CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: miawpink

Rita Rudaini Nafi Hasut Anak-Anak Benci Aidil - page 41

Close [Copy link]
addamnor posted on 11-12-2013 07:51 PM
5k sebulan utk dua anak? Pakai pampers kain sutera mkn dlm restoran kaca hari2 kah?

Ke rita rudai ...

Ko ingat 5k duit pampers ngn duit makan je kew? Ko ade anak x? Kalo ade cube ko dok diam2.. Perati btol2... Ape yg ko kene sediakan tuk dorang! Makan...pakai... Yuran.. Blanja g sekolah.. Penjaga anak ko.. Transport anak ko g sekolah... Kalu incase anak demam.. Susu anak... ! Banyak x.. ! Blom masuk... Holiday ... Hadiah hari jadi... Anak mntak nak..basikal..tab.. Dll!.. Insurance anak2.. Bnyak tau x!! Last edited by bungalisa on 11-12-2013 09:02 PM

jeygi posted on 11-12-2013 11:18 AM
adel mmng tidak adil.....
xkan la gaji 10k pnye pasai ko snggup masok JDT...org lain gaji 20k ke at ...

uols kat kampung pon xckp..serba serbi barang nek..sewa rmh bodo2 pon 400..kalo beli rmh rege 170k (rmh teres 1tgkt) pon monthly nk dekat 700/800..
bil api/air (tarif api nk nek)..service tax thn dpn lagi..myk,gule..kalo gaji ex laki rm2500 sebln,blh la mintak 1k untuk 2ank..
ni da terang exlaki gaji >30k....
kalo rr duk perelih pon gaji edel >30k xkan nk mintak 1k jgk??opkos la kena pk insurans ank,simpanan belajar etc sume..
da exlaki berpendapatan lebih..iols rse perlu minta berpatutan ngan gaji laki..kalo x nanti sume dibuat enjoy dunia!!

bungalisa posted on 11-12-2013 09:00 PM
Ko ingat 5k duit pampers ngn duit makan je kew? Ko ade anak x? Kalo ade cube ko dok diam2.. Pera ...

kn..kwn aku gaji 2k pon..1k tu untuk anak dia je..itu yg rakyat marhaen..belanja murah2 dah kira tu..tu pon 1k even tak pakai boto susu avent..tak pakai baju branded..

bungalisa posted on 11-12-2013 11:26 AM
Mmg cukup pun kalu 500 blanja anak kat kampung.. ! Tapi itu kalu rumah xyah kene bayar...kalu sewa ...

uols,kg mane la dapat sewa 100 sebln..rmh felda/pprt pon busyuk2 rm250..rmh teres pon da nek 400 kalo kat bndr sikit
org kg same sshnye ngan org bandr..bezanye.org kg xbyr tol

slippergombak posted on 11-12-2013 08:59 PM
anak nak atau tak nak bukan pilihan anak, tapi atas keputusan mahkamah..  tuh aku cakap.. kalu ede ...

KOMPOM mahkamah xbg..
da tentu2 kalah sbb die yg lari dr rumah tggl ank2..kalo rr lari mmg la si edel ni blh buat rayuan bagai

tinker_bell posted on 11-12-2013 09:05 PM
kn..kwn aku gaji 2k pon..1k tu untuk anak dia je..itu yg rakyat marhaen..belanja murah2 dah kira t ...

Zaman skrg ni..mmg ramai yg da alert pasal kesihatan anak2 memasing! Botol susu avent... Kalu toys tu anak2.. Msti yg jenis safety n educational toy! Mahal tau bende2 ni.. Aku beli hadiah tuk anak buah aku..troli tolak makanan jew..tapi jenis safety first rm150...! Mmg nampak mmbazir... Tapi semue nak yg terbaik tuk anak2... Kalu kite mampu..xsalah kan.. ! Tgok anak org lain ade basikal fixie.. Ade tab.. Ade iphone Kite as ibu bapak pun..mesti tringin tgiok anak kite main jugak! Lagipun edel tu gaji puluh ribu...xkan anak xbole nak mnjalani kehidupan cam anak org senang yg lain.. Nak kene hidup cam org yg bgaji sederhana..n yg layak trime brim tuh!!!

