CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: matabelalang

SAMSUNG GALAXY TAB 2 (7.0 & 10.1)

missy_N posted on 10-10-2012 11:09 PM
nk tnya nie,.. kalo kiter guna mobile hotspot wifi lam tab nie kn, data charges dier byk kerr?? cthn ...

kalau bertambah lagi devices yg menggunakan hotspot, penggunaan data mestilah bertambah , lagi kalau browsing yg  ade gambar atau video

beldandy posted on 10-10-2012 09:12 AM
aah skang ni kan tak boleh...apa mende alah dlm tu yg boleh tukar jd charging ek?
eh..dr.R bel na ...

Alamak online guna tablet la sekarang ni tak boleh nak google, cuba belek page belakang. OTG Cable aku pun dah jadi tukun sekarang ni sesekali je aku guna kalau nak transfer file atau tengok movie dari pen drive, mouse pun aku jarang gunakan sebab dah tak layan main game sekarang sebab dah bosan.

dr.R posted on 11-10-2012 11:25 AM
Alamak online guna tablet la sekarang ni tak boleh nak google, cuba belek page belakang. OTG Cable ...

bel nak menerai tgk movie dlm thumbdrive tu ha...
takpe2 satgi bel selak2...
tp beli kat lelong ni tak reti n tak yakin la

razzmat posted on 10-10-2012 11:59 AM
Tab 2 ni hanya boleh pakai printer samsumh je ker coz ari tu aku try kat printer konan tak boleh

Entah lah tapi kebetulan kat pejabat aku guna printer Samsung, jadi tak tau lah kalau kena guna samsung juga. Cuba download Canon Easy-Photo Print ke atau ICanPrint di Play Store tu, baru tanya rakan opis aku dia kata guna Samsung S3 dia boleh print kat printer Canon dia.

hijau88 posted on 10-10-2012 10:52 PM
Apsl la instagram aku ni tym edit blur ada masalah. Hairan. Dan install balik, masi x dpt blurkn.&#1 ...

Jujur aku dah download tapi tak reti dan tak tau nak guna macam mana Instagram tu berpuluh aplikasi edit gambar aku download yang berbayar pun banyak tapi tak pernah bersentuh, tiap kali aku nak upload gambar aku letak yang original juga akhirnnya.

hijau88 posted on 10-10-2012 10:55 PM
Aku lak tuan kedai dah call. Tapi masalahnya, emel redeem dr samsung lum aku terima. Dorg bgtau dah  ...

Hairan juga ye, cuba check kat dalam senarai SPAM email tu. Kebetulan aku guna email kompeni, jadi di hari sama aku spin tu aku dah dapat email. Aku kena ambil kat Setia Alam Mall, nak pergi lagi tanya segan takut belum sampai walaupun dari rumah aku bukan jauh sangat pun. Dah email Samsung tanya bila boleh redeem, sampai hari ni belum ada lagi reply.

Follow Us
missy_N posted on 10-10-2012 11:09 PM
nk tnya nie,.. kalo kiter guna mobile hotspot wifi lam tab nie kn, data charges dier byk kerr?? cthn ...

Aku dah pernah guna masa raya lepas, pakej sehari untuk Maxis prepaid tu sebab UMobile aku dah kiok sebab terlebih guna walaupun unlimited katanya. Tablet aku jadi ibu dan handphone adik aku jadi anaknya (tak tau nak terangkan maklumlah buta IT ), adik aku tu setakat buka facebook je pun tapi alahai cepatnya habis berbanding kalau aku guna seorang walhal aku pun takat buka forum. Aku rasa kan kalau facebook terbiar macam tu data tetap mengalir, maklumlah facebook sekarang ni auto update tak macam dulu kita refresh baru nampak apa orang duk update.

beldandy posted on 11-10-2012 11:32 AM
bel nak menerai tgk movie dlm thumbdrive tu ha...
takpe2 satgi bel selak2...
tp beli kat lelong  ...

Beli saja kat Tesco, aku malas nak cakap sebab ingatkan murah jual kat Lelong rupanya kat Tesco Paradigm aku tengok minggu lepas harganya sama saja. Maksudnya semua Tesco ada jual, dari yang rm13.90-rm109.90 yang original.

