CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: CauPandin

Pelajar AF8 Dari SARAWAK......

Reply  LadyD

aok, menar ya lady, mmg nya bukan receptionist kat sia, tp nya ya kerja jadi  ...
mirian1110 Post at 22-4-2010 13:54

kan kamek dah madah....tapi ada orang sik cayak...sampei keluar nama Secretary Mark ya indah tek... as i know before tok Secretary nya Contract juak....but ada citalah... xpayah lah nak bagi detail...hahhaha...

Part nya keja as apa apa pun sik kisah lah...yg penting iboh eksen gilak madah kedirik keja Pegurusan Shell indah..sik kalak ku dengar jawatan ngan deprt ya...stauk kamek JUSTRITE...

buat pengetahuan torang nya ya kerja jadi Data Entry Clerk jak, sik pyh nak eksen2 madah kerja kat s ...
mirian1110 Post at 22-4-2010 13:17

Lagipun banyak juak sidak company contractor keja dalam shell ya.....sik juak ngakuk kedirik staff shell...hahaha.........

Post Last Edit by mirian1110 at 5-5-2010 11:53

aok eh...mun ditanyak menar2 ngan si mark pattenden ya tek, kenal ndakkah nya ngan si farina ya tek owh??? kali nanggar muka bok nya ingat kali...ya pun berkali2 nya refresh balit kali nak ngingat sapa farina tok...ahahah

kerja pengurusan shell?ya kmk nang si paham,mun  nya madah nya kerja jadi admin kah, admin administrator kah apa2 kah nok berkaitan ngan admin paham juaklah kmk tek... tp mun lah menar nya kerja pengurusan shell tek, fuyooo...sama standard ngan chairman shell dah ya...ngehngehngeh

aok eh...mun ditanyak menar2 ngan si mark pattenden ya tek, kenal ndakkah nya ngan si farina ya tek  ...
mirian1110 Post at 5-5-2010 11:46

maok nya imagine muka macam kak roha kali ndak....

maok nya imagine muka macam kak roha kali ndak....
SayangAnakku Post at 5-5-2010 22:09

hahahah...jangan ktk kak...kelak ada org tersentap lam tok kelak...

Follow Us
bah3x.. aku sik layan gilak AF tok tp sik perlu kita nak nganok org gik.. lbih2 gik org sama swk dikpun..
apa pun kerja nya or jawatan nya or tempat kerja nya, doa2 jak lah yg terbaek utk nya and anak nya

auk bah..
bunyi nganok org cam jeles ja ngan Farina..
gago ja eh..
ya kan dah rezeki nya, kenak kita nok bukan sapa2 tok mok peduli...
keja Data Entry Clerk ya pun ok jak bah..
halal pun keja ya..
masalah nya mok ngaku nya keja Shell, so what nak?
sbb Shell pun bukan terhad kat sigik post aja..
even my late father pun keja Shell juak, tp nya bertugas kat airport..
tetap juak org mdh nya keja ngan Shell..

iboh anok org la..
bunyi mcm kitak ja sik puas ati ngan farina..hahahaha

amoi lawa, pembetulan k...sik ada masa aku nak sik puas ati ngan farina...aok, mmg keja apa2 pun ok, asalkan halal kan?tp masalah nya...knk mesti mok berbulak...ya jak...memang ya nya pun pasal lah mun nya nak madah kerja shell kah apa...tp masalah nya nya ya kan kinek tok org madah dah nak jadi artis...setiap perkembangan artis ya mmg org akan ekot bah...sekda masa aku nak njaik sapa2 koh...maybe ur late father ya org madah nya keja shell sebab of course nya ya memang permanent shell staff kan?...tp ya sikda kenak mengenak lah ngan farina tek...masalah nya knk nya sik bercerita jujur jak bah ngan org...ya jak...nok pasal nya nok lain2 ya mmg aku sik ambik kesah...

Oh tedah..dak ya duhal..
kitak nganok pasal nya bebulak la tek..

of coz la pas tok nya mok jd artis..
cuba kitak selidik lok artis2 masa kinek tok..
ada ka sidak nya pernah bercakap benar?
mostly semuanya penah cakap bulak nak?

farina bebulak skalipun bukannya nya jatuhkan maruah kau..
kenaklah kitak org tok berpikiran kedak ya..
gago nar eh..
kita miak sarawak sokonglah org sarawak..
kenak mok kutuk2..

kenak sentap gilak farina mdh nya keja ngan shell?
ko ada masalah kah part ya??

