CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: matabelalang

SAMSUNG GALAXY TAB 2 (7.0 & 10.1)

fa_mulan posted on 11-10-2012 03:19 PM
seronok baca cerita korang donload muvii..tapi mul tak beli SD card lagi..agak berapa gb cukop...

Beli je 8gb tapi kalau dapat beli 16gb lagi bagus, 8gb tu sekarang ni boleh dapat murah dah rm20 dan tak silap kat Tesco aku tengok harganya rm20.90 masa diskaun hari tu. Tak pun download saja kat tablet sebab dah ada 16gb kan?, nanti dah siap transfer file tu sambung dengan laptop.

missy_N posted on 11-10-2012 09:22 PM
hurmmm,. makna nyer mmg dier pakai data byk lahh kn.. even kiter juz browse web jerr,. hukhuk,..:f ...

Adik aku kata kalau Digi prepaid lebih murah, aku pun tak tanya lebih dulu sebab aku tak ada Digi. Tapi memang kalau buat hotspot cepat je dia telan, tapi tab aku ni guna UMobile rm28 sebulan guna 500mb je tapi unlimited dan hari-hari kat rumah aku jadikan hotspot. Sekarang ni aku online kat laptop pun hotspot dari tablet aku, kadang tu ada juga housemate aku online kat handphone jadi 2-3 device satu masa dan facebook tak ada masalah nak buka. Dulu aku guna UMobile prepaid rm28, sekarang ni guna postpaid rm28 lagi berbaloi sebab 1gb permonth dan ada percuma panggilan ke sms tak ingat tapi aku tak pernah guna pun 2 servis tu dari dulu.

dr.R posted on 11-10-2012 11:43 AM
Entah lah tapi kebetulan kat pejabat aku guna printer Samsung, jadi tak tau lah kalau kena guna sa ...

ye ke nanti donlod le tq dr.

dr.R posted on 11-10-2012 11:38 PM
Tadi pegi Kopitiam sempat download 2 movie je sebab file besar 1.4gb setiap 1, filem Stolen dan Im ...

imaginary friends tu macam best!

fa_mulan posted on 11-10-2012 07:05 PM
cadangnye macam tu lah..hihi..saje nak buat senyap anak dlm kete..

welcome to torrent world then Mul...
bel ada vast collection for cartoon!

dr.R posted on 11-10-2012 11:42 PM
Beli je 8gb tapi kalau dapat beli 16gb lagi bagus, 8gb tu sekarang ni boleh dapat murah dah rm20 d ...

bel tgk kat Ookas (lelong) 16gb kingston baru RM33

Follow Us
beldandy posted on 12-10-2012 08:46 AM
imaginary friends tu macam best!

Ye ke aku trailer pun tak tengok lagi, download pun sebab dia dalam list 100. Tapi aku suka cerita ala-ala psiko ni, lepas tu penonton sekali kena psiko. Nak download Hotel Psyblabla tu tengok gambar screenshot hazab lagi, nanti anak buah aku tak nak tengok buat penat download je. Tapi seronok lah guna tab menorrent sebab dia lagi cepat, kalau guna laptop memang hazab nak siap 1 movie. Semalam 1 tab download 1 movie, boleh tahan juga China tablet tu tapi tetap tak boleh lawan tablet ni juga.

beldandy posted on 12-10-2012 08:49 AM
bel tgk kat Ookas (lelong) 16gb kingston baru RM33

Tu termasuk penghantaran sekali ke?, kalau termasuk kira murah juga lah tu untuk class 4. Aku beli dulu 32gb rm100 tau, tapi class 10 lah dan sekarang ni harga dah jauh murah. Hentam sajalah sebab lepas beli aku malas nak tengok harganya nanti tension yang berlalu biarkan lah berlalu, tapi harga tablet model ni tak turun dah harganya dan paling murah aku pernah tengok masih sama macam aku tengok masa beli dulu.

dr.R posted on 12-10-2012 09:04 AM
Tu termasuk penghantaran sekali ke?, kalau termasuk kira murah juga lah tu untuk class 4. Aku beli ...

delivery tambah 6 hengget
actually kan..beza sgt ke class2 untuk thumbdrive ni?

beldandy posted on 12-10-2012 09:09 AM
delivery tambah 6 hengget
actually kan..beza sgt ke class2 untuk thumbdrive ni?

Class tu kelajuan kalau pindah dan baca data, contoh class 4 ianya kelajuan 4mb/s dan kalau class 10 kelajuan 10mb/s. Kalau transfer file memang laju class 10, dan kalau mainkan movie dia laju je tak ada sangkut bagai. Tapi bagi aku tak ada beza sangat pun class tu kecuali dari segi tempoh masa transfer file, macam tengok wayang tu sama je aku rasa. Aku beli brand Kingstone, beli kat forum CariGold.

dr.R posted on 12-10-2012 09:14 AM
Class tu kelajuan kalau pindah dan baca data, contoh class 4 ianya kelajuan 4mb/s dan kalau class  ...

ooowhh macam tu...
ok since ko dah bring up this issue kan bel nak tanya, kalau kita transfer movie let say ke thumdrive then akan keluar error
the path is too deep....apa maknanya?

beldandy posted on 12-10-2012 09:20 AM
ooowhh macam tu...
ok since ko dah bring up this issue kan bel nak tanya, kalau kita transfer mov ...