Follow Us
nordin84 posted on 11-12-2013 09:06 PM
uols,kg mane la dapat sewa 100 sebln..rmh felda/pprt pon busyuk2 rm250..rmh teres pon da nek 400 k ...

Yang 100 tu sewa rumah yg berlantaikan papan.. N senang kene hanyut ngn banjir...!  Yg jenis suami kedekut...suke la anak2 duk kat umah camtu.. Xyah bg nafkah banyak! Kalu bole pakai lampin.. Lepas pkai..bole cuci then pakai balik! Susu xyah minum.. minum air teh jew..! Baju time raye je baru beli... Kalu nak demam jumpe jew ustaz..air penawar..xyah g kinik...! Kalu cenggini... Nafkah 500 tu...siap bole simpan asb..300.. Bnyak jimat kan!  Xsuka lelaki yg xtau tanggungjawab

slippergombak posted on 11-12-2013 08:59 PM
anak nak atau tak nak bukan pilihan anak, tapi atas keputusan mahkamah..  tuh aku cakap.. kalu ede ...

Abg slipper... ni nk tnya la pandangan org lelaki... imajin je la abg slipper ni edel.. dpt gaji 55k sebulan... ex wife tuntut nafkah anak2 5k sebulan... abg rasa munasabah ke x? (Kita tolak sgala andaian nk wat ex parte bagai tu)

musangcomel posted on 11-12-2013 12:35 PM
aku sokong
sesape yg awal2 dah rase taknak tanggung kebajikan anak
elok la jgn buat anak terus

Setuju..mentang2 lah anak2 keluar dr mak dan dan bkira.cuba si rr mintak balik semua yg dia dh tanngung selama 4taun jd bini edel.mau kena byr lg byk..bkiralah sgt. Kalau pun si rita tu mintak byk ape masa n tenaga si rita jaga anak2 dia tu free ke,dh kura bagus edel xyah penjng kepala jaga anak2 dia tupon nk bkira.haa..ingatlah..Kang dh tua lutut dh pecah semua jgn nk bising plak anak2 kedekut kat bapak.masa tu padan muka kau lah edel

bungalisa posted on 11-12-2013 09:19 PM
Yang 100 tu sewa rumah yg berlantaikan papan.. N senang kene hanyut ngn banjir...!  Yg jenis suami ...

rmh papan pinggiran sg phg kena banjir pon sewa xdenye rm100..mgkin rr blh sewa bilik,xyah sewa rmh gamaknye..
jumpe ustaz nk mintak air penawar pon kena hulur sekeping 2 note rm10..pendek kte,sume pki duit..dikala sume brg nek ni
knp la edel ni terpk nk kurangkan nafkah ank2 die

nordin84 posted on 11-12-2013 10:16 PM
rmh papan pinggiran sg phg kena banjir pon sewa xdenye rm100..mgkin rr blh sewa bilik,xyah sewa rm ...

Duit dah byk portion kat installment kereta dan ducati.Lgpun rita tak merayu.....nk main pujuk mamat ni..sekali janda x kisah..suka susahkan janda yg membesarkan anak sorang2...terhina kot dgn tindakan rita tu

bungalisa posted on 11-12-2013 09:19 PM
Yang 100 tu sewa rumah yg berlantaikan papan.. N senang kene hanyut ngn banjir...!  Yg jenis suami ...

Teh dgn gula pun dh naik harga nok. Minum air suam jah

addamnor posted on 11-12-2013 07:51 PM
5k sebulan utk dua anak? Pakai pampers kain sutera mkn dlm restoran kaca hari2 kah?

