CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: princebrunei

Kejadian Pelik Rumah Sewa Di Seremban 2

Close [Copy link]

Reply #779 princebrunei's post

erkkk...ye kerr..?????

harus pasni bila mndikan ank juliet suh dia pejam mata kuat2 jgn bukak...slalu jerit ckp mata pedihh..pedihh masuk sabun...     naya je tiba2 ank tukar jerit ckp nmpak ade hantu kat blakang juliet nanti plak....

Reply #779 princebrunei's post

org bilas la cepat2

Originally posted by juliet80 at 5-11-2008 04:21 PM
erkkk...ye kerr..?????

harus pasni bila mndikan ank juliet suh dia pejam mata kuat2 jgn bukak...slalu jerit ckp mata pedihh..pedihh masuk sabun...     naya je tiba2 ank tukar jer ...

Jangan plak dia ingat maknya hantu dah la.. baru bangun tido, rambut ngerbang.. dengan bedak sejuk still betepek kat muka..  

Update Subjek : Kejadian Pelik Rumah Sewa Di Seremban 2, Pic: Page 23

wah seram giler citer ko nih prince, erm..ekceli aku dulu ade gak pengalaman dok umah berhantu neh..aku dh lupa penah citer kt board ni ke tak..isk..

Originally posted by princebrunei at 9-11-2008 06:34 AM
Update Subjek : Kejadian Pelik Rumah Sewa Di Seremban 2, Pic: Page 23

HUhuhuhu bila lah senior aku nak approve fenster nie huhuhuhu

Follow Us
Originally posted by Defcon at 9-11-2008 02:03 PM

HUhuhuhu bila lah senior aku nak approve fenster nie huhuhuhu

Aku dah x men fs ni oi, dah lama x buka dan update.. nantilah aku update fs, fs aku seram dan sunyi gak.. misteri..

Originally posted by princebrunei at 10-11-2008 10:04 AM

Aku dah x men fs ni oi, dah lama x buka dan update.. nantilah aku update fs, fs aku seram dan sunyi gak.. misteri..

HUish...suruh add pom bukan suruh mencari jodoh hehehehe utk alumni kengkawan:p

seram gile baca cite prince ni...sampai sekarang kalo aku bangun malam nak gi toilet ke terang benderang umah aku bukak lampu...heheh.....
tapi kan tetiba aku terpikir gak mana la tau time korang amik gamba tu umah tu nampak cam berpenghuni....hehehe...cuba pegi kali kedua ni lak mana tau kot2 maybe tuan umah yg sama....takpun nengok2 dah pindah gak...
lagi satu aku rasa antu cina ni mesti DAP,sebab tu leh time org PAS kot...sama2 dari parti pembangkang.....ko lak prince mana tau org krjn ke tu yg dia anti sangat tu kot.   

*jauhnya aku pikir*

Balas #789 ainafi\ catat

yo bro....salah thread ler...

ni kena anta ke Local politic ni...

hakhakhak kuat sangat darah DAP kat badan ANTU tu....hehhehehe

politik antu takpe kot masuk sini....

oohhh...
aku rasa ni al pengundi2. antu yg diaorg dok sebut masa PRU dulu2 tu

princebrunei...best gila citer seram awak..mcm dlm filem...
akak nak tanya, budak2 yg terbang berlegar2 atas kepala man tu rupa mcm cina ka melayu? pakai baju apa? bj tidur ka?cita sikit rupa hantu budak tu..
akak tak pernah nampak hantu, dlm tv ada la...

Pb  ,memandangkan pb ni  pandai dan rajin menulis.dan tinggal kat labuan .aku cadangkan pb korek pula kisah seram kat labuan.seperti yg aku dengar kat labuan pun ada tempat yg seram.ok ni yg aku dengar dari kawan,tapi belum pasti betul atau tidak.rumah kat area goft club.

