CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: juragan_malam

Aku..........sangat misteri! (versi 2) Yok Nyambung...Seng Tenan!

Reply 870# juragan_malam

huhu tumpang tanya TT
   masih ada orang mengajar lagi silat ni?

apasal ngan tred aku ni? macam ada problem je....aku dah reply 2-3 post...tak nampak pun..

Reply  juragan_malam

huhu tumpang tanya TT
   masih ada orang mengajar lagi silat ni?
Shamanz Post at 22-7-2011 16:14

x sure la bro....dulu banyak gelangggang silat kat sana tapi bila ramai budak2 muda kuar kampung semua banyak dah tutup...
nin aku dapat info, minggu ni ada khataman kuda kepang ngan silat kat parit 12, sungai besar...

Salam.. mana wak jue ni.. kata nak cerita... tapi tak jugak... ishhhhhhhhhhhhhh... ngeteh ke pekena cendol?? hehe

assalamualaikum.........kabare? waras? wes arek poso lo...ojo males-malesan lungo teraweh..ki nek nang kampung yo seronok tenanan..

ya salam ya habib....ni nak bercerita dari benang lama ni...
http://mforum1.cari.com.my/viewt ... ;extra=&page=55

ada juga yang masih gigih mengorek dari benang lama gue....dan soalan ni baru diajukan tadi...sebelum tu....kepada sahabat yang bg mesej tadi...padan muka! kapok! kawos! hang kata hang terra...nak tengok hantu..kan dah mimpi yang bukan-bukan...hahhahha...

soalan:

salam, Joni (bukan nama sebenar) ni..aku nak tanya, malam tadi aku baca yang ko tulis ajar ngan lilin cina n cermin tu, 2 kali...so teringat cik ponti je sampai tido...aku mimpi lembaga hitam bentuk pompuan lepas tu x ingat,aku mimpi nyetrom gaduh ngan budak2...

lepas tu aku mimpi kat kebun yang ko kata ada pokok turi tu dari jalan kecik tu sampai pokok nam-nam, ada orang belajar ilmu xtau apa..sampai aku stop 1 tempat tu dia tanya, dalam alam mistik ada ke rtali pinggang name taeng? dia tanya lagi, pak juraimi ada guna ke?..

yang aku ingat yang ngajar ilmu tu, orang tua berbaju melayu pakai tengkolok, berjambang..ada 3 orang....lepas tu bini aku koln tersedar, agak2 ko...apa benda tu...balas kat forum je..

jawap:

aku baru balik dari mesjid la...ko type balik sms tadi...senang nak post kat forum..
aku x paham yang pasal wak juraimi tu...explain sket mimpi ko tu.

jgn bro..malu beb

aku tukar la nama

takpe aku tgh taip ni...ko explain pasal tali pinggang yang ko nampak tu..

3:04pm
Mlm td dr kul12 smpi kul4 aku layan forum ko..aku baca bro ko yg main judi smpi kena sakat dgn cik ponti tu smpi la bab yg ko ajar sumting tu...yg siap lilin cina,stanggi keling..limau jarum cermin ala bagai mcm tu...smpi ke pg blk keje tu aku ingt je cik ponti ko tu...dlm hati mcm tertarik ke didorong nk test je...tp takut beb muncul depan mata xke naya...dlm mmpi aku tu,mula2 tu aku x ingt tp bab antu gak aku mmpi..aku 2 owg 1lg mber aku x ingt sapa duduk berhadapan tp jarak dlm 5-6kali la jauhnya...aku mmpi buat ala2 ko ajar tu...tiba2 kt belakang budak tu timbul pelan2 1 lembaga hitam bentuk girl...aku tgk je a...lps tu aku x ingt...panjang beb penat nk taip...bagero btl...

tali pinggang pulak?

taunemon (main poker online la ni) jap cr duit hehehe

........

biar gue terangkan....sikit2 sudah la....hahhaha

1st: kebun yang gue cerita tu kan kebun ko...kan ada pokok turi kat situ..dan kebun ko tu kan dekat ngan matang (bekas tanah yang dulunya pertemuan laut dan darat)

2nd: tempat tu kan salah satunya perkampungan wong alus yang ada kat kampung tu..dan tak dinafikan jalan kecik tu agak angker sebenarnya..