Ke rita rudai ...

kawan aku yg bergaji 25k sebulan pun idop biasa2 je...antar anak gi tadika kumon,agama...belikan baju pun x branded,baju raya je aku tgk dia belikan yg branded..toys sume tu beli sekali sekala je x laa tiap bulan..isteri dia pun keje....ni mau tiap bulan bwk gi cuti,kidzania etc..tiap bulan beli baju osh kosh

kecimpret posted on 11-12-2013 11:12 PM
kawan aku yg bergaji 25k sebulan pun idop biasa2 je...antar anak gi tadika kumon,agama...belikan b ...

itu baru betul namanya hidup...

tiap2 bulan tahu nak kikis reta ex laki atas alasan nak bagi yang terbaik buat anak2.. puiiiiii.... kalau dah tahu ex laki kaya, bagi je anak suruh ex laki yang jaga... kata untuk yang terbaik buat anak2

addamnor posted on 11-12-2013 11:18 PM

tiap2 bulan tahu nak kikis reta ex laki atas alasan nak bagi ya ...

itulah jalan terbaik jika suaminya lebih mampu..ni mengharap simpati publik yg janda sorang2 jaga anak..tak malu ka hadap duit ex suami ko yg penah ko cerca satu masa dulu?

Huk aloh ..time ni br nk bising ckp mahal...anak ko jgk

novlin posted on 11-12-2013 09:23 PM
Abg slipper... ni nk tnya la pandangan org lelaki... imajin je la abg slipper ni edel.. dpt gaji 5 ...

sebagai lelaki yg dah bercerai dengan bini yg masih simpan dendam dan bini pun menyimpan dendam terhadap lelaki bagi mereka Rm5 ribu sebulan tuh amat banyak peruntukan untuk anak hatta sang lelaki bergaji 80 ribu sekalipun... kerana seboleh2 mereka ingin mengelakkan daripada wang yg mereka bayar dari dimakan oleh pihak isteri sekali kerana itu sudah bukan tanggungjawab sang lelaki dah..

berlainan pula macam chef Wan yg bercerai baik dan kedua2 terus tidak berkahwin hingga ke tua dan chef wan masih terus menanggung perbelanjaan bekas isteri beliau hingga kini walaupun anak2 mereka semua sudah berkahwin dan tidak lagi tinggal dengan mak mereka lagi malah chef wan terut membawa sekali bekas isterinya menunaikan umrah dahulu.... tapi kisah seperti chef wan nih hanya 1 dalam 100 ribu lelaki sahaja...

soalan kenapa aku tak backup rita....?? aku tak backup rita bukan kerena edel yg perangai jahanam, tapi perangai rita sendiri yg aku rasa agak celupar dan kurang ajar bila bercakap.... dari dulu lagi aku agak tertanya camna rita boleh bercerai dengan akbar saari, pengulas sukan tv3/astro sport walaupun muka yg cantik dan nampak daring.... sehingga kes berebut jantan dan bergaduh dalam kolam dan melihat ayat2 kata2nya di instag mmg celupar dan pendendam orangnya... agak kurang sesuai buat jadi bini...

nordin84 posted on 11-12-2013 09:12 PM
KOMPOM mahkamah xbg..
da tentu2 kalah sbb die yg lari dr rumah tggl ank2..kalo rr lari  ...

kalu si edel menggunakan ex-perte, rita tetap kalah hak penjagaan dan rita bleh jumpa anak hujung minggu sahaja atas tanggungan sendiri...selagi edel tak gunakan saluran itu, kiranya edel masih baik laa..

addamnor posted on 11-12-2013 11:18 PM

tiap2 bulan tahu nak kikis reta ex laki atas alasan nak bagi ya ...

kalau dlm agama..hak anak mmg dkt mak..tp tanggungjwb tetap jatuh kt ayah..

@addamnor ni lelaki n blm kawin ye? Mintak simpang sedara mara i terkahwin dgn u. Nmpk dah kedekut n berkira