bak kata ko,mmg artis kinek tok byk nok berbulak, sikkanlah farina tok pun nak ekot cara sidak artis lain2 nok berbulak ya... mmg farina ya berbulak sik njatoh maruah aku, tp nya menjatuhkan maruah nya kedirik lah, n sik pasal2 knk umpat lah, tok baruk org sarawak, lom gik ko nanggar org lepeh nun ngumpah, agiklah jahanam mulut dak nya...mmg aku sokong miak sarawak kedak aku nyokong apis musim dolok siap ngundi berabis gik, sebab apa, nya jujur...sik molah org meluak...last soalan ko ya...mmg aku ada masalah ngan part ya, masalah meluak ngan statement palsu nya ya...ko jgn lah emo gilak k...

ko jgn lah emo gilak k, masing2 org ada pendapat dirikpun...mun ko asa ko nak nyokong farina dipersilakan...jgn duli ngan org lain...nang disedia maklom dah kan, sapa2 nok artis kinek tok ada peminat tp ada juak org nok sik minat...

Memang lah kita 1sarawak perlu sokong sama kedirik...mun dah org giya artis dari org kita..... ilang mood......

Oh tedah..dak ya duhal..
kitak nganok pasal nya bebulak la tek..

of coz la pas tok nya mok jd ar ...
amoilawa Post at 6-5-2010 13:49

ooww...moi....bait na juak kau moi sik pandey anok orang...hahahhaa

bak kata ko,mmg artis kinek tok byk nok berbulak, sikkanlah farina tok pun nak ekot cara sidak artis ...
mirian1110 Post at 7-5-2010 07:33

bah2..
mun ko tauk org lepeh nang hebat pasal kutuk mengutuk ya, kan bagus mun kita kediri ibuh ngutuk nya agi?
ya baru nya bulak pasal keja, lom gik mun nyak bulak madah nya single, sik penah kawen sikda anak..
lagilah kaw2 korang nganok nya kan??

come on lah sis..
kita sik tau apa reason nya mdh kedak ya..
pa kata nunggu nya kuar dolok dr af pas ya baru kita nanya nya..

aku sik emo..
tp ati aku tergerak utk reply sbb aku baca satu persatu statement ko..
sapa g emo? aku ka kau? siap ngutuk2 bagai..agi sik ngaku kah?

let say, org lepeh nun ada nok paham apa nok kita madah sitok..
makin menjadilah sidak nya nganok farina or sapa2 ja nok dr sarawak..
secara sik langsung, sidak akan terpikir, org sarawak nganok org sarawak diri pun..
sik malukah kita??

ooww...moi....bait na juak kau moi sik pandey anok orang...hahahhaa
SayangAnakku Post at 7-5-2010 09:24

hahaha..sebaik baik ati kitak juak la sayanganakku...hahahahaha

eh amoi, mmg benar aku ngakuk aku meluak n sik puas ati nya madah madah nya keja kat shell ya, but mun ko madah aku ngutok nya mmg sik aku ngakuk lah,apa nok aku ngutok nya bagai tok bak kata ko ya?ko baca sekali gik apa komen ku ya...n sik guna lah kta bertekak pasal farina ya...masing2 ada pendapat sendirik ngan seseorg artis ya, mun ko rasa ko sokong nya, ko sokonglah, ko undi lah nya sampey jadi juara...toklah asam garam kehidupan artis...ada org minat ada org sik minat juak...aku rasa ko yang emo lebeh...

eh amoi, mmg benar aku ngakuk aku meluak n sik puas ati nya madah madah nya keja kat shell ya, but m ...
mirian1110 Post at 7-5-2010 10:13

auk..benar juak pa padah ko ya bah..
mun sik minat kita kutuk..
mun minat kita sokong abis2an..
pandey juak ko mdh asam garam kehidupan artis..hahaha
asam garam kehidupan kita yg jd penonton tok apa kah?

gara2 kes bulak kerja, maka tercetus emo yg pelbagai...hahahaha
so funny..

bukak mata ko ya besar2, baca aku yang aku komen ya...bila masa aku ngutok artis pujaan ko ya??? benda yang aku ada polah seperti aku sik puas ati ya mmg aku ngakuk...tp benda nok aku sikda polah seperti ko nudoh aku ngutok nya...aku mmg sik ngakuk......mmg bnr lah asam garam sidak artis knk komen gia...so wat?ada kenak mengenak ngan ko?ko artis? asam garam kta nok penonton tok mengomen lah, lebeh2 gik program realiti tek (jari jadi undi) mun minat undi, mun sik minat boh ngundi...komen jak.......sapa kah emo yang pelbagai sampey nak nudoh2 org tok???hahaha...lawak nar ko tok amoi amoi...

hahahaha...
anjing mun dah berak kat tepi jalan ney da nya ngakuk nya da berak...
same goes to u...
hahahahaha