3rd: orang tua yang berjambang tu...mcm pernah ku lihat..tapi rasanya dia bukan pakai tengkolok..dia pakai kain ikat kepala mcm wak-wak yang nak pergi ngarit atau ke kebun tu..mbah brahim kot..

4th: tali pinggang taeng...ramai yang tak tau tapi mmg ada...kalau tak silap ikut yang gue 'tengok2'..nampak mcm tali pinggang biasa je..dibuat dari kulit kerbau lando dan di jahit dengan bulu ekor gajah putih, dalam tali pinggang tu di isi dengan besi kuning dari tanah seberang (daerah yang bernama Taeng)...gunanya untuk ilmu persilatan, biar si pemakai jadi gagah berani, ditakuti musuh...dan kebal!

kalau sembarangan orang yang memakai tali pinggang ni...mau demam sebulan...sama mcm selempang merah/ selempang baginda..cuma ni tak ditulis dengan wafak..yang ni dikira sebagai tangkal luaran..

waalahu'alam

sorry bos,jgn panah aku plk lmbt reply..lps mmpi yg mula2 td...aku mmpi aku nyetrom xtau la mcmne aku wt..belajar dulu xpernah plk jd2..tp masa belajar dulu owg kata akunya besa siap bertenggek atas arial tuan punya rmh smpi patah...mmber yg cakap..mmpi td aku gaduh ngan bdk2 BNO mmg belajar dulu ada gaduh ngan diaowg,..selalu gak mmpi mcm tu..dlm mmpi ni xtau gaduh pasai pe..mgkn perasaan aku xpuas hatii tu ada lagi kot..mmpi lepas tu aku tak ingt..biasa la aku ni pelupa..

aku nak ko terang kan yang pasal talipinggang tu..dan apasal lak wak juraimi pun ada juga
orang tua yang ngajar ilmu tu pakai tengkolok warna apa? hitam ke merah? cuba ingat balik..

jap bro br nk smbg..
lepas aku mmpi gaduh tu aku mmpi dlam kebun,ni yg aku jmpa cite owg tua pakai tengkolok tu..hehehe

ko menaip ke mengeja?

panjang siut dh x lh msk..ni dh jd karangan

a few seconds ago Juragan Malam

mcm orang tua yang datang umah aku masa kenduri arwah abang aku dulu je...hahahha...

..dia panggil budak ni tanya wak juraimi ada tali pinggang taeng ke..aku tengok la kat tanah tu ada tulis nama(juraimi)sorry bro aku xplain apa yg aku mmpi je..sampai budak tu ambk sumting kat kolam tu macam patung jerami yang biasa owg sihir buat tu.tiba2 budak tu kena telan ngan kolam lumpur tu...lepastu baru owang tua berbaju melayu bertengkolok datang dalam 3 owg berjambang..warna mcm tv hitam putih..tak tau warna pe...owg tu berjambang serabut mcmtu..jambang nya hitamputih..muka mcm,klu ko ingt sekolah kebangsaan parit baru sblh pagar kn ada rumah yg dulu jual askerim..sebijik mcm dia..klu nk senang ingt muka mcm cerita ong-bak 2-3..dia mengajar pedang..mcm tu la muka dia.