Ni gambar aku sempat ambil, dia kat area jual handphone dan laptop dalam Tesco tau maksudnya semua pasaraya Tesco ada jual dan korang rajin-rajin la tawaf kat situ cari.

dr.R posted on 11-10-2012 12:17 PM
Ni gambar aku sempat ambil, dia kat area jual handphone dan laptop dalam Tesco tau maksudnya semua p ...

ni yang buat aku sayang ko nih!

nasib belum bayo lagik tau!
bel tgk kat ookas tadik..tergatal nak beli microsd 16gb

beldandy posted on 11-10-2012 12:21 PM
ni yang buat aku sayang ko nih!

nasib belum bayo lagik tau!

Aku malas nak masuk Lelong dah, kalau aku masuk tangan aku gatal je nak beli itu ini. Kena pula baru download Maybank2U semalam kat tablet, pagi ni dah terbeli 4 kupon kat Streetdeal.com. Hari ni gigih bertablet sebab internet kat luar ada masalah sebab kompeni upgrade sistem, jadi hanya boleh guna email in house je sampai isnin depan. Lagi pun aku sekarang dah ada 2 tablet, semalam officemate aku jual tablet China rm150 dan terus aku sambar. Lepas ni bertambah lah koleksi torrent aku, bayangkan ada 2 tablet sekali torrent kat Kopitiam?.

dr.R posted on 11-10-2012 12:36 PM
Aku malas nak masuk Lelong dah, kalau aku masuk tangan aku gatal je nak beli itu ini.  Kena pula ...

kau ni kan! ahahahahaha....
bel dah terselamat untuk hari ni sbb ko dh bgtau ttg otg cable kat tesco tu

semlm bel sempat download once upon a time season 2 ep 2..tak sampai sejam je dah abis donlod!
seednya tgh byk wooo dlm 7-8ribuuuu!

Mcm mana korg dload muvee guna tab ni?
@dr. R  apa app utk edit pic yg ko guna? Setakat ni yg aku guna picsart, picsplay, photo editor, instagram. Kikikiki.

seronok baca cerita korang donload muvii..tapi mul tak beli SD card lagi..agak berapa gb cukop...

hijau88 posted on 11-10-2012 02:29 PM
@dr. R  apa app utk edit pic yg ko guna? Setakat ni yg aku g ...

hijau, biasa guna torrent tak?
kalau tahu then konsep sama je dgn torrent kat pc

fa_mulan posted on 11-10-2012 03:19 PM
seronok baca cerita korang donload muvii..tapi mul tak beli SD card lagi..agak berapa gb cukop...

mul nak nak menorent kat tab ke?

beldandy posted on 11-10-2012 04:03 PM
mul nak nak menorent kat tab ke?

cadangnye macam tu lah..hihi..saje nak buat senyap anak dlm kete..

dr.R posted on 11-10-2012 11:57 AM
Aku dah pernah guna masa raya lepas, pakej sehari untuk Maxis prepaid tu sebab UMobile aku dah kio ...

hurmmm,. makna nyer mmg dier pakai data byk lahh kn.. even kiter juz browse web jerr,. hukhuk,.. aishhh,. xjadik lahh nk wat mobile hotspot,. xpasal kedit kiter abis di sedutnyer.. konon murah ati lahh nk share utk on9 kn... hehe,.. kalo i guna sowg jer mmg lebih pada ckup dah 100mb sehari tuuu...

beldandy posted on 11-10-2012 12:41 PM
kau ni kan! ahahahahaha....
bel dah terselamat untuk hari ni sbb ko dh bgtau ttg otg cable kat te ...

Tadi pegi Kopitiam sempat download 2 movie je sebab file besar 1.4gb setiap 1, filem Stolen dan Imaginary Friends dan harapnya best lah cerita tu.

hijau88 posted on 11-10-2012 02:29 PM
@dr. R  apa app utk edit pic yg ko guna? Setakat ni yg aku g ...

Download guna aTorrent atau uTorrent, boleh download aplikasi tu kat Play Store. Aku dah download puluhan aplikasi edit gambar tu, tapi sampai sekarang tak guna pun kalau ada pun setakat cuba itu pun masa download dulu. Tapi pernah guna InstaPicFrame Pro, best juga sebab senang boleh kombinasikan gambar-gambar tu.