CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: juragan_malam

Aku..........sangat misteri! (versi 2) Yok Nyambung...Seng Tenan!

Thanks all....korang berjaya buat gue terkedu dan melelehkan air mata emas gue dalam opis ni....Alhamdulillah aku dah perturunkan at least nama dia kat anak sulung gue..supaya nanti bila dia besar and dia tanya apa ada dengan nama tu...so gue boleh cerita serba serbi...

mmg x di nafikan, walaupun pengalaman hidup gue ngan dia x lama mana..tapi tetap terpahat dalam hati sampai bila2..

semoga roh beliau ditempatkan dikalangan roh2 orang yang beriman...Al-Fatihah....

Thanks semua!

Reply 777# duquesne

akan di jawab selepas keluar dari 'bilik tempur' nanti....meeting x habis2!...may be lewat petang....insyaAllah!
    yang macam ni ke?...hahhahhhahha..

Reply 782# juragan_malam

Wahhhh... wak jue pun ada satu!!!! Cer citer cer citer.. (sambil cari purse and handphone nak gi makan + shopping... hehehee)

ha...ni la pewarisnya....kecik2 suka hisap jari, boleh pakai tangan kanan and kiri, sangat independent, kuat daya ingatan, kuat melawan ngan kata2..ada je jawapan yang kuar dari mulut dia...cumanya x reti cakap melayu je...jawa lagi la x tau!

Reply 783# duquesne

dulu ada banyak....semangkuk...dah bahagi2 kat adik beradik sahabat handai...yg hilang tanpa kesan pun ada...skang tinggal yang ni je..hahhahhaha...

apa yang ada depan meja aku....(sementara nak tunggu bos ajak makan ni)...

Follow Us
Reply 784# juragan_malam

handsome!!! Tapi tak tau ikut rupa mama dia ke ayah dia..

Reply  duquesne

dulu ada banyak....semangkuk...dah bahagi2 kat adik beradik sahabat handai. ...
juragan_malam Post at 31-5-2011 12:31

Huwarghh.... ni lagi best.. first hand information ni... cer citer cepat... iskk

Reply 786# juragan_malam

Pehhh.. ni macam pro punya je.. bukan yang macam aku main kat sunway pyramid dulu...

Thanks all....korang berjaya buat gue terkedu dan melelehkan air mata emas gue dalam opis ni....Alha ...
juragan_malam Post at 31-5-2011 12:08

tapi wakju yg abg ko nih aku nangis takat tu je.....kisah maryam aku nangis teresak2......

hero ko tuh lebih muka mak nyer rasanye la...

Reply 790# nagaijau

cemana aku bleh tak teringat kisah abang wak jue ni eh... adehhhhhhhhhhhhhhhhhh... kang tak jadi kerja aku kang nak mencari balik page ni

Reply 789# duquesne

yang kat outlet tu recurve yang ni compound....berminat? jom nanti kita wat ektibiti sihat....hahhaha

tapi wakju yg abg ko nih aku nangis takat tu je.....kisah maryam aku nangis teresak2......

...
nagaijau Post at 31-5-2011 14:31

heeee...aku pun 'x sanggup' buka blog tu... hensem ke? see the bapak la.....hahhahhahha...yang baby baru ni seiras ngan kakak dia...sket2 tersasul panggil maryam instead of imam..pastu meleleh je air mata...

Reply 792# juragan_malam

not really my fort la wak jue (read: stamina takde, nanti lengan cepat lenguh..)

aku lebih suka boling.. hehehe..

heeee...aku pun 'x sanggup' buka blog tu... hensem ke? see the bapak la.....hahhahhahha...y ...
juragan_malam Post at 31-5-2011 15:33

bagus jugak ikut muka maryam....kenangan sentiasa bersama...
aku lak emo....

Reply 793# juragan_malam

Paham sesangat perasaan korang.. walaupun aku tak mengalaminya sendiri, tapi bila tengok anak sepupu aku sendiri kehilangan anak sulungnya yang time tu baru usianya 3 tahun (berlaku tahun 1997) secara mengejut, memang terbang semangat dibuatnya.

orang kata ada hikmah disebalik dugaan.. betul tu.. korang beruntung sebab Maryam tunggu korang di akhirat nanti..

Maaf sesangat kalau apa yang aku tulis ni menyentuh perasaan korang..

SUNAT TAHNIK ATAU BELAH MULUT..... (ACARA BERMULA ESOK PETANG LEPAS ASAR OLEH IMAM MASJID IMAM AL GHAZALI, MANJALARA - PIC MALAM BARU UPLOAD)

Sunat 'Tahnik' atau belah mulut yang dilakukan selepas anak dilahirkan.Tahnik ialah mengunyah buah kurma(tamar)(selalunya dilakukan oleh orang yang dianggap soleh dan bertaqwa kepada Allah seperti Imam, Bilal(Muazzin), Ulama, Syeikh dan sebagainya), dan seterusnya diletakkan sedikit pada lidah bayi yang baru dilahirkan.

Selain daripada Kurma, manisan lain seperti titisan madu, nira nipah atau kelapa juga boleh digunakan. Tujuannya adalah untuk melazimkan bayi membuka mulut dengan mendapatkan ganjaran benda manis.

Amalan ini membuatkan bayi mahu menghisap apabila ibu menyusukan bayi tersebut kerana sentuhan di lidah mempunyai kesan manis dan bukan kesan yang tidak menyelesakan. Selain itu, tujuan lain adalah untuk melancarkan percakapan anak kecil selain mengetengahkan anak kecil itu agar kelak selalu berkata manis dan benar.

Reply 745# juragan_malam

wah, dah lame cari explanation pasal ni wak.. selalu urut mak aku sampai aku nak muntah2 sendawa.. kadang2 tgk orang kena urut pun aku yg sendawa.. ada org kata aku keturunan pawang la apa la.. xde mendanya... xde pun atuk or moyang aku pawang.. hoho.. guru besar adalah.. hahah..tima kasih wak ju..

SUNAT TAHNIK ATAU BELAH MULUT..... (ACARA BERMULA ESOK PETANG LEPAS ASAR OLEH IMAM MASJID IMAM AL GH ...
juragan_malam Post at 31-5-2011 20:39

Belah mulut kensel.....baby masuk spital kena tahan dalam ward....kuning tinggi sangat!

hepi besday wak