Follow Us
Post Last Edit by juragan_malam at 29-7-2011 16:29

ye ke...tapi ada ke  nama tali  pinggang tu kt alam sana..yg datang tu sapa?
yg aku ingat  la orang tua tu ckp,"pakcik x dapat nak tolong nak"..kat bdk tu kot
hehehe

4:09pm
hahahah...jgn cuak...nanti kita survey sapa orang tua tu..

xcuak ..cuma piki apa motif smua tu..pusing2 kg manatau jmpa..xde la jmpa
hehehe..takut..nk bg sesuatu ok gak
hari tu yg ko belek cincin aku ,ada pe2 ke..kosong kn..xplain ckt

hahahhahha...nanti kita ngeteh kita check lagi sekali..

orait..time mancing nnti ok gak..hehehhe

4:22pm
hahhaha..nanti kita set date la.

Pokok Turi pun ada penjaga ke? Abih tu yang orang dok jual/beli/masak tu.. kira dah approve la tu eh?

wak, fb terkantoi tu

Reply 909# nik2121
Mana kantoi...ini cerita beneran.

(posted by mobile)

wak ju...ada request ni
sebelum masuk bulan ramadhan ni kalau boleh kongsikan la dengan kitaorang satu cerita yg ada unsur2 mistik tapi boleh dijadikan tauladan & menginsafkan
harap bulan Ramadhan nanti wak ju teruskan menulis kat benang ni
nak bagi tazkirah pun boleh

wak ju...ada request ni
sebelum masuk bulan ramadhan ni kalau boleh kongsikan la dengan kitaorang s ...
starcity Post at 30-7-2011 10:27

jangan risau...sepanjang bulan ramadhan ni kalau ada bahan menarik gue akan sentiasa post...lagipun mcm tahun lepas, bila selesai terawih dan witir gue akan online dan biasaanya time bulan2 puasa ni yang banyak criter2 menarik.
anyway, terima kasih atas sokongan anda! participate la sket....asyik jadi SR je....kongsi2 la...hahhhahhaha..

jangan risau...sepanjang bulan ramadhan ni kalau ada bahan menarik gue akan sentiasa post.. ...
juragan_malam Post at 30-7-2011 11:10

mmg ikuti benang wak ju dari yg 1st tu
aku tak ada cerita menarik yg nak dikongsikan. tu yg jarang post
takat nyampuk sikit sikit je

Kalau Dah Bukan Rejeki...

Minggu lepas aku ngeteh sorang2 di kedai mamak dekat dengan rumah aku, di meja sebelah kiri aku ada 1 grup bro2 jawa indon tengah rancak bersembang dalam bahasa yang aku amat gemari..bahasa jawa. Gaya bahasanya menunjuk kan bro2 ni dari jawa barat so aku agak paham la..

Daripada butir-butir percakapan diaorang, aku dapat tangkap yang bro2 ni tengah nak buat 1 projek social….tarik batu! Bukan batu bata atau batu jalan…tapi batu permata!

Tempat dan lokasi dah ditentukan, sebab yang bro sorang ni cakap masa dia buat kerja kontrek kat salah sebuah rumah di sungai buloh, dia dapat satu ‘alamat’ yang ada sesuatu yang berharga tertanam di kawasan rumah yang dia kerja tu..so rasanya hari tu derang tengah meeting mcmne nak convincekan tuan rumah tu supaya derang boleh proceed the process of tarik batu. Kalau 2-3 uncang kompom dapat penuh! Kira kompom x pulang dengan tangan kosong la..

Aku pun agak x boleh tahan dengan kata2 bongkak dan riak derang, lalu aku pun dating ke meja derang..

“bang, boleh pinjam lighter”

“boleh”

Saja je aku lambat2 amik lighter tu, slow2 je aku nyalakan rokok aku. Mata bro2 ni pun terpacak kat jari aku…aku perasan tapi buat cool dulu..aku pun letakkan lighter tu pelan2..

“bang, beli dimana cincin tu, cantik”

“ora nuku, nembong karo mbah e”

Ngeeengeeeengeee….terkejut derang bila aku cakap jawa! Tu la lain kali cakap siang pandang2, cakap malam dengar2..

