CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: princebrunei

Kejadian Pelik Rumah Sewa Di Seremban 2

Close [Copy link]
Post Last Edit by princebrunei at 29-4-2010 12:08

-  edit  -

orait...jom berbuka....jommmmmm

dah sudah pon   selamat berbuka gak

kalau macam tuh....jom berbuka posa lagik sekali....!

Reply #83 princebrunei's post

tu la aku rasa, rumah tu keras sb dipuja-puja la..tapi ko ni memang berani la ek...aku tabik..kalau aku, waktu nampak budak tu tempek muka kat sliding door, mau aku terus cakap dengan kengkawan untuk chow gak..la tu gak

Originally posted by eastrun at 7-9-2008 08:43 PM
tu la aku rasa, rumah tu keras sb dipuja-puja la..tapi ko ni memang berani la ek...aku tabik..kalau aku, waktu nampak budak tu tempek muka kat sliding door, mau aku terus cakap dengan kengkawan u ...

bukan x nak cerita kat kengkawan aku, tp aku lom betul2 sure lg apa yg aku nmpk tu.. pastu duit dah deposit umah dah bayar, murah, pastu free letk barang utk sebulan stngh.. kalau cakap aku takut semua pakat2 x jadi masuk umah tu..

Follow Us

Reply #86 princebrunei's post

bila ko cite part budak tepek muka tu, aku dah rasa lain dah..aku rasa ada budak kena bunuh or kena puja kat situ la..kalau tak, takkan kuat giler diorang kat umah tu..bomoh2 ni ko jangan la percaya sangat..ramai yang tipu..aku ada beberapa kenalan yang boleh dipercayai...sorang kat sarawak, kat kelantan dan sorang lagi kat selangor ni ha...kalau ko nak, aku boleh bagi number...InsyaAllah

So sekarang ko tinggal sendiri ke?. Ke dah kahwin?Tinggal kat mana?. Benda tu tak ikut ke?Alhamdulillah la..sepanjang hidup aku, tak pernah aku nampak benda ni..setakat ada instinct2 tu biasa juga...

Post Last Edit by princebrunei at 29-4-2010 12:05

-  edit  -

Originally posted by princebrunei at 7-9-2008 09:03 PM

x de lak ikut2 nih.. dia takat habis kat situ je, kitorang blah, bende t pon terhenti.. maksudnya benda tu mmng x de kene mnegena ngan sapa dan hanya kene mengena ngan umah tu je..

pasal b ...

ye la kot.. mende tu cam terbakar jerr kepanasan.. itu yg dia lawan balik......

Reply #88 princebrunei's post

yelah...Yasin tu kan ayat Al-Quran..so diorang ni sensitip dengan ayat-ayat Quran..mungkin kerana diorang ni jin kafir kot...tak tahu la nak kata...Yasin ni kesannya kuat..dengan baca Yasin, insyaAllah doa makbul...korang dok bertiga je ek?. Horrornya...len kali bawak ramai2 dalam 7 orang tinggal,baru rasa tu kurang sikit

Aku dulu belaja kat Sabah..aku tinggal 7 orang serumah..rumah tu berhampiran dengan sungai dan rumah no.3 dari tepi...sblm aku masuk, aku dengar rumah tu ada orang pernah meninggal dunia kat situ...dan ada ramai orang pernah kena kacau..mula2 aku tak pasti rumah tu..waktu aku mula2 masuk rumah tu, memang ada rasa kureng la..tapi disebabkan duduk ramai, maka hilang sket rasa takut..

Cuma kalau sembahyang tengah2 malam tu, rasa macam diperhatikan. Aku selalu sembahyang kat ruang tamu dan dari ruang tamu sebenarnya boleh nampak straight ke dapur..setiap kali solat, mesti aku rasa macam ada orang diri kat situ dan merenung aku...seriau je kekadang..tapi tabahkan hati je..solat tu kan tanggungjawab kita..pastu sekali je aku pernah tinggal kat umah tu sorang2...aku terlewat beli tiket kapal terbang..kawan2 aku smua dah fly, tapi aku je tertinggal kat umah sorang diri.