Aku tanya budak IT kat office aku ni dan dia kata sebab USB port? maksudnya USB port tu masalah dan tukar ke USB lain, aku macam tak yakin je dengan jawapan budak tu. Aku google jumpa http://www.tomshardware.com/foru ... le-folder-path-deep aku pun tak paham, tapi aku memang pernah kena juga dulu tapi mungkin sebab movie tu tak siap sepenuhnya rasanya.

dr.R posted on 12-10-2012 09:30 AM
Aku tanya budak IT kat office aku ni dan dia kata sebab USB port? maksudnya USB port tu masalah da ...

dr. R, ko kim salam je dgn budak IT ko tu..kata kat dia kita dah blh ganti postion derang!
jawapan derang kompom salah
it happen to few movie je...movie lain ok je pulak

bel dah baca b4 kat link yg ko kasi tu...dr prmahaman bel derang mcm ckp nama file terlalu panjang...melebihi 255 characters
i.e C:\caveofthegolgenroses\seasonone\part1\subspartion\blablabla\blablabla...

itu maknanya path too deep kut?
takpe nnt bel try lagi sekali

dr.R posted on 11-10-2012 11:42 PM
Beli je 8gb tapi kalau dapat beli 16gb lagi bagus, 8gb tu sekarang ni boleh dapat murah dah rm20 d ...

kalau dah macam tu..takyah tgu beli SD lah..malam ni jugak mul menorent..saje test satu muvi dulu...haha...

beldandy posted on 12-10-2012 08:48 AM
welcome to torrent world then Mul...
bel ada vast collection for cartoon!

tq2...hahaha...malam ni mul nak try menorrent...pape mul update k..wah baru nak blaja lah katakan..excited lah sket kan..silap aribulan esok mul langsung takleh sentuh tab..kes berebut ngan anak...hihi..

fa_mulan posted on 12-10-2012 11:11 AM
tq2...hahaha...malam ni mul nak try menorrent...pape mul update k..wah baru nak blaja lah katakan. ...

sbb tu mul bel tak simpan movie dlm tab..
bel simpan dlm thumb drive..boleh bawa gi memana. in my case bel gun Ext HD...cucuk je kat tv. kalau tv tak support HD bel guna media player
kalau kat umah Mul ada tv yg blh cucuk thumbdrive lg senang anak2 nk tgk
kalau dlm kete ada video player pun cucuk je thumbdrive

selamat menorrent Mul...
mlm2 laju skit sbb belah sana siang..seed byk yang baru bangun tido

beldandy posted on 12-10-2012 11:14 AM
sbb tu mul bel tak simpan movie dlm tab..
bel simpan dlm thumb drive..boleh bawa gi memana. in  ...

a'ah kan gud idea......even sekarang game pun mul asyik berebut ngan anak..sampai ada system giliran pulak dah..naseb baik anak sorang..cepat sikit turn..hihi...tengok lah kalau dah parah sgt sambar je tablet china bagi kat budak kecik tu..wokeh lah tak sabar nak balek keje..nak donload muvee....cepat lah masa berlalu...

dr.R posted on 11-10-2012 11:52 PM
Adik aku kata kalau Digi prepaid lebih murah, aku pun tak tanya lebih dulu sebab aku tak ada Digi. ...

wahhhh,.. menarik!! thanx yaaa for da info,... i nie xtaw sgt  pasal plan2 nie.. xreti nk pilih yg mana yg sesuai & berbaloi,.. yg i taw nyerr maxis tu paling murah,. dats y i subcribe yg tu kalo i nk kuar pi mana2,. lgipon kat umah dh ada streamyx... kalo celcom lak mahal pakej dier,. so maxis je laa pilihan yg ada,. almklum lerr pgguna setia maxis ngn celcom kn.. pasni nk try guna umobile jugak lahhh..

beldandy posted on 12-10-2012 09:44 AM
dr. R, ko kim salam je dgn budak IT ko tu..kata kat dia kita dah blh ganti postion derang!
...

Baru lagi budak tu, junior exec tapi aku tengok dia punya resume memang meletop siap dean list berderet. Dia sekarang ni secara tak langsung jadi it untuk department farmasi, kerja dia boleh tahan juga sebab perlu upgrade sistem. Aku rasa dia ni lebih pada programming, sebab sebelum ni ada kakak PA tu laptopnya error dan tak boleh masuk. Gigih lah budak tu buat itu ini, dia kata OS corrupt ni perlu reinstall balik. Jadi kakak tu hantar la kat budak tu install OS balik, dia cabut lah pen drive yang melekat tu dah restart eh boleh pula masuk. Rupanya error sebab pen drive tu melekat kat USB je pun masa on laptop, gelak besar lah kakak tu dan aku yang dengar cerita kakak tu pun gelak bukan sebab nak gelakkan budak tu tapi dengar kakak tu bercerita sambil gelak dan meleleh air mata.

fa_mulan posted on 12-10-2012 11:08 AM
kalau dah macam tu..takyah tgu beli SD lah..malam ni jugak mul menorent..saje test satu muvi dulu. ...

Cuba tengok ada berapa space kosong sekarang ni kat tablet? selalunya 1 movie bersize 700mb-1.5gb ikut kualiti, kalau contohnya ada free lagi 8gb maka boleh torrent 4-5 movie dan lepas tu transfer masuk laptop dan file movie dalam tablet tu delete.