Dan pelan2 aku tarik kusi aku join ngan meja derang..aku cakap aku x berapa fasih cakap jawa tapi aku paham..

Bermula la sembang2 biasa dan terus ke bab2 mistik..seronok! sebab derang ni bila tau kita local yang leh paham bahasa derang derang akan  agak respect kat kita tapi kena hati2 sebab derang ni boleh menipu dalam iman..senyap2 nak test kita…pelan2 aku sound..

“mas, kalau nak bersembang jangan panggil ‘orang lain’, kalau nak tanya, tanya je kat tuan punya badan…”

“maaf mas”

Sorang bro ni bersuara, sebab dari tadi aku tengok bila aku duduk situ dia tetiba senyap dan rupanya tengah cuba nak ‘buat’ something…

Kawan2 dia yang lain semua pandang aku dan pandang dia..sebab apa aku perasan, sebab aku tengok muka dia agak ‘berubah’ dan aku rasa aku vibration di sebelah telinga kiri aku..agak berdesing2..

“nak tanya apa? Tanya la..”

“njalok ngapuro mas..’konco’ ku arek takon, ‘konco’ ne sampaen asal e seko nandi?” (maaf bang, ‘kawan’ aku nak tanya, ‘kawan’ abang ni berasal dari mana?)

“kawan mana pulak ni? Kan aku sorang je..”

“haha…jangan macam tu mas..”

“o…kalau dah Nampak…tanya la sendiri, aku x Nampak..macam mana nak jawab”

Pelik lak jawa ni, boleh nampak2 pulak…bikin gue takut! Peduli la..bila masuk bab ‘tarik2’ tu…dia minta pendapat gue..dan minta gue join sekali.
Gue buat2 berpikir..tunduk sekejap..ketuk2 meja..

“tak boleh!..sebab x de barang baik kat situ…ni benda lain mas..jangan salah ambil”

Kompeden je gue jawab….
Yang bro sorang tu, mati2 bangkang gue..cakap gue salah tengok dan lain2..ai! terpulang la…bukan gue rugi apa pun…

Lepas seketika, kitaorang pun beransur balik..dan malam tu kalau x silap gue teruk dibelasah dalam mimpi..sampai demam (tak tau la demam ni sebab tu atau mmg nak demam..)

Di pendekkan cerita, semalam hari jumaat pagi..tergeraklah gue nak ngeteh kat gerai baru buka kat depan masjid ni…
Nah! Itu dia salah seorang bro yang aku jumpa hari tu…aku mula2 x perasan, nasib baik dia yang tegur aku dulu.

“bang, jumpa kat sini pulak..abang kerja mana?”

“Tu opis depan tu je, mcm mana hari tu? Jadi pergi?”

“huh..nyesal saya ikut bang! Setan yang keluar..apa pun x dapat!”

“hahahha…kan aku dah cakap hari tu”

“kawan saya yang 2 orang tu baru 3 hari lepas balik indon nak cari dukun, orang yang tuan rumah tu pun kena bang! Nasib! Nasib!”

“apa yang dapat? Setan apa yang keluar?”

“jembalang tanah bang…isk! Saya pun tengah berubat ni..tak mau ikut lagi buat kerja tu..”

“hahhahhaa”

Rate

1

Kalau Dah Bukan Rejeki...

Minggu lepas aku ngeteh sorang2 di kedai mamak dekat dengan rumah a ...
juragan_malam Post at 30-7-2011 12:40

salam wak ju...
best.best..

tapi kan wak..selalunya yg main tarik2 permata nie...banyak yg kena tipu..sebab ..:benda" tu sajer amik kesempatan sebab nak kuar drpd kurungan....jadi nak kuar daripada kurungan yg pernah dikuncikan oleh pendekar2 atau org alim2  pada zaman dulu...:benda; tu akan manipulasi manusia yg tamak camnie...ermmm ,..nasib badan doranglah....berani wat berani tanggung...   

