CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: ArianPutra

kebaikan yang membawa kepada hasad dengki manusia..

seminggu yang lepas tgh aku dok kerja ..tetiba ade orang tua dok lalu lalang depan opis aku nih... ishh pelik pelik kenapa hijab ini terbuka setelah sekian lama ia tertutup... apa yang sedang menanti???

Perjanjian orang lama.

Assalamualaikum.  Kisah ini berkaitan dengan saka @ pusaka

Madi: assalamualaikum ari..

Ari:  wsalam madi ..ha ape cerita tgh2 malam datang ofis ni... lambat tido hari ni.

Madi: saja nak teman ko kerja..

Ari: yer latu .. ada apa sebenarnye ade gosip isu semasa ker yang nak di kongsi2 kan huhhuhhh

Madi: takde apa la ari ... tapi aku ada masalah sikit ni.. ermmmm nak mintak tolong dengan ko sikit

Ari: masalah apa pulak madi

•        madi ni stu kerje dengan aku.. madi nih dah berumur dah pun.. die nih selalu jugak kongsi masalah2 beliau tapi malam ni aku rase lain macam
jer... sebab muka die memang sirius habis time ni.. tak penah2 orang tua ni Sirius..

Madi : macam ni ari mak aku nih dah tua n ada penyakit nyanyuk..

Ari: nyanyuk macam mana tu madi kronik ker?

Madi : tak la kronik sangat tapi sekarang nih die dok ingat bende2 yang mase die mude2 dulu

Ari : tak kronik sangat.... eh so apa masalahnye ... kalau dah nyanyuk mana laa saya boleh tulung apa-apa.. kernak mintak saya ganti kerje kee nak bawak mak ko g hospital ke apa.

Madi : bukan macam tu laa ari… yang aku pelik nyee dah due minggu mak aku ni asyik nak balik nak balik nak balik… katenye kesian tinggal anak die 3 orang kat rumah..

Ari: haa hanto la balik madi ..kot die rindu kat adik2 madi kut?

Madi: masalahnya mana ada orang kat kampung nun ..aku bawak mak bapak aku duduk dengan aku sebab aku nak jaga ..takde siapa nak jaga ..

•        mak bapak madi sebelum nih duduk kat kampung disebabkan bapak die dah terlalu uzur dan mak die pulak nyanyuk.. so madi ambik keputusan untuk bawak mak bapak dia tinggal bersama dia..

Ari: aik habis tuh siapa pulak yang dia rindu rindukan..

Madi : untuk makluman ko.. atuk aku dulu bele saka ari.

haa sudah jahanam aku kali ni jahanam aku (aku cakap dlam hati)

Ari : oooo saka.. ermm akalau kat sini saya tak tahu la sapa yang boleh buang saka madi.. tapi kalau kat kampung saya tahu la
Kalu nak boleh la saya bagi kontek no.

Madi : aku tau ko boleh tolong... tolong la madi runsing dah aku nih.. aku sampai begaduh2 ngan mak aku tau
Die asyik dok sebut anak die yang 3 ekor tuh jerr.. aku risau la takut die terima dari atuk aku tuh.

Ari : ish madi aku mana la pandai.. ko takkan tak kenal aku... aku nih nak kemasjid pun harap hari jumaat jerr laaa..

Madi : si mat ade bagi tahu aku yang dulu ko penah tolong akak die..

Ari : pokemon punye mat .. caitt kene dah aku nihhh (dlm hati)

Ari : ermm saya bukan taknak tolong madi ... tapi saya ni dah lama tak masuk dalam dunia dunia mistik nih.. niat di hati saya nak lupakan saja..

Madi: tolong la ari ko takkan tak kesian kat aku ..

Madi memang betul2 merayu mintak aku tolong nengok kan... tapi aku nih almaklum laa berani2 takut jer beb .... ishh dalam dok dengar rayuan si madi nih ..timbul rasa kesian pulak aku nengok die... dalam pelajaran aku.. bila timbul rasa kesian maka menjadi kewajipan untuk menolong..

