko bleh harap dgn undang2 syariah ni ... Mostly x menyebelahi pompuan sgt sbb benda tu aku dh tgok kat arwah mak aku ... Dari nk bercerai sampai nk tuntut nafkah ank2 bengkak kaki lah weh naik turun mahkamah hasil mcm pundek .....sbb tu kalau rasa susah bagi je ex laki bela ... X yah serabut kepala ckup time sabtu / ahad amik tgok .. lpas pulang balik .. x yah nk gaduh2 bagai

oo dia dah kawen lain si Sam ni ye ?  senang sgt jodoh derang ni yerk ..

AWEKSAMURAI replied at 17-5-2023 11:30 AM
Mcm tu lah weh .... Aku adik badik tu lah dpt rm150 sbulan share 5 org ..lpas tu bila kita org dh  ...

Kuangjaq nya bapak kedek mcm tu..kalau aku sori la nk pi jumpa bagi duit bagai...mereput la ko

Banyak dh tu kalau utk sorang anak. Takkan la nak bagi aiskrim hari2? mainanpun takkan nak beli hari2? lagipun jaga co join dgn ex kan? kalau kata nak bayar upah jaga anak pun  masih ada berlebih.. tak tahu dah aku aku nk komen apa. Pada aku ni dah cukup baik dah.

krustykrab replied at 17-5-2023 12:20 PM
Kuangjaq nya bapak kedek mcm tu..kalau aku sori la nk pi jumpa bagi duit bagai...mereput la ko

Sampai adik aku yg pompuan ckp kat aku ... Org yg patut rasa duit titik peluh kita ank2 ni xdpt merasa (arwah mak aku) org yg x patut merasa yg dok merasa....lpas kita kena amik hati dia plak ... Dh amik hati bleh plak ckp ank ni bagus..ank ni x bagus .. bangsat gila rasa hahahaa tp btul lah adik aku ckp tu ..

adeqbun replied at 17-5-2023 09:45 AM
kdg pikir2 balik x adil gak tuntutan oleh kaum ibu..kene ikut gak pendptan kasar bapaknye..jgn la me ...

kalau current anak tak mampu jaga, jangan tambah anak2...  simple je kira2 kehidupan ni...  cuma untuk kes sam ni, ex wife memang melampau betul...  tuntutan tak agak2...  dah la bukan dia yang jaga...

she replied at 17-5-2023 07:14 AM
Iye sayam

Bekas lakinya engineer gomen pulak tu

aku benci betul bila bagi alasan dah kawen baru ada anak baru...  abeh tu anak yang sedia ada ni takde nilai ke?  lenkali kalau tau miskin kedekut haprak, jangan tambah anak...  anak lama ke baru ke, anak jugak weih...  ko kena la mampukan dan adil dalam pemberian hak nafkah segala ni...  aku memang benci mahkamah syariah yang sentiasa menganiaya perempuan...  pastu dok sibuk aurat aurat aurat - yang mana ni dosa individual...  dosa yang melibatkan manusia lain, buat pejam mata...