Reply 915# ilahkhatibrani

Tu la pasai...hahaha..

Jom terawih...

(posted by mobile)

Kalau yang keluar tu macam jin dalam cerita Aladdin tu??

Reply 917# duquesne

tak bertanya la pulak time tu..sebab nak bertanya lebih lanjut, time tu ramai lak mata yang memandang..tapi x tau la bro indon tu cerita apa kat tuan kedai tu...kelmarin dia jumpa aku siap minta pelaris untuk bulan puasa ni...hahhahaha....

Reply 918# juragan_malam

mak aiii.... bukan ke peniaga selalu tayang ayat 1000 dinar tu.. amal ke tidak tu entah ler!

penat2 je post kat umah orang...sekali tgk avvy gambar babi, bodoh betul!

baik aku post kat rumah sendirik...

gue ada 2 cerita...

kawan gue budak russia dulu duduk serumah dgn gue di kelana park view, masa kat russia dia ni hati kering x takut hantu. Bila dah lama duk dengan gue dia jadi agak penakut sebab gue perkenalkan kepada hantu2 yang ada disekitar tempat kita orang duduk tu. jahatkan aku? tapi dia takut sikit je sebab nampak kelibat2 je..sampai satu hari tu dia digoda dengan 1 awek cun dalam lift..sembang2 punya sembang bawak balik rumah...gue masa tu tak tau ada awek dlm rumah..kalu x silap gue baru balik dari kampung...
Masa gue masuk rumah tu, elok je gue tutup pintu...awek tu mengilai2 terbang keluar tingkap..mamat tu pun menjerit2 mcm pompuan kena histeria..nasib baik ada budak2 lain tolong pegang..mlm tu juga p heret cari orang berubat...lepas kejadian mamat russia ni haram x keluar dari kampus UIA dan bawak al quran kemana2..mcm yusof islam lak aku tengok..dia kata selain dari tgk sedara mara dia tembak kat russia ...pontianak tu yang buat dia gile takut dan buka hati untuk mendekatkan diri dengan ALLAH.

yang  ke dua, kawan gue nama sebanar Mohd Azrin kita orang panggil dia black je..study kat plymouth...anak imam surau kat Ganu. lepas 5-6 bulan kat sana dia cakap mcm ada gangguan dalam bilik dia tinggal tu (selain gangguan awek2 mat salleh) dia rasa mcm ada orang dok kuar masuk bilik dia..
satu hari masa bulan puasa time summer, sementara nak tunggu time buka puasa yang berjam2 tu...dia pun dok mengaji ...tiba ada benda hitam jatuh depan dia..terkejut! makin kuat dia mengaji...lama2 benda tu duduk depan dia..menangis2..muka hodoh kepala dah setengah  tercerai dari badan...
sembang punya sembang (bahasa apa? english kampung je) rupanya jin kafir, dia kata dulu masa kecik2 (3-4 ratus tahun dulu) dia pernah dengar lagu ni (bacaan al quran) lepas tu dia jadi pekak sebab apa x tau la..ni bila dia dengar si black baca..lama2 pekak dia makin pulih sikit2..sakit2 badan dia pun makin pulih sebab kalu ikut umur dia, muda lagi dan semestinya kuat dan gagah..tapi ni mcm dah beribu tahun dan mcm jembalang hutan lak badan dia.

dia cakap nak mendalami lagu tu...black cakap dia kena masuk islam...dia cakap buat apa? sebab dia nak pulihkan sakit2 dia je..black cakap terpulang la..black cakap dia boleh tambah sakit dia kalau dia nak..dibaca kan ayat2 tertentu..menggeletek jin tu..lepas 2 jam berbincang2..ditentukan date untuk pengislaman beliau..tau tak sapa yang islamkan jin tu..hahahha..bapak si black kat ganu! sapa kata jin x leh jln dari london ke mesia?

Rate

1