CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: tongkatwaran75

Pelajar mati ditembak Polis:Dewan Negara bahas-post 1535# pg 62

aku cadangkan...4 angota polis buat pengakuan yg sebenar
     1,mintak maaf secara tebuka pada semu ...
gigi00 Post at 28-4-2010 07:00

part polis tertembak, ko suruh hukum

cuba kau pk pasal reaksi budak 15 thn tu...reaction dia pun ada menyumbang kepada insiden ni

bukan dia dok bodoh2 dlm kereta pastu polis dtg tembak kepala dia kan?

i'd love to say he was totally innocent and polis 100% silap sbb polis ada pistol dan aminul tu budak 15 tahun

tapi korg tgk balik la senario nye betul2.

kang ade pulak yg suruh pikir kalau adik/anak aku kena mcm tu, mcm mana aku rasa kehnnnnn?

mesti la sedih, bodo.

kalau polis tahu ler budak tu age 15 tahun yg bawak kereta tu rasanya idak ler dia nak tembak..........dan tak sangka kut budak age 15 tahun leh bawak kereta malam2 kul 2 pagi.

kalau suruh berhenti tak nak berhenti habis tu nak wat mcm mana??? kejor kang terlanggar org lain lak siapa yg salah..........polis juga kut sebab kejor budak tu.............serba salah sebenarnya............masalahnya ada ker polis tahu budak tu umur 15 thn yg pandu pada masa tu???

yg punya kereta pun rasanya kena dakwa juga sebab bagi budak umur 15 bawak.

Daripada apa yang aku baca kat sini, teori aku ialah budak itu jadi mangsa keadaan.

Mungkin dia salah kerana keluar rumah tanpa pengetahuan ibu bapa, tetapi aku rasa dia cuma nak ikut kawan dia tengok bola kat kedai mamak. Malam tu kan Chelsea lawan Stoke City habis pukul 1.00 pagi. Lepas nonton depa nak balik, masa tu lah kejadian itu berlaku.

Aku simpati pada mangsa dan keluarganya. Semoga Allah mengampuni mereka..

pihak polis patut mula pasang dash camera kt kerete peronda, tak kire, kete kancil kaa..

kalu pan ...
batmana Post at 28-4-2010 10:17
aku pun berpendapat yang sama ...cuma aku harap sekiranya menjadi kenyataan x dak la puak2 dok bising kerajaan membazir duit or what...satu kereta polis below 100..dok ada berapa kereta polis dalam malaysia ni...x dak ka billionaire dalam malaysia ni nak donate kamera2 ni...duit masuk hari2 juta2 apa lah sgt nak sponsor kamera ni kannn???kira amal la jgk tu kann??

Langgar mercedes lepas tu lari. Kena kejar dengan motosikal lain. I rasa all the motorcyclist yang k ...
CoolSurfer Post at 28-4-2010 07:35

so penjenayah ini bukan hanya memandu kereta tanpa lesen dan refused utk berenti...malah dah langgar mercedes org dan gesel motor org jugak...
no wonder la kena tembak sampai mati...
innocent la sgt khennn perangai cam gini...
budak setan neh...

Reply  carold

ada facebook dia ek.. apa nama dia? sry xth, br tahu cite ni pg td.
din_atos Post at 28-4-2010 10:18

tulis jer name arwah tu...
itu pun kalau betol tu FB arwah la...

Follow Us
kenapa juga polis peronda tu tak mintak bantuan daripada polis peronda yang lain..
carold Post at 28-4-2010 09:55

Rasanya ada dua kereta polis yang kejar kereta budak ni.
1. Berdasarkan cerita pihak budak ni, dia dan kawan dia balik dari tengok bola. Kemudian hala balik, terlanggar sebuah kereta mercedez. Kejadian dalam waktu 2-3 pagi.
2. Kerana sedar memandu tanpa lesen, dia tak berhenti tapi pecut lari. Dua-tiga motosikal yang nampak kejadian, cuba kejar kereta dia. Kereta dia jugak menggesel salah satu motor yang kejar mereka.
3. Dalam kejar-mengejar tu terserempak polis peronda, maka polis pun turut sama kejar. Dalam kejar mengejar ni, mereka masih pecut malah langgar beberapa lampu merah.
4. kemudian satu lagi kereta peronda bagi bantuan sehingga lah budak tu sampai ke seksyen 11.

kalo bdk 2 suci murni...knp kua ikot pintu blkng n pd tgh2 pg without lesen kete n opkos la xder lesen kan

xbleh terima statement kakak dia ckp adik dia mungkin g tgk bola....nmpk sgt ko xtau adik ko g mn

kat mahkamah x releven hokey perkataan mungkin kot

kesian... tula bakpe lari... kalo nampak polis lenkali jgn ler lari... polis skg  ni dah lah dah tukar pistol semi-auto baru beb mcm machine gun kecik aku nengok... lagi2 kalo terserempak polis yg pakai kereta lancer... diorg training 2tahun tu nak pakai kereta tu.. sayangi lah nyawa anda dari peluru sesat polis...

