CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: matabelalang

SAMSUNG GALAXY TAB 2 (7.0 & 10.1)

fa_mulan posted on 20-10-2012 12:01 PM
baru2 ni mul ada guna perisian waze nak pergi melaka wonderland tapi dibantai nye tunjuk jalan jauh. ...

Haha tak sangka pula ye, aku setakat ni guna alhamdulillah dia tunjuk jalan yang paling dekat dan kalau jammed teruk dia akan suggest kita pilih jalan lain. Aku guna umobile unlimited tu, jadi tak ada masalah dari segi charge data semua tu. Masa raya hari tu ramai pengguna Waze update kata ada polis kat bawah flyover, memang ada polis bertenggek kat situ sambil menembak.

missy_N posted on 20-10-2012 03:28 PM
wahhhh,. dh taw erkk,. terbaik kn gulai masam kat c2,.. i rsa da best lahh kat area sni,.. kalo ik ...

Tak pernah tau pun dulu, tapi dulu-dulu rajin melancong sambil tidur dalam kereta jadi Kuantan tu temat favourite aku dan member. Rajin google-google info kat Kuantan tu, jadi dah alang-alang tu singgah lah Temerloh dan ramai blogger update pasal gerai tu. 1st makan ikan patin memang tak berapa suka maklumlah tak berapa minat ikan sungai maklumlah orang Batu Pahat tepi laut ye tapi lama-lama jadi ketagih, pernah makan kat Kuantan tepi sungai Kuantan tu area pasar malam tepi sungai tu tak silap Patin Pak Akop kot boleh tahan sedap tapi harga mahal sikit. Pernah makan kat RnR Temerloh, memang tak selera nak makan sebab baunya hanyir dan rasanya sesuatu.

Aku tak guna Chrome, aku guna yang dah ada namanya Internet kot dan kalau ada pun yang Dolphin tapi aku jarang guna sebab aku dah selesa pula guna yang Internet tu sebab semua website aku dah bookmark kat situ.
Last edited by dr.R on 22-10-2012 09:20 AM

hijau88 posted on 20-10-2012 06:49 PM
aku nak je bli yg mcm ni. tp, tu la, xleh nak main masuk je dlm beg kn, calar lak screen. then, na ...

Tak guna screen protector ke? aku beli yang jenis Diamond tu jadi tak calar kot, tapi yang Tab 2 ni bukan Gorilla Glass kan jadi memang boleh calar. Aku memang nak beli tapi belum ada yang berkenan di hati dengan bajet, lagi pun aku nak pegang sendiri tak mau beli kat Lelong sebab nanti tak sama macam apa yang aku nak dan bayangkan.

Zep posted on 21-10-2012 03:39 PM
Nak beli Galaxy Tab 2 7". WiFi only RM760 AP set. ok tak?

Ok sesangat, tapi kat Lazada rasanya set original boleh dapat rm850 kot hari tu tapi tak tau la sekarang ni. Pastikan kedai tu dekat dengan rumah, lepas tu memang dah lama beroperasi takut nanti ada masalah diorang lepas tangan. Tablet Samsung ni pun ikut nasib juga kan, ada yang dapat elok dan ada yang tak maklumlah dalam berjuta-juta diorang edarkan tu mesti ada yang sewel.

hijau88 posted on 21-10-2012 05:48 PM
psl apa x bli yg ada 3g? Wifi je? Ko x kesah? Mmm.

Mungkin dia dah ada yang 3G kot, macam officemate aku dia dah ada Samsung S Advance yang boleh buat hotspot jadi dia beli tablet Wifi je dan kalau nak online dia onkan je hotspot tu. Tapi macam aku yang tak ada hotspot ni memang wajib beli yang ada 3G ni sebab boleh buat jadi hotspot, maklumlah handphone aku guna semuanya bleh support Wifi je. Faktor harga ye juga, beza rm300 kan? memang beza sangat-sangat terutama untuk pelajar.

dr.R posted on 22-10-2012 09:24 AM
Tak guna screen protector ke? aku beli yang jenis Diamond tu jadi tak calar kot, tapi yang Tab 2 n ...

screen protector ada. tp, tu la, kena bhati hati je la. hp aku guna casing mcm tu. dah tbuka scren protectornya. biasa la klu dh bcampur aduk dlm beg tu. hiks.
itu la, aku pun xnak la bli on9, nnti x ngam n tak kena ngan jiwa. rugi pula. wakakkaka.

Follow Us
So, klu kat KL, katne casing yg pelbagai bleh dijumpai? Huhu.

hijau88 posted on 21-10-2012 05:48 PM
psl apa x bli yg ada 3g? Wifi je? Ko x kesah? Mmm.

Takpe sbb boleh tether dengan BB Curve 9360. murah sikit kalau yang WiFi ni.

dr.R posted on 22-10-2012 09:27 AM
Ok sesangat, tapi kat Lazada rasanya set original boleh dapat rm850 kot hari tu tapi tak tau la se ...

Rasanya ori set boleh dapat bawah lagi dari tu. 830 rasanya. ada orang forum Lowyat jual.

Baru tengok promosi kat MilkADeal http://www.milkadeal.com/deals/phoneparts-p3100 memang murah harga rm68 je, hari tu aku tengok kat Samsung masa nak redeem Win & Spin tu harganya rm130 macam tu.

