CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: nashrudean

ALL ABOUT BALI, INDONESIA PART 6

ladyrosberg replied at 6-1-2016 03:52 PM
Awak stay kat sanur dgn nusa dua senang ke nak makan? Byk ke restaurant halal kt sanur? Yg sy tau  ...

mkn halal ada d Sanur tapi kena pandai cari, Saya  jln2 n ternampqk..masa d Ubud pun jln2 terjumpa mkn halal..anyway kalau  d Bali mkn tak ikut waktu, asal nampak kedai mkn halal kita duk rehat.. anak sedara perempuan 19thn baru je balik Bali pun duk Sanur, dia kata senang je..kalau western food  saya suka mkn Pasta , Fish n Chips n Pizza .thier western pretty good.  

Salam..awal bln 2 dah nak gi ni.
Lom book supir.
Anyone ada supir yg best leh recommend x?

ejans replied at 17-1-2016 05:00 AM
Salam..awal bln 2 dah nak gi ni.
Lom book supir.
Anyone ada supir yg best leh recommend x?

Jz nak share pengalaman dgn supir....baru balik dari Bali kemarin. Baca kat blog ada suggest pak arip tel 6281252567337. Masa survey actually kami ada wapps 2 3 org supir lagi ie Wawan 6281339330224 & Pak Isme 6281338614174. So bila kami bagi itinerary kami dan dapat kos dari supir kami pilih pak arip sbb kosnya murah.
Bila kami sampai, driver nyer org lain namanya Agong...bukannya pak arip & pak arip langsung tak bagitau kami pun pasal ni...dah la tu driver ni blurrrr...tak sure mmg blurr atau buat2 blurr (biasala kan....). Kami dah beri iten pada apak arip masa waaps lagi & masa smpi inform Agong bhw kami nak beli certain2 brg cthya salak..nk soping souvenir etc etc...sepatutnya dia dah plan tmpt kitaorg nak pi tu suit time bila....ni tidak....supir ni mmg supir yg jz hantar kami ke destinasi shj...tak ada guide pun...3rd day masa kami nak ke kintamani janjinya kul 9am...dia dtg ambil kami di hotel kul 10.30am. .
Last day masa kami nak pergi Sanur Beach utk sunrise, dia kata perjalanan dari hotel dlm 1 jam, so kami suruh dtg kul 4am...rupanya..tak smpi pun setgh jam...smpi kami terpaksa solat subuh atas pondok di beach. Part yang paling best hari kami nak balik boleh pulak dia nak hantar kitaorg ke airport awal sedangkan pagi tu kami terpaksa shopping buah salak & kerepek2, keropok belinjau etc ..katanya sbb nak ambil bos dia smpi di airport...kami mintak dia cari pengganti kalau dia tak boleh hantar kami ke airport ikut masa kami...last2 dia jugak yg datang.....bila dah smpi airport masa nak byr, tetiba pulak harga naik....sepatutnya jnj pak arip hanya IDR1250k tetiba Agung kata IDR1350 (salah faham dgn pak arip). Bila dia telefon pak arip, saya berckp dgn dgn pak arip & pak arip kata dia confused sbb ramai org kut di ambil...so kami byr je la apa yg dia jnj....
Lupa pulak satu insiden lagi....2nd day kami ke Lovina...jalan ke lovina mmg ala2 ke cameron & Agong bawak laju dkt selekoh2 tu sbb nak kejar masa katanya...apalagi kawan saya smpi termuntah2 dlm kereta.....dah la tu masa kami baca blog mostly kata tambang bot hanya IDR100k & kawan baru balik pun kata IDR100k...tapi Agong bawa kami ke tempat yg cajnya IDR200k. Slps negotiate kami dpt la IDR150k....alasannya sbb bot dia disediakan jaket keselamatan & duration 1.30 jam & cfm dpt tgk dolphin...so terpaksa la ikut sbb tak sure kalau pergi ke lovina masih ada bot lain ke tidak....