Waktu tu ok kot...tingkap, pintu, semua aku kunci..lampu aku biar je terpasang 24jam..kekadang timbul rasa seram..aku buka lagu ke, movie ke...ni sebelum aku tahu khasiat ayat-ayat ruqyah tu...

Post Last Edit by princebrunei at 29-4-2010 12:04

-  edit  -

Tak boleh baca yasin ramai-ramai dalam rumah tu, mesti sorang je yang baca yang betul bacaan dengan tajwidnya, kalau baca ramai-ramai bunyinya dah tak menentu.

Dia terganggu dan kesakitan dengan bacaan yasin, itu pasal dia cuba melawan.

Lain kali pasangkan CD surah al-baqarah dalam rumah tu kuat-kuat, letak speaker semua tempat, jangan hanya bertumpu pada surah yasin, surah As-Sofatt boleh membakar dia.

Aku rasa rumah tu memang tempat tinggal keluarga dia dah lama, ni jenis yang ganas punya kuat kacau.  Kena cari ustaz yang boleh berkomunikasi dengan dia mintak dia pindah tempat lain...

aku rasa pawang tu dah kasi JIN dia jaga rumah tu .. tu la pasal masa 4 hari tu aman damai tadak apa menganggu sehinggalah malam jumaat tu ko baca yasin .. scr tak langsung JIN PAWANG tu kena dgn yasin tu .. so dia pun belah lah .. then bila JIN PAWANG tu belah .. hantu2 rumah tu datang la balik menggangu ..
kan ke masa bapak man called pawang tu kata dah langgar pantang ke apa menda dia .. so .. aku rasa pantang JIN PAWANG tu tak bleh di baca yasin ..

tapi apa2 hal . aku salut .. citer ko mmg best .. and real life experience nampak menda2 mcm nie .
kalau aku . hmm . aku rasa aku mcm man kawan ko tu lah .. . maki2 hantu tu ..

adik aku dulu pun Kolej Negeri juga . duk kat Bkt Chedang (tepi Hiway Utara Selatan dekat dgn TOL Seremban).. aku rasa dia Senyor ko .. tapi mmg area tu mcm kwsn baru masa tu ..

Originally posted by ocho at 7-9-2008 10:52 PM
adik aku dulu pun Kolej Negeri juga . duk kat Bkt Chedang (tepi Hiway Utara Selatan dekat dgn TOL Seremban).. aku rasa dia Senyor ko .. tapi mmg area tu mcm kwsn baru masa tu ..

ye le kot, die matrix kpm kan.. den lak diploma upm    

bukit chedang kira kawasan lama gak la banding seremban2   masa mula2 study kat sanun, cam x de orang je.. bas pon ramainye dak2 kolej ngan pekeje kontrak indon n bangla.. bas pon time tu 2 jam skali..

[ Last edited by  princebrunei at 7-9-2008 11:46 PM ]

giler best cite ko.. salut tuan thread neh..
dasat giler punye pengalaman lah ko neh.. kalao aku dah terpengsan kat situ gak

Originally posted by ocho at 7-9-2008 10:50 PM
aku rasa pawang tu dah kasi JIN dia jaga rumah tu .. tu la pasal masa 4 hari tu aman damai tadak apa menganggu sehinggalah malam jumaat tu ko baca yasin .. scr tak langsung JIN PAWANG tu kena dgn ...

setuju dengan idea kau.. pawang ni aku rasa guna jin untuk lawan hantu tu... ermmm silap pilih la.. kalau bawak harun din lagi bagus.

weh...
crite la lagi..
rekaan pun x pe

Originally posted by princebrunei at 7-9-2008 11:07 AM

bukan, den kolej negeri.. time tu zaman kegemilangan kolej negeri.. ada cawanagan kuala pilah, bukit chedang, ampangan, muda linggi dan 1 dah lupe la

Heheheh... aku dah agak dah...fuih! jejauh kalu leh nak hilangkan dari kepala aku tentang kolej kesayangan ko... di sini jugak aku jumpa ko erk