Available in three swanky colour choices: Pink, Red and White.
        Pink:

Red:

White:

dr.R posted on 22-10-2012 09:13 AM
Haha tak sangka pula ye, aku setakat ni guna alhamdulillah dia tunjuk jalan yang paling dekat dan  ...

mul tak puas hati ni..ke mul salah setting ye..sebabnya mul pun pelik jugak asal dia tunjuk jalan masuk kampung(jauh) sedangkan tempat yang mul nak pegi tu boleh je straight ikot jln bandar(dekat)..risau pulak mul bantai setting soh ikot jln kg..hahaha...ada kemungkinan ke..yang jadi masalah nye apa tau..sebab dlm satu kete tu ada 2 GPS tu yg problem tu..satu gps WAZE tu satu lagi GPS BAPAK mul..hehehe..ada je dia nak argue ngan waze tu..poning den..bila mul tutup waze tu dia soh pasang pastu mula lah dia dok bising cakap waze tu salah jalan..hahaha...

dr.R posted on 22-10-2012 09:24 AM
Tak guna screen protector ke? aku beli yang jenis Diamond tu jadi tak calar kot, tapi yang Tab 2 n ...

bukan ke? kat mana tak bel baca tab 2 ni mmg gorilla glass

dr.R, semalam bel pegi tesco caro OTG cable tu sekali tgk siap tanda tag merah (hot) n habis pun benda tu
yg ada brand apa tah..bel beli n try tp tak blh masukla..tension betul
tgk kat stall jalanan kat jusco yg yes punya jual 39..hangin je bel tengok.
bel siap ckp kat internet org jual 15 hengget je dik!

beldandy posted on 23-10-2012 11:12 AM
bukan ke? kat mana tak bel baca tab 2 ni mmg gorilla glass

dr.R, semalam bel pegi tesco caro ...

Ali ada baca katanya bukan Gorilla Glass untuk Tab 2 ni, nanti aku cari artikel berkaitan. Mahal juga tu ye sampai rm39, original ke? tapi ada officemate aku ni beli harga tu lah.

fa_mulan posted on 22-10-2012 10:26 AM
mul tak puas hati ni..ke mul salah setting ye..sebabnya mul pun pelik jugak asal dia tunjuk jalan  ...

Mungkin Mulan tersalah pilih jalan lain kot, aku selalu pilih jalan paling dekat atau pun aku tengok dulu sama ada sesuai tak nak lalu atau tak.  Contoh kalau nak cari kalan ke Kota Damansara:

1. Navigate > Search > taip contoh Kota Damansara.

2. Search Result > dia akan senaraikan semua lokasi berkaitan Kota Damansara.

3. Perhatikan pada list di bawahnya ada 5 jenis kan > 1)Kalender. 2)Check In(Right-Betul). 3)Waze(Current). 4)Google (G). 5)Bing(B).

4. Senarai terpapar tu untuk no 3 kan?, Waze > Tukar dengan klik Check In atau no 2 di sebelah kiri.

5. Senarai terpapar ni untuk no 2 Check In > Yang ni lebih tepat.

Zep posted on 22-10-2012 10:08 AM
Rasanya ori set boleh dapat bawah lagi dari tu. 830 rasanya. ada orang forum Lowyat jual.

Baru ni aku tengok kat SS15 pun ada jual rm850 tu untuk SME, AP tak pasti tapi rasanya murah sikit dalam rm780 dengan warranty 2 tahun dari kedai tu. Kalau rasa yakin dengan kedai tu tak apa la, masa aku tengok-tengok kat kedai handphone tu pun aku tengok banyak orang gadget second maksudnya diorang memang boleh repair kalau apa-apa masalah nanti.

dr.R posted on 24-10-2012 02:18 PM
Ali ada baca katanya bukan Gorilla Glass untuk Tab 2 ni, nanti aku cari artikel berkaitan. Mahal j ...

ok kompem kita punya guna gorilla glass

http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_tab_2_10_1_p5100-4567.php
http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_devices_with_Gorilla_Glass

entahla ori ke idak..yg tu jenama yes punya

Aku minta maaf awal2. Hehe. Mls nak beklog... Mcm mana nak transfer klu dr tab ke pendrive n sebaliknya. dah guna otg ni. Aku try dah, tp lama tul processingnya. Ke memang mcm tu? Sdgkn file kecik jek.

Lg satu, power bank aku ni bakal jd tukun la ni.  Rugiiiiiiiiii. Tgk tym bli, bleh utk tab katanya, tp kabel tu xleh masuk. Bli on9 ni. Mungkn sesuai utk ipad. Tpaksa guna kabel samsung. Masalahnya, mcm mana aku nak charge power bank  ni? Aku hengtkn cas d suis. Huh.

hijau88 posted on 25-10-2012 09:15 AM
Lg satu, power bank aku ni bakal jd tukun la ni.  Rugiiiiiiiiii. Tgk tym bli, bleh utk tab katanya,  ...

rugi rugi..
masa beli tak ngecek dulu ke?

Itu la dah check. Frust dowh. Mungkn tlepas pandang. Uhuhu. Sabar je la.