So moralnya...tak semua ada experience yg sama dengan supir2 kat sana...cuma b4 pergi tu tanya & cfmkan betul...cajnya termasuk parking ke tidak. sbb masa 1st time si Agong ada mintak duit parking, nasib kami dah cfmkan dengan Arip harga dia bagi dah termasuk semua....tapi ada tempat kalau fees masuk dpt harga domestik okla nak byr parkg sbb fees lagi murah compare dgn org luar....so tuler pengalaman tak seronok kami dengan supir di bali....kalau nak ke lovina pun cfmkan jugak tambang.....

Utk makluman masa kami sampai cuaca kat bali tak mengizinkan kami nak menikmati sunset sbb dari tghari ke petang hari ujan...even ke kintamani pun dapat jugaklah sekejap ambil gmbr sbb lps tu hujan lebat...gunung diliputi kabus.....

morina replied at 26-1-2016 09:40 AM
Jz nak share pengalaman dgn supir....baru balik dari Bali kemarin. Baca kat blog ada suggest pak a ...

Ko dapat berapa sehari dia cas? Dia naik ape?
Aku junpa supir direct trus..
Kawan aku bg contact..

375k/ day siap supir minyak tol parking.
Amik kt epot 70k,hantar pon 70k..
Okey x harga ni?

ejans replied at 26-1-2016 01:42 PM
Kawan aku bg contact ...

okay lah tu...kami ambil dgn pak yanto.tapi abang dia yang bawak selama 5 hari .2 hari tak pakai supir

Assalam, sesiapa nak pegi Bali 28 April - 1 Mei 2016.. Flight ticket return Air Asia without beggage & Hotel. RM 500... nak lagi 2 orang female sahaja. Please PM me ... Confirm by 31st january 2016. List of Hotels boleh pilih: Desamusa village, Bali Garden Beach Resort, Sun Island Hotel Region,The Vira Bali, The One Legian, The Kana dan Asa Bali Luxury Villas & Spas...

Follow Us
ejans posted on 26-1-2016 01:42 PM
Kawan aku bg contact ...

Boleh bagi contact number tak?

hanabeckham replied at 29-1-2016 03:07 PM
Boleh bagi contact number tak?

pak ali

Nak tanya awak pergi berapa orang? Kalau berlima dia caj berapa?

drivethru replied at 27-9-2015 11:02 PM
bulan lepas pun ambil dgn pak isme. tapi siap2 request pak ujang sebagai supir. ramai yg kata dia  ...

Nak tanya berapa dia caj untuk transport? Saya nak pegi bulan 5 nanti

Artemesiaa replied at 25-9-2015 11:37 AM
Panas teriknya di Bali beberapa hari ni.  Kat Kuta ni penuh Aussie je berkuntum lari dari hawa sejuk ...

Grand Hardys hotel ni ok tak? Saya terbook hotel tu sebab nak cepat2 untuk dapat harga promo flight + hotel.

hanabeckham replied at 1-2-2016 11:21 AM
Grand Hardys hotel ni ok tak? Saya terbook hotel tu sebab nak cepat2 untuk dapat harga promo fligh ...

Bolehlah hotel dia kedalam sikit dari main road.  Jadi jauh le sikit dari area cafe2 yg ada live band tiap2 mlm tu.  Tapi knowing Kuta/Legian memang dah jadi tempat omputih terutamanya Aussie berkuntum dah jadi macam kg dia pulak jadi faham2 je le.  Other than that kedai dan kedai makan (kalau tak memilh) memang le dekat boleh jalan kaki je.  

Artemesiaa posted on 1-2-2016 12:12 PM
Bolehlah hotel dia kedalam sikit dari main road.  Jadi jauh le sikit dari area cafe2 yg ada live b ...

Art ni memang pergi merata2 ye. HK pun saya tanya, Jakarta pun... hehehe... Nak tanya saya sampai dah malam. Ingat nak pergi cari travel agent yang murah2 untuk day trip. Diorang tutup sampai pukul berapa ye? Ke advisable cari dari Malaysia je? Ingat nak guna transport dua hari je. Last day nak jalan area Kuta. Saya pernah pegi Bali 6 tahun lepas. Duduk area Legian. Hotel kelas melati je. Kalau Grand Hardys ni nak jalan2 area kuta ni dekat tak?