TAHNIAHLA Prince...........

citer hang mmg best!!.....secara tak sengaja boring2 pagi tadi akak bukak MPS ni kot2 jumper tred baru yg ada gambaq antu kaaa....sekali jumpak tred hang....mula2 nk baca cam boring, sekali tak nk berenti sampaila petang ni haaa....

akhirnya abiss gak chapter akak baca....

akak ada terbaca kisah umah Melayu terbakar mcm tu jugak....lately tak lama dulu, ada bbrp umah Melayu yg kene....mmg sungguh misteri...ada satu umah tu setelah diselidiki dikatakan perbuatan anak2 jin yg mmg suker2 jer nk membako umah manusia...dikatakan jugak anak2 jin mmg suker main dgn api nih tp tak pasti plak mcm mana dorang nih bleh menzahirkan perbuatan depa tuh....mmg misteri....

ape2pun akak bagi 5 BINTANG kt hang....intonasi citer dan plot2 citer yg detail telah buat kita semua terduduk dan teruja nk tau citer hang...

adeiii....hang jgn perasan giler plak ek....kang lepaih2 ni kang dah tak best plak nk bercerita...

SLAMAT MAJU JAYA

[ Last edited by  melia_star at 11-11-2008 04:12 PM ]

dah abes ke cite princebrunei nih
jadi boleh la aku lock topik ni gurau jer
aku sempat baca jer page 1st je
tahniah la princebrunei sbb sudi kongsi cerita kat board mystery nih jenuh jugak nak menaip pepanjang tu
insya Allah aku bagi kredit lagi bila ada kesempatan baca kisah ko sampai habis

Originally posted by ainafi at 10-11-2008 07:01 PM
seram gile baca cite prince ni...sampai sekarang kalo aku bangun malam nak gi toilet ke terang benderang umah aku bukak lampu...heheh.....
tapi kan tetiba aku terpikir gak mana la tau time koran ...

Penyokong tegar Parti Kunci, Kak Maimon..

Dah 7 tahun berlalu, macam2 kemungkinan boleh jadi.. maybe rumah tu dah bebas, dan mungkin juga sebaliknya.. tapi yang pasti rumah tu sebelum ni jadi tokong orang cina/thailand..

Tapi dari ciri2 pic terkini rumah tu, aku pasti yang rumah tu dah OK skng ni..

Originally posted by mentollica at 11-11-2008 11:28 AM
princebrunei...best gila citer seram awak..mcm dlm filem...
akak nak tanya, budak2 yg terbang berlegar2 atas kepala man tu rupa mcm cina ka melayu? pakai baju apa? bj tidur ka?cita sikit rupa ha ...

Masa mula2, kes 1 aku masukkan barang ke dalam rumah sebelum balik beraya kek kampung.. hanya bayang3 hitam berlegar2 di kotak buku yang kitorang letak.. tapi aku positif kata tu bayang2 bilah kipass yang kitorang on kan tadi..

Kemudian kes 2 masa aku nak tutup pintu grill, muka pucat kuning kehijauan menekap kat cermin sliding window..   tapi aku tetap positif katakan tu pembalikan cahaya dari van warna putih pada cermin pintu tu..

Kes 3 masa malam kejadian, aku hanya nampak bayang2 tu berlegar2 di atas kepala (syiling) mengelilingi kami.. sebabkan aku berkelubung, aku x lama menyaksikan benda tu.. tapi masa aku berjaya bangkit selepas lemas tu, aku boleh nampak budak2 seakan bangsa cina dengan matanya sepet dan rambut seakantempurung berlegar sambil memegang api..

Kes 4, masa family kawan aku ada sekali.. herannya hanya mak bapak kawan aku tu je yang nampak, kitorang x nampak langsung tapi boleh dengar suara gelak2 dan hentakan kaki kanak2 tu..

Originally posted by voiletiris at 11-11-2008 02:51 PM
Pb  ,memandangkan pb ni  pandai dan rajin menulis.dan tinggal kat labuan .aku cadangkan pb korek pula kisah seram kat labuan.seperti yg aku dengar kat labuan pun ada tempat yg seram.ok ni yg aku  ...

Aku x duduk Labuan la geng, aku duk kat Semenanjung..   dari zaman study tahun 1999 sampailah tahun 2005 aku study kat sini, pastu terus keje kat sini..

Balik labuan pon setahun sekali je, time raya tu pon x lama seminggu je.. tu pon selalunya aku balik raya balik ke kampung belah abah kat Brunei atau belah mak kat area Papar, Sabah.. sorry k..