Ari: baik la madi tapi bagi saya masa dalam 3 hari... untuk saya prepair apa yang patut sebab saya nih dah lama tak buat kerja2 nih... dalam 3 hari nih kalau saya boleh tolong saya tolong kalau saya tak boleh nak tolong maaf laa.. tapi saya cuba..

Madi : cantikk arii cantikk... takpe saya tunggu semingggupun takpe..

Ari : cecite cecite rope mane sake nye tuh cercite..

Madi : macam nih ari menurut adik aku yang pompuan yang dok jage mak n ayah aku sebelum nih.. die orang memang pernah Nampak saka nih rupa die macam harimau badan die besoo sesangat tapi di hujung ekor nya tajam macam ada pisau.. berkilat2 dan tajam macam mata anak panah ..

Ari : ate tak pernah buang ke sebelum, nih?

Madi: tak pernah pulak ari .. sebab setahu aku.. sebelum aruah atuk aku meninggal die dah wariskan pada adik die.. memang anak-anak aruah atuk aku nih takde sorangpun yang terima.. tapi selepas adik aruah atuk aku meninggal taktahu pulak laa sa[pa yang ambik… aku bimbang mak aku jer ambik.. sebab mak aku nih perahsia orang nye.. die bukan nak cerita sangat ..

Ari: ooo macam tuh ..takpa la kita tgk la nanti macam mana .. tunggu lagi 3 hari..

Selepas tiga hari....

Jam lebih kurang 0345 pagi ...

Ari: mat jom kita g rumah madi .. ko pandai sangat petik akuu ..ko teman akuu malam nih

Mat: alaaa lek laaa aku bukan apa kesian tgk madi tu..

Ari: yerlah yerlahh dah jom kite pegi..

Assalamualaikum madii wooo madii

Madi:  wsalam.. haa arii macam mana boleh buat malam ni ker..

Ari : kita cuba la sama-sama

Madi: jemput la masuk..

Ari : mak ko mana madi aku nak borak jap dengan die.. ker die dah tido..

Madi : mak aku takde sini lagi… esok aku nak g amik kat rumah adik aku..

Ari: ooo ok2

Selepas isap okok sebatang ...

Ari : ok madi sekarang nih aku nak mintak izin dengan ko .. aku nak scan nihh.. ko rele ker nak buang sake keturunan ko nih madi.. ko tak sayang ker? Ker ko nak bele die orang.

Madi : ish ko nih ari .. taknak aku main sake2 nih shirik… aku rela dan tersangat la rela nyaa ko buang la jauh2 dari keturunan kami..

Ari : habis tuh adik beradik ko semua macam mana

Madi : adik adik akuu.. kanan kate aku kanan la kate die orang lagi pun memang takde sorangpun yang nak bele… menyusahkan ada laa kate die orang.

Ari : kalau itu kate ko… baik lahh.. kita tak kompem lagi ada ker takk ..aku kene tgk dulu ok...

Akupun mula la upacara scan .. intai punya intai punya intai.. muncul 3 sosk lembaga ..badan nya macam kera tapi muka nya seakan2 binatang buas

Ari : madi rase aku memang ade sake yang ko cakap nih.. so sekali lagi aku nak tanye ko nak buang ke tak nih

Madi : buang jke ari buang aku dan keturunan keluarga aku taknak.
Akupun mula la meminta izin pada yang kuasa..
Setelah keizinan di beri dan aku yakin
Aku mula la menarik dan mengikat  3 ekoq mahluk tuh dengan izin allah alhamdulillah berjaya di tarik dan aku terus belenggu mereka di suatu tempat yang jauh ..

Tiba-tiba

Muncul satu sosok yang sangat besar ..tingginya macam setingkat bangunan .. besarnya macam lori kontenan ..rupanya ermm macam beruang pun ada…

Mahluk : kenapa kau tangkap mereka?

Aku : mereka mengganggu keluarga saudara aku ..engkau siapa

Mahluk  : aku yang menjaga mereka selama ini ..kenapa kau masuk campur dalam urusan kami.

Aku : bukan aku berniat untuk masuk campur dalam urusan kau ..tapi mereka telah masuk campur dalam urusan saudara aku... dan saudara aku ini mewakilkan aku untuk menyelesaikan masalah ini..

