CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: Highflyer19

[Dunia] Orang lain jalan macam kura-kura, Dr. Amalina 4 hari sudah cantik

orkid_amani replied at 21-10-2022 10:22 PM
Bg aii kaedah ibu melahirkan ank tu yg tentukan apa yg ibu tu kena pantang..kalau xdak sakit apa r ...

Betoi gak..aku beranak masa pkp aritu yg masa kobid tgh menggila time arwah ct sarah meninggal tu..memang takde la urut2 apa..tungku pon takde..nak legakan angin perut aku tuam2 je dgn air panas letak dalam botol bungkus kain batik..minyak2 urut pon tak pakai langsung..anak aku bengkung pon yillekk..stokinn x pakai..belom cukup 3 bulan dah masuk keje..alhamdulillah elok je kami anak beranak skang anak dah dekat setahun..belom ada apa2 petanda masalah peranakan ke apa2..normal je
Ni kalo makcik self proclaim bidan terulung air batu tu baca..mau dia roll eyes and perli2 seantero alam..katanya makcik founder nona roguy tu bukti wanita berpantang yg sihat glowing sampai ke tua..dah letak mekap sekati lipstik merah menyala..memeyy la nampak seri2 ye dokk

Kak-Rohana replied at 21-10-2022 07:40 AM
Natural birth ni dek. Keluor kot tingkap kalu kena dok hospital at least 5-7 hari. Natural birth 2 ...

Tak juga uols. Zaman sekarang perlu 3 hari saja kat hospital jika beranak tingkap di swasta.

haruslah replied at 21-10-2022 09:58 PM
I penah makan laksa kat opis masa baby lom setahun
Kwn2 utara sume tegur ehhhh mana boleh makan la ...

Hoi. Mengarut betol. I ni baby belom setahun dah bantai laksa banyak kali dah. Cukup protein cukup zat semua ada. Kan bagus kuah laksa tu isi ikan. Mee jelah yang orang takutkan.

mrsamz replied at 21-10-2022 10:31 PM
Betoi gak..aku beranak masa pkp aritu yg masa kobid tgh menggila time arwah ct sarah meninggal tu. ...

Mmg itu yg sebetulnya pun kn..badan kita kn..Tapi minyak nonaroguy tu sedap buat urut2 badan..aii suka.yg best pasai nonaroguy ni phytonatal tu ja..melembutkan najis..mmg laaancaaar lawas membuang..takut ooh sembelit kalau luka xbaik lagi.

orkid_amani replied at 21-10-2022 10:38 PM
Mmg itu yg sebetulnya pun kn..badan kita kn..Tapi minyak nonaroguy tu sedap buat urut2 badan..aii  ...

Ada je minyak nonaroguy tu dok beli tapi tersimpan je dalam beg baby..tak pakai sgt..ank aku jatuh terseliuh aku guna la kejap..
Ubat lawas tu bole je beli kat farmasi..mcm2 brand ado..memang betoi2 lawas tak payah berusaha sangat nak membuang..

mrsamz replied at 21-10-2022 10:51 PM
Ada je minyak nonaroguy tu dok beli tapi tersimpan je dalam beg baby..tak pakai sgt..ank aku jatuh ...

Minyak purple tu Sesuai utk semua kegunaan..yg phytonatal tu Selain melawasksn jadi milk booster utk aii jugak. Org lain xtau la. Sejak pregnant mmg guna product nonaroguy..lenguh kaki..pening kepala mmg guna..suka minyak dia bau herba

Follow Us
Orang kita ni lepas beranak, dia nmpak kita ceria, cegas pun susah hati. Dia expect ibu bersalin kena buat muka mcm ayam berak kapur sepanjang berpantang tu.
Entah lah aku pun tak fhm yg jenis suruh berpantang tak tahu hujung panggkal ni. makan berkhasiat sayur buah semua di larangnya. Last2 suruh kita mkn biskut celup milo yg byk gula dgn ikan masin kering setiap hr. Apa logik fikiran diaorng tu tak tahu lah.