Rasanya ada dua kereta polis yang kejar kereta budak ni.
1. Berdasarkan cerita pihak budak ni ...
CoolSurfer Post at 28-4-2010 10:29

memang bahaya boleh melibatkan kematian pada org lain........nasib baik tak banyak kereta
kalau tidak mesti berlaku kemalangan melibatkan kematian.......dengan cara dia pecut faham2 jelah.

tapi dah ajal dia nak buat mcm mana rasanya cuma kes takut jer dah tu bawak kereta tanpa lesen.
tapi memang agak membahayakan pada org awam.

kawan yang dapat larikan diri tu apa jadi? Sapa kawan dia?

ade kemungkinan gak budak tu salah..
kt kawasan umah aku ni pon ramai budak2 bawah umur yg wat keje2 merompak ni.
pakai parang je pon.masuk ikot bumbung.
setau aku,sblm dorg wat keje2 cmni,dorg amek sumting mengkhayalkan supaya nnt dorg ati kering.

Kelu untuk berkata-kata. Moga arwah tenang bersama-sama yg beriman. Apapun bg kita yg hidup, jagalah tiap2 apa-kata cerca dan hinaan. Mati kita nanti pun tak tahu entah bagaimana keadaan apakah lagi teruk dari apa yg menimpa adik amirul atau sebaliknya.

Moga suruhanjaya betul2 teliti dalam mengedalikan hal ini. Biarlah yg salah dihukum seberatnya agar menjadi pengajaran kepada yg lain.

kesian... tula bakpe lari... kalo nampak polis lenkali jgn ler lari... polis skg  ni dah lah dah tuk ...
orghijau Post at 28-4-2010 10:33

skrg dh pakai evo, beb

dalam keadaan pukul 2 pagi tuh nampak sangat ke muka budak2? ada cop kat dahi ka? hang cuba baca b ...
cik.panda Post at 28-4-2010 09:45

biasa la bimbo2 bodoh neh noks..tgk org lain reply dia pun nak reply tapi tak tahu apa2 perceritaan pun...
:re:

dah kebetulan semua kejadian pada anak ni... ..................

memang ramai anak2 remaja yang berpeleseran sampai dua tiga pagi dan memandu di bawah umur  di bandar malah di kampung2 pun ada ..tak kira status keluarga.....

apa pun sebagai ibu bapa...pastikan anak2 di bawah umur mempunyai kawalan yang ketat daripada keluarga..takut terjadi perkara2 sebegini

Peluru tak bermata, dah tembak dlm keadaan begitu. boleh ker tembak kaki...nasib baik Polis tu pakai ...
crossfire Post at 28-4-2010 09:45

diorang hengat polis guna body sensor bullet kots boleh peluru tu buat corner baring aim kaki dlm keta itu

khen uolsss??
tpai bimbo2 kat sini gagal utk pikir kesalahan penjenayah remaja islam ini...
...
Selma_Jeskova Post at 28-4-2010 10:13

tau tak pe..belum lagi jatuh hukum, dah keluar FB "kami benci polis malaysia"..ntah apa2...bukan nak back up sesiapa, tp fikirlah secara logik sebelum buat statement anti gilaaaaa kat police.

kadang2 mesti ada sebab jadi gitu. bukannya police tuh sorang2 je masa tembak. ada 4 orang kan. so mesti ada tak kena.

keje sebagai polis tuh lagi stress especially kat bandar besar. buat salah,tak buat pun salah.

Soal iman bukan boleh di warisi..apa ingat semua famili berpangkat baik2 ka, come onlah, ...
crossfire Post at 28-4-2010 10:00

tu yg anak sedara sultan pahang ke apa yg isap dadah lepas tu bunuh mak dia...
kalau ikutkan from royal family lagi

biasa la bimbo2 bila nak tegakkan benang yg basah mula la meracau mcm kena sawan babi

kalo budak tu rasa tak besalah kenapa dia tak brenti kan kete dia masa polis lepas tembakan..apa yang aku baca...yg terkena tembakan tu sebab masa tu budak tu nak undurkan kenderaan dalam keadaan laju  dan kalo si polis tu tak lepaskan tembakan..mungkin dengan polis2 tu jadi arwah agaknye...lagipun si polis tu bukannye tau pun budak tu baru umo 15 taun.....