Mahluk : lepaskan !!! lepaskan!! Lepaskan!!

Aku : boleh tapi dengan syarat tinggalkan keluar ini..

Mahluk : mana boleh manabolehhh tak boleh!!!!!!!!!!!!

Aku : kalau macam itu maafkan lah aku... kerana kau yang memaksa..

Aku malasnak sembang panjang2 aku rembat laa beruang kutub nih... dengan izin allah semuanya selesai..

Keesokan hari nya dalam pukul 5 petang

Oh tuhann berikan lah akuu kekuatann menempuh hidup baru.. aku percayaa

Ari : assalamualaikum hello haa madi pehal ko call nih

Madi : wei ari mak aku mengamuk laa.. die kate anak die yang 3 ekoq tuh dah takde... die panggil panggil pun takdatang2 dahh
Hilang tah kemana die kate semalam ada..

Ari : yer kerr alhamdulillah mintak2 takde terus la hendaknya

Madi : terima kasih ari
Ari : bukan pada aku tapi pada DIA sujud shukur la pad DIA bukan pada aku segala puji pujian .. semunya kerana DIA

Madi : aku faham ari aku fahamm..

Ari : ok lah madi aku nak g makan nihh assalamualaikum

Madi : wsalam

Moral of the story.. bahaya jugak sisaka nih ekk.. dalam pengamatan aku mak si madi takde buat perjanjian apa-apa pun ..berkemungkinan sis aka nh dah takde tempat nak di tumpang so disebabkan mak n ayah si madi nih dah uzur so die orang numpang lah dengan orang tua nih…

Nasihat aku pada semua jangan la dok ambik saka baka bagai nih…satu hari menyusahkan kita ..tak menyusahkan kita menyusahkan keturunan kita….

Apa-apa pun bersyukurlah ...segala puji hanya pada mu ya allah..

Edited by Ipo at 25-7-2016 07:37 AM
ArianPutra replied at 25-7-2016 01:02 AM
Perjanjian orang lama.

Assalamualaikum.  Kisah ini berkaitan dengan saka @ pusaka

Saya smpai sekarang tk faham pasal saka ni....
Kalau tk bertuan, dari mana datangnya saka tu ya?
Pernah saya pergi berubat, ustazah tu ckp ada saka mengikut. Saka yg tak bertuan. Pastu dia buang saka tu..
Tapi saya rasa meremang kdg2...org kata ada sesuatu dekat dengan kita kalau tiba2  rasa meremang..

Ipo replied at 25-7-2016 07:19 AM
Saya smpai sekarang tk faham pasal saka ni....
Kalau tk bertuan, dari mana datangnya saka tu ya ...

hi @Ipo

Sy tolong jawab apa yg telah terjadi pada sy sebelum ini...

Saka bukan sekadar dtg dari keturunan tapi dtg jugak dari ayat2 ilmu orang tua dari segi cthnya nk jadi cantik kena lafaz aku nak cantik d depan cermin cthnya...satu lagi dari ayat al quran sendiri nk pi interview dok baca surah2 tertentu dgn niat tertentu dn yakin ayat quran tu mujarab pastu beramal terus tnpa mdapat bimbingan yang sebetulnya....

so dari situ datangnya pendamping2 yang tidak official melantik dirinya mjadi official....itu lah dari pengalaman perjalanan diri ku yang ku rasai sendiri...

jika salah tolong betulkan yer...

oh ya ke?
kiranya mengamalkan ayat2 tu pun boleh mengundang saka/jin ke?
selalu jugak baca ayat2 kalau gemuruh masa nak interview..nak kasi hati tenang..