Edited by Lampuled at 21-10-2022 11:10 PM
she replied at 21-10-2022 06:21 PM
Yang buat emosi ibu2 ni lagi teruk
Sebab kejian jiran2 kawan2 dan macik bawang

Betul.. geng terpaling pantang ni mmg negative vibes betul. Tgk badan takde padu mn pun..pastu duk perli2 kita yg tak pantang beria ni. Kalau dgr kita batuk sikit pun dia kaitkan sbb tak berpantang betul2.. sempit betul fikiran.

Satu lg ada yg tak bg tdo sebilik dgn suami bila berpantang. Padahal i mmg perlukan suami utk gilir2 jaga anak, tukar pampers. Klau asng2 sedap suami la nyenyak tdo kita meroyan nk berjaga sorang2.

Baca cerita pantang ni boleh buat i sengih sorang2..lawak pun ya

Ramai je lepas bersalin ke hulu kehilir bawa anak pg klinik sebab jaundice... ramai je aku jumpa.. takda pun terkepit2.

doktor sis. natural pun boleh la nak lite2 naik turun tangga. pompuan dulu2 terberanak kat kebun elok je sampai rumah.

akak follow jugak pantang makan, bertungku ni tp takdelah nak follow semua org tua ckp. rempah2  time pantang terbau je rasa nak keluar isi perut.

kalau susah nak membuang beli je senokot tak pun phyllisium husk organik tu dkt pharmacy, buntal la perut skejap. jgn ambik lama2 nanti nak memerut natural payah.  

Kakak i cerita masa kad wad bersalin ada org asli siap bercangkung atas katil lepas bersalin normal. Maksud i the next day la. Dia siap2 nk blk padahal doc tk bagi blk lagi.

Hahaha teringat dulu masa i bawa anak p cek kuning , mak nya tggal kt umah je la , i pkai sluar stokin opkos la tak pakai , sekali kena bebel dgn misi kt klinik dgn pakej acik2 renung i atas bawah semacam

Pastu i bgtaula hal sebenar barula diam si misi

Hukaloh. Iols masa anak pertama,  hari ke 3 dah drive kereta auto all the way from serdang ke Ipoh. Iols anak ke 2, hari ke 3 drive kete saga mak iols bawa anak ke hospital sebab demam. Normal je kot pada iols apa dr amalina ni buat. Ikut badan masing masing la chuols

she replied at 21-10-2022 09:45 PM
Itu badan 10 tahun lepassssss
Sekarang makin kurus dah Noor
Macik baju tshirt pun kongsi dengan an ...

Wah..makin kurus ke...noor ni asyik la makin naik badan...metabolisma dah makin kurang...dan selera makan makin la naik...

Aku lps czer, hari kedua dr dah soh jln2.. walaupun slow2.. sbb dia xnk darah beku. +dia soh pakai stoking yg ketat smpi peha tu.. jln la aku slow2 walaupun czer.. tp czer skang bukan mcm dulu.. czer skang kalau dr jahit cantik, 2 minggu dh rasa sihat badan.

orkid_amani replied at 21-10-2022 02:38 PM
Nak tau dia beranak czer ka normal..kalau czer rasanya mmg xdak masalah utk dia bergerak aktif..sbb  ...

serious arr utk czer leh jln2 mcm tu lps 4 hari?? wife aku 3 kali czer aku jaga.. aku tahu la mcm mana org czer ni punya sakit time berpantang

haruslah fefeling kokesen.. mmg style diorg baru lps beberapa hari bersalin dah usung baby pi jln2 minum kopi

thread bodo ni pun korang sibuk nk komen…lantak dia la..dia bukan duk malaysia pun..monyet korang ni

Lampuled replied at 21-10-2022 10:58 PM
Orang kita ni lepas beranak, dia nmpak kita ceria, cegas pun susah hati. Dia expect ibu bersalin ken ...

Doktor banyak kali dah cakap
Makanan kita masuk ke kantung perot
Bukan ke rahim

Apa kaitan makan tembikai
Nanti tut bawah berair?

Pemikiran deme ni
Makan ais - rahim sejuk urat mengeras
Makan buah - rahim berair lambat baik luka
Makan laksa - rahim kecut macam asam keping
Makan daging - tarik urat
Makan sayur menjalar - tak olehhh lupa dah kenapa