Edited by Artemesiaa at 1-2-2016 12:30 PM
hanabeckham replied at 1-2-2016 12:16 PM
Art ni memang pergi merata2 ye. HK pun saya tanya, Jakarta pun... hehehe... Nak tanya saya sampai  ...

Byk je travel agent area Kuta/Legian tu dia orang memang bukak sampai ke malam pandai2 le nego nanti.  Nak deal dengan hotel pun boleh sebab selalunya dia pun ada inhouse service rate pun lebih kurang je.  Lagi pun kalau dia org buat hal terus boleh report dengan hotel.  Tak perlu cari siap2 dari Malaysia pun ok kalau tak guna khidmat mereka sepenuhnya.  Hotel tu betul2 antara Kuta n Legian so malam2 boleh jalan kaki je utk cover dua2 area tu.  Nak ke Hard Rock n Matahari mall pun tak jauh mana.

Artemesiaa posted on 1-2-2016 12:29 PM
Edited by Artemesiaa at 1-2-2016 12:30 PM

Saya sampai dah pukul 9 malam...gedebak gedebuk dah pukul 10 mlm... takut travel agent dah xde masa tu. Lagipun nak naik taxi dari airport pun xtau berapa. Kalau tak ingat the next day tu baru nak cari travel agent. Next day tu baru nak cover Kintamani... Roughly berapa ye kos teksi?

hanabeckham replied at 1-2-2016 12:35 PM
Saya sampai dah pukul 9 malam...gedebak gedebuk dah pukul 10 mlm... takut travel agent dah xde mas ...

Airport dengan Kuta/Legian ni dekat murah je tambang teksinya.  Boleh je kalau nak mintak hotel buat hotel transfer kalau nak.

morina replied at 26-1-2016 09:40 AM
Jz nak share pengalaman dgn supir....baru balik dari Bali kemarin. Baca kat blog ada suggest pak a ...

Bila org offer murah mmg ada hidden meaning. Kat Indon ni klu murah kena hati2. Ujung2 bila dah smp sana kena kuar duit lbh. Pastikan dulu yg murah tu apa yg include dan apa yg tak include. Tp sungguh tak gentlemen klu dia tak driver dan sub kat driver lain tp tak inform. Aku pantang sungguh driver begini.  Mmg aku cross tak akan amik service dr org mcm ni. Selalu driver yg aku amik klu dia tak bawa dia bgtau siap2 dia tak blh buat. So aku ada pilihan nak teruskan dgn dia atau pilih supir lain.

Artemesiaa posted on 1-2-2016 12:41 PM
Airport dengan Kuta/Legian ni dekat murah je tambang teksinya.  Boleh je kalau nak mintak hotel bu ...

Lagi satu nak tanya Art, hotel Grand Hardys ni ok tak?

Art dah jwp kat post 914#.  Kalau nak nak tahu lebih cer bukak tripadvisor ada byk je yg pernah duduk situ bagi comment kat situ.  Kalau sekadar nak tidur malam je ok kot.  Kalau nak bersantai2 kat hotel area Kuta/Legian ni memang kurang sikit dah tak macam dulu2 lagi dah.

hanabeckham replied at 1-2-2016 01:07 PM
Lagi satu nak tanya Art, hotel Grand Hardys ni ok tak?

Klu ko nak tau hotel tu ok ke idak ko gugel kat tripadisor tgk dan baca komen komen org yg pernah dok sana. Pastu ko baca pula komen2 customer yg pernah dok sana dr Agoda dan Expedia. Dr situ ko blh buat kesimpulan ko hotel tu mcm mana. Selera semua org tak sama. Ok pd ko blm tentu ok pd aku begitu sebaliknya. Jd cara paling baik utk tau hotel tu ok ke idak, baca komen2 keseluruhannya hotel tu bad, average,good or excellent.