Edited by ArianPutra at 25-7-2016 10:08 PM

ada betul nya jugak kata @woddy tu ... sebab tu lah nak membaca ayat al-quran kena la mengaji betul2... ayat al-quran nih kalau salah tajwit or salah letak mahraj hurufnya ..nanti maksudnya jadi lain...  awok idok ler pandai tapi rope itu la yang diajar kepada awak...  

kalau salah tolong la betulkan yer...

bab saka nih ..tah lah aku pun tak faham.. sebenarnye saka tu nama yang di beri oleh kita orang melayu yang di ambil dari perkataan pusaka nin bermakna saka nih biasanya adalah belaan ataupun sahabat nenek moyang kita dolu dolu laaaa... bendenye same jer jin syaitan juga yang memang nak mnyesatkan umat manusia...  yang paling utama sekali kita semua kena tanam dalam diri kita hanya ada satu kuasa saja dilangit mahupun dibumi... ya itu allah..

asal nama nya mahluk ..tak kire la ape rupa nye .. die tadak kuasa melainkan kekuasaan allah semata-mata... tak gitu @Ipo

Follow Us
Selamat juga menghabiskan benang @ArianPutra ni... Tapi itulah... bila baca dok terbayang delimawati yang bercerita pulak sebab tengok cerita Marhaban kome oi petang tadi

Inezkhalidi replied at 26-7-2016 01:05 AM
Selamat juga menghabiskan benang @ArianPutra ni... Tapi itulah... bila baca dok terbayang delimawati ...

hahahhaha layannnn

@ArianPutra.... pesan kawan sy pada sy...jgn nk dok kaut semua ilmu tanpa tapisan...jika x bahana diri..huhuh

uuuiiiiii ada job......

saka ngan khadam tu mende yg same ke berlainan??
kalo kite beramal dgn ayat al-quran tu, bukan ke diistilahkan khadam ayat
ke macam mane??

eh haii adiya.....long time no borak2

edoraixora replied at 26-7-2016 12:26 PM
saka ngan khadam tu mende yg same ke berlainan??
kalo kite beramal dgn ayat al-quran tu, bukan ke d ...

heeeee

jadi sr je skrg...

ArianPutra replied at 25-3-2016 07:08 AM
seminggu yang lepas tgh aku dok kerja ..tetiba ade orang tua dok lalu lalang depan opis aku nih... i ...

Mukin petanda kne buka skill lama smule ..... x pon kne baca al hasyr kt smule. Hihihiii

Ni kira dh terbuka kitab kn... bulih tlg aku plk. Hahahahaa...

beberapa hari lepas...saya mimpi pergi ke satu tempat..
ada sorang agak tua..dia ajak pergi rumah dia
dia cakap nak kasi keris..
bila sampai sana, memang ada tiga bilah keris warna putih gading..
keris tu dekat dengan kerusi rotan dalam rumah tu..
pastu saya terjaga...

saja la nak tanya, kut2 tt boleh tafsir apakah maknanya....

Adiya replied at 26-7-2016 05:29 PM
heeeee

jadi sr je skrg...

helooooo.. cite mana cite?
apa kes mo jd sr saja???
sila kasik citer seround dua plissssssssssss.......

halimi78 replied at 1-8-2016 11:15 PM
helooooo.. cite mana cite?
apa kes mo jd sr saja???
sila kasik citer seround dua plisssss ...

hahaha...tak de cite dah bro...layan diri sorg2 jer skrg ni...ramai lagi yang pandai bercerita dlm ni..jom layan...

Adiya replied at 2-8-2016 09:49 AM
hahaha...tak de cite dah bro...layan diri sorg2 jer skrg ni...ramai lagi yang pandai bercerita dlm ...

samo la kita... layan diri sensorang jugak...

Ipo replied at 1-8-2016 12:53 AM
beberapa hari lepas...saya mimpi pergi ke satu tempat..
ada sorang agak tua..dia ajak pergi rumah ...

maaf la saya takpandai mentafsir mimpi ...bukan kebolehan saya

ThousandSwords replied at 1-8-2016 12:47 AM
Mukin petanda kne buka skill lama smule ..... x pon kne baca al hasyr kt smule. Hihihiii

Ni kir ...

aku tak izin ko nak share smule tuh kat sape2 .... ko jangan macam2

ArianPutra replied at 3-8-2016 06:00 AM
maaf la saya takpandai mentafsir mimpi ...bukan kebolehan saya

oh...saja tanya..kut2 la tahu pasal tafsir ni
bukan nak percaya...rasa pelik pulak mimpi keris bagai ni...bukan